Daugiausiai uždirbantys NBA krepšininkai | „Scanpix“ ir instagram.com nuotr.

Daugiausiai uždirbantys NBA krepšininkai | „Scanpix“ ir instagram.com nuotr.

 Koronaviruso pandemija ir tuščios arenos NBA krepšininkų algas sumažino 20 proc., tačiau lygos žvaigždės dėl to pernelyg nesuka galvos. Įspūdingus pinigus žaidėjai gauna ne tik aikštėje, bet ir už jos ribų, kur krepšininkų pajamos beveik nesumažėjo.

„Forbes“ paskelbė, kad LeBronas Jamesas net septintus metus iš eilės yra daugiausiai uždirbantis NBA krepšininkas, įskaičiuojant pajamas tiek pagal kontraktą su klubu, tiek iš reklamų ir kitų sutarčių bei investicijų. Skaičiuojama, kad per 2021 m. L.Jamesas uždirbs net 95,4 mln. JAV dolerių. Iš jų „karalius“ tik 31,4 mln. gaus pagal kontraktą, o likusius 64 mln. susižers už aikštės ribų.

Visas dešimtukas daugiausiai uždirbančių NBA krepšininkų – fotogalerijoje:

Dar iki 2021 m. L.Jamesas per karjerą buvo uždirbęs daugiau nei 900 mln. JAV dolerių. Po šių metų 36-erių krepšininko karjeros uždarbis viršys 1 mlrd. JAV dolerių, iš kurių net 700 mln. JAV dolerių bus uždirbti už aikštės ribų. L.Jamesas „įstos“ į išskirtinį sporto milijardierių klubą. Iki šiol per istoriją buvo tik 4 sportininkai, kurie dar iki karjeros pabaigos uždirbo bent 1 mlrd. JAV dolerių. Tai padarė golfo žaidėjas Tigeris Woodsas, boksininkas Floydas Mayweatheris ir du futbolininkai – Cristiano Ronaldo bei Lionelis Messi.

L.Jamesas taps pirmu krepšininku istorijoje, kuris, dar tęsdamas karjerą, bus uždirbęs 1 mlrd. JAV dolerių. Michaelas Jordanas, kurio turtas siekia netoli 2 mlrd. JAV dolerių, milijardo ribą peržengė jau po krepšininko karjeros pabaigos.

Pats L.Jamesas artimiausiu metu karjeros baigti neplanuoja. Vos prieš porą mėnesių jis susitarė su Los Andželo „Lakers“ dėl naujo kontrakto, kurios galios 2 metus, per kuriuos L.Jamesas uždirbs dar 85 mln. JAV dolerių.

LeBrono Jameso automobiliai ir namai:

Keturiskart NBA čempionas tikisi įgyvendinti savo svajonę ir žaisti stipriausioje pasaulio lygoje kartu su savo sūnumi Bronny Jamesu. L.Jameso dabartinis kontraktas baigs galioti 2023 m. vasarą – kaip tik tuo metu, kai jo sūnus baigs vidurinę mokyklą. Jei B.Jamesas ir toliau taip tobulės, tuomet neabejojama, kad kuris nors NBA klubas jį pasikvies į savo gretas, o tai turėtų padėti prisivilioti ir tėvą. 36-erių L.Jamesas iki šiol demonstruoja aukščiausios klasės žaidimą, o jo statistiniai rodikliai išlieka gana stabilūs jau daugiau nei 15 metų.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (7)
Registruoti (1)
Anoniminiai (5)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
ĮKVEPIANČIOS EURO 2020 ISTORIJOS