Artemijus Panarinas | Scanpix nuotr.

Artemijus Panarinas | Scanpix nuotr.

  Niujorko „Rangers“ atstovaujantis 29-erių rusas Artemijus Panarinas yra vienas iš nedaugelio savo šalies sportininkų, kurie atvirai kritikuoja Vladimirą Putiną ir palaiko Aleksejų Navalną.

Panašu, kad A.Navalno laisvės reikalaujantis A.Panarinas jau įsiutino Kremlių. Pasirodė pranešimai, kad Rusijoje A.Panarinui pareikšti kaltinimai sumušus 18-metę merginą. Teigiama, kad tas incidentas įvyko dar 2011 m., tačiau pats žaidėjas ir „Rangers“ yra įsitikinę, kad kaltinimai – sufabrikuoti, neturi nieko bendro su realybe ir yra politinis bandymas susidoroti su žaidėju.

„Artemijus griežtai atmeta jam mestus kaltinimus šitoje sufabrikuotoje byloje. Akivaizdu, kad tai yra bauginimo taktika, naudojama dėl ankstesnių jo pasisakymų apie politinius įvykius Rusijoje. Artemijus yra sukrėstas jam mestų kaltinimų ir artimiausiu metu laiką leis atskirai nuo komandos. „Rangers“ visiškai palaiko Artemijų ir padės surasti šitų nepagrįstų kaltinimų šaltinį“, - teigiama „Rangers“ pranešime.

Pastarosiomis dienomis pasirodė kiek daugiau informacijos apie A.Panarinui mestus kaltinimus. Teigiama, kad 2011 m. rusas, kuriam tuo metu buvo 20 metų, atstovavo Čechovo „Vityaz“ ir viešėjo Rygoje (Latvija), kur žaidė Kontinentinės ledo ritulio lygos (KHL) rungtynes su vietos „Dinamo“. „Vityaz“ tas rungtynes pralaimėjo, o A.Panarinas neva nusprendė nuplauti pralaimėjimo kartėlį viešbučio bare ir ten sumušė 18-metę merginą iš Latvijos.

Apie šią istoriją Rusijoje prabilo Andrejus Nazarovas, kuris 2011 m. buvo vyriausiasis „Vityaz“ klubo treneris. Jis įrodinėja, kad A.Panarino smurtą prieš merginą matė bent 30 liudininkų, o tam, kad ši istorija 2011 m. neiškiltų į viešumą, Latvijos pareigūnams neva buvo sumokėtas kyšis (apie 33 tūkst. eurų dabartine valiuta).

„Dabar tik ir girdžiu kaltinimus, koks Nazarovas blogas. Kodėl jūs neapklausiate kitų tuometinių trenerių, masažuotojų, gydytojų ir 25 žaidėjų? Tai, kas sakoma, nutiko iš tiesų. 100 procentų. Panarinas bando išsisukinėti, tarsi viso to nebuvo, nors tai matė daugiau nei 30 liudininkų. Viešbučio darbuotojai tai neigia? O kas jiems belieka? Kodėl mano žodžių taip išsigando pats Panarinas, Billas Daly ir visa NHL? Juk čia tik kažkoks Nazarovas kažką pakalbėjo, tačiau juos tie žodžiai išgąsdino. Jei būčiau pareiškęs, kad Panarinas išprievartavo juodaodį, tai jis būtų nusišypsojęs ir tą pačią dieną atėjęs į treniruotę. Manau, kad iš jo reakcijos viskas ir taip akivaizdu“, - „R-Sport“ aiškino A.Nazarovas. 

Konfliktą prisiminė ir tuometis A.Panarino komandos draugas Michailas Anisinas, tik jis „Sport Express“ pareiškė, kad apie sumušimą negali būti nė kalbos: „Buvo ten tokia viena kompanija. Nepamenu, ar mes jas pakvietėme šokti, ar kas ten buvo. Tos merginos tada jau irgi buvo girtos. Jos pasakė mums kažką negražaus. Gal tada Artemijus kažkurią iš jų pastūmė ir viskas, nors nesu tikras, kad ir tai jis padarė. Žinau tik tai, kad jokių smūgių nebuvo ir apie sumušimus negali būti nė kalbos. Jūs įsivaizduojate, koks būtų kilęs skandalas, jei užsienyje padarytum tai, kuo dabar yra kaltinamas Artemijus? Save gerbiančios merginos, kurioms yra 18-a metų, 3 val. nakties nesėdi bare. Suprantate? Jos ten buvo neatsitiktinai. Gal jos tiesiog norėjo paprovokuoti garsius ledo ritulininkus ir tikėjosi iš to pasipelnyti?“. 

A.Panarinas Rusiją paliko 2015 m. ir persikėlė žaisti į NHL, tačiau Rusijoje tebegyvena nemažai sportininko šeimos narių. Puolėjui praėjęs sezonas buvo geriausias karjeroje – per 72 rungtynes jis įmušė 33 įvarčius ir atliko 64 rezultatyvius perdavimus. Šiame sezone A.Panarinas spėjo sužaisti 14 mačų, per kuriuos pelnė 5 įvarčius bei pridėjo 13 rezultatyvių perdavimų.

Rusijoje jau nerimaujama, kad A.Panarinas dėl šio skandalo gali atsisakyti padėti šalies rinktinei olimpinėse žaidynėse.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (4)
Registruoti
Anoniminiai (4)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų