„Žalgiris“
III kėlinys, 5 min.
64
:
47
Atsinaujins po sek
„Juventus“
Juozas Baikštys | Alfredo Pliadžio nuotr.

Juozas Baikštys | Alfredo Pliadžio nuotr.

 Paaiškėjo galutinė Lietuvos komandos sudėtis kovo 4-7 dienomis Torunėje (Lenkija) vyksiančiame Europos uždarų patalpų čempionate. Prie septynių normatyvus įvykdžiusių sportininkų ketvirtadienį prisijungė dar du sportininkai, sulaukę „European Athletics“ kvietimų dėl aukštų sezono rezultatų.

Normatyvus įvykdė Agnė Šerkšnienė, Modesta Morauskaitė (abi – 400 m bėgimas), Diana Zagainova (trišuolis), Gediminas Truskauskas (60 m bėgimas), Rapolas Saulius (60 m barjerinis bėgimas), Simas Bertašius (1500 m bėgimas) ir Adrijus Glebauskas (šuoliai į aukštį).

Kvietimų išbandyti jėgas Torunėje sulaukė tokio rango suaugusiųjų varžybose debiutuosiantis 22 metų Juozas Baikštys (šuoliai į aukštį) ir pirmame uždarų patalpų žemyno čempionate dalyvausianti 25-erių Jogailė Petrokaitė (šuoliai į tolį).

Trejus metus dėl traumų nestartavęs J.Baikštys praėjusį savaitgalį Lietuvos čempionate peršoko 224 cm bei pasiekė šeštą rezultatą šalies istorijoje. Tarp europiečių šis rezultatas šiemet yra 16-as.

Juozas Baikštys | Alfredo Pliadžio nuotr.

Juozas Baikštys | Alfredo Pliadžio nuotr.

„Truputį nustebau, kad paėmė. Daugiau šansų daviau, kad manęs neims nei kad ims. Nustebau, bet tuo pačiu ir apsidžiaugiau. Būtų malonesnis jausmas, jei būčiau įvykdęs normatyvą ir patekęs tiesioginiu būdu, o ne per aplinkui, bet jei paėmė, tikriausiai esu vertas. Bus įdomu, jaudulys iš karto pakilo, kai sužinojau, jog važiuosiu. Laukia nemažas iššūkis“, – kvietimu džiaugėsi J.Baikštys.

Stabiliai aukštus rezultatus žiemą demonstravo J.Petrokaitė. Geriausia praėjusių metų Baltijos čempionato lengvaatletė LLAF taurės varžybose Šiauliuose nušoko 6,48 m, o Lietuvos čempionate Klaipėdoje – 6,46 m. Geriausių Europos rezultatų sąraše lietuvės rezultatas yra 18-as.

„Žinoma, kad buvo dvejonių dėl pakvietimo. Laukiau ketvirtadienio, galvojau, kokios čia tos naujienos bus. Treniruotėje grįžtu atlikusi pratimą ir girdžiu, kad tėtis kalba su Nijole (Medvedeva – LLAF viceprezidentė). Spėliojau, ką čia pasakys, bet pamačiau, kad tėtis šypsosi, todėl pradėjau ir aš šypsotis. Labai smagi naujiena, sukilo toks energijos pliūpsnis“, – džiūgavo J.Petrokaitė.

Jogailė Petrokaitė | Alfredo Pliadžio nuotr.

Jogailė Petrokaitė | Alfredo Pliadžio nuotr.

Prieš dvejus metus Europos čempionate Glazge (Škotija) taip pat dalyvavo devynių Lietuvos lengvaatlečių delegacija. Gausesnė komanda šalies istorijoje buvo tik sykį, 2009-aisiais – tada startavo 10 sportininkų.

Į Torunę rinktinė išvyks antradienį, o pirmieji čempionate pasirodys S.Bertašius, A.Glebauskas bei J.Baikštys, startuosiantys dar ketvirtadienį.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų