Novakas Djokovičius ir Daniilas Medvedevas | Scanpix nuotr.

Novakas Djokovičius ir Daniilas Medvedevas | Scanpix nuotr.

 Sekmadienio rytą Lietuvos laiku Melburne (Australija) baigėsi prestižinis „Didžiojo kirčio“ serijos „Australian Open“ teniso turnyras, kurio finale gyvai stebint maždaug 7 tūkst. sirgalių serbas Novakas Djokovičius (ATP-1) per 1 val. 54 min. 7:5, 6:2, 6:2 gana nesunkiai įveikė savo raketę dar antrame sete sulaužiusį rusą Daniilą Medvedevą (ATP-4) ir net devintą kartą triumfavo šiame turnyre bei apgynė praėjusiais metais iškovotą titulą.

N.Djokovičius yra visų laikų rekordininkas ir iki šiol „Australian Open“ turnyre nei karto nėra pralaimėjęs pusfinalio ar finalo mačų.

Nuo 2011 m. be N.Djokovičiaus „Australian Open“ turnyre yra triumfavę tik Stanas Wawrinka (2014 m.) ir Rogeris Federeris (2017 ir 2018 m.).

N.Djokovičius šiame turnyre buvo susidūręs ir su sveikatos problemomis, kai trečiame rate vos užbaigė mačą prieš Taylorą Fritzą (ATP-31). Serbas su nuskausminamųjų pagalba laimėjo penkių setų mačą ir vėliau tarp mačų net nesitreniravo dėl traumos. Po pusfinalio N.Djokovičius prisipažino, kad dabar jaučiasi geriausiai per visą turnyrą ir nebejaučia skausmo.

N.Djokovičius nuo pat mačo pradžios žaidė užtikrinčiau ir nors D.Medvedevas praradęs tašką mačo pradžioje sugebėjo „breakinti“ serbą ir išlyginti rezultatą, tačiau lemiamu metu N.Djokovičius sugebėjo laimėti varžovo padavimų seriją ir laimėjo pirmąjį setą. Nuo antrojo seto N.Djokovičiaus dominavimas dar labiau išryškėjo, o po septintojo antrojo seto geimo D.Medvedevo nervai nebeatlaikė ir jis sviedė raketę į žemę.

Trečiame ir paskutiniame sete N.Djokovičius toliau įrodinėjo savo pranašumą ir užtikrintai užbaigęs mačą triumfavo „Australian Open“ turnyre.

N.Djokovičius per savo karjerą yra iškovojęs 18 „Didžiojo kirčio“ serijos turnyrų titulų ir nuo Rafaelio Nadalio bei Rogerio Federerio dabar atsilieka vos 2 titulais.

„Niekada nelengva kalbėti po pralaimėjimo tokio rango turnyro finale, bet aš pasistengsiu. Sveikinimai Novakui. 9 titulai Australijoje yra įspūdingas pasiekimas ir neabejoju, kad tai ne paskutinis tavo trofėjus. Pirmą kartą sutikau Novaką, kai pats pasaulio reitinge buvau 500-asis ar 600-asis. Galvojau, kad jis su manimi net nekalbės, nes tuo metu buvo pirmoji pasaulio raketė, tačiau jis su manimi bendravo kaip su draugu ir niekada nepasikeitė. Jis ir toliau yra geras mano draugas“, - sakė D.Medvedevas.

N.Djokovičius irgi gyrė varžovą: „Galiu daug gražių žodžių pasakyti ir apie Daniilą. Anksčiau mes nemažai laiko praleisdavome treniruodamiesi, pastaruoju metu susitikdavome rečiau, bet vis tiek malonu girdėti, kad tavo nuomonė apie mane nepasikeitė. Daniilas yra vienas rimčiausių kada nors mano sutiktų varžovų korte, o už korto ribų jis vienas maloniausių žmonių. Tik laiko klausimas, kada tu laimėsi pirmą „Didžiojo kirčio“ titulą. Man pastarosios savaitės buvo kupinos įvykių. Esu dėkingas visiems už palaikymą, kuris man labai padėjo. Nebuvo lengva surengti šį turnyrą, bet, viską įvertinus, manau galime sutikti, kad jis buvo sėkmingas. Turnyro organizatoriai turėtų didžiuotis tuo, ką padarė.“

Apdovanojimų ceremonija:

D.Medvedevas dar neturi titulų tokio rango turnyruose, tačiau jis tapo pirmu rusu nuo 2005 m., kuris pateko į „Australian Open“ finalą. Prieš 16 metų šį turnyrą laimėjo Maratas Safinas.

Iki šio mačo D.Medvedevas nuo praėjusių metų lapkričio mėnesio buvo laimėjęs net 20 susitikimų iš eilės.

Kelyje link finalo N.Djokovičius įveikė Jeremy Chardy (ATP-61), Francesą Tiafoe (ATP-64), Taylorą Fritzą (ATP-31), Milošą Raoničių (ATP-14), Alexanderį Zverevą (ATP-7) ir Aslaną Karacevą (ATP-114).

Tuo tarpu D.Medvedevas „Australian Open“ nugalėjo Vaseką Pospisilą (ATP-63), Roberto Carballesą Baeną (ATP-99), Filipą Krajinovičių (ATP-33), Mackenzie McDonaldą (ATP-192), Andrejų Rubliovą (ATP-8) ir Stefanos Tsitsipasą (ATP-6).

Finale triumfavęs N.Djokovičius iškovojo 2000 ATP vienetų reitingo taškų ir 2,75 mln. Australijos dolerių (1,78 mln. Eurų), tuo tarpu D.Medvedevui atiteko 1200 ATP vienetų reitingo taškai bei 1,5 mln. Australijos doleriai (0,97 mln. eurų).

Pirmadienį atsinaujinančiame ATP reitinge N.Djokovičius ir toliau išlaikys geriausio tenisininko poziciją, tuo tarpu D.Medvedevas pakils į trečią reitingo vietą.

Bendrą „Australian Open“ prizų fondą sudaro net 80 mln. Australijos dolerių (apie 51 mln. eurų).


Mačo eiga:

Pirmasis setas:

N.Djokovičius fantastiškai pradėjo mačą ir ne tik nesunkiai laimėjo savuosius padavimus, bet ir antrame geime jau „breakino“ D.Medvedevą. Netrukus N.DJokovičius pirmavo 3:0, tačiau nepalūžęs D.Medvedevas penktame geime sugebėjo taip pat laimėti varžovo padavimų seriją ir jau po „sausai“ laimėto šeštojo geimo rezultatas vėl buvo lygus 3:3. Kituose geimuose tenisininkai nesunkiai laimėdavo savuosius padavimus, kol tryliktame geime N.Djokovičius per D.Medvedevo padavimų seriją spurtavo 40:0 ir trečiuoju bandymu „breakino“ varžovą bei laimėjo pirmąjį setą.

Pirmame sete N.Djokovičius atliko mažiau neatremiamų padavimų (2 prieš 5), abu tenisininkai nepadarė dvigubų klaidų, tačiau serbas buvo geresnis pagal laimėtus taškus antrųjų padavimų metu (6/7 prieš 3/8).

Antrasis setas:

Nepaisant to, kad antrojo seto piramame geime N.Djokovičius pralaimėjo savuosius padavimus, tačiau antrame ir ketvirtame geimuose serbas sugebėjo „breakinti“ D.Medvedevą ir išsiveržė į priekį 3:1. Vėlesniuose geimuose abu tenisininkai neturėjo didelių problemų laimint savuosius padavimus ir dažniausiai tie geimai trukdavo gana trumpai, o po aštuntojo geimo N.Djokovičius atsidūrė vos per setą nuo dar vieno „Australian Open“ čempiono titulo. Antrojo seto pabaigoje, po septinojo geimo, D.Medvedevo nervai nebeatlaikė ir jis sulaužė savo raketę.

Trečiasis setas:

N.Djokovičius ir toliau žaidė puikiai, laimėjo pirmuosius tris geimus ir išsiveržė į priekį 3:0. D.Medvedevas nei karto nebuvo arti to, kad „breakintų“ varžovą ir galiausiai, N.Djokovičius aštuntame geime, po smūgio arti tinklo užbaigė šį mačą bei krito ant žemės švęsdamas pergalę.

Statistika:

N.Djokovičiaus ir D.Medvedevo mačo statistika | „Stop“ kadras

N.Djokovičiaus ir D.Medvedevo mačo statistika | „Stop“ kadras

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (1)
Registruoti
Anoniminiai (1)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų