Georgesas St-Pierre'as | Scanpix nuotr.

Georgesas St-Pierre'as | Scanpix nuotr.

  Praėjusį savaitgalį Abu Dabyje esančioje „kovų saloje“ įvyko pirmasis 2021 m. „pay-per-view“ turnyras „UFC 257“, kuriame buvęs laikinasis lengvo svorio kategorijos čempionas amerikietis Dustinas Poirier (27-6, 1 be nugalėtojo) antrame raunde nokautavo po metų pertraukos į narvą sugrįžusį buvusį dviejų skirtingų svorio kategorijų čempioną airį Conorą McGregorą (22-5) ir atsirevanšavo jam už 2014 m. patirtą pralaimėjimą puslengvame svoryje.

Legendinis MMA kovotojas, UFC šlovės muziejaus narys Georgesas St-Pierre‘as liko nustebęs tokiu C.McGregoro pasirodymu.

„Maniau, kad Conoras laimės, bet buvau neteisus“, – Michaelio Bispingo podkaste „Believe You Me“ sakė GSP. „Buvau labai nustebęs. Ar jis buvo pernelyg ramus, vietoje to, kad spaustų? Manau, kad viena iš didžiausių Conoro stiprybių yra tai, kad jis užvaldo savo varžovus spaudimu.

Visa informacija, kalbos ir panašiai, ką jis įprastai pateikia savo varžovo smegenims, priverčia juos jausti didelį spaudimą, tačiau D.Poirier išliko aštrus ir tai buvo rimtas pareiškimas į tai, koks geras jis yra. Dabar bus labai įdomu pamatyti, kaip sugrįš Conoras. Aš tikrai tikiu, kad jis gali sėkmingai grįžti“.

Nuo tada, kai iš C.McGregoro buvo atimti puslengvio ir lengvo svorio kategorijos čempiono diržai, jis MMA narve iškovojo tik 1 pergalę ir patyrė 2 pralaimėjimus. Per ketverius metus narve jis varžėsi tik 3 kartus, todėl spėliojama, ar 32-ejų metų C.McGregoras dar gali sugrįžti į viršūnę, ar jo laikas jau praėjo.

GSP mano, kad C.McGregoras gali vėl pakilti į aukštumas, tačiau jam reikia ryžtis didelėms permainoms.

„Jam reikia iš naujo atgimti“, – sakė G.St-Pierre‘as. „Jam reikia pakeisti dalykus treniruotėse ir gyvenime, kurie, jo manymu, buvo nesėkmės priežastys. Nevarbu, ar tai tiesa, ar ne, bet tai reikia padaryti tol, kol jis tuo tiki.

Žiūrint iš savo perspektyvos, kai pralaimėjau Mattui Serra, treniravausi su mintimis, kad aš jam pralaimėjau todėl, kad jį nuvertinau. Galbūt aš nebuvau pakankamai išsigandęs, galbūt neįdėjau pakankamai darbo treniruotėse. Aš bandžiau priversti save tuo tikėti. Galbūt tai ir nebuvo tiesa, tačiau svarbiausia dalis yra tikėti, kad galėtum remtis pasitikėjimu savimi.

Jis turi atrasti tai, ką jis praėjusiame pasiruošime padarė negerai ir nekartoti tos klaidos antrą kartą ir visai nesvarbu, ar tai yra tiesa“.

GSP norėtų, kad C.McGregoras ir D.Poirier susigrumtų dar kartą. Kanadietis mano, kad atsižvelgiant į jo darbo etiką ir tikėjimą savimi, C.McGregoras geriausiai pasirodo tada, kai įvyksta revanšas.

Kojų smūgiai buvo didelė dalis to, kad C.McGregoras patyrė pralaimėjimą. Kalbant apie patarimus, GSP neturi paprasto sprendimo dėl tokių D.Poirier spyrių, tačiau jis pasidalino keliais patarimais, kurie būtų naudingi, kai jis būtų aktyvus kovotojas. „Kai man reikėdavo kovoti prieš tokius gerus kojų spyrius turinčius vaikinus kaip Daną Hardy, Carlosą Conditą ar Thiago Alvezą, aš mėgdavau naudoti netikėtumo faktorių“, – aiškino GSP. „Ateina laikas spyriams. Kartais aš tai padarydavau tyčia ir leisdavau jiems spirti, o tuo metu aš netikėtai smūgiuodavau dešine ranka. Yra daugybę būdų, kaip tai išnaudoti.

Bet jeigu tavo kojos yra plačiai atvertos ir tu bandai jas apginti muay-thai stiliumi, tu neturėsi laiko tai padaryti, nes tavo kojos bus per plačiai pastatytos. Nebent jūs kovosite stovėsena, kai jūsų kojos bus arčiau, tačiau tada jūs būsite labiau pažeidžiamas stovėsenoje. Nėra tobulo kelio, visada yra tik smūgis už smūgį“.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (5)
Registruoti
Anoniminiai (5)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų