Dustinas Poirier | Instagram.com nuotr

Dustinas Poirier | Instagram.com nuotr

 Dustinas Poirier septynerius metus laukė savo keršto, o „UFC 257“ turnyre pagaliau gavo tai, ko taip norėjo. D.Poirier smūgiai į blauzdą (angl. „calf kick“) numarino Conoro McGregoro koją, o fantastiški smūgiai į galvą antrame raunde privertė jį patirti pirmą karjeros pralaimėjimą nokautu.

„The Athletic“ žurnalistas Shaheenas Al-Shatti pažvelgė į „UFC 257“ turnyrą, išskyrė esminius jo momentus, kuriuos pateikiame ir „Sportas.lt“ lankytojams.

Amžiams pasikeitęs palikimas (angl. „legacy“)

Dustino Poirier ir Conoro McGregoro kovos: 2014 ir 2021 m. | Instagram.com nuotr

Dustino Poirier ir Conoro McGregoro kovos: 2014 ir 2021 m. | Instagram.com nuotr

2014 m. Conoras McGregoras buvo pirmasis žmogus, kuris nokautavo D.Poirier. Nuo to laiko pastarasis nuėjo labai ilgą kelią, kad vėl stotų prieš C.McGregorą ir turėtų progą revanšuotis. D.Poirier ilgai gyveno su tuo pralaimėjimo skausmu ir mokėsi iš jo. Po septynerių metų D.Poirier pademonstravo kovą, kuri amžinai pakeis jo pakilimą šiame sporte.

Turbūt nesuklystume, jeigu pavadintume tai svarbiausia D.Poirier karjeros pergale, kurioje jis buvo puikus. Jis išvengė aštraus C.McGregoro pirmojo raundo sprinto, pasinaudojo savo kojų spyriais į blauzdą ir galiausiai įtvirtino savo vardą į istoriją, kaip pirmasis MMA kovotojas, nokautavęs didžiausią kada nors matytą šio sporto žvaigždę.

D.Poirier buvo teisus: 2014 m. D.Poirier, kuris leido save sumušti C.McGregorui, liko praeityje ir dabar mes matėme karo veteraną, kurio venomis teka ledas. Žmogų, kuris išdrįso atverti pragaro vartus ir išmoko pasitikėti savo sugebėjimais ir pačiu savimi.

D.Poirier jau anksčiau turėjo pakankamų svertų savo vardui būti įrašytam į „UFC šlovės muziejų“, o dabar jis pakilo visai į kitą lygmenį. Tiesiog pažiūrėkite į jo įveiktų vardų sąrašą: C.McGregoras, Maxas Holloway (x2), Justinas Gaethje, Danas Hookeris, Eddie Alvarezas, Anthony Pettis, Jimas Milleris ir Diego Ferreira. Tai yra kovotojų sąrašas, iš kurio penki vyrukai, D.Poirier kilimo laikotarpiu, buvo užsijuosę UFC čempiono diržą. D.Poirier juos visus įveikė.

D.Poirier ilgą laiką buvo vienas labiausiai neįvertintų UFC kovotojų. Dabar jau niekas negalėtų jo neįtraukti į penkių geriausių lengvo svorio kategorijos kovotojų istorijoje sąrašą.

Vienintelis dalykas, kurio D.Poirier dar trūksta – neginčijamas UFC čempiono titulas. Nėra abejonių, kad kita kova bus būtent dėl šio diržo. UFC prezidentas Dana White‘as spaudos konferencijoje pripažino, kad dabartinis lengvo svorio kategorijos čempionas Chabibas Nurmagomedovas greičiausiai nebegrįš, o tai reiškia, kad UFC neliks nieko kito kaip tik atlaisvinti diržą. Po to, kai UFC nebeturi Ch.Nurmagomedovo, D.Poirier yra geriausias lengvo svorio kategorijos kovotojas.

Jeigu aš būčiau UFC, tuomet suorganizuočiau D.Poirier ir aštuonių iš eilės pergalių seriją turinčio Charleso Oliveirą kovą, kurie susikautų dėl čempiono diržo.

Kryžkelė

Prieš pradedant šią straipsnio dalį, pažiūrėkite, koks puikus buvo D.Poirier ir C.McGregoro susitikimas užkulisiuose.

Didžiulė pagarba iš abiejų pusių, nors septynerių metų istorija buvo karti.

Pats C.McGregoras pripažino, kad neturėjo atsakymo į D.Poirier kojų smūgius: „Niekada nebuvau to patyręs“. Šie žodžiai, nors ir pribloškiantys, bet savaime atvėrė akis.

Buvęs dviejų svorio kategorijų čempionas nuo 2016 m. MMA buvo retas svečias. Per tą laiką šis sportas itin pasikeitė. Smūgių į blauzdą svarba kilo tiesiai prieš C.McGregoro nosį. Nors gerokai glumina, kaip C.McGregoro komanda ir treneriai neparuošė savo kovotojo tokiems smūgiams, tačiau „UFC 257“ buvo ženklas, kaip nepaprastai sunku išlikti MMA viršūnėje be pastovaus laiko narve.

Pasiteisinimų nėra, ta pabrėžė ir C.McGregoras. Jis pralaimėjimą priėmė ir ketina sugrįžti bei iš naujo įžiebti savo žvaigždę. Nors titulo medžioklėje C.McGregoro vardo dabar tikrai kurį laiką neišvysime, tačiau airis vis tiek bus tarp geidžiamų varžovų.

Jis vis dar turi daugybę variantų: trilogija su Nate‘u Diazu, kuri uždirbtu daugybę pinigų visoms pusėms, trilogija su D.Poirier, Tony Fergusonas taip pat galėtų būti jo varžovu. Kova su T.Fergusonu C.McGregorui gali būti ta, kuri, pergalės atveju, vis tiek kažką reikštų lengvo svorio kategorijoje.

Dabar sužinosime, ar C.McGregoras iš tikrųjų nori būti aukšto lygio MMA kovotoju, ar tai jam yra tik būdas dar labiau pastorinti piniginę. Kai laimi, lengva pažadėti keletą kovų per kalendorinius metus, tačiau kai pralaimi, tą padaryti yra sunkiau, ypač, kai jau esi sukaupęs pakankamai storą piniginę, su kuria galėtum išgyventi net ir šimtą gyvenimų.

Tai viskas – mes pasiekėme galutinę C.McGregoro likimo kryžkelę. Jis gali persigrupuoti ir įrodyti savo žodžius narve arba gali atsitraukti nuo MMA ir grįžti prie jau sukurto savo palikimo.

„Conoras į šitą pralaimėjimą gali reaguoti dviem būdais. Jis arba bus dar „alkanesnis“, arba pasakys, kad baigia karjerą. Pinigų jis jau turi. Čia kaip „Rokis 3“. Kai nulipi nuo 100 m ilgio jachtos ir gyveni taip prabangiai, sunku išlaikyti tą patį „laukinį“ nusiteikimą narve, kaip anksčiau“, – sakė UFC prezidentas D.White‘as.

Nei vienas protingas žmogus negalės kaltinti C.McGregoro dėl jo sprendimo, kad ir koks jis būtų. Tai sprendimas, kurį jis pats turi priimti ir tai gali nulemti visus 2021 m. UFC planus.

„Bellator“ vyrukas atrado save

Michaelas Chandleris | Instagram.com nuotr

Michaelas Chandleris | Instagram.com nuotr

Prieš septynerius metus, daugkartinis „Bellator“ lengvo svorio kategorijos čempionas – Eddie Alvarezas – įgyvendino savo svajonę ir turėjo ilgai lauktą debiutą UFC organizacijoje, tame pačiame turnyre, kuriame kovojo D.Poirier ir C.McGregoras.

„UFC 257“ turnyre pasirodė kitas daugkartinis „Bellator“ lengvo svorio kategorijos čempionas, senasis E.Alvarezo varžovas Michaelas Chandleris, kuris UFC debiutavo taip pat per C.McGregoro ir D.Poirier kovos vakarą. Skirtumas nuo E.Alvarezo buvo tas, kad šį kartą M.Chandleriui pavyko padaryti tai, ko siekia kiekvienas kovotojas.

M.Chandleris negalėjo turėti tobulesnio debiuto UFC organizacijoje. Jo dvi minutės prieš šeštą reitingo vietą užimantį Daną Hookerį buvo kitas didelis šio vakaro akcentas. Dešimtmetį kovodamas „Bellator“, jis užsidirbo finansinį saugumą, o tada per mažiau nei raundą maksimaliai padidino savo, kaip pagrindinio žaidėjo, rolę UFC organizacijoje. Tai buvo jo akimirka ir jis pasinaudojo galimybe įspūdingai debiutuoti viename iš didžiausių metų turnyrų prieš didžiulę auditoriją.

Būdamas 34-erių metų, M.Chandleris bus vyriausias kovotojas UFC lengvo svorio kategorijos penketuke, o atsižvelgiant į jo turėtas kovas per pastarąjį dešimtmetį, jo padangų protektorius yra šiek tiek daugiau nusidėvėjęs, nei dauguma jo bendraamžių. Visgi dabar jis gaus savo šansą. D.White‘as atskleidė idėją, kad M.Chandleris galėtų kovoti dėl titulo su D.Poirier, tačiau tai atodo nelabai logiška. Viena pergalė neturėtų užtemdyti to darbo, kurį Charlesas Oliveira įdėjo per pastaruosius aštuonis metus UFC organizacijoje, o tam pritarė ir D.Poirier. Galbūt M.Chandleris galėtų kovoti prieš Justiną Gaethje, o nugalėtojas susitiktų su D.Poirier ir Ch.Oliveira kovos laimėtoju? Taip, prašyčiau.

Nuvertintų naktis

Kalbant, kaip viena naktis šiame sporte gali viską pakeisti, reikėtų paminėti ir Marina Rodriguez (13-1), kurios greičiausiai nežinojote prieš „UFC 257“ turnyrą. Kovodama prieš didžiausią auditoriją karjeroje, M.Rodriguez antrame raunde pribaigė Amanda Ribas ir užsidirbo papildomą 50 tūkst. JAV dolerių premiją už geriausią vakaro pasirodymą. Statistiškai tai buvo didžiausias vakaro netikėtumas, nes pergalė iškovota prieš kovotoją, kuri per pastaruosius metus įveikė tokias varžoves kaip Emily Whitmire, Mackenzie Dern, Randa Markos ir Paige VanZant.

Daugelis 27-erių metų A.Ribas matė kaip būsimą pretendentę į titulą, o net ir po šio pralaimėjimo ji yra kažkur šalia. Visgi dabar ją aplenkė M.Rodriguez, kurios pergalių-pralaimėjimų-lygiųjų rekordas UFC yra 4-1-2, tačiau lengvai galėjo būti ir 7-0, jeigu ne dvi lygiosios prieš Cynthia Cavillo ir Randa Markos bei pralaimėjimas Carlai Esparzai.

Klausimas, kuris taip pat turi būti atsakytas: ką teisėjas Herbas Deanas galvojo? Jo pavėluota reakcija ir neryžtingumas leido A.Ribas išgyventi kone du nokautus per 20 sekundžių. H.Deanas yra gerbiamas teisėjas, tačiau tai yra nepateisinama klaida tokiame lygyje.

M.Rodriguez galingu smūgiu į galvą „paguldė“ A.Ribas ir atliko dar 7 iš eilės smūgius į galvą, kai varžovė jau nebesigynė. H.Deanas tuomet priėjo prie merginų ir atrodė, kad jas išskirs bei nutrauks kovą. A.Ribas dar bandė kabintis į varžovės koją, bet M.Rodriguez tiesiog nuėjo tolyn, galvodama, kad kova jau laimėta, tačiau H.Deanas ragino kovoti toliau.

Tada M.Rodriguez atliko dar 2 tikslius smūgius į galvą ir H.Deanas pagaliau suprato, kad to užteks. Brazilei pergalė buvo įskaityta techniniu nokautu, o tiek internautai, tiek Dana White‘as po kovos stebėjosi, kad M.Rodriguez turėjo 2 kartus nokautuoti varžovę.

79 minutės

Tiek laiko užtruko žurnalistui S.Al-Shatti įsigyti „UFC 257“ transliaciją ir jis nebuvo toks vienas. Jis praleido ne vieną kovą, už kurią norėjo sumokėti, kol ESPN+ leido jam tai padaryti legaliu būdu.

Socialiniuose tinkluose po UFC prezidento Dana White‘o įrašų pasipylė komentarai pasipiktinusių MMA sirgalių, kurie reikalavo sugrąžinti jiems pinigus, nes jie negali stebėti „UFC 259“ turnyro, o žyma #refund buvo viena populiariausių temų „Twitter“ tinkle tarp JAV gyventojų. Net ir anksčiau laiko nusipirkus transliacijas, gerbėjai vis tiek į ją galėjo patekti tik įpusėjus turnyro kovoms.

Tai nepateisinama iš organizacijos, kurios vadovas itin daug skyrė dėmesio kovai su piratavimu.

UFC ir ESPN partnerystė trunka jau trečius metus, o tokios problemos vis dar kyla per vieną didžiausių metų turnyrų. Tikėkimės, kad kažkas bus daroma su fanais, kurie legaliai norėjo pažiūrėti turnyrą, nes kaip dabar paaiškėjo, piratams tai daryti sekėsi kur kas geriau.

Visgi jeigu tikslas buvo priversti kuo daugiau žmonių stebėti neteisėtas transliacijas, misija yra įvykdyta.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (9)
Registruoti
Anoniminiai (9)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų