Andrejus Černyšovas | asmeninio archyvo nuotr.

Andrejus Černyšovas | asmeninio archyvo nuotr.

Naujo sezono iššūkiams FC „Vilniaus Vytis“ ruoš futbolo specialistas iš Rusijos Andrejus Černyšovas.

53 metų A. Černyšovas trenerio karjerą pradėjo 2002 m. Rusijos jaunimo (U18) rinktinėje, o nuo 2002 iki 2005 m. treniravo Rusijos jaunimo (U21) nacionalinę futbolo rinktinę. 2003 m. jis tapo Maskvos „Spartak“ komandos sporto direktoriumi, o atsistatydinus Olegui Romancevui perėmė ir vyriausiojo trenerio pareigas. Per savo karjerą A. Černyšovas treniravo įvairias Rusijos, Baltarusijos, Gruzijos, Kazachstano, Kuveito, Serbijos ir Graikijos komandas.Paskutine jo karjeros stotele 2020 m. tapo Novi Sado „Dinamo“ ekipa Serbijoje.

1986-1994 metais A.Černyšovas rungtyniavo Maskvos „Dinamo“ ir Maskvos „Spartak“ komandose. 1992 ir 1993 m. jis tapo Rusijos čempionu, tris kartus buvo renkamas geriausiu Rusijos vidurio gynėju. 1994 m. pradėjęs legionieriaus karjerą A.Černyšovas žaidė Austrijos, Graikijos, Vokietijos ir Belgijos ekipose, o karjerą baigė 2001 m. Kazanės „Rubin“ komandoje. 1990 m. su SSRS jaunimo rinktine A.Černyšovas tapo Europos jaunimo (U21) čempionato nugalėtoju, su Nepriklausomų Valstybių Sandraugos rinktine žaidė 1992 m. Europos futbolo čempionate, vėliau vilkėjo ir Rusijos nacionalinės rinktinės aprangą.

A.Černyšovas vyriausiojo trenerio poste pakeis aštuonerius metus su sostinės komanda dirbusį Algimantą Liubinską. Vis dėlto, legendinis Lietuvos futbolo specialistas su „Vilniaus Vyčiu“ neatsisveikina. „Praėjęs sezonas buvo labai sunkus ne tik komandai, bet ir man asmeniškai. Turėjome realias galimybes kovoti dėl aukščiausių vietų, tačiau dėl finansinių problemų įpusėjus čempionatui praradome daug žaidėjų ir sezoną baigėme tik septintoje pozicijoje. Po sezono apsisprendžiau, kad reikia patausoti sveikatą ir pailsėti nuo futbolo. Tačiau prieš kelias dienas sulaukiau naujojo komandos vyriausiojo trenerio A.Černyšovo skambučio. Jis domėjosi komandos situacija, lietuviško futbolo realijomis, o galiausiai paprašė pasilikti komandoje. Aš daug metų dirbau su „Vilniaus Vyčiu“, esu šio klubo dalininkas, tad negalėjau atsisakyti. Apskritai, A.Černyšovas man paliko labai gerą įspūdį, tai tikras profesionalas, turintis labai aiškią komandos viziją ir planą. Sutarėme, kad šį sezoną atliksiu sporto direktoriaus pareigas ir kiek galėdamas padėsiu jam bei kitiems treneriams“, – teigė A.Liubinskas.

Pats A. Černyšovas teigė, kad nekantriai laukia susitikimo su A.Liubinsku ir „Vilniaus Vyčio“ komanda. „Puikiai pamenu, kokį puikų žaidimą demonstravo Vilniaus „Žalgiris“, kai jam vadovavo A.Liubinskas. Man bus didelė garbė dirbti vienoje komandoje su šiuo patyrusiu futbolo specialistu. Tikiu, kad drauge mes sugrąžinsime „Vilniaus Vytį“ į pergalių kelią“, - pareiškė A.Černyšovas. 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (8)
Registruoti
Anoniminiai (8)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų