Paskelbtos NBA klubų vertės | Scanpix nuotr.

Paskelbtos NBA klubų vertės | Scanpix nuotr.

 „Forbes“ šią savaitę paskelbė 2021 m. NBA klubų vertes. Lyginant su pernai, vidutinė komandos vertė išaugo 4 proc. Tai – mažiausias metinis vertės augimas nuo 2010 m., bet įvertinus sunkią situaciją pasaulyje ir siaučiančią koronaviruso pandemiją NBA klubų finansinė padėtis tikrai turėtų džiuginti ekipų savininkus.

Šių metų reitingas – dar vienas puikus įrodymas, kad prasti rezultatai aikštėje nebūtinai reiškia mažėjančią klubo vertę. Štai „Golden State Warriors“ praėjusį sezoną žaidė siaubingai, patyrė net 50 pralaimėjimų per 65 rungtynes, buvo absoliuti visos lygos autsaiderė, tačiau uždirbo daugiausiai pajamų!

2019-2020 m. sezone sirgalius į „Golden State Warriors“ rungtynes traukė naujoji arena. Per 34 namų rungtynes klubas susižėrė 474 mln. JAV dolerių. Jei komanda būtų galėjusi sužaisti pilną sezoną prie sirgalių ir dar būtų patekusi bent į pirmąjį atkrintamųjų varžybų etapą, tuomet sezoninės „Golden State Warriors“ pajamos veikiausiai būtų viršijusios 700 mln. JAV dolerių.

„Golden State Warriors“ metai buvo istoriniai – klubas pagal vertę pakilo į antrą vietą NBA ir aplenkė...dabartinius čempionus Los Andželo „Lakers“: komanda su blogiausiu rezultatu sezone aplenkė geriausią lygos ekipą. Beje, tai pirmas atvejis nuo 1999 m., kai Niujorko „Knicks“ ir „Lakers“ neužima pirmų dviejų pozicijų vertingiausių lygos komandų sąraše. Paskutinį kartą šią dvivaldystę buvo nutraukęs Čikagos „Bulls“ klubas, kurį į aukštumas iškėlė Michaelas Jordanas ir kompanija.

Nors praėjęs sezonas buvo sutrumpintas ir klubams jį teko baigti žaidžiant be sirgalių, tačiau vis tiek visos 30 lygos komandų dirbo pelningai, o pelnas prieš mokesčius vidutiniškai siekė 62 mln. JAV dolerių. Tai – antras geriausias rezultatas šiame dešimtmetyje, paverčiantis NBA klubus viena patraukliausių investicijų.

Visų NBA klubų vertės ir kiti rodikliai – fotogalerijoje:

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (3)
Registruoti
Anoniminiai (3)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
ĮKVEPIANČIOS EURO 2020 ISTORIJOS