Derrickas Lewisas ir Curtisas Blaydesas | „Stop“ kadras

Derrickas Lewisas ir Curtisas Blaydesas | „Stop“ kadras

 Ankstyvą sekmadienio rytą Lietuvos laiku Las Vegase esančiose „Apex“ patalpose įvyko „UFC Fight Night 185“ mišrių kovos menų turnyras, kurio pagrindinėje dvikovoje penktą vietą UFC sunkiasvorių reitinge užimantis 36-erių metų Derrickas Lewisas (25-7 MMA, 16-5 UFC) vos vienu smūgiu nokautavo antroje reitingo vietoje esantį 30-metį Curtisą Blaydesą (14-3 MMA, 9-3 UFC).

Antrame raunde C.Blaydesas nusprendė parodyti savo imtynių sugebėjimus ir puolė į D.Lewiso kojas, o pastarasis tik to ir laukė bei atliko fantastišką smūgį iš apačios, kuris „išjungė“ C.Blaydesą. D.Lewisas dar suspėjo atlikti du smūgius į be sąmonės gulintį varžovą, kol teisėjas Herbas Deanas įsikišo ir nutraukė kovą.

Nors viskas vyko pagal taisykles, tačiau daugelio manymu, paskutiniai du smūgiai buvo visiškai nereikalingi. Visgi pats D.Lewisas teigė, kad jis pats negali „persijungti“ ir nustoti smūgiuoti.

„Negaliu taip imti ir persijungti“, – sakė D.Lewisas. „Kai kurie kovotojai tai gali, tačiau aš – ne. Turiu laukti, kol teisėjas mane patrauks, nes niekada nežinai, kas gali nutikti, gal jis taps „The Undertaker“ (amerikietiškų imtynių kovotojas, – aut. past.) ir staigiai atsisėsti. Eini tol, kol teisėjas pasako „atvėsti“.

Pagal oficialią statistiką, D.Lewisas per kovos laiką atliko 28 smūgius (akcentuotų 18), tuo tarpu D.Lewisas – vos 7 (akcentuotų 6).

ESPN praneša, kad D.Lewisas (22,2 proc. tikimybė laimėti) sukūrė didžiausią sensaciją UFC pagrindinėje kovoje nuo „UFC 199“ turnyro, kai Michaelas Bispingas (20 proc. tikimybė laimėti) įveikė Luke‘ą Rockholdą.

„Jaučiuosi gerai“, – sakė D.Lewisas. „Pirmame ir antrame raunduose negalėjau kažko padaryti, nes jaučiausi miręs. Visą kovą laukiau to vienintelio smūgio ir jis turėjo būtent toks iš apačios arba keliu“.

C.Blaydesas buvo be sąmonės visą reklaminę pertraukėlę, tačiau atsikėlė ir išgirdo oficialų teisėjų sprendimą.

D.Lewisui tai buvo jau ketvirtoji pergalė iš eilės po to, kai 2018 m. lapkritį jis pralaimėjo kovą dėl sunkiasvorių čempiono titulo Danieliui Cormier, o 2019 m. kovą techniniu nokautu nusileido Juniorui dos Santosui. Per šią seriją jis nugalėjo Blagoy Ivanovą, Ilirą Latifi, Alexejų Oleyniką ir dabar C.Blaydesą.

D.Lewisas iškovojo jau 20-ą karjeros pergalę nokautu, o UFC organizacijoje jis pavijo Vitorą Belfortą bei kartu dabar turi po 12 pergalių nokautais – tai daugiausiai iš visų UFC sunkiasvorių.

Nepaisant to, kad reitingams tai neturi prasmės, D.Lewisas po kovos vykusioje spaudos konferencijoje atskleidė, kad norėtų susikauti su MMA legenda Alistairu Overeemu (47-19), kuris prieš dvi savaites techniniu nokautu pralaimėjo Alexanderiui Volkovui.

C.Blaydesui tai buvo pirmoji nesėkmė po keturių iš eilės pergalių serijos ir apskritai pirmoji nesėkmė kažkam kitam, o ne Francisui Ngannou, kuriam pralaimėjo 2016 ir 2018 m.

Šiame turnyre po 50 tūkst. JAV dolerių už geriausius vakaro pasirodymus užsidirbo D.Lewisas, Chrisas Daukaus, Tomas Aspinallas ir Alemannas Zahebi.

Visi „UFC Fight Night 185“ turnyro rezultatai:

Derrickas Lewisas įveikė Curtisą Blaydesą nokautu – Raundas 2, 1:26

Jana Kunitskaja įveikė Ketlen Vieira vieningu teisėjų sprendimu (29-28, 29-28, 29-28)

Darrickas Minneris įveikė Charlesą Rosą vieningu teisėjų sprendimu (30-26, 30-27, 29-27)

Chrisas Daukaus įveikė Aleksejų Oleiniką techniniu nokautu (smūgiais) – Raundas 1, 1:55

Philas Hawesas įveikė Nassourdine'ą Imavovą skirtingu teisėjų sprendimu (28-28, 29-28, 29-28)

Tomas Aspinallas įveikė Andrejų Arlovskį skausmingu veiksmu („rear-naked choke“) – Raundas 2, 1:09

Jaredas Gordonas įveikė Danny Chavezą vieningu teisėjų sprendimu (30-27, 30-27, 29-28)

Johnas Castaneda įveikė Eddie Winelandą techniniu nokautu (smūgiais) – Raundas 1, 4:44

Julianas Erosa įveikė Nate'ą Landwehrį techniniu nokautu (keliu) – Raundas 1, 0:56

Casey O’Neill įveikė Shan Dobson techniniu nokautu (smūgiais) – Raundas 2, 3:41

Aiemannas Zahabi įveikė Drako Rodriguezą nokautu – Raundas 1, 3:05

Serghei Spivacas įveikė Jaredą Vanderaa techniniu nokautu (smūgiais) – Raundas 2, 4:32

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (3)
Registruoti
Anoniminiai (3)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų