X Games | Instagram.com nuotr

X Games | Instagram.com nuotr

Sausio 29-31 dienomis JAV mieste Aspene vyks 20-osios Pasaulio ekstremalaus sporto žaidynės „X Games“. Šiomis kvapą gniaužiančiomis varžybomis, kuriose atletai atlieka įspūdingiausius triukus slidėmis ir snieglentėmis, galės mėgautis ir Lietuvos žiūrovai.

Žaidynėse dalyvaus apie 100 geriausių pasaulio sportininkų. Jie varžysis 14-oje rungčių. Baltijos šalis Aspene atstovaus šių žaidynių žvaigždė akrobatinio slidinėjimo atstovė iš Estijos – Kelly Sildaru. Estė, kuriai tik 18 metų, šiose varžybose jau yra iškovojusi net devynis medalius: penkis – aukso, tris – sidabro, vieną – bronzos. Pirmą kartą Aspene čempione ji tapo dar 2016 metais. Tiek pat apdovanojimų „X Games“ žaidynėse yra laimėję tik du garsūs amerikiečiai – Shaunas White‘as ir Nyjahas Hustonas.

K.Sildaru 2019-aisiais triumfavo pasaulio suaugusiųjų čempionate. Tais metais ji buvo pripažinta geriausia Estijos sportininke. 2018 metais dėl kelio traumos ši sportininkė negalėjo dalyvauti žiemos olimpinėse žaidynėse. Neabejojama, kad jose ji būtų pretendavusi į aukso medalį. K. Sildaru yra vienintelė moteris „X Games“ žaidynėse, kuri varžosi trijose rungtyse – „SuperPipe“, „Slopestyle“ ir „Big Air“.

„SuperPipe“ – šliuožimas slidėmis arba snieglente rampa, kurios sienų aukštis mažiausiai 4,9 metro. Sportininkas šliuožia nuo vienos sienos prie kitos demonstruodamas įvairius triukus – dažniausiai šuolio metu arba tada, kai keičia judėjimo kryptį. Teisėjai pirmiausia vertina ne atskirų elementų atlikimo tikslumą, o bendrą įspūdį, kurį palieka atleto pasirodymas. Finale sportininkai turi po tris bandymus, o vertinamas geriausias iš jų.

„Slopestyle“ – viena populiariausų rungčių Aspene. Varžomasi slidėmis ar snieglente trasoje, kurioje yra įvairių kliūčių, daugiausia – tramplinų. Vertinamas ne trasos įveikimo greitis, o triukų sudėtingumas, jų atlikimo tikslumas.

„Big Air“ – slidininkas ar snieglentininkas įsibėgėja ir šoka nuo didžiulio tramplino ore atlikdamas įvairius triukus. Teisėjai kreipia dėmesį į triukų sudėtingumą, dinamiką, tikslų atlikimą, šuolio grožį.

„X Games“ žaidynes tiesiogiai iš Aspeno transliuos „TV3 Sport 2“ kanalas ir naujos kartos televizija „Go3“. Bus rodomos ir „Knuckle Huck“ rungties varžybos, kuriose leidžiamasi nuo kalno ir atliekami įvairūs triukai. Transliacijų tvarkaraštis:

sausio 29 d.

21.00 val. „Slopestyle“ (snieglentės, vyrai) – „Go3“,

23.00 val. „Big Air“ (slidės, vyrai) – „TV3 Sport 2“, „Go3“;

Sausio 30 d.

3.00 val. „Knuckle Huck“ (snieglentės, vyrai) – „TV3 Sport 2“, „Go3“,

4.00 val. „SuperPipe“ (slidės, moterys) – „TV3 Sport 2“, „Go3“,

5.30 val. „SuperPipe“ (slidės, vyrai), „Knuckle Huck“ (snieglentės, vyrai) – „TV3 Sport 2“, „Go3“, 20.00 val. „Slopestyle“ (slidės, moterys), „Slopestyle“ (snieglentės, vyrai) – „TV3 Sport 2“, „Go3“, „Big Air“ (slidės, moterys);

Sausio 31 d.

3.00 val. „Big Air“ (slidės, vyrai) – „TV3 Sport 2“, „Go3“,

5.00 val. „SuperPipe“ (snieglentės, moterys) – „TV3 Sport 2“, „Go3“,

20.00 val. „Slopestyle“ (slidės, vyrai) – „Go3“.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų