Edgaras Matakas | Parateam.lt nuotr.

Edgaras Matakas | Parateam.lt nuotr.

 Lietuvos paralimpinės rinktinės plaukikas Edgaras Matakas surengė svajonių pasirodymą šalies žiemos pirmenybėse Klaipėdoje. Regėjimo negalią turintis kaunietis pasiekė savo asmeninius rekordus visose trijose rungtyse, kuriose startavo: 100 metrų krūtine, 50 metrų krūtine ir 50 metrų laisvu stiliumi.

Šeštadienį E. Matakas plaukė 50 metrų laisvu stiliumi ir distanciją įveikė per 26,57 sek. Tai – beveik puse sekundės geresnis rezultatas nei ankstesnis asmeninis kauniečio rekordas, pasiektas dar 2018 m.

„Nerealios emocijos. Tas rezultatas trejus metus nejudėjo iš vietos ir man depresiją varė. Na ir pagaliau kažkaip pramušė“, – iš džiaugsmo sunkiai rinkdamas žodžius įspūdžiais dalijosi E. Matakas.

2016 m. Rio de Žaneiro paralimpinių žaidynių dalyvis įsitikinęs, kad rezultatų davė pasikeitusi plaukimo technika, kurią treniruotėse Kaune šlifavo kartu su savo treneriu Ramūnu Leonu.

„Labai įdomi situacija, nes mes net specialiai nesiruošėme šioms varžyboms. Klaipėdoje pavyko išpildyti tai, ties kuo dirbame treniruotėse. Eksperimentuojame, šiek tiek keičiame technikos elementus. Dabar padarėme tokį mini eksperimentą ir pamatėme, kad viskas gerai.

Toliau dirbsime. Šie metai prasidėjo stebuklingai. Atsirado dar daugiau motyvacijos treniruotis ir dirbti. Jau net buvo toks momentas, kai nebenorėdavau plaukti 50 metrų laisvu stiliumi, nes, nepaisant visų pastangų, rezultatas nekilo. Dabar viskas pasiketė“, – šypsojosi plaukikas.

Asmeninius rekordus E. Matakas pagerino ir ketvirtadienį bei penktadienį, plaukdamas krūtine 100 ir 50 metrų nuotolius. Kartu tai – Lietuvos aklųjų ir silpnaregių rekordai.

„Labai smagu. Šie metai man kol kas tikrai stebuklingi. Aišku, svarbiausi startai laukia Tokijo žaidynėse, ten viskas ir pasimatys. Labai noriu padėkoti visiems mane palaikantiems, taip pat ir Lietuvos paralimpiniam komitetui, kuris stengiasi sudaryti geriausias sąlygas“, – sakė E. Matakas.

Iš Klaipėdoje vykstančių Lietuvos žiemos pirmenybių į gimtąjį Kauną su asmeniniu rekordu grįžo ir kitas šalies paralimpinės rinktinės plaukikas Mindaugas Dvylaitis, kuris ketvirtadienį rekordiniu tempu įveikė 100 metrų nugara distanciją – 1 min. 17,19 sek.

Tai – beveik sekunde geresnis laikas nei ankstesnis šalies aklųjų ir silpnaregių rekordas. Be to, M. Dvylaitis pasiekė paralimpinį normatyvą. Vis tik šis rezultatas yra neoficialus, nes Lietuvos plaukimo žiemos pirmenybės nėra įtrauktos į Tarptautinio paralimpinio komiteto kalendorių.

„Pagaliau, pagaliau, juk kažkada reikėjo, kiek galima. Vis tik turiu pasakyti, kad tai tikrai ne aukščiausias rezultatas, kokį galiu parodyti, nes šiuo metu daug eksperimentuojame su technika. Tai – ne riba, nes, galima sakyti, visai nesirengėme konkrečiai šioms varžyboms, o daugiau eksperimentavo ir žiūrėjome, kaip gaunasi kai kurie dalykai. Be to, iki šiol treniravomės trumpame vandenyje, todėl prognozuoti, kaip seksis ilgame baseine, buvo labai sunku“, – sakė trenerės Ditos Kareckienės auklėtinis.

Klaipėdos baseine startavo dar du plaukikai su negalia – Gabrielė Čepavičiūtė ir Danielius Mikalauskas.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų