Darius Maskoliūnas | Roko Lukoševičiaus/BNS Foto nuotr.

Darius Maskoliūnas | Roko Lukoševičiaus/BNS Foto nuotr.

 Pirmadienį Lietuvos rinktinė tik po itin dramatiškos kovos Vilniuje 77:76 (25:19, 16:18, 17:23, 19:16) palaužė Danijos krepšininkus bei iškovojo paskutinį likusį laisvą kelialapį į 2022 m. Europos čempionatą.

Pirmosiose tarpusavio rungtynėse Danijos rinktinė Vilniuje 2020 metų rudenį (lapkričio 27 d.) buvo įveikusi lietuvius 80:76.

Danijos ekipa Lietuvoje vertėsi be savo lyderio Gabrielio Lundbergo, kuris pirmosiose rungtynėse su lietuviais pelnė 28 taškus, atkovojo 7 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir buvo pagrindinis svečių pergalės kalvis.

Po rungtynių vykusioje spaudos konferencijoje Lietuvos rinktinės strategas Darius Maskoliūnas kalbėjo apie rungtynes, prisiimtas rizikas, nusiteikimą ir išskyrė žaidėją, kuris suteikė didžiausią pozityvumą.

„Norėčiau pasakyti ačiū savo žaidėjams, kad jie atvyko į „burbulą“. Taip pat federacijai, kuri vėl sėkmingai tai suorganizavo ir viskas buvo labai aukštame lygyje. Kitas dalykas – noriu pasveikinti Danijos komandą ir jų trenerį. Jie buvo puikiai pasiruošę ir sužaidė puikias rungtynes. Tikėjomės, kad rungtynės nebus lengvos, nes viena komanda žaidė be jokio spaudimo, o mūsų pečius slėgė didžiulis spaudimas bei kartą buvome jiems pralaimėję. Gerai, kad vyrukai nepasidavė sunkiais momentais ir toliau kovojo. Labai svarbiais momentais jie buvo labai kantrūs, o kai kuriais momentais krepšinio Dievai buvo mūsų pusėje“, – sakė D.Maskoliūnas.

– Jonas Mačiulis po rungtynių sakė, kad pergalę nulėmė sėkmė. Nesutinkate su tuo?

– Kiek mes išmetėme laisvų metimų, kurie savo klubuose meta virš 40 procentų? Atrodo laužiame rungtynes, galime nubėgti, bet... Nesakyčiau, kad mus šiandien lydėjo kažkokia sėkmė. Kaip tik sakyčiau, kad tas danų laisvumas.. Kiek kartų subaudavome ant tritaškio, kiek davėme 2+1, kiek jie įmetė tritaškių, kai mes rizikavome.. Nesutikčiau, kad lydėjo sėkmė, galbūt tik keletas momentų.

– Kas nutiko Mindaugui Kuzminskui

– Jam įplyšo koja ir išvežė į ligoninę, nes reikėjo susiūti. Visgi kiek man sakė daktarai, tai savaitė laiko be žaidimo. Linkiu jam kuo greičiau grįžti į ritmą ir į savo klubą.

– Kas atsitiko ketvirtame kėlinyje turint 9 taškų persvarą?

– Įsisuko olimpinis tritaškis, gavome 2+1 neatsikovoję kamuolio... Rytas gudresnis už vakarą, peržiūrėsime rungtynes, išanalizuosime, pamatysime viską kitomis akimis. Atrodė, kad žaidėme tikrai kantriai, provokavome jų baudas, veržėmės, gynyboje taip pat visi keitėmės, ėjome iš priekio, bet... Jiems laimingi metimai ir automatiškai tada didesnis spaudimas, prametame baudelę, prametėme lengvą metimuką, tada buvo/nebuvo bauda prieš Joną Mačiulį.. Faktas, kad Manto blokas tikrai buvo švarus ir čia neturėtų turėti pretenzijų.

– Kiek neramina toks nervingas atrankos langas?

– Labai neramina, bet kokio jūs atsakymo tikitės? Sakysiu, kad mes išėjome ir viskas čia valio? Mane labai neramina, kad mes žaidžiame taip banguotai. Yra žaidėjų, kuriais visiškai pasitikiu, žinau ko iš jų laukti, bet kartais jie išnyksta ir pasikeičia į visiškai kitus žmones. Turime jaunų žaidėjų, kuriuos galėtų rinktinės marškinėliai varžyti, bet taip vyksta su patyrusiais krepšininkais. Tas bangavimas išmuša iš vėžių, kai kontroliuojame ir atrodo, kad gerai ginamės, sugriūname kaip kortų namelis ir tada iš lėto keliamės.

– Tas sugriuvimas yra techniniai dalykai ar nusiteikimas?

– Dėl nusiteikimo neturiu nei vienos pastabos. Jie užsivedę ir aš juos net treniruotėse bandžiau raminti, kad nuimti tą spaudimą. Visi puikiai supranta, kas būtų buvę, jeigu būtų buvę. Koks tu bebūtum ramus ar patyręs, tas spaudimas gula ant smegenų ir čia vienareikšmiškai nėra lengva. Faktas, kad turime su tuo susitvarkyti geriau ir turime darbą atlikti tiksliau, teisingiau ir užtikrinčiau.

– Kodėl visa ta atranka buvo tokia sunki ir vargta tiek su belgais, tiek su danais?

– Belgai, čekai geros komandos. Belgai daugybę sezonų žaidžia ta pačia sudėtimi. Po pirmo lango minėjau: aš pats nesitikėjau, kad jie taip gerai sužais. Antrame lange su danais buvo stiprus smūgis. Mes gauname tą smūgį ir tada atsigauname ir žaidžiame kaip kita komanda. Ir čia su čekais kontroliavome nuo pirmos iki paskutinės minutės ir atrodo, kad užtektų 60 proc. to prieš danus, ką parodėme prieš čekus, bet kažkur...

– Ar nustebino, kad danai taip gerai atrodė be lyderio Gabrielio Lundbergo?

– Pagarba jiems. Jie į rungtynes ateina ramūs, ant jų nekaba Damoklo kardas. Be pagrindinio įžaidėjo jie atrado kitus žaidėjus, vertė viską per priekinę liniją. Mes priėmėme taktiką, kad rizikuoti ties dviem žaidėjais, neatidaryti jų snaiperių, bet ką šiandien rizikavome, viskas jiems sukrito. Nėra ta rizika, kad iš galvos sugalvojome, tai atėjo iš analizės, iš žiūrėtų rungtynių. Anksčiau nieko panašaus nebuvo, net šalia to nebuvo. Vėliau galvoji, gal nesėkmingai pasirinkta taktika, gal kažką reikėjo daryti kito.

– Kevinas Larsenas (21 tšk.) buvo tas, ties kuriuo rizikavote?

– Mes sakėme, kad kažkiek rizikuojame su jo tritaškiais ir gavome tris.

– Ką galėtumėte pasakyti sirgaliams, kai olimpinėje atrankoje laukia rungtynės su gerokai sunkesniais varžovais?

– Mes tikrai darysime viską, kad turėtume stipresnę komandą, kad turėtume daugiau laiko pasiruošti ir padarysime viską, kad atsidurtume olimpiadoje. Jūs puikiai žinote, kokią mes galime rinktinę surinkti ir tikiuosi, kad mes ją surinksime. Tada bandysime lipdyti tą komandą.

– Galbūt užbaigiant pozityvia nata paklausiu...

– O ko jūs liūdit? Nesakau, kad reikia klykti iš džiaugsmo, bet jūs ir jūsų kolegos tuos kibiriukus paruošę laikot, tačiau dar pasilaikykite tas frazes apie fiasko ir katastrofas. Šiuo sunkiu laikotarpiu, kai yra pandemija, visi ir taip yra suirzę ir neramūs, o tas papildomas žibalo pylimas niekam nepadeda ir iš to naudos niekam nėra. Jūs ar jie daro savo darbą, jeigu taip atrodo, kad taip reikia.. Nesakau, kad mus reikia girti, bet reikia kažkiek matyti, suprasti..

– Ar yra žaidėjų, kurie jus nustebino ar pozityviai nuteikė?

– Vaidas Kariniauskas šiame lange atrodė puikiai. Jeigu mes jo nebūtume pasikvietę, nežinau, kaip mes būtume atrodę. Vienareikšmiškai Marekas Blaževičius daro žingsnius į priekį, nors šiandien negavo daug pasireikšti. Visgi matosi, kad jis kitaip atrodo per treniruotes, rodo jėgą, rodo augimą. Aišku, jam nėra lengva, nes nedaug rungtyniauja, bet tai yra jaunas žaidėjas ir viskas ateis su laiku. Visi kažkiek kažką davė.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (17)
Registruoti
Anoniminiai (17)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų