Adamas Hanga | Euroleague nuotr.

Adamas Hanga | Euroleague nuotr.

 Kai antrojo kėlinio pabaigoje Thomasas Walkupas dar galėjo atakuoti krepšį paskutinėmis sekundėmis, staigiai prišokęs Pierre’as Oriola taip „Žalgirio“ amerikiečiui uždarė visus kelius, kad šis iki pat sirenos liko tik trypčioti. Dar pirmoje rungtynių pusėje atrodė, kad plačių kelių link pergalės Katalonijoje kauniečiams niekas nenuties.

Bet po pertraukos šou nesibaigė. Iš pradžių laisvas iš aikštės kampo tritaškį įsodino Nikola Mirotičius, kas iškart yra nedovanotina klaida ginantis. Netrukus dvitaškį dar pridėjo ir P. Oriola, o Martinas Schilleris įtūžo, minutės pertraukėlės metu pratrūkęs taip, kad kone kas antras riksmu išreikštos kalbos žodis buvo keiksmas.

Kokia Schillerio minutės petraukėlė 🤯 #TimeOut #ManoKomanda #Gidranity (📽 Turkish Airlines EuroLeague)

Posted by Gidranity on Thursday, February 18, 2021

Be jokios abejonės, tokias minutės pertraukėles treneriai ima ne naujiems deriniams ar gynybinėms užkardoms nubraižyti, kai dar neseniai tam turėjo bent 10 minučių ilgosios pertraukos metu. Tokiu būdu austras stengėsi sukrėsti komandą emociškai, įpūsti gyvybės, savotiškas elektrošokas.

Bet šio efekto niekas taip ir nepamatė – po audringos pertraukėlės „Žalgiris“ trumpą atkarpą pralaimėjo 2:6, ir „Barcelona“ į priekį nurūko jau 20-ies taškų persvara (59:39).

Tai buvo blankus „Žalgirio“ mačas, kuriame per du kėlinius praleista 48 taškai. Per tuos pačius du kėlinius Eurolygos žvaigždei Corry Higginsui leidžiama sumesti 17 taškų ir surinkti 21 naudingumo balą. Vėl prisimintos anksčiau kiek užglaistytos sezono pradžios žaizdos – spragos puolant prieš susikeitimo gynybą ir pačių žalgiriečių komandiniai veiksmai ginant savo krepšį.

Šiuos ir mažesnius aspektus apjungus viename mače, sunku įsivaizduoti pergalę šiuo metu bene geriausios Europos komandos teritorijoje.

Daug „Žalgirio“ problemų „Palau Blaugrana“ rūmuose prasidėjo nuo pirmojo numerio, ir to tikėtis buvo galima. COVID-19 apsirgęs Lukas Lekavičius krepšinio žaisti dar negali – tai iškart atveria skylę rotacijoje. Th. Walkupas naktį prieš mačą praleido galvodamas ne apie tiesioginius oponentus „Barcos“ stovykloje, o pilvo skausmus. Jo koncentracijos ir fiziškumo stoką akivaizdžiai buvo galima matyti, kai Nickas Calathesas amerikietį prigavo jau pirmuoju žingsniu, ir graikas lengvai buvo praleistas į stipriąją pusę. Th. Walkupui toks atsainumas nebūdingas, todėl tai galima sieti su jau minėtomis aplinkybėmis.

„Aš turiu tai pasakyti garsiai, bet vienas iš esminių momentų buvo Th. Walkupo problemos. Galbūt jis suvalgė kažką ne tokio, ir be jo „Žalgiris“ yra visai kita komanda. Jis agresyvus, pasitikintis savimi, kietas“, – jau po mačo spaudos konferencijoje pripažino Šarūnas Jasikevičius.

Jis gerai žinojo, kokias problemas turi „Žalgiris“, ir tai stengėsi dar labiau išryškinti. Štai Th. Walkupui teko ne tik dirbti gynyboje pačiam su elitiniu N. Calathesu, bet ir patirti „Barcos“ smaugimą nuo pat galinės linijos. Po bemiegės skausmingos nakties, taip arti abejose aikštės pusėse išties yra sudėtinga. Analogiškai išgliaudytas buvo ir Rokas Jokubaitis, kaip šiuo atveju antras komandos įžaidėjas, sulaukęs daug Šaro dėmesio, su kuriuo susitvarkyta šįkart nebuvo.

„Jų spaudimas per visą aikštelę kėlė problemas ieškant sprendimų atakoje. Jei negali atlikti savo dalykų puolime, atsiranda daug žaidimo vienas prieš vieną, o šiandien tai matėme daug kartų. Mums trūko Luko, kuris su savo greičiu kuria situacijas“, – apie tai po mačo kalbėjo ir M. Schilleris.

„Barcelona“ yra geriausiai Europoje besiginanti komanda, į savo krepšį vidutiniškai praleidžianti po 73,5 taško. Nenuostabu – reiklus Š. Jasikevičius Katalonijos sostinėje atvykęs rado tam tinkamus instrumentus. Štai pavyzdžiui „Žalgiris“ abejose tarpusavio rungtynėse „Barcai“ šį sezoną įmetė tik po 62 taškus – tai yra dar net gerokai žemiau vidurkio. Įdomu tai, kad mažiau šį sezoną į „Barcelonos“ krepšį įmetė tik Stambulo „Fenerbahče“ (55) ir Belgrado „Crvena Zvezda“ (60) komandos.

„Manau, kad sužaidėme fantastiškas rungtynes gynyboje. Mūsų moto yra, kad jei gynyboje atrodome gerai, mes apskritai atrodome gerai, o tai šiandien ir padarėme“, – sakė C. Higginsas.

Nors šįkart kauniečiai su šeimininkais pirmajame kėlinyje dar kapojosi lygiai (24:24), tačiau esminės Šaro idėjos ginantis matėsi iškart. „Žalgiris“ buvo dusinamas, vis daugiau M. Schillerio vyrai vertėsi sudėtingais metimais ne savo pozicijose. Tas pats Marius Grigonis kamuolį dažnai gavo jau tik paskutinėmis atakos fazėmis, kas dažnai keldavo chaosą. Čia didelį darbą atliko Alexas Abrinesas.

Reikia pastebėti ir tai, kad arbitrai šį kartą rungtynėse leido didesnį kontakto lygį, kas parankiau yra fiziškesnei komandai „Barcelonai“.

„Palau Blaugrana“ arenos šeimininkai neutralizavo ir atvykėlių žaidimą du prieš du situacijose, kuo kauniečiai iš esmės dažnai ir remiasi. O besikeičiančią komandą, kurios penketuke yra tokie žaidėjai kaip Brandonas Daviesas, Pierre’as Oriola, Adamas Hanga, C. Higginsas ir N.Calathesas yra velniškai sunku, kai nė vienoje pozicijoje nesukuriamas ryškus pranašumas.

„Žalgiris“ šiuo atveju buvo įveltas į visišką pozicinę pelkę be didesnių galimybių greitiems išpuoliams, kurių sėkmingai surengė lygiai vieną. Aišku, norint greitai rūkti į priekį, būtina apsiginti, kas šįkart sekėsi silpniau. Beje, tiek pat greitų atakų aspektu pasižymėjo ir „Barcelona“, tačiau jai to ir nereikėjo. Juo labiau, kad žalgiriečių klaidas ji pavertė net 22 taškais.

Dabar „Žalgiris“ su vienuolikta nesėkme leidžiasi jau į devintą vietą, o jei Sankt Peterburgo „Zenit“ šį vakarą nugalės Belgrade, visos aštuntuko komandos bus atitrūkusios bent viena pergale. Tačiau savu kailiu pajutus Eurolygos lyderių lygį, kitą savaitę „Žalgiris“ galės padidinti savo pergalių kraitį. Nukeltose varžybose Kaune viešėti turėtų „Crvena Zvezda“, o vėliau laukia kelionė į svečius pas Madrido „Real“, kuri pastaruoju metu išgyvena sunkesnį ruožą.

Vilius Stalgaitis
Žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (8)
Registruoti
Anoniminiai (8)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų