Chamzatas Čimajevas | „Stop“ kadras

Chamzatas Čimajevas | „Stop“ kadras

 2020 m. UFC žvaigžde tapęs Chamzatas Čimajevas (9-0) praėjusių metų gruodžio pabaigoje susirgo koronavirusu ir išgyveno sunkias komplikacijas, o dabar pranešė tai, ko niekas nesitikėjo – jis baigia karjerą.

Ch.Čimajevas ir britas Leonas Edwardsas (18-3) turėjo kovoti praėjusių metų gruodžio 19 d., tačiau tada kovą teko perkelti dėl to, kad L.Edwardsas užsikrėtė koronavirusu. Kova buvo perkelta į sausio 20-ą dieną, tačiau gruodžio pabaigoje koronavirusu susirgo jau Ch.Čimajevas ir jų susitikimas buvo perkeltas į kovo 13-ą. Likus mėnesiui iki dvikovos, UFC prezidentas Dana White‘as ESPN pranešė, kad Ch.Čimajevas iš kovos pasitraukė dėl užsitęsusių komplikacijų, susijusių su koronavirusu.

Kitą dieną po šios žinios apie Ch.Čimajevo sveikatą plačiau papasakojo jo treneris Majdi Shammas, kuris teigė, kad jo auklėtinis jautėsi itin prastai.

„Antradienį, kai jis baigė treniruotę, net negalėjo nueiti iki savo kambario“, – vasario viduryje „FrontKick.online“ sakė M.Shammas. „Jis net neturėjo jėgų nueiti iki savo kambario ir užmigo registratūroje.

Jis negali treniruotis. Jo draugas paskambino ir pasakė: „Chamzatas net negali kalbėti, jis labai karščiuoja, jaučia didžiulį galvos, raumenų ir viso kūno skausmą“. Tada atvyko greitoji pagalba ir nuvežė jį į ligoninę. Net būdamas ligoninėje jis man paskambino ir sakė, kad mirs. Jam buvo tikrai labai blogai“.

Lietuvos laiku naktį iš pirmadienio į antradienį Ch.Čimajevas socialiniame tinkle „instagram“ parašė žintue, kuriame apgailestavo, kad nespėjo iškovoti diržo.

„Noriu visiems labai padėkoti už palaikymą šioje kelionėje. Manau, kad tai jau baigiau. Taip, žinau, kad neiškovojau čempiono diržo, tačiau tai ir nėra svarbiausia pergalė šiame gyvenime. Tai gali jus nuliūdinti, tačiau mano širdis ir kūnas man davė signalus. Noriu padėkoti savo komandai ir UFC“, – rašė Ch.Čimajevas.

Dar visai neseniai Ch.Čimajevas sakė bandysiąs sugrįžti birželio mėnesį, tačiau panašu, kad jo kūnas dar nėra visiškai atsigavęs nuo koronaviruso padarinių. Ch.Čimajevas net buvo priverstas skristi į Las Vegasą, kur jam pagalbą suteikė UFC parūpinti geriausi medikai.

Pats D.White‘as perskaitęs Ch.Čimajevo žinutę pareiškė, kad tai įvyko dėl jį užplūdusių emocijų ir nemano, kad jis baigė karjerą.

„Kai jis čia atvyko, gydytojai rūpinosi juo ir liepė vartoti prednizoną, kuris yra labai bjaurus steroidas“, – „MMA Junkie“ sakė D.White‘as. „Jis vartojo prednizoną, todėl privalėjo tiesiog atsipalaiduoti, leisti sau atsigauti. Jis nuėjo į treniruotę, pasijautė šūdinai, jį užplūdo emocijos ir jis tai paskelbė. Jis neturėjo treniruotis, bet žinote, šis vyrukas yra laukinis. Jis nori kovoti kiekvieną savaitgalį, o dabar net negali treniruotis, todėl jį užplūdo emocijos ir jis paskelbė šią žinutę, bet tai nereiškia, kad jis pasitraukia“.

„MMA Junkie“ taip pat pamėgino susisiekti su Ch.Čimajevo vadybininku Ali Abdelazizu, tačiau šis neatsakė į klausimus. D.White‘as teigė, kad pats tiesiogiai kalbėjosi su Ch.Čimajevu, todėl ir tiki, kad čečėnų kilmės kovotojas sugrįš į narvą.

„Jis buvo atskraidintas čia, kad galėtume juo pasirūpinti. Mes jį prižiūrime, jis vartoja vaistus ir jam viskas bus gerai, bet jis neturėtų treniruotis, o dėl to yra labai nusivylęs. Bent jau kol vartoja tą vaistą, jis turėtų likti nuošalyje“, – sakė D.White‘as.

26-erių metųCh.Čimajevas į UFC sceną išsiveržė lyg uraganas: 2020 m. jis vidutinio svorio kategorijoje antrame raunde techniniu nokautu įveikė Johną Phillipsą, o vos po 10 dienų pusvidutiniame svoryje per 3 min. 9 sek. pribaigė UFC naujoką Rhysą McKee. Praėjus 2 mėnesiams Ch.Čimajevas sugrįžo į vidutinį svorį ir vos per 17 sekundžių vienu smūgiu nokautavo Geraldą Meerschaertą.

9 pergales iš tiek pat galimų turintis Ch.Čimajevas buvo siejama su L.Edwardsu (18-3), tačiau visos trys jų kovos buvo atšauktos dėl COVID-19.

 

 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (16)
Registruoti
Anoniminiai (16)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų