„Žalgiris“
IV kėlinys, 2 min.
76
:
61
Atsinaujins po sek
„Juventus“
Paulo Costa | Instagram.com nuotr

Paulo Costa | Instagram.com nuotr

 Praėjusių metų rugsėjį Jungtinių Arabų Emyratų Jaso saloje vyko mišrių kovos menų (MMA) turnyras „UFC 253“, kurį vainikavo grandiozinė kova dėl UFC pusvidutinio svorio kategorijos pasaulio čempiono diržo tarp 31-erių nigeriečio Israelio Adesanyos (20-0) ir 29-erių brazilo Paulo Costos (13-1). Visgi kova nepateisino fanų lūkesčių – P.Costa atrodė labai blankiai ir jau antrojo raundo pabaigoje pralaimėjo techniniu nokautu.

Brazilas nė karto nebandė parversti varžovo, taip pat nesurengė nė vienos grėsmingesnės atakos. I.Adesanya praliejo P.Costa kraują, o raundui artėjant prie pabaigos jis tiesiog suklupo ir aklai gynėsi parteryje. Teisėjas čia pat nutraukė kovą ir nigerietis laimėjo techniniu nokautu.

Tai buvo pirmasis P.Costa pralaimėjimas karjeroje, o praėjus jau beveik pusei metų, brazilas pripažino, kad miego trūkumas ir suvartotas alkoholis galėjo būti priežastys, kodėl jis negalėjo pasirodyti gerai.

„Kai kovojau, buvau šiek tiek apgirtęs, galbūt tai buvo pagirios“, – portugališkai savo „youtube“ kanale prisipažino P.Costa. „Negalėjau užmigti dėl kojos mėšlungio. Turėkite omenyje, kad kova vyko 9 valandą ryto vietos laiku, mes turime pabusti 5 valandą, kad pasiruoštume, apsivyniotume rankas ir panašiai. UFC liepė pabusti 5 ryto ir eiti į areną, o aš nemiegojau iki 2.30 val.

Tai buvo mano klaida, aš nieko nekaltinu, pats pasirinkau tai daryti. Norėdamas užmigti, nes buvau nemiegojęs 24 valandas, išgėriau per daug vyno. Išgėriau vieną taurę – nesuveikė, dvi – neveikė, pusę butelio taip pat nesuveikė, tai išgėriau visą vyno butelį.

Jausmas kovoje buvo kitoks. Kiekvienoje kovoje aš visada esu labai aktyvus. Visada yra tam tikras nuogąstavimas, baimė nukentėti, bet eini toliau. Kovoje dėl titulo aš buvau apsimiegojęs, žiovavau ir nerimavau. Tai buvo keista. Nieko nejaučiau, manęs nejaudino, kad kovoju dėl titulo, buvau per daug ramus. Visa ta ramybė mane išgąsdino“.

„Reikalas tas, kad kovoje su I.Adesanya galėjau parodyti 10-20 proc. savo pajėgumo. Mūsų strategija nepulti jo, tiesiog palaukti du raundus buvo klaida. Šiandien mes žinome, kad tai buvo klaida, bet kalbėti yra lengva. Buvau kitoks, nes prieš kovą išgyvenau siaubingą laiką. Nemiegojau, nuolatos turėjau kojos mėšlungį, net prieš žengiant į narvą. Yra daugybę dalykų, kuriuos galėčiau pasakyti, tačiau ne šiame vaizdo įraše. Sporto komisija du kartus atėjo į persirengimo kambarį, kad patikrintų mano koją ir mes vis turėjome šalinti aliejų, kurie buvo skirti tam, kad mano koja būtų išmasažuota. Bet aš buvau pasitikintis savimi, norėjau kovoti ir maniau, kad galiu tai daryti. Dabar manau, kad strategija jo nepulti buvo bloga“, – sakė P.Costa.

Ankstesniame vaizdo įraše, paskelbtame lapkritį, P.Costa sakė: „Aš neturėjau kovoti, reikėjo tai atidėti kitam savaitgaliui ar dar toliau.

Dabar P.Costa į narvą sugrįš balandžio 17-ą dieną bei penkių raundų kovoje Las Vegase susikaus su buvusiu čempionu Robertu Whittakeriu. P.Costa sirgaliams prižadėjo, kad dabar jie išvys agresyvią jo versiją.

 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (11)
Registruoti
Anoniminiai (11)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų