Daniilas Medvedevas | „Twitter“ nuotr.

Daniilas Medvedevas | „Twitter“ nuotr.

  Sekmadienio rytą Lietuvos laiku Melburne (Australija) baigėsi prestižinis „Didžiojo kirčio“ serijos „Australian Open“ teniso turnyras, kurio finale gyvai stebint maždaug 7 tūkst. sirgalių serbas Novakas Djokovičius per 1 val. 54 min. 7:5, 6:2, 6:2 gana nesunkiai įveikė savo raketę dar antrame sete sulaužiusį rusą Daniilą Medvedevą ir net devintą kartą triumfavo šiame turnyre bei apgynė praėjusiais metais iškovotą titulą.

Šio turnyro rengimas dėl saugumo reikalavimų buvo labai sudėtingas. Žaidėjams teko laikytis griežto karantino, o turnyro viduryje kelioms dienos sirgaliams buvo uždrausta patekti į arenas dėl vėl įsigaliojusio karantino. Galiausiai turnyrą pavyko užbaigti numatytu laiku, o lemiamus mačus gyvai galėjo išvysti ir dalis sirgalių, kurie po finalinio vyrų mačo elgėsi nepagarbiai. Jie nušvilpė apie vakcinas prabilusią Australijos teniso federacijos vadovę Jayne Hrdlicką.

„Tai buvo labai sunkus laikotarpis, kurio metu visi turėjome aukotis. Vakcinos jau pakeliui, pasaulyje paskiepijama vis daugiau žmonių, todėl dabar yra laikas optimizmui ir vilčiai dėl geresnės ateities. Tikimės, kad suteikėme jums šiek tiek vilties. Mūsų dar laukia daug sunkaus darbo, grįžtant į normalų gyvenimo ritmą. Be Viktorijos valdžios pagalbos mes šio turnyro nebūtume galėję surengti“, - kalbėjo J.Hrdlicka, kurią nušvilpė dalis sirgalių.

D.Medvedevas po finalo pripažino nesupratęs, kas vyksta: „Mes su Novaku net nesupratome, apie ką buvo kalbama. Kai stovi aikštėje, nelengva girdėti, kas yra sakoma į mikrofoną, ypač kai sirgaliai reaguoja taip audringai. Pamenu tik tiek, kad buvo dvi keistos reakcijos iš sirgalių. Mes patys su kitais tenisininkai apie skiepus beveik nekalbame. Aš, asmeniškai, nebūsiu skiepijamas dėl savo organizmo reakcijos į vakcinas. Manau, kad kiekvienas turi turėti teisę pasirinkti, ar nori būti skiepijamas. Pažiūrėsime, kiek tai padarys įtakos turnyrams įvairiose šalyse ir kokie griežti ten bus reikalavimai, bet aš vis tiek manau, kad žmogaus pasirinkimo laisvės negalima atimti.“

Į rekordinę – 3-ią – vietą ATP vienetų reitinge pakilęs rusas pažymėjo, kad šiemet į savo sezono kalendorių būtų pasiruošęs įtraukti ir Tokijo olimpiadą, jei bus surengta.  

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų