Benas Godfrey | Scanpix nuotr.

Benas Godfrey | Scanpix nuotr.

 „Manchester City“ klubas ir toliau neįtikėtinu tempu tvirtina savo vienvaldystę „Premier“ lygoje. Tiesa, čia šįkart įkandin neatsilieka ir po tris taškus skynę artimiausi persekiotojai. Apie taškų ir pergalių vagis, istorinį Liverpulio derbį ir svyruojančią Jose Mourinho kėdę – tradicinėje tinklalapio „Sportas.lt“ šio turo apžvalgoje.

VAGYSTĖ? „Leeds United“ kovoje su „Wolverhampton“ komanda atsiliko 0:1 po to, kai puikų smūgį atliko Adama Traore, kai po jo kamuolys vartų liniją kirto tik vėliau atsitrenkęs į „Leeds United“ vartų sargą. Patrickas Bamfordas vėliau pats įmušė įvartį, tačiau arbitras su VAR pagalba užfiksavo nuošalę. Pats „Leeds United“ lyderis vėliau socialiniame tinkle šį sprendimą pavadino vagyste, esą iš jo komandos taip buvo atimtas vienas taškas.

„Šįkart mes daug ką kontroliavome – daugiau valdėme kamuolį, turėjome ir itin gerų šansų“, – po mačo kalbėjo treneris Marcelo Bielsa.

MAŽUMOJE. Šį sezoną itin sunkiai taškus renkantis „West Bromwich Albion“ klubas šįkart vieną išplėšė sunkiomis sąlygomis po to, kai 30-ąją mačo minutę iš aikštės buvo išvarytas Semi Ajayi.

Mačas su „Burnley“ galiausiai baigėsi be įvarčių, o WBA treneris Samas Allardyce’as tuo liko patenkintas.

„Tai tik parodo, kiek daug mes tobulėjame. Manau, kad tai buvo vienas geriausių pasirodymų su dešimtimi žaidėjų, kokius kada nors esu matęs savo komandose. Daug rungtynių esu laimėjęs su 10 žaidėjų, o šis mačas buvo vienas tokių, kai mes taip pat nusipelnėme laimėti. Deja, esame patys kalti dėl neišnaudotų auksinių progų“, – pasakojo treneris.

WBA toliau stengiasi išsikapstyti iš iškritimo zonos. Klubas toliau lieka 19-as, o saugi teritorija, 17-oji vieta, šiuo metu vis dar toli – nutolusi per vienuolika taškų.

Tačiau šis taškas vis tiek yra postūmis į priekį. Štai pavyzdžiui, tai yra tik pirmasis kartas nuo lapkričio mėnesio, kai WBA komanda rungtynėse nepraleidžia nė vieno įvarčio.

GILĖJANTI DUOBĖ. Po pergalės UEFA Čempionų lygos rungtynėse, „Liverpool“ žaidėjai tikėjosi, kad tai bus teigiamas impulsas komandai, tačiau taip nenutiko – šįkart „Premier“ lygoje antausis šlapiu rankšluosčiu gautas Liverpulio derbyje – „Everton“ komandai pralaimėta 0:2.

Jei žiūrint iš „irisų“ varpinės, tai jie pergalę „Anfield“ stadione iškovojo tik pirmą kartą per pastaruosius 22-ejus metus. Taigi „Everton“ komandai tai yra daugiau nei tik trys taškai. Ši komanda dabar laimėjo jau aštuntas išvykos rungtynes iš 12-os.

Maža to, „Premier“ lygoje kovojant su „Liverpool“ komanda, „Everton“ laimi tik pirmą kartą per pastarąsias 24-erias šių komandų tarpusavio rungtynes. Iki šios dienos tai buvo ilgiausia „Liverpool“ komandos nepralaimėtų rungtynių serija prieš kurią nors komandą.

Tačiau ne mažiau akcentuotinas ir „Liverpool“ krachas. „Anfield“ stadionas ilgai buvo ta karalystė, kurios neįveikė nė viena Anglijos komanda, tačiau dabar čia raudonieji pralaimi net ketvirtą kartą iš eilės. Tai yra vos antrasis kartas klubo istorijoje, kai namuose patiriama tokia serija. Veikiausiai niekas nebeprisimena paskutinio tokio atvejo, kadangi jis buvo tik 1923-iaisiais metais. Įdomu tai, kad tuomet „Liverpool“ taip pat gynė nugalėtojų titulą.

„Logika paprasta – turime tobulėti progų realizacijose, ir tada bus galima kalbėti apie pergales futbolo mačuose“, – reagavo Jurgenas Kloppas.

Jis pats keturis pralaimėjimus iš eilės buvo patyręs jau labai seniai. Paskutinį kartą taip nutiko prieš septynerius metus, jam dar treniruojant Dortmundo „Borussia“ komandą.

„Liverpool“ kol kas liko šeštoje vietoje, tačiau čia įdomus ir dar vienas šio klubo neguodžiantis faktas. Po 25 turų raudonieji sąskaitoje turi 40 taškų. „Premier“ lygos istorijoje, iš titulą gynusių komandų, tik „Leicester City“ (21) ir Londono „Chelsea“ (30) šioje titulo gynimo sezono stadijoje yra turėjusios mažiau taškų.

AUKŠČIAUSIA PAVARA? Londono „West Ham“ komandos treneris Davidas Moyesas sako, kad dar ne. Būtent „plaktukai“ šiuo metu yra bene didžiausias šio sezono malonus netikėtumas, o po pergalės prieš Londono „Tottenham“ klubą 2:1, po truputį „West Ham“ įleidžia šaknis didžiajame ketverte.

„Manau, kad mes vis dar galime žaisti daug geriau“, – sako D. Moyesas.

„Premier“ lygoje daugelis komandų jau sužaidė 25 turus. „West Ham“ praėjus tokiai sezono atkarpai tarp keturių pajėgiausių komandų rikiuojasi tik pirmą kartą nuo 1986 metų. Tame sezone šis klubas užėmė trečiąją vietą.

Panašu, kad gerai šioje komandoje jaučiasi ir neseniai į ją atvykęs Jesse Lingardas. Jis įvarčius mušė jau trejose rungtynėse iš ketverių. Palyginimui, tiek pat įvarčių tik per 36-erias rungtynes jis buvo įmušęs „Manchester United“ komandos sudėtyje.

DREBA KĖDĖ? Jose Mourinho išgyvena tikrai ne pačias sėkmingiausias dienas. Jo auklėtiniai dabar pralaimėjo jau net penktąsias rungtynes iš paskutinių šešerių. Tai yra jau aštuntasis portugalo šio sezono pralaimėjimas. Palyginimui, po devintojo Londono „Chelsea“ klubas prieš penkerius metus šį specialistą nusprendė atleisti. Dabar kyla klausimas, kiek gili yra „Tottenham“ vadovų kantrybės taurė?

„Mes nesame toje pozicijoje, kokią leistų mūsų potencialas. Labai, labai ilgą laiką komandoje mes turime problemų, kurių aš pats, kaip treneris, negaliu išspręsti. Joks treneris negali. Bet vis tiek mūsų potencialas yra didesnis, todėl esame nusivylę, turėtume būti daug geresnėje pozicijoje. Kalbėti apie ketvertą ir Čempionų lygos pozicijas yra labai sunku. Matematiškai, šansai dar yra, bet iš esmės dabar situacija sunki. Turime Europos lygą, per kurią galime gauti vietą Čempionų lygoje, ką esu pasiekęs su „Manchester United“. Bet tai sunku. Įmanoma, bet sunku“, – atvirai kalbėjo J. Mourinho.

BBC palygino paskutines Mouricio Pochettino ir J. Mourinho 50 rungtynių „Premier“ lygoje. M.Pochtettino per paskutinę savo 50-ies rungtynių atkarpą iškovojo 85 taškus, o portugalas – keturiais mažiau.

IŠLIKIMAS. Šiame ture ietis surėmė ir dvi komandos, kurios stengiasi išlikti „Premier“ lygoje – „Fulham“ ir „Sheffield United“ klubai. Pergalę čia po Ademola Lookmano įvarčio šventė londoniečiai.

Per pastarąsias trejas rungtynes jie iškovojo septynis taškus, kas šiai komandai yra geras rezultatas. Tokia trumpa atkarpa aštuonioliktą vietą užimančiai ir iškritimo zonoje vis dar esančiai komandai leidžia kiek prisivyti „Newcastle United“ vyrus, kurie dabar priekyje tik trimis taškais.

„Didžiuojuosi savo komanda. Ne tik dėl šių rungtynių, bet ir dėl to, kokia jai buvo ši savaitė – ji išties solidi“, – sakė treneris S. Parkeris.

Beje, šiai ekipai tai tik antroji namų pergalė per pastarąsias 14 rungtynių ir pirmoji nuo pat lapkričio mėnesio.

VAR. Tuo metu vėl suklupusios Šefildo komandos treneris Chrisas Wilderis buvo įsiutęs dėl epizodo antroje rungtynių pusėje, kai jo ekipai nebuvo fiksuotas vienuolikos metrų baudinys, kai susidūrė vartininkas Alphonse'as Areola ir Jaydenas Bogle'as.

„Turėjome tą absurdišką VAR verdiktą. „Fulham“ vartininkas pasižymėjo neapgalvotu sprendimu, tai – garantuotas vienuolikos metrų baudinys. Man jokių klausimų dėl to nekyla. Gal mes matėme skirtingas rungtynes? Kaip viską žiūrint sulėtintai jie nepamato, kad tai pražanga? Dar viena klaida, kuri mums kainuoja daug“, – piktinosi Ch. Wilderis.

Šį sezoną Šefildo klubas sausus vartus išlaikė viso labo vienose sezono rungtynėse. Tai yra mažiausias rodiklis visoje „Premier“ lygoje.

NESULAIKOMI. Nežmoniškai aukštą tempą toliau išlaiko „Manchester City“ klubas, šįkart pergalę šventęs Londone, akistatoje su „Arsenal“ (1:0).

Tai yra jau net aštuonioliktoji „miestiečių“ pergalė iš eilės. Šis klubas „Premier“ lygoje nepralaimi nuo pat gruodžio mėnesio vidurio. „City“ toliau tvirtai pirmauja čempionate, prieš „Manchester United“ klubą turėdama dešimties taškų persvarą.

„Dabartinio futbolo kontekste esu nustebęs, kaip mes žygiuojame. Visos komandos visose lygose barsto taškus, daug kas kenčia, tačiau mes jau pastaruosius du mėnesius nepralaimime. Aš to tikrai nesitikėjau“, – džiaugėsi treneris P. Guardiola.

Skaičiuojant visus turnyrus, jo kariauna nenugalima jau 25-eriose rungtynėse iš eilės. Tai yra antra ilgiausia tokia sėkminga „City“ komandos serija, ją treniruojant P. Guardiolai per pastaruosius ketverius metus. 2017-ais metais komanda fiksavo net 28 mačų seriją

ĮKANDIN. „Manchester United“ žaidėjai praėjusiame ture deklaravo būtinybę kiek įmanoma arčiau išlikti lyderės „Manchester City“ pašonėje, ir bent jau šiame ture, „raudonieji velniai“ savo nuostatos laikosi – 3:1 susitvarkė su „Newcastle United“ futbolininkais.

Per 25 turus ši komanda jau yra pelniusi 53 įvarčius. Tokioje sezono atkarpoje tai yra rezultatyviausias „United“ sezonas per pastaruosius aštuonerius metus.

VĖLYVA PERGALĖ. Du smūgiai į vartų plotą – du įvarčiai. Tokia šimtaprocentine statistika gali džiaugtis „Crystal Palace“ komanda, šįkart 2:1 išplėšusi pergalę prieš Braitono vyrus.

Būtent dėl to pastarieji šiose rungtynėse ir jaučiasi lyg apvogti. Braitonas čia turėjo net 75 proc. kamuolio kontrolę, atliko 25 smūgius, kai varžovai tik tris, o į vartų plotą skriejo 5 kamuoliai.

„Neįtikėtina. Jie tiesiog važiuoja namo su pergale. Jausmas toks, lyg būtų pavogę mums jau priklausančius taškus. Patys nepasinaudojame savo gerais šansais pelnyti įvarčius, o pačioje rungtynių pabaigoje Christianas Benteke jiems muša iš pusprogės. Turime labiau išnaudoti savo šansus. Artėjame prie pavojingos zonos, turime reaguoti, o kitos rungtynės prieš „West Bromwich Albion“ bus labai svarbios“, – tikino Joelis Veltmanas, Braitono komandos gynėjas.

Nekenčiate pirmadienių? Pasakykite tai Braitono komandai! Per visą savo dalyvavimo „Premier“ lygoje istoriją, ši komanda dar niekada nėra iškovojusi pergalės pirmadienį (6 lygiosios ir 3 pralaimėjimai).

Atrodė, kad dominuojant aikštėje, ši diena pagaliau bus tinkama nutraukti prakeiksmą…


Gražiausias turo įvartis:

Adama Traore („Wolverhampton“) smūgis į „Leeds United“ vartus

Nuo 6:50 min.:

Rezultatyviausi „Premier“ lygos žaidėjai po 25-ojo turo:

1. Mohamedas Salah („Liverpool“) – 17.


2. Bruno Fernandesas („Manchester United“) – 15.


3. Dominicas Calvertas-Lewinas („Everton“) – 13.


4. Harry Kane'as („Tottenham“) – 13.


5. Heung-Min Sonas („Tottenham“) – 13.

Anglijos „Premier“ lygos tvarkaraštis

Pen 08-13 Brentford 22 : 00 Arsenal
Šeš 08-14 Manchester United 14 : 30 Leeds United
Šeš 08-14 Burnley 17 : 00 Brighton & Hov…
Šeš 08-14 Chelsea 17 : 00 Crystal Palace
Šeš 08-14 Everton 17 : 00 Southampton
Šeš 08-14 Leicester City 17 : 00 Wolverhampton …
Šeš 08-14 Watford 17 : 00 Aston Villa
Šeš 08-14 Norwich City 19 : 30 Liverpool

 

Anglijos „Premier“ lygos turnyrinė lentelė

65_ Komanda ŽR L LG P ĮĮ S T
1 Arsenal 0 0 0 0 0 0 +0 0
2 Aston Villa 0 0 0 0 0 0 +0 0
3 Brentford 0 0 0 0 0 0 +0 0
4 Brighton & Hov… 0 0 0 0 0 0 +0 0
5 Burnley 0 0 0 0 0 0 +0 0
6 Chelsea 0 0 0 0 0 0 +0 0
7 Crystal Palace 0 0 0 0 0 0 +0 0
8 Everton 0 0 0 0 0 0 +0 0
9 Leeds United 0 0 0 0 0 0 +0 0
10 Leicester City 0 0 0 0 0 0 +0 0
11 Liverpool 0 0 0 0 0 0 +0 0
12 Manchester City 0 0 0 0 0 0 +0 0
13 Manchester United 0 0 0 0 0 0 +0 0
14 Newcastle United 0 0 0 0 0 0 +0 0
15 Norwich City 0 0 0 0 0 0 +0 0
16 Southampton 0 0 0 0 0 0 +0 0
17 Tottenham Hotspur 0 0 0 0 0 0 +0 0
18 Watford 0 0 0 0 0 0 +0 0
19 West Ham United 0 0 0 0 0 0 +0 0
20 Wolverhampton … 0 0 0 0 0 0 +0 0

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (2)
Registruoti
Anoniminiai (2)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų