Dustinas Poirier prieš Conorą McGregorą | „Stop“ kadras

Dustinas Poirier prieš Conorą McGregorą | „Stop“ kadras

  Ankstyvą šio sekmadienio rytą Lietuvos laiku Abu Dabyje esančioje „kovų saloje“ įvyko pirmasis 2021 m. „pay-per-view“ turnyras „UFC 257“, kuriame buvęs laikinasis lengvo svorio kategorijos čempionas amerikietis Dustinas Poirier (27-6, 1 be nugalėtojo) antrame raunde nokautavo po metų pertraukos į narvą sugrįžusį buvusį dviejų skirtingų svorio kategorijų čempioną airį Conorą McGregorą (22-5) ir atsirevanšavo jam už 2014 m. patirtą pralaimėjimą puslengvame svoryje.

Pirmą kartą nuo praėjusių metų sausio kovojęs C.McGregoras stovėsenoje atrodė pavojingas, tačiau negalėjo sustabdyti D.Poirier kojų smūgių, kurie galiausiai turėjo didelę įtaką kovos pabaigai. D.Poirier laukė savo momento, kol galiausiai antrame raunde, po dar vieno spyrio į koją, pataikė smūgį kaire ranka, prirėmė C.McGregorą prie narvo krašto bei pridėjo dar bent dešimtį smūgių abejomis rankomis, kol galiausiai airis krito ant žemės ir kova buvo nutraukta.

Tai buvo pirmasis karjeroje C.McGregoro pralaimėjimas nokautu arba techniniu nokautu. Iki šiol airis buvo pralaimėjęs tik skausmingais veiksmais, o UFC organizacijoje per 12 kovų pasiduoti jį privertė tik Nate'as Diazas ir Chabibas Nurmagomedovas.

Nuo tada, kai D.Poirier persikėlė į lengvo svorio kategoriją, jis yra nokautavęs jau 4 kovotojus, kuriems tai buvo pirmieji karjeros pralaimėjimai tokiu būdu: Bobby Greeną, Diego Ferreira, Justiną Gaethje ir C.McGregorą.

„Esu laimingas, bet nenustebęs“, – sakė D.Poirier. „Visų pirma norėčiau pasakyti, kad Conoras pralaimėjimą priėmė labai profesionaliai, jaučiu jam pagarbą. Dabar turime po pergalę, galbūt kovosime ir trečią kartą. Mano tikslas buvo būti techniškam, o ne tiesiog muštis. Žinau, kad Maxas Holloway sakė, kad yra geriausias boksininkas UFC. Nieko prieš jį neturiu, aš jį gerbiu, bet aš jį įveikiau du kartus. Manau, kad gerai boksavausi ir prieš Conorą, kuris taip pat turi labai gerus smūgius“.

C.McGregoras kalbėjo apie didelį poveikį padariusius D.Poirier smūgius į koją, pažymėjo, kad po pertraukos sugrįžti nebuvo lengva bei patikino, kad ir toliau kovos bei stengsis būti kuo aktyvesnis.

„Sunku kovoti, kai buvai neaktyvus. Smūgiai į koją tikrai buvo geri, mano koja buvo tiesiog mirusi. Tiesiog nebuvo taip patogu, kaip man reikėjo. Turiu nusivalyti dulkes ir sugrįžti. Man reikia būti aktyviam. Sunku susitaikyti su pralaimėjimu, tačiau turiu išsilaižyti žaizdas ir įdėti daug darbo. Dabar grįšiu į viešbutį pas savo vaikus ir tiesiog šiek tiek pailsėsiu“, – kalbėjo C.McGregoras.

D.Poirier, kartu su Makhmudu Muradovu, Marina Rodriguez ir Michaeliu Chandleriu, užsidirbo po 50 tūkst. JAV doleirų dėl geriausių vakaro pasirodymų.

D.Poirier per pastarąsias 7 kovas yra iškovojęs 6 pergales, o viso UFC organizacijoje savo sąskaitoje turi 19 pergalių ir 5 pralaimėjimus. 2018 m. balandį D.Poirier techniniu nokautu įveikė vieną stipriausių smūgiuotojų UFC Justiną Gaethje, o tų pačių metų liepą techniniu nokautu nugalėjo Eddie Alvarezą. 2019 m. D.Poirier teisėjų sprendimu įveikė Maxą Holloway ir iškovojo laikinąjį lengvo svorio kategorijos čempiono titulą, tačiau tų pačių metų rugsėjį turėjo pripažinti tikrojo čempiono Chabibo Nurmagomedovo pranašumą. Po pralaimėjimo sugrįžęs D.Poirier 2020 m. birželį teisėjų sprendimu nugalėjo Daną Hookerį, o dabar ir C.McGregorą bei gerokai priartėjo prie dar vienos progos kovoti dėl titulo.

Kaip po turnyro teigė UFC prezidentas Dana White'as, jeigu dabartinis UFC lengvo svorio kategorijos čempionas Ch.Nurmagomedovas tikrai nebesugrįš, tuomet tikėtina, kad D.Poirier kovos prieš buvusį „Bellator“ čempioną Michaelą Chandlerį, kuris antroje pagrindinėje vakaro dvikovoje pirmame raunde nokautavo Daną Hookerį.

Nuo tada, kai C.McGregoras paliko puslengvio svorio kategoriją, jis iškovojo 3 pergales ir patyrė 3 pralaimėjimus. Per 6 kovas jis atliko 356 akcentuotus smūgius, kai pats jų sugėrė 370.

Po turnyro C.McGregoras buvo užfiksuotas gerokai šlubuojantis ir einantis tik su ramentų pagalba.

Pagrindinės vakaro kovos eiga:

2 raundas: Antrojo raundo pradžioje D.Poirier toliau atakavo dešinę C.McGregoro koją, tačiau airis gana sėkmingai atsakydavo smūgiais abejomis rankomis. Vėliau C.McGregoras jau nebeleido varžovui taip lengvai smūgiuoti į koją ir gaudydavo dažną D.Poirier kojos smūgį rankomis. Praėjus maždaug dviem su puse minutės, D.Poirier pataikė puikų smūgį į C.McGregoro veidą, toliau tęsė savo atakas į prie narvo krašto pasitraukusį C.McGregorą, kol galiausiai po vieno iš smūgių airis krito ant žemės. D.Poirier toliau tęsė smūgių seriją, po kurios teisėjai sustabdė kovą.

1 raundas: C.McGregoras kovą pradėjo smūgiais kaire ranka, tuo tarpu D.Poirier – smūgiu kaire koja. Praėjus pusei minutes D.Poirier sėkmingai parvertė C.McGregorą, kuris staigiai nušliaužė prie tinklo ir atsirėmė nugara į jį. Kurį laiką veiksmo nebuvo, o tada C.McGregorui pavyko atsistoti. Kovotojai buvo susikibę ir apsikeitė smūgiais petimis. Ilgą laiką kovotojai buvo klinče, keitėsi ne tik smūgiais, bet ir kalbomis. Iki raundo pabaigos likus šiek tiek daugiau nei pusantros minutės kovotojai vėl stojo į distanciją, o C.McGregoras atliko smūgį alkūnę. Netrukus airis pataikė vieną puikų smūgį iš apačios, tęsė smūgių serijas, tuo tarpu D.Poirier net šiek tiek provokavo varžovą savo reakcijomis po smūgių.

Žengimas į narvą:

Turnyro eiga (nuolat atnaujinama):

Pagrindinės kovos

Dustinas Poirier nokautavo Conorą McGregorą (R2, 2:32)

Michaelas Chandleris techniniu nokautu įveikė Daną Hookerį (R1, 2:30)

Joanne Calderwood įveikė Jessica Eye vieningu teisėjų sprendimu (30-27 x2, 29-28)

Makhmudas Muradovas įveikė Andrew Sanchezą techniniu nokautu (R3, 2:59)

Marina Rodriguez įveikė Amanda Ribas techniniu nokautu (R2, 0:54)

Preliminarios kovos

Armanas Tsarukyanas įveikė Mattą Frevolą vieningu teisėjų sprendimu (30-27, 30-27, 30-26)

Bradas Tavaresas įveikė Antonio Carlosą Juniorą vieningu teisėjų sprendimu (30-27, 30-27, 29-28)

Julianna Pena įveikė Sara McMann skausmingu veiksmu („rear-naked choke“) (R3, 3:39)

Marcinas Prachnio įveikė Khalilą Rountree vieningu teisėjų sprendimu (29-28, 29-28, 29-28)

Movsaras Evloevas įveikė Niką Lentzą skirtingu teisėjų sprendimu (29-28, 29-28, 28-29)

Amiras Albazi įveikė Zhalgasą Zhumagulovą vieningu teisėjų sprendimu (29-28, 29-28, 29-28)

Kovotojų svoriai:

C.McGregoras ant svarstyklių užlipo pats pirmas ir pasiekė 155 svarų ribą (70,31 kg). Jis numetė vienu svaru daugiau, nei privalėjo, pasiekdamas vadinamąją čempionišką svorį. Iš karto po C.McGregoro antrasis atėjo D.Poirier. Jis svėrė 156 svarus (70,76 kg).

C.McGregoras iki šiol niekada neturėjo problemų dėl svorio metimo. Tiesa, pernai jis kovėsi pusvidutiniame svoryje (77,11 kg) ir pastarojoje treniruočių stovykloje bandė susigrąžinti tas kūno formas, kurios reikalingos lengvo svorio kategorijai. D.Poirier iki šiol su svorio metimu taip pat neturėdavo problemų.

Kovotojų uždarbiai:

Remiantis „The Independent“ skelbiama informacija, C.McGregoras už tai, kad žengs į narvą uždirbs 5 mln. JAV dolerių, tuo tarpu D.Poirier turėtų gauti 1 mln. JAV dolerių ir tai bus didžiausias jo uždarbis karjeroje.

Neseniai buvo paskelbta, kad už pasirodymą praėjusių metų sausį vykusiame „UFC 246“ turnyre, kai C.McGregoras nokautavo Donaldą „Kaubojų“ Cerrone‘ą, airis uždirbo 3 mln. JAV dolerių.

D.Poirier paskutinį kartą kovojo praėjusių metų birželį, kai vieningu teisėjų sprendimu nugalėjo Daną Hookerį. Tada jam buvo garantuota 150 tūkst. JAV dolerių ir dar 150 tūkst. jis gavo už pergalę. Taip pat D.Poirier ir D.Hookeris pademonstravo geriausią vakaro kovą ir dar užsidirbo po 50 tūkst. premijos.

Kai D.Poirier kovojo prieš Chabibą Nurmagomedovą dėl UFC čempiono titulo, tuo metu jo uždarbis siekė 290 tūkst. JAV dolerių.

„UFC 257“ narvo merginos:

UFC kovotojų prognozės:

Chabibas Nurmagomedovas: „Jei ta kova truks tik 2 raundus, tada laimės Conoras, bet jei kova pereis į 3-4 raundą, tada manau, kad Dustinas gali nugalėti tą vyruką. Vis dar myliu šitą sportą. Jis po oda, jis mano kraujyje. Imtynininkai dažnai daro klaidą, bandydami narve tapti smūgiuotojais, nes tam reikia ilgų metų sunkaus darbo. Jei esi imtynininkas, užsiimk dominuojančią poziciją parteryje ir viskas.“

Jackas Hermanssonas: „Dustinas dabar atrodo kaip visai kitas kovotojas nei anksčiau, bet manau, kad stilistiškai ši kova parankesnė Conorui, todėl jam ir atiduočiau pergalę.“

Leonas Edwardsas: „Manau, kad Conoras laimės. Jie abu patobulėjo nuo pirmosios kovos, bet vis tiek spėčiau, kad Conoras užbaigs kovą anksčiau laiko, tik galbūt šį kartą tai nutiks vėlesniame raunde.“

Brandonas Moreno: „Viskas priklauso nuo to, kaip klostėsi McGregoro treniruotės. Jei jis dabar geros formos, tai statyčiau už, jei ne – tada už Poirier. Jo evoliucija šiame sporte yra neįtikėtina.“

Brandonas Royvalis: „Man visada labai sunku išrinkti tokių kovų nugalėtojus. Turbūt rinkčiausi Conorą, tačiau Dustinas paskutinėje kovoje atrodė labai gerai. Conoras turbūt geriausias boksininkas visame MMA. Jis visus metus buvo paskyręs bokso treniruotėms, kai ruošėsi kovai su Mayweatheriu, todėl veikiausiai turės pranašumą stovėsenoje. Kaip jau sakiau, turbūt statyčiau už Conorą, bet tikrai nesu užtikrintas tuo.“

Anthony Smithas: „Manau, kad tai bus puikus reginys. Kova turėtų būti konkurencinga, o favoritu aš turbūt vadinčiau Dustiną. Dabar jis labai patobulėjęs. Iki kovos su Chabibu Dustinas atrodė nesustabdomas.“

Curtisas Blaydesas: „Rinkčiausi Poirier. McGregoras, aišku, turi potencialo laimėti, bet mes nežinome, kaip intensyviai jis treniravosi ir ar tikrai trokšta šitos pergalės. McGregoras jau ir taip turtingas, o pinigai, bent jau man, yra pagrindinis motyvacijos šaltinis šiame sporte, todėl ir treniruojuosi labai sunkiai. McGregoras pinigų jau turi, todėl nežinau, kaip sunkiai jis treniravosi.“

Conoro McGregoro pasiruošimas „UFC 257“ turnyrui | Instagram.com nuotr

Conoro McGregoro pasiruošimas „UFC 257“ turnyrui | Instagram.com nuotr

Mackenzie Dern: „Manau, kad Dustinas turi daugiau šansų laimėti. Jis turėtų labai trokšti revanšo. Conoras, aišku, labai techniškas kovotojas, bet Dustinas po pirmosios kovos bus padaręs išvadas ir patobulėjęs. Gal po to jie susikaus ir trečią kartą.“

Maycee Barber: „Manau, kad Conoras laimės. Sekiau naujienas iš jo pasiruošimo stovyklos. Conoras atrodo pasikeitęs ir surimtėjęs. Jis iš tų, kurie atsako už savo žodžius.“

Miša Cirkunovas: „Čia bus viena iš tų „50 prieš 50“ kovų. Conoras turi šansų nugalėti bet kurį varžovą, tačiau jis pastaruoju metu buvo nelabai aktyvus. Jei Conoras turėjo rimtą treniruočių stovyklą ir bus pasiekęs gerą formą, tada prognozuočiau jo pergalę. Kitu atveju, spėčiau, kad laimės Dustinas, nes jis garantuotai bus pasiekęs gerą formą. Jei būčiau priverstas statyti 100 dolerių, tai, ko gero, rinkčiausi Dustiną.“

Miesha Tate: „Anksčiau visada turėdavau problemų, kai reikėdavo prognozuoti McGregoro kovas. Prieš jo kovas psichologiniai žaidimai pereidavo į kitą lygį, o šitą faktorių visada sunku nuspėti. Niekada nebūčiau atspėjusi, kad jis per 13 sekundžių nokautuos Jose Aldo. Tai mane pribloškė. Conoras, panašu, jaučia pagarbą Poirier ir nepradės sau įprastų psichologinių žaidimų, o be jų, ko gero, Dustinas turi pranašumą. Jis evoliucionavo nuo pirmosios jų kovos. Jo puolimas pagerėjo, gynyba stipriai patobulėjo, dabar jis daug stipresnis fiziškai. Conoras turbūt irgi patobulėjo, bet jis ilgą laiką praleido be UFC kovų ir neturėjo tiek daug rimtų išbandymų narve, kiek jų ištvėrė Dustinas.“

Robas Fontas: „Rinkčiausi Dustiną. Jis įrodė, kad turi daug jėgos ir gali atlikti techniškas smūgių kombinacijas. Dustinas puikiai atrodo nuožmiose kovose, ką matėme prieš Maxą Holloway. Jei Conoras į narvą ateis prastos formos ir per pirmą raundą visko neužbaigs, tada prognozuočiau, jog laimės Dustinas.“

Pedro Munhozas: „Šį kartą statyčiau už Dustiną, nors jį ir vadina kovos autsaideriu. Jie abu turi daug jėgos ir pasižymi tiksliais smūgiais. Nenustebčiau, jei kova baigtųsi nokautu, o nugalėtų Dustinas.“

Dustinas Poirier | Instagram.com nuotr

Dustinas Poirier | Instagram.com nuotr

Chrisas Weidmanas: „Tai bus daugiau bokso kova, nebent Poirier sugalvotų perkelti ją į parterį, ką aš sunkiai įsivaizduoju. Dėl šios priežasties rinkčiausi McGregorą. Poirier jis yra labai neparankus varžovas, nes turi pranašumą prieš jį bokse, o Poirier irgi labiausiai mėgsta kovą stovėsenoje. McGregorui pasitikėjimo savo bokso įgūdžiais suteikė tie metai, skirti pasiruošimui kovai su Mayweatheriu. Kova bus įdomi ir aš negaliu jos sulaukti. Joje gali nutikti bet kas, nes mes nežinome, kas dabar dedasi McGregoro galvoje.“

Cory Sandhagonas: „Manau, kad McGregoras laimės. Jis net kuria efektingus nokautus, bet ir šiaip yra labai aukšto lygio kovotojas. Nesąmonė „nurašinėti“ Conorą vien todėl, kad jis pralaimėjo Chabibui. Visi, kas kovėsi su Chabibu, jam pralaimėjo.“

Joanne Calderwood: „Manau, kad Conoras laimės. Aišku, pati labiau norėčiau Dustino pergalės.“

Katlyn Chookagian: „Anksčiau abejodavau McGregoru, bet šį kartą prognozuočiau jo pergalę. Kai Conoras narve susitinka su geru boksininku ir tuo varžovu, kuris gerai jaučiasi stovėsenoje, tada Conoras pasirodo labai gerai.“

Neilas Magny: „Manau, kad Dustinas laimės revanšą. Nuo pirmos kovos jie abu perėjo į aukštesnę svorio kategoriją, tik Dustinas, skirtingai nei Conoras, pastaruosius porą metų buvo labai aktyvus. Dustinui padės ir tai, kad jis į narvą žengs sukaupęs daugiau patirties rimtose kovose, nei Conoras pastaruoju metu.“

Danas Hookeris: „Labai sunku išrinkti nugalėtoją. Nuo pirmosios kovos pasikeitė daugybė dalykų. Dustinas vienas ištvermingiausių kovotojų ir nemanau, kad Conoras pakartos pirmosios kovos scenarijų. Dustinas mane nugalėjo, todėl norėčiau gero jo pasirodymo, kad pats neatrodyčiau kaip nevykėlis. Kalbant rimčiau, tai Conoras yra turbūt techniškiausias kovotojas svorio kategorijoje po to, kai Chabibas baigė karjerą. Visgi, įvertinęs Dustino ištvermę, turbūt statyčiau už jį.“

Conoro McGregoro pasiruošimas „UFC 257“ turnyrui | Instagram.com nuotr

Conoro McGregoro pasiruošimas „UFC 257“ turnyrui | Instagram.com nuotr

Michaelas Chiesa: „Jei kova baigsis anksčiau laiko, tai tik Conoro pergale. Kairėje rankoje jis slepia didžiulę jėgą, be to, Conoras į kiekvieną kovą ateina pasikeitęs. Atrodo, kad jis nuolat atranda naujų ginklų, kuriuos parodo kovų metu. Kuo ilgiau tęsis kova, tuo labiau svarstyklės kryps į Dustino pusę. Prognozė paprasta: jei kova baigsis anksčiau laiko, tai laimės Conoras, jei reikės teisėjų sprendimo, tada laimės Dustinas. Bet kuriuo atveju kova bus labai linksma.“

Rafaelis dos Anjosas: „Conoras yra puikus smūgiuotojas ir kartą jau nugalėjo jį. Poirier jam yra parankus oponentas.“

Michaelas Chandleris: „Manau, kad Conoras vėl nugalės Poirier. Neilgai matėme Conorą kovoje su „Kaubojumi“, bet ir per tą trumpą laiką jis atrodė labai ramus ir susikoncentravęs. Conoras yra tarsi tas kiniško biliardo kamuoliukas, kuris vieną dieną yra 100 proc. motyvuotas, o kitą dieną jau nuvažiuoja nuo bėgių. Motyvuotas Conoras turėtų vėl nugalėti Poirier. Dustinas tikrai gerai atrodė pastarosiose kovose, bet nežymiu favoritu vadinčiau McGregorą.“

Daugiau UFC kovotojų prognozių:

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (135)
Registruoti (1)
Anoniminiai (134)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų