Erika Ališkevičiūtė ir Francis van Mechelen bei jų dukra Glorija ir sūnus Vlad | asmeninio archyvo nuotr.

Erika Ališkevičiūtė ir Francis van Mechelen bei jų dukra Glorija ir sūnus Vlad | asmeninio archyvo nuotr.

 Lietuvoje įkurtas ir Belgijoje būstinę turintis dviračių sporto klubas „Cannibal Team“ pereina į aukštesnį lygį. Klubas, iki šiol dėmesį skyręs vaikams ir jaunučiams, nusprendė šiemet suburti jaunių vaikinų komandą ir su ja dalyvauti Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) jaunių lenktynėse įvairiose Europos šalyse. Komandai atstovaus vienas perspektyviausių Lietuvos dviratininkų Rokas Adomaitis. 16-metis klaipėdietis „Cannibal Team“ projekte, kurį sėkmingai vysto didžiuliai dviračio sporto entuziastai – lietuvė Erika Ališkevičiūtė ir jos vyras belgas Francis van Mechelen, dalyvauja nuo 2016 metų.

„Cannibal Team“ klubui – jau šešeri. Iš pradžių mūsų tikslas buvo padėti augti Baltijos šalių dviračių sporto talentams, suteikti galimybes jiems dalyvauti įvairiose lenktynėse Europoje. Nenorėjome būti tokie kaip daugelis kitų. Norėjome, kad mūsų projektas kažkuo prisidėtų prie talentingų kitų komandų dviratininkų, neturinčių galimybių pasirodyti didesnėse lenktynėse Belgijoje ar kitur. Mes dažnai priimdavome ir jaunuosius Lietuvos dviratininkus. Padėdavome jiems rasti pigesį apgyvendinimą, suteikdavome aprangos komplektus. Pastaraisiais metais pas mus svečiavosi daugiau nei 100 dviratininkų ne tik iš Lietuvos, kitų Europos šalių, bet ir Australijos, Ugandos, JAV, Pietų Afrikos Respublikos“, – sakė vienas „Cannibal Team“ vadovų F. van Mechelen.

Nuo šių metų „Cannibal Team“ keičia savo formulę. „Nusprendėme visą savo dėmesį skirti vaikinams, kurie augo su mumis nuo 12-os ir šiemet jau patenka į jaunių (iki 19 metų) kategoriją. Kadangi šios grupės dviratininkams reikia dar daugiau dėmesio ir dar rimtesnio darbo, nusprendėme, kad mūsų sportininkams būtina nauja komanda. Mergaičių pas mus nebebus, nes norime visą dėmesį ir rėmėjų pinigus skirti savo jaunių vaikinų komandai. „Cannibal Team“ šiemet tikriausiai bus geriausia jaunių vaikinų komanda pasaulyje. Artimiausioje ateityje stengsimės, kad visi mūsų komandos vaikinai sėkmingai pasiektų jaunimo (iki 23 metų) kategoriją 2023 metais“, – pažymėjo F. van Mechelen.

Septintus metus R. Adomaičiu besirūpinantis treneris Vaclovas Šiugždinis džiaugiasi klaipėdiečiui atsivėrusiomis galimybėmis tobulėti. „Cannibal“ jaunių komanda – idealus variantas jam. Svarbiausia, kad Rokas turės geras pasirengimo sąlygas ir pakankamai aukšto lygio varžybų. Tai būtina, norint tobulėti, – pažymėjo patyręs treneris ir dviračių sporto organizatorius. – Be komandos eiti į priekį būtų labai sunku. Kažkada į Belgiją išvyko ir Gediminas Bagdonas bei Aidis Kruopis. Jiems pavyko užsikabinti ir tapti dviračių sporto profesionalais“.

Treneris pridūrė, kad Rokas išsiskiria didžiuliu noru tapti aukšto lygio dviratininku. „Jis dega noru pasiekti profesionalo lygį. Manau, kad Rokas bus labai naudingas komandai. Jis taip pat gali tapti geru pavienio starto lenktynių dviratininku ir iškovoti pergalių po pabėgimų“, – sakė V. Šiugždinis.

„Stengiuosi ir stengsiuosi gerai pasirengti sezonui. Džiaugiuosi, kad ir toliau galiu būti „Cannibal Team“ projekto dalimi. Turiu puikias galimybes tobulėti. Šiemet bandysiu kuo daugiau padėti savo komandai, o atsiradus progai ir pasiekti aukštų asmeninių rezultatų. Noriu ir kuo geriau pasirodyti pasaulio bei Europos čempionatuose. O pagrindinis mano siekis – kuo greičiau išvykti į aukščiausio lygio komandą“, – sakė 198 cm ūgio Lietuvos jaunučių asmeninių ir grupinių lenktynių čempionas.

Rokas Adomaitis l Tomo Gaubio nuotr.

Rokas Adomaitis l Tomo Gaubio nuotr.

Klaipėdos „Viesulo“ sporto centro auklėtinis liko labai patenkintas 2020 metų sezonu. „Praėjęs sezonas man buvo pats geriausias. Pernai iškovojau 11 pergalių. Tai – mano rekordas, – pažymėjo neseniai Lietuvos dviračių sporto federacijos apdovanojimuose Metų atradimu išrinktas R. Adomaitis. – Labiausiai įsiminė pergalė „Lietuvos plento taurės“ (LPT) daugiadienių lenktynių „Molėtai – Ukmergė“ trečiajame etape. Jo finišo sprinte įveikiau vienus geriausių Lietuvos dviratininkų Darijų Džervų ir Justą Beniušį.“

„Cannibal Team“ jaunių komandos marškinėlius taip pat vilkės E. Ališkevičiūtės ir F. van Mecheleno sūnus Vlad, kuris atstovavo Lietuvai 2019 metų Europos jaunimo olimpiniame festivalyje Baku (Azerbaidžanas).

„Cannibal Team“ komandą sudarys 15 dviratininkų iš 11 šalių:

Rokas Adomaitis (Lietuva)

Toms Ustups (Latvija)

Frank Ragilo (Estija)

Lauri Tamm (Estija)

Martin Kruseman (Estija)

Vlad van Mechelen (Belgija)

Lukas Vanderlinden (Belgija)

Kobe Heremans (Belgija)

Adam Seeman (Čekija)

Oliver Soholm (Danija)

Jamie Whitcher (Jungtinė Karalystė)

Casper Ronning (Norvegija)

Mihnea Harasim (Rumunija)

Tomas Niemi (Suomija)

Darwin Stevenick (Vokietija).

Anot F. van Mecheleno, komanda turės viską, ko reikia – pasirūpinta personalu, apgyvendinimu, transportu, maitinimu, treniruočių ir varžybų apranga, dviračių detalėmis. Komandai padės buvęs dukart 2018 metų pasaulio jaunių čempiono, 2019 metų Europos asmeninių lenktynių čempiono ir tos pačios rungties pasaulio vicečempiono belgo Remco Evenepoelio treneris Fred Vandervennet. Komandos personalas dirbs savanoriškais pagrindais. Ekipos išlaidų padengimu pasirūpins Belgijos kompanija ICPC (International Cycling Promotion and Consulting).

„Be ICPC kompanijos šis projektas nebūtų įmanomas. Jie rado rėmėjus mūsų komandai. Šiuo metu visi rėmėjai yra iš Belgijos. Tikimės, kad prie mūsų komandos gyvavimo prisidės ir Lietuvos bei kitų Baltijos šalių įmonės, parduodančios savo produkciją Belgijoje ar kitose Europos šalyse“, – kalbėjo F. van Mechelen.

Nepaisant to, kad „Cannibal Team“ yra nauja komanda jaunių grupėje, jai pavyko gauti vietas žinomose UCI pirmos kategorijos vienos dienos ir daugiadienėse lenktynėse. „Ekipa galės startuoti beveik visose varžybose, kuriose ir norėjome. Daugelis varžybų organizatorių pamatė, kad turime vieną talentingiausių komandų, todėl ir sutiko mus priimti. Turime daug kvietimų į UCI I kategorijos lenktynes, į vienerias UCI Tautų taurės lenktynes ir į įvairias kitas varžybas. Esame laukiami lenktynėse Belgijoje, Nyderlanduose, Vokietijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Vengrijoje, Čekijoje, Lenkijoje, Estijoje, Lietuvoje ir kitose šalyse“, – džiaugėsi F. van Mechelen.

„Cannibal Team“ komandos įkūrėjai Erika ir Francis labai nori, kad šiemet kuo daugiau jų ekipos vaikinų dalyvautų pasaulio dviračių plento čempionate Flandrijos regione (Belgija). Beje, Levene, kur bus ekipos narių namai, vyks pasaulio pirmenybių jaunių vaikinų ir merginų grupinės lenktynės. Levenas – ir F. van Mecheleno gimtasis miestas.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

2020/21 m. LKL

02-27 „Cbet“ 17:00 „Rytas“
02-27 „Pieno žvaigždės“ 17:20 „Lietkabelis“
02-28 „Nevėžis-Optibet“ 16:30 „Juventus“
02-28 „Šiauliai“ 17:00 „Dzūkija“
02-28 „Žalgiris“ 17:20 „Neptūnas“

2020/21 m. Eurolyga

02-26 „Fenerbahče“ 19:45 „Anadolu Efes“
02-26 ALBA 21:00 „Panathinaikos“
02-26 „Barcelona“ 22:00 ASVEL
02-26 „Baskonia“ 22:00 „Crvena Zvezda“
03-02 „Anadolu Efes“ 19:30 „Valencia“
03-02 „Žalgiris“ 20:00 ASVEL
03-02 „Zenit“ 21:00 ALBA
03-02 „Chimki“ 21:00 „Real“
03-02 „Panathinaikos“ 21:00 „Barcelona“
03-02 „Maccabi“ 21:05 CSKA
03-02 „Crvena Zvezda“ 21:45 „Bayern“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Šeš 02-27 Manchester City 14 : 30 West Ham United
Šeš 02-27 West Bromwich … 17 : 00 Brighton & Hov…
Šeš 02-27 Leeds United 19 : 30 Aston Villa
Šeš 02-27 Newcastle United 22 : 00 Wolverhampton …
Sek 02-28 Crystal Palace 14 : 00 Fulham
Sek 02-28 Leicester City 14 : 00 Arsenal
Sek 02-28 Tottenham Hotspur 16 : 00 Burnley
Sek 02-28 Chelsea 18 : 30 Manchester United
Sek 02-28 Sheffield United 21 : 15 Liverpool