Valdas Dambrauskas | Organizatorių nuotr.

Valdas Dambrauskas | Organizatorių nuotr.

Razgrado „Ludogorets“ treneris Valdas Dambrauskas buvo išrinktas geriausiu Lietuvos metų futbolo treneriu, bet stratego mintys ne apie tai. Šeštadienį lietuvio Bulgarijos lygoje laukia šalies derbio rungtynės prieš Sofijos CSKA klubą.

Penktadienį surengtoje spaudos konferencijoje lietuvis apie būsimą mačą kalbėjo daug, o taip pat įtraukė ir šachmatų temą, kurią palietė CSKA strategas Bruno Akrapovičius.

Šios rungtynės „Ludogorec“ yra labai svarbios, nes praėjusį savaitgalį V.Dambrausko ekipa 2:3 nusileido Plovido „Lokomotiv“, tad dabar Razgrado klubas pirmauja tik 3 taškais prieš CSKA, todėl Sofijos klubas darys viską, kad pasivytų lietuvio treniruojamą ekipą.

- Sveikiname su geriausio Lietuvos trenerio apdovanojimu, bet ko tikitės iš derbio su CSKA?

- Laba diena (pasakė bulgariškai, - aut. pastaba). Man tai bus pirmosios rungtynės su CSKA, tačiau žaidėjams tai nebus pirmas kartas. Žaidėjai gerai pažįsta vienas kitą, taip pat ir komandos. Svarbu, kad priimtume teisingus sprendimus.

- O kaip jaučiatės prieš tokio kalibro derbį?

- Jaučiuosi rami. Aš visada toks buvau - tiek svarbiose čempionato rungtynėse, tiek Europoje. Emocijos negali manęs paveikti. Tačiau rūbinėje emocijos yra didžiulės. Treniruočių metu jautiesi pakylėtas. Mes labai gerai ruošiamės šioms rungtynėms. Svarbu, kaip elgsimės patyrus spaudimą, kaip elgsimės sunkiomis akimirkomis.

- Jūsų kolega ir būsimas varžovas Bruno Akrapovičius gyrė jus už darbą Kroatijoje.

- Ačiū už jo pasakytus žodžius. Aš gerbiu Bruno Akrapovičių. Jis taip pat dirbo Kroatijoje. Rungtynėse su CSKA varžysimės, išbandysime savo žaidimo stilius. Po rungtynių išlaikysime pagarbą. Esu jaunesnis už jį, galiu tik iš jo mokytis. Akrapovičius savo darbu Plovdivo „Lokomotiv“ paliko rimtą pėdsaką, o dabar jis stovi prie CSKA vairo. Tačiau artėjančiose rungtynėse parodysime, kad kiekvienas iš mūsų nori, kad jo komanda laimėtų.

- Jums patinka žaisti šachmatais. Su kuriomis figūromis jums patinka tai daryti - baltomis ar juodomis? Pirmiausia pulti ar pirmiausia gintis?

- Ir šachmatais, ir futbole man patinka būti pirmaujančiu. Man patinka žaisti su balta spalva. Štai kodėl visi klube yra apsirengę baltai, tai yra tam tikra simbolika. Tačiau futbolas yra kitoks. Šachmatais pasikliauju tik savimi, tačiau futbole žaidėjai yra gyvos būtybės, strategija yra kitokia. Esame pasirengę rungtynėms su CSKA, gerai išanalizavome varžovą. Negalime pamiršti, kad kai kurie mūsų žaidėjai jau žaidė prieš CSKA.

- Tačiau pralaimėjimo atveju atsidursite netipiniame vaidmenyje - pavasarį būtumėte antroje turnyrinės lentelės vietoje...

- Negaliu galvoti apie pralaimėjimą. Treniruojamės, kad laimėtume. Žaidėjams nereikia papildomos motyvacijos. Svarbiausia laikytis taktinės drausmės. Kaip žaisime per pirmąsias 10 minučių, antrąsias 10 minučių.

- Bruno Akrapovičius sakė, kad nori būti didmeistris prieš „Ludogorec“? Kas būsite jūs - jaunas ir puolantis Kasparovas, ar besiginantis Petrosianas?

- Manau, kad šachmatams skiriame per daug dėmesio. Turime būti pasirengę rungtynėms. Savo ruožtu įnešti teigiamų emocijų, žaidimo modelio ir žaidėjų supratimo. Futbolo varžybose gali nutikti daugybė dalykų. Aikštėje, kai esame gyvi, mes matome dalykus tam tikru būdu. Visai kitaip, kai susitikimą stebime įraše. Jei palyginsime save su Petrosianu, kad netarčiau nė žodžio, ar Kasparovu - tikrai nesielgsime kaip jie. Jei taip mėgstame šachmatus, kodėl nesurengiame šachmatų turnyro tarp trenerių. Galime žaisti su Akrapovičiumi. Ir tada pamatysime, kas yra geriau.

- Ar po rungtynių su „Lokomotiv“ pasikeitė požiūris į rungtynių su CSKA svarbą?

- Pozicija nepasikeitė. Mes turime ginti pirmąją vietą. Po šių rungtynių liks 12, reikia iškovoti 36 taškus. Šios rungtynės su CSKA čempionato nelaimės. Tai bus labai svarbu, bet kad ir kas nutiktų, iki sezono pabaigos dar yra daug. Rungtynėms su CSKA būtų gerai turėti sirgalių. Atsiprašau dėl šios situacijos. Tai yra trūkumas abejoms komandoms. Tačiau į šias rungtynes žengiame užtikrintai.

- Akrapovičius CSKA klube naudoją sistemą, kuria rėmėsi „Lokomotiv“. Nuo jos sunku apsiginti. Ar „žaisite“ su schemomis?

- Manau, kad galiu prisitaikyti. Man patinka dinamiškas stilius, gynyboje būti vienoje formoje, o puolime - kitoje. Tačiau svarbiausia žaidėjų kūrybiškumas. Anksčiau žaidžiau Latvijoje su trimis gynėjais, man tai nėra svetima. Bulgarijoje yra daug komandų, kurios žaidžia gynybišką futbolą. Tai mums iššūkis. Prieš „Lokomotiv“ mes įmušėme du įvarčius, dar galėjome įmušti. Tačiau buvo padaryta individualių klaidų, kad praleidome tris įvarčius. Du įvarčiai šiame stadione nebuvo įmušti daugelio komandų. Mes gerai išanalizavome tas rungtynes, visą savaitę dirbome, kad tobulėtume.

- Sakėte, kad šios rungtynės nenulems titulo, bet jei laimėsite, ar turite šansų įgauti namų pranašumą prieš CSKA atkrintamosiose varžybose?

- Sunku tokiu metu kalbėti apie namų pranašumą, nes tribūnose nėra sirgalių. Gerbėjai motyvuoja žaidėjus. Vyrai nori žaisti priešais ką nors, dėl kažko. Turime dar 13 rungtynių, o dvi iš jų yra prieš CSKA. Ne, rytojaus mačas nėra pats sunkiausias, o trečiadienis dėl taurės bus sunkiausias, nes mes pavargstame. Rungtynėse su „Etar“ mes paėmėme tris taškus, o su CSKA juos paimti galėsime, jei tik laimėsime. Mes visi dirbame, kad taip ir būtų.

- Kijevo „Dynamo“ ir Donecko „Shakhtar“, kuriuos įveikėte kontrolinėse rungtynėse, laimėjo Europos lygoje. Ar tikitės, kad kitais metais tokiu metu „Ludogorec“ šiame turnyre bus to paties lygio?

- Kontrolinės rungtynės labai skiriasi nuo oficialių. Manau, kad jei Europoje žaistume su „Shakhtar“ ar „Dynamo“, rungtynės būtų kitokios. Tačiau aš tikiu savo komanda ir žinau, kad galime pasiekti šį lygį. „Ludogorec“ yra komanda, kurioje yra daug žaidėjų iš kaimyninių ar mažesnių šalių. Noriu, kad būtume pavyzdžiu - iš mažo miestelio, mažos šalies parodytume gražų žaidimą Europoje.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų