Ringo pasiilgęs V.Jagėlo: „Žinau, kokia etiketė man jau yra užklijuota“ (39)

2021.02.12 14:05
Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
Vitoldas Jagėlo l Manto Stankevičiaus nuotr.

Vitoldas Jagėlo l Manto Stankevičiaus nuotr.

„Žinau, kad Lietuvoje sunku surasti varžovą – niekas nenori su manimi kautis, – sportas.lt sakė mišriųjų kovos menų atstovas Vitoldas Jagėlo, paskutinį kartą ringe kovęsis praeitų metų birželio pabaigoje.

Vasario 28 dieną „KOK Classic 5“ ringe V.Jagėlo (7-1-2, 1 NC) susitiks su ukrainiečiu Vladimiru „Vova“ Gynžu (10-11-0).

„Pasiilgau ringo, noriu kovoti pagal MMA taisykles. Paskutinė kova vyko pagal grapplingo taisykles. Tai ne mano stichija. Noriu tikros MMA kovos, noriu vėl pajusti ringą“, – kalbėjo V.Jagėlo.

Vitoldas Jagėlo l Manto Stankevičiaus nuotr.

Vitoldas Jagėlo l Manto Stankevičiaus nuotr.

Pasak jo, karantinas kiek apsunkino pasirengimą turnyrui. „Salėje susirenkame mažomis grupelėmis – šiek tiek trūksta sparingo partnerių kaitos. Negalime sau leisti prabangos vykdyti pilnaverčių, įvairesnių, treniruočių. Salėje vienas kitą puikiai pažįstame, žinome, kas ką ir kaip darys, – sakė kovotojas. – Norėtųsi sukovoti arenoje su tikru priešininku 3 raundus po penkias minutes. Pasiilgau ringo, pasiilgau žiūrovų“.

Vasario 28 dieną į ringą žengs dar du klubo „Rings“ kovotojai: svorio kategorijos iki 85 kg kasis Erikas Golubovskis (varžovas netrukus bus paskelbtas), o Osvaldas Fedorovičius (-71 kg) susikaus su Renatu Buškumi („Otso Gym“).

V.Jagėlo yra vienas perspektyviausių šalies MMA kovotojų svorio kategorijoje iki 77 kilogramų. „Esu tai girdėjęs, bet nosies neriečiu – jaučiu atsakomybę ant pečių. Visi iš manęs tikisi tik pergalės. Tai nėra lengva, – kalbėjo V.Jagėlo. – Ką pats galvoju apie savo karjerą? Norėčiau išmėginti savo jėgas ir užsienyje. Tai būtų įdomi patirtis“.

Įdomios patirties V.Jagėlo netrūko ir laukiant naujo iššūkio ringe – Naujuosius sportininkas pasitiko areštinėje, nes buvo sulaikytas už moters sumušimą.

Vitoldas Jagėlo l Manto Stankevičiaus nuotr.

Vitoldas Jagėlo l Manto Stankevičiaus nuotr.

„Pašventėme... – sukužda ir akis nuleidžia V.Jagėlo. – Procesas vyksta. Nė viena pusė neatsiima pareiškimų. Siekiama, kad aš prisiimčiau visą atsakomybę už tai, kas nutiko. Laukiama mano prisipažinimo, kad esu kaltas, mano viešo atsiprašymo ir nuostolių padengimo. Tik taip viskas gali pasibaigti? Aš nesutikau, nes nesijaučiu esąs kaltas – nei aš pradėjau, nei aš su peiliu kažką puoliau, kaip teigiama vienos iš merginų versijoje. Puoliau su peiliu, pats sau rankas susipjausčiau? Tai išgalvota“.

Norint pasiekti susitarimą abi konfliktavusios pusės turi pripažinti savo kaltę. „Žinau, kad kita pusė tikrai neprisiims kaltės, – sakė V.Jagėlo. – Viena iš merginų, Viktorija, jau daug pripasakojo žiniasklaidai. Tačiau aš jos net rankomis nepaliečiau. Taip, kitai merginai, Kotrynai, kuri mane puolė peiliu, sudaviau du smūgius. Ne kumščiu – delnu. Nežinau, kaip aš galėjau sulaužyti jai nosį. Nesuprantu. Todėl, kad aš kovotojas? Visas „burbulas“ dėl to? Girdėjau, kad tą vakarą buvo virš 200 policijos iškvietimų dėl buitinių konfliktų, tačiau išsipūtė tik vienas – tas, kuriame buvo žodis „kovotojas“.

Vitoldas Jagėlo l Manto Stankevičiaus nuotr.

Vitoldas Jagėlo l Manto Stankevičiaus nuotr.

Paklaustas, kaip pats jautėsi patekęs į tokią situaciją, kovotojas ilgai ieškojo tinkamo žodžio: „Nelabai gerai... Ypač paskaitęs visus straipsnius, kuriose pasakojama istorija. Jausmas buvo nekoks“.

Dėl savo karjeros V.Jagėlo nepergyveno, nes, pasak jo paties, žinojo, kad nėra kaltas.

„Žinojau, kad tik gyniausi... Karjera? Virš dešimt metų kovoju, sportuoju. Jei būčiau toks, kokį dabar mane „piešia“, manau, jau ne vieną kartą būčiau prisidaręs visokiausių bėdų, – kalbėjo V.Jagėlo. – Po to, kai istorija įgavo pagreitį, gavau daug žinučių. Gali būti, kad aš nesu pirmas įkliuvęs į tokius „spąstus“... Komentarai po straipsniais? Ne, neskaičiau, bet žinau posakį „neleiskite savo ausims tikėti tuo, ko nematė jūsų akys“. Suprantu, dabar visi protingi, visi viską žino... Neskaičiau, bet įsivaizduoju, kas ten darėsi“.

Vitoldas Jagėlo Vidmanto Balkūno / BNS foto nuotr.

Vitoldas Jagėlo Vidmanto Balkūno / BNS foto nuotr.

Sunkiausia, pasak V.Jagėlo, buvo, kai beveik kiekvieną dieną tekdavo skaityti po naują straipsnį apie save. „Suprantu, kad žmonės galėjo pagalvoti, kad esu koks nors kanibalas – atėjo į vakarėlį su buteliu, prisigėrė, užpuolė, pats sau rankas persipjovė peiliu ir išėjo namo miegoti. Kaip gali jaustis, kai apie save skaitai tokius dalykus? Baisiausia, kad dabar mane visada prisimins kaip smurtautoją. Baisu, kad visa mano karjera bus tuo paženklinta“.

Sportas.lt žiniomis, balandį KOK organizacija planuoja organizuoti titulinę kovą, kurioje paaiškės svorio kategorijos iki 77 kg čempionas. Dėl titulo turėtų kautis V.Jagėlo ir svorio kategorijos iki 71 kg čempionas Žygimantas Ramaška.

„KOK Classic 5“ (vasario 28 d.) kovų sąrašas – ČIA.

Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (39)
Registruoti
Anoniminiai (39)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų