„Žalgiris“
IV kėlinys, 1 min.
73
:
59
Atsinaujins po sek
„Juventus“
Kamaru Usmanas ir Gilbertas Burnsas | Organizatorių nuotr.

Kamaru Usmanas ir Gilbertas Burnsas | Organizatorių nuotr.

 Buvęs pretendentas į UFC pusvidutinio svorio kategorijos čempiono titulą brazilas Gilbertas Burnsas turėjo išgyventi nepakeliamą skausmą pralaimėjus Kamarui Usmanui, tačiau jis žino, kaip tas kančias tinkamai panaudoti.

Prieš dešimtmetį G.Burnsas buvo vadinamas vienu geriausiu graplingo kovotoju pasaulyje. Tuo metu juodą diržą turintis brazilas greitai baigė pasirodymą pirmame savo pasirodyme pasaulio džiudžitsu čempionate, tačiau sugrįžo po metų ir savo kategorijoje laimėjo aukso medalį.

Tai buvo vertinga pamoka G.Burnsui, kuris dabar eina panašiu keliu.

Užuot ilgai išgyvenęs dėl pralaimėjimo buvusiam komandos draugui, G.Burnsas sugrįžo namo ir iš karto pradėjo analizuoti kovą bei nagrinėti, ką jis padarė blogai, kad pralaimėjo K.Usmanui.

„Manau, kad pradžioje buvau tikrai geras, tačiau galiu pasakyti tą patį, ką kalbėjau ir po kovos – buvau labai susijaudinęs“, – „MMA Fighting“ sakė G.Burnsas. „Mane buvo apėmę daugybę jausmų ir nors maniau, kad sugebėsiu tai suvaldyti, tačiau kad jų nevaldau supratau tada, kai tai įvyko. Dar viena didelė klaida buvo pertrauka tarp pirmojo ir antrojo raundų, kai bandžiau suprasti, ką man reikės daryti ir tikėjausi sulaukti kažką artimo Henri Hooft balsui, bet to nebuvo.

Tikėjausi sulaukti kažko panašaus iš kampe buvusių žmonių, tačiau tuo pat metu turėjau giliai įkvėpti ir atsigauti, o to nepadariau. Galvojau apie kitą žingsnį. Vos grįžus į antrąjį raundą, supratau, kad velniava, aš neatsigavau, negalvojau apie tai, kaip sumažinti širdies ritmą. Buvo velniška savaitė ir neturiu jokių pasiteisinimų. Pralaimėjau, bet galvoje įvyko daugybę dalykų. Buvo sunku susikaupti ir aš sumokėjau tą kainą kovoje“.

G.Burnsas buvo be savo vyriausiojo trenerio H.Hoofto, kuris nusprendė atsitraukti nuo šios kovos, nes didžiąją karjeros dalį vienoje komandoje dirbo su K.Usmanu, kol šis nusprendė pasitraukti.

Nors G.Burnsas tikėjo žmonėmis, kurie buvo jo kampe, tačiau pripažįsta, kad H.Hoofto nebūvimas turėjo įtakos jo pasirodymui.

„Maniau, kad viskas yra gerai“, – sakė G.Burnsas. „Kai laimėjau pirmą raundą, bet jaučiau, kad klystu iš savo tako, man reikėjo tokio vyruko kaip H.Hooftas, kuris sugrąžintu mane į kelią ir tai leistų panaudoti savo geriausias savybes. Maniau, kad tai supratau, bet klydau.

Žinau, kad galiu laimėti ir tai yra svarbiausia. Padariau keletą klaidų, per daug smūgiavau, buvau per daug susijaudinęs. Tą vakarą buvo daug emocijų ir tai buvo klaida. Kai ateina kovos metas, privalai būti švariu protu. Toks ir yra skirtumas tarp čempiono ir pirmojo ar antrojo pretendento į titulą – sugebėjimas priimti sprendimus. Negalėjau priimti teisingų sprendimų, o Kamaru galėjo tai padaryti“.

Pralaimėjęs, G.Burnsas nešvaistė laiko ieškodamas geriausio kelio, kaip jam dabar sugrįžti į pretendentus dėl titulo. Dabar jis vis dar turi medicininę diskvalifikaciją, o idealiu atveju, norėtų vėl sugrįžti iki pavasario pabaigos arba vasaros pradžios.

„Buvau suspenduotas 45 dienoms, bet jie užkulisiuose padarė visus testus ir daktarai sakė, kad man viskas gerai. Man neskaudėjo galvos, neturėjau kažkokių kitokių skausmų. Kovo 1-ą dieną eisiu pas gydytoją ir tada matysime. Tikiu, kad galėsiu kovoti gegužę ar birželį. Mano labiausiai norimas varžovas dabar yra Colby Covingtonas“, – sakė G.Burnsas.

C.Covingtonas paskutinį kartą kovojo prieš buvusį čempioną Tyroną Woodley ir jį įveikė. G.Burnsas taip pat buvo įveikęs T.Woodley tada, kai užsitikrino vietą tarp pretendentų į titulą.

Atrodė, kad C.Covingtonas gali susikauti su buvusiu komandos draugu Jorge Masvidaliu, tačiau pastarosiomis savaitėmis šie planai žlugo. K.Usmanas aiškiai parodė, kad su J.Masvidaliu dar turi nebaigtų reikalų. Nepaisant to, kad „UFC 251“ turnyre K.Usmanas dominavo prieš J.Masvidalį, tačiau į tą kovą pastarasis atėjo likus mažiau nei savaitei, kai pakeitė COVID-19 virusu tuo metu susirgusį G.Burnsą.

„Pagal reitingus, po C.Covingtono turėtų būti Stephensas Thompsonas ir Michaelis Chiesa“, – sakė G.Burnsas. „Tai yra trys vyrukai, su kuriais aš noriu kovoti. Man nerūpi eilės tvarka. Jeigu klaustų, ko aš noriu, tai pasakyčiau Colby, bet jei jo nėra, tuomet rinkčiausi S.Thompsoną. Jeigu jis negali, tuomet M.Chiesa. Jeigu ir jis negali, tuomet dar kažkas kitas. Aš tiesiog noriu sugrįžti. Jeigu reikės, iškovosiu keturias pergales iš eilės. Mano kelias niekada nebuvo lengvas. Esu sunkiai dirbantis žmogus ir tai darysiu, kad gaučiau revanšą prieš K.Usmaną. Kad ir kiek tai bekainuotų“, – sakė G.Burnsas.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų