Johnas Kavanaghas | „Stop“ kadras

Johnas Kavanaghas | „Stop“ kadras

 Praėjusį savaitgalį Abu Dabyje esančioje „kovų saloje“ įvyko pirmasis 2021 m. „pay-per-view“ turnyras „UFC 257“, kuriame buvęs laikinasis lengvo svorio kategorijos čempionas amerikietis Dustinas Poirier (27-6, 1 be nugalėtojo) antrame raunde nokautavo po metų pertraukos į narvą sugrįžusį buvusį dviejų skirtingų svorio kategorijų čempioną airį Conorą McGregorą (22-5) ir atsirevanšavo jam už 2014 m. patirtą pralaimėjimą puslengvame svoryje. Didžiausią įtaką šiai kovai padarė D.Poirier smūgiai į C.McGregoro koją, dėl kurių, kaip vėliau į spaudos konferenciją atėjęs pasiramstydamas ramentu sakė pats airis, ji buvo mirusi.

Pats C.McGregoras teigė, kad yra „labai sunku nuryti šią karčią piliulę“, tačiau jis ištaisys klaidas ir sugrįš. Dar nėra aišku, su kuo C.McGregoras kovos kitą kartą, tačiau galimų varžovų sąrašas yra gana didelis: galima trilogija su D.Poirier, taip pat jį domina trečioji kova su Nate‘u Diazu, o didelė dauguma MMA sirgalių norėtų išvyti jo ir Tony Fergusono dvikovą.

Praėjus keletui dienų po turnyro, C.McGregoro ilgametis treneris Johnas Kavanaghas kalbėjosi su ESPN žurnalistu Arieliu Helwani bei pateikė naujausią informaciją apie airio kojos būklę. J.Kavanaghas teigė, kad tie spyriai buvo lemiamas veiksnys kovoje, tačiau ilgalaikės žalos nepadarė.

„Kojai viskas yra gerai. Prireiks tik kelių dienų, kol jis be jokių bėdų galės vaikščioti. Rimtos žalos nervams nebuvo padaryta, nors ta kojos pusė buvo spardyta daug kartų. Ji buvo visiškai mirusi, o tuomet pradėjo pildytis krauju ir tai lemė, kad su ja jis visiškai negalėjo judėti“, – pasakojo J.Kavanaghas.

J.Kavanaghas teigė, kad praeityje jis yra atkreipęs dėmesį į tokio tipo traumas, o tokie kovotojai kaip Michaelas Chandleris taip pat buvo patyręs tą patį.

„Ironiška, bet esu rašęs „Twitteryje“ apie panašias traumas, o jas prisiminus, į galvą ateina keletas kovų. Tai nutiko M.Chandleriui vienoje iš „Bellator“ dvikovų. Tai vadinama „drop flush“, kai tu tiesiog negali siųsti signalo į savo koją. Negali judėti ir tai yra labai nemalonu“, – kalbėjo J.Kavanaghas.

Trenerio teigimu, C.McGregoras turėtų gana greitai būti pasiruošęs sugrįžti į narvą.

„Kaulų pažeidimų nėra. Kalbėjomės ir kovos metu, kai sakiau: „Tai ne Maxo Holloway kova, čia nėra žalojamas tavo kelio raištis. Tai kojos skausmas ir jis praeis“. Sakyčiau, kad jis po septynių ar dešimties dienų galės pilnai sugrįžti į treniruotes ir jau šį rytą gerai padirbėjo. Kovoti greičiausiai galės jau gegužę“, – pasakojo J.Kavanaghas.

C.McGregoro treneris pažymėjo, kad airis labai norėtų trečiosios dvikovos su D.Poirier ir kad tai įvyktų kuo greičiau.

„Jis jau visiems neduoda ramybės, kad gautų tą revanšą“, – sakė J.Kavanaghas. „Mes labai to norėtume ir abejoju, kad Dustinas tam prieštarautų. Jeigu galėtume surengti revanšą dar prieš vasarą, tai būtų nuostabu. Jis reikalavo užimtų 2020-ųjų ir dabar niekas nepasikeitė. Jis nori užimtų 2021 m., todėl tikiuosi, kad pavyks surengti revanšą prieš D.Poirier. Jeigu taip nebus, tuomet nežinau. Galbūt jis pasiners į boksą. Jeigu MMA bendruomenė gali man padėti ir užplūsti UFC su reikalavimu C.McGregorui kuo greičiau duoti kitą kovą, tuomet dėl bokso aš neprarasčiau jo šešiems mėnesiams ir tikrai tai vertinčiau“.

J.Kavanagho nuomone, trečioje D.Poirier ir C.McGregoro kovoje net turėtų figuruoti lengvo svorio kategorijos čempiono diržas.

„Jie yra reitingo viršūnėje, abu labai populiarūs kovotojai ir manau, kad stilistiškai tai labai graži kova. Tikrai norėčiau pamatyti dar daugiau šių kovotojų raundų. Akivaizdu, kad Dustinas dabar yra užtikrintas savimi, turi daugiau patirties bei yra pridėjęs svorio. Esu įsitikinęs, kad jo pasitikėjimas savimi yra labai didelis. Turime pataisyti tą techniką, susijusią su koja, ir saugotis dar kelių dalykų.

Bet jeigu D.Poirier ir C.McGregoro trečioji kova dėl čempiono diržo įvyktų gegužę, argi nebūtų nuostabu?“.

Nepaisant pralaimėjimo, J.Kavanaghas patikino, kad C.McGregoras buvo kaip niekad susikaupęs šiai kovai ir treniravosi daugiausiai per savo karjerą.

„Galiu pasakyti, kad niekada nemačiau jo taip atsidavusio ir tokio motyvuoto tokį ilgą laiką. Prieš šešis mėnesius prasidėjo treniruočių stovykla ir tai yra daugiausiai treniruočių, kiek jis yra daręs per savo karjerą. Kova su Eddie Alvarezu, kai jis laimėjo antrąjį diržą, buvo graži, bet tada treniruočių stovykla nebuvo tokia ilga ir sunki, kokia buvo dabar. Galiu visiškai nuoširdžiai pasakyti: Dustinas įveikė geriausią Conorą, kokį tik esu matęs“, – kalbėjo J.Kavanaghas.

Trenerio visiškai nenustebino D.Poirier bandymas parversti C.McGregorą jau pirmame raunde. Visgi J.Kavanaghas pažymėjo, kad tai atėmė kur kas daugiau jėgų iš D.Poirier, nei iš C.McGregoro, kuris puikiai susitvarkė gindamasis.

„Nei kiek nenustebau ir to tikėjausi. Conoras puikiai gynėsi, skaudžiai nekrito ant žemės, greitai pasitraukė prie narvo krašto. Toks parvertimas kur kas labiau išvargina žmogų, kuris tai daro, nei žmogų, kuris ginasi. Aš net norėjau, kad Dustinas tai darytų, nes tai jį vargintų. Buvo smagus momentas, kai jie grūmėsi prie narvo krašto netoli manęs, Conoras trenkė jam į pilvą, o Dustinas skausmingai sureagavo į tuos smūgius. Po pirmojo raundo nesijautė jokio Conoro pavargimo ženklų ir tada galvojau, kad tai tikrai bus ilga kova“, – pasakojo J.Kavanaghas.

Visas A.Helwani interviu su J.Kavanaghu:

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (12)
Registruoti
Anoniminiai (12)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų