Regbis | Scanpix nuotr.

Regbis | Scanpix nuotr.

Regbio gerbėjai visame pasaulyje su nekantrumu laukia savaitgalį startuosiančio prestižinio „Šešių nacijų“ taurės turnyro, kuriame kovos šešios stipriausios Senojo žemyno komandos: Anglija, Prancūzija, Airija, Škotija, Velsas ir Italija. Per penkis savaitgalius, nuo vasario 6 iki kovo 20, bus sužaista 15 intriguojančių rungtynių. „Šešių nacijų“ turnyras šiemet startuos Italijoje, Romoje, kur šeimininkai priims Prancūzijos rinktinę. Netrukus po jų, Londone susikaus Anglijos ir Škotijos rinktinės. Sekmadienį praskaidrins Velso ir Airijos rinktinių dvikova.

Šiemetinis „Šešių nacijų“ taurės turnyras – 127-as, žinoma, įskaitant ankstesnes versijas ir formatus. Praėjusių metų čempionai – Anglijos regbininkai mėgins apginti titulą, o per plauką nuo trofėjaus pernai likę prancūzai, demonstruodami vis kokybiškesnį žaidimą, neketina jiems lengvai nusileisti.

Italija – Prancūzija

Pirmoms šių metų rungtynėms prancūzai vyksta į Romą, kur susitiks su šeimininkais, Italijos regbininkais.    

Prancūzijos treneriui Fabien Galthie tenka paskutinę minutę keisti planus dėl pagrindinės sudėties, kai Virimi Vakatawa patyrė traumą. Jo vietą aikštėje galėtų užimti talentingasis Arthur Vincent.

Pernai metų rezultatyviausio, daugiausia prispaudimų atlikusio ir geriausio turnyro žaidėjo prizai iškeliavo į Prancūziją, tačiau šiai rinktinei tai neužtikrino pirmosios vietos „Šešių nacijų“ turnyre. Šiemet, net ir be kelių traumuotų žaidėjų, prancūzai pasiryžę pakovoti dėl titulo.

Regbis | Scanpix nuotr.

Regbis | Scanpix nuotr.

Tuo tarpu italai pernai metų turnyre neiškovojo nė vienos pergalės, o paskutiniame mače 5:34 nusileido Anglijos rinktinei, kuriai toks didelis skirtumas atvėrė tiesų kelią į pirmą turnyro lentelės vietą. Nepaisant pernykščių nesėkmių ir šeštos vietos bendroje įskaitoje, italai nusiteikę optimistiškai, o jų strategas Franco Smith šią rinktinę vadina ilgalaikiu projektu ir skambių pergalių tikisi ateityje.

Pernai metais italai nusileido prancūzams 22:35. Iki šiol šios rinktinės tarpusavyje sužaidė 43 rungtynes, per kurias net 40 kartų pergales šventė prancūzai ir vos 3 kartus italai. Šių rinktinių mačo nugalėtojui nuo 2007 metų yra įteikiamas ir papildomas, Giuseppe Garibaldi trofėjus. Nenuostabu, kad didžiąją laiko dalį trofėjų į viršų kelia prancūzai.

Anglija – Škotija

Anglai praėjusių metų turnyrą pradėjo netikėtu pralaimėjimu Prancūzijos rinktinei 17:24. Tai nesutrukdė jiems iškovoti keturias pergales iš eilės ir susilyginti taškais su savo skriaudikais. Prancūzai taip pat savo sąskaitoje turėjo keturias pergales ir nesėkmę prieš škotus. Surinkus po 18 taškų, buvo skaičiuojami pelnyti ir praleisti Anglijos ir Prancūzijos rinktinių taškai. Dėl geresnio santykio nugalėtojais tapo anglai.

Pernai metų čempionai pirmajame šių metų mače susikaus su Škotijos regbininkais.

Pastarųjų dviejų metų kovos prognozuoja, kad ir šiemet regbio gerbėjai nenusivils reginiu. 2019 metais Londone anglai pirmavo 31:0, tačiau škotai sukūrė tikrą stebuklą ir komandos išsiskyrė taikiai 38:38. Pernai Škotijoje po itin atkaklios kovos 6:13 laimėjo anglai, kuriems vienintelį kamuolio prispaudimą įskaitiniame plote atliko Ellis Genge.

Ši dvikova dvigubai svarbi abiems rinktinėms, nes greta „Šešių nacijų“ turnyro įskaitos, jos kovoja ir dėl papildomo trofėjaus – Kalkutos taurės, seniausio regbio apdovanojimo, kuris skiriamas rungtynių tarp Anglijos ir Škotijos nugalėtojui. Škotams nepavyksta iškovoti šio trofėjaus jau 37 metus, kai varžybos vyksta Londone, Tvikenhemo stadione. Gal šiemet jiems pavyks įveikti Tvikenhemo prakeiksmą?

Pirmą kartą Anglijos ir Škotijos regbio rinktinės tarpusavyje susitiko 1871 metais, tad šiemetinis mačas bus simbolinis – minint 150 metų jubiliejų.

Iki šiol abiejų šalių rinktinės tarpusavyje kovojo 138 kartus, 76 kartus triumfavo anglai, 43 – škotai, o 19 rungtynių baigėsi lygiosiomis.

Velsas – Airija

Trečiosios pirmo etapo rungtynės vyks sekmadienį Velse. Šeimininkų rinktinė nepralaimi namų rungtynių airiams nuo 2013 metų, tad Valų treneris iš Naujosios Zelandijos Wayne Pivac tikisi, kad šiemet pavyks pratęsti šią sėkmingą seriją.

Tačiau airiai nusiteikę sugadinti šventę valams ir jaučiasi gan užtikrintai, kadangi praėjusių metų „Šešių nacijų“ turnyre jie įveikė varžovus 24:14, o Rudens taurės turnyre šventė pergalę 32:9.

Regbis | Scanpix nuotr.

Regbis | Scanpix nuotr.

Praėjusių metų „Šešių nacijų“ turnyre airiai užėmė trečią vietą. Nors su Škotijos rinktine airiai iškovojo po tris pergales ir patyrė po du pralaimėjimus bei surinko po 14 taškų, dėl geresnio pelnytų praleistų taškų santykio, trečioji vieta atiteko airiams.

Airių kapitonas Johnny Sexton dėl patirtos nedidelės traumos negalėjo treniruotis su komanda, tačiau žaidėjas žada, kad bus visiškai pasiruošęs pirmosioms „Šešių nacijų“ turnyro rungtynėms su Velsu.

Kviečiame stebėti „Šešių nacijų“ regbio turnyrą TV3 Sport 2 kanalu:

Vasario 6 d.

16:05 val. Italija – Prancūzija

18:35 val. Anglija – Škotija.

Vasario 7 d.

23:30  val. Velsas – Airija 

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų