Lietuvių ir čekų rungtynės | Roko Lukoševičiaus/BNS Foto nuotr.

Lietuvių ir čekų rungtynės | Roko Lukoševičiaus/BNS Foto nuotr.

 Šeštadienį pergalę Europos čempionato atrankos rungtynėse iškovojo Lietuvos rinktinė, kuri Vilniuje 94:74 (31:15, 18:18, 16:22, 29:19) įveikė Čekijos krepšininkus.

Ši pergalė turnyrinei lentelei įtakos neturėjo ir Lietuvai vis dar reikalinga pergalė pirmadienio rungtynėse prieš Daniją, tačiau ši pergalė leido nebekreipti dėmesio į taškų skirtumą.

Po susitikimo Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Darius Maskoliūnas pažymėjo, kad tai buvo tik vienas žingsnis ir kitą reikės žengti pirmadienį, taip pat kalbėjo apie į rinktinę sugrįžusį Vaidą Kariniauską ir pasakė, kodėl šios rungtynės buvo itin sunkios Laurynui Biručiui.

„Šiandien padarėme tik vieną žingsnį ir dabar reikia kito. Vyrai buvo susitelkę į rungtynes, pademonstravo puikią energiją ir nors trečiame kėlinyje turėjome šiek tiek problemų, bet apskritai esu patenkintas rungtynėms. Kaip sakiau, mums pirmadienį reikia žengti kitą žingsnį“, – sakė D.Maskoliūnas.

– Žaidėte su mobiliu penketu, kuriame ketvirtuoju ir penktuoju numeriais buvo Gytis Masiulis ir Mindaugas Kuzminskas. Ar tai veikė?

– Žiūrint į rezultatą – taip, tai veikė. Mes turėjome žaisti mažesniu penketu, nes varžovai taip žaidė. Jie neturi didelių vyrukų, todėl Laurynui Biručiui tai buvo tikrai labai sunkios rungtynės, nes prieš mobilius varžovus jam sunku žaisti.

– Kaip vertintumėte Vaido Kariniausko rungtynes ir jo žaidimo organizavimą?

– Manęs nei kiek nenustebino. Jį pažįstu daug metų, teko man su juo būti 2016 m. olimpiados turnyre bei pasiruošimo cikluose. Jis į rinktinę pateko todėl, kad matėme, kaip jis žaidė Kėdainiuose, vėliau Utenoje. Tikras įžaidėjas, nieko naujo nepasakysiu. Žinome jo charakterio savybes, jis nieko nebijo, eina 100 procentų. Gali jam nepasisekti, bet šiandien jis momentais sužaidė kaip profesorius.

– Kas buvo svarbiausia šiose rungtynėse, kai turnyrine prasme ji nieko nereiškia?

–Svarbu laimėti kiekvienas rungtynes, mes jau tą savo pralaimėjimų limitą esame senai išnaudoję. Tikiuosi, kad visi bus susikaupę ir taip žais pirmadienį. Turime padaryti savo darbą, kurio anksčiau nepadarėme.

– Buvo proga kelis sykius pralaužti rungtynes, bet praleisdavote varžovų spurtus. Kiek šios problemos neramina prieš pirmadienio rungtynes?

– Trečiame kėlinuke nepadarėme baudų, kai jas dar galėjome padaryti. Mūsų neteisingi sprendimai puolime ir atšokę kamuoliai buvo pagrindinės priežastys.

– Kaip ketinate keisti sudėtį rungtynėms su Danija?

– Pirmadienį apie pirmą valandą sužinosite.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų