„Dzūkija“
Ilgoji pertrauka
33
:
43
Atsinaujins po sek
„Žalgiris“
Arturas Seja | Sauliaus Čirbos nuotr.

Arturas Seja | Sauliaus Čirbos nuotr.

Lietuvą nuklojus sniegui, mūsų šalies baidarių ir kanojų irkluotojai prakaitą lieja šiltuose kraštuose esančiuose vandens telkiniuose. Geriausi Lietuvos baidarininkai surengė treniruočių stovyklą Portugalijoje, o kanojininkai Turkijoje. Tai jau trečioji baidarininkų ir kanojininkų stovykla šį pasirengimo sezoną. Gruodžio mėnesį treniruotės vyko Pietų Afrikos Respublikoje, o sausį Turkijoje.

Viename garsiausių Europoje Portugalijos „Nelo“ sporto centre susirinko tituluočiausi Lietuvos baidarininkai sprinteriai – Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių prizininkai Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas, pasaulio ir Europos vicečempionas Arturas Seja. Jiems konkurenciją sudaro broliai Simonas ir Mindaugas Maldoniai. Prie rinktinės prisidės ir Europos čempionatų prizininkas Ignas Navakauskas. Būtent tarp sprinterių vyks atkakliausia kova dėl teisės varžytis olimpinėse vienviečių 200 m atrankos varžybose. Dėl olimpinio kelialapio vienoje distancijoje gali kovoti tik vienas Lietuvos atstovas.

Portugalijoje kartu su sprinteriais treniruojasi ir Lietuvoje lygių 1000 m dviviečių baidarių varžybose sau neturintys bei vietą olimpiniame atrankos turnyre jau užsitikrinę pasaulio čempionato prizininkai ir Rio žaidynių finalininkai Ričardas Nekriošius ir Andrejus Olijnikas.

„Iškovotos skambios pergalės ir garsios baidarininkų pavardės padėjo Lietuvos rinktinei ir šiais metais patekti į „Nelo“ treniruočių centrą. Dėl pandemijos centras šiemet priėmė tik 40 sportininkų. Anksčiau čia sezonui ruošdavosi net 200 baidarininkų ir kanojininkų. Kartu su Lietuvos rinktine stovyklą rengia vos keturios komandos – Rusijos, Slovakijos, Danijos ir Latvijos. Mums sukurtas savotiškas treniruočių stovyklos „burbulas“. Kiekviena komanda turi atskirą sporto salę, joje treniruojasi tik vienos komandos nariai. Kiekviena komanda valgome atskirose patalpose ir neturime kontakto vieni su kitais“, – pasakoja sprinterių treneris Romas Petrukanecas.

Panašios sąlygos sudarytos ir Turkijoje, kur stovyklą surengė Kazio Rėksnio treniruojami geriausi Lietuvos kanojininkai – pasaulio rekordininkas Vadimas Korobovas, Europos čempionas ir Europos žaidynių nugalėtojas Henrikas Žustautas bei jo porininkas Ilja Dovidovskis.

„Šios stovyklos – pasirengimo sezonui pusiaukelė. Kovo mėnesį vėl treniruosimės Portugalijoje ir Turkijoje, o balandį baidarininkai ir kanojininkai surengs bendrą treniruočių stovyklą Kroatijoje. Visos stovyklos truks po tris savaites. Treneriai sudarėme planus, kad sportininkai optimalią sportinę formą įgautų per olimpines atrankos varžybas. Negalima klysti, nes ant kortos pastatytas olimpinių kelialapių likimas. Lietuvos baidarių ir kanojų irkluotojai dalyvavo visose vasaros olimpinėse žaidynėse po nepriklausomybės atkūrimo. Privalome tęsti tradiciją“, – teigia R.Petrukanecas.

Galutinė Lietuvos rinktinės sudėtis, kovosianti dėl olimpinių kelialapių, paaiškės po gegužės 1-2 d. Trakuose vyksiančių Lietuvos taurės varžybų.

Atrankos varžybos į Tokijo olimpines žaidynes prasidės gegužės 12-16 d. Segede (Vengrija). Čia bus išdalinti du olimpiniai kelialapiai baidarių vienviečių 200 m varžybose, du kelialapiai kanojų vienviečių 1000 m varžybose ir vienas kelialapis atiteks baidarių dviviečių 1000 m rungties nugalėtojams.

Gegužės 20-23 d. Barnaule (Rusija) vyks paskutinės olimpinių žaidynių atrankos varžybos. Čia lietuviai kovos dėl varžybų nugalėtojams skiriamo vienintelio kelialapio vienviečių baidarių 200 m ir vienviečių kanojų 1000 m varžybose.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų