Pasaulio ledo ritulio čempionatas | Scanpix nuotr.

Pasaulio ledo ritulio čempionatas | Scanpix nuotr.

Asociacijos „Hockey Lietuva“ prezidentas Dainius Zubrus kartu su Lietuvos Respublikos Ministre Pirmininke Ingrida Šimonyte tarptautinės ledo ritulio federacijos (IIHF) prezidentui Rene Faseliui nuotolinio video pokalbio metu pristatė Lietuvos kandidatūrą prisidėti prie 2021-ųjų metų pasaulio ledo ritulio čempionato rengimo.

2021-ųjų metų pasaulio čempionato elitinio diviziono kovos turėjo vykti Latvijoje ir Baltarusijoje, bet šios savaitės pradžioje IIHF nusprendė perkelti pirmenybes iš pastarosios šalies. Tarp kandidatų pakeisti Baltarusiją ir padėti latviams organizuoti aukščiausio lygio varžybas yra ir Lietuva: dar vakar asociacija „Hockey Lietuva“ IIHF įteikė pasiūlymą prisidėti prie latvių rengiant vienos iš grupių kovas, o šiandien kartu su Lietuvos Respublikos Vyriausybės atstovais šią viziją pristatė ir IIHF prezidentui.

„Pristatėme pasiūlymą padėti organizuoti pasaulio ledo ritulio čempionato elitinio diviziono kovas. Suprantame, kad situacija yra neeilinė, todėl kartu su Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministerija pateikėme pasiūlymą prisidėti prie čempionato organizavimo. Dabar belieka laukti, kokį sprendimą priims IIHF“, - po vaizdo konferencijos su R. Faseliu kalbėjo „Hockey Lietuva“ prezidentas D. Zubrus.

Lietuva pretenduoja į pasaulio čempionato A grupės organizavimą, kurioje varžysis Baltarusija, Čekija, Danija, Rusija, Slovakija, Švedija, Šveicarija ir Didžioji Britanija. Aštuonių komandų kovos galėtų vykti Vilniaus „Avia Solution Group“ arenoje arba „Žalgirio“ arenoje Kaune.

Pasak premjerės I.Šimonytės, Lietuva pritaria Tarptautinės ledo ritulio federacijos sprendimui atšaukti varžybas Minske, tai jau turėjo būti padaryta ir anksčiau, ir siūlo svarstyti galimybes dalį čempionato varžybų surengti Lietuvoje.

„Organizuoti aukščiausio lygio varžybas Lietuva moka ir tai yra įrodžiusi ne kartą. Logistiškai organizuoti varžybas kaimynėse šalyse, esant pandeminėms sąlygoms, taip pat būtų daug patogiau. Be to Lietuva turi tam reikalingą infrastruktūrą. Todėl pagalbą dalį varžybų organizuoti Vilniuje bei Kaune siūlėme ir Latvijos vyriausybei bei šįryt pokalbyje su tarptautinės ledo ritulio federacijos prezidentu,“ – sakė I.Šimonytė.

Pasaulio ledo ritulio čempionatas turėtų vykti gegužės 21–birželio 6 dienomis, jame rungiasi 16 geriausių šalių rinktinių.

Neoficialiai skelbiama, kad Slovakija, Čekija ir Danija taip pat pasisiūlė padėti Latvijai organizuoti čempionatą, taip pat Latvija svarsto ir viena priimti visas čempionato komandas.

DISKUSIJA
Visi (1)
Registruoti
Anoniminiai (1)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų