Sergejus Maslobojevas | Youtube.com nuotr.

Sergejus Maslobojevas | Youtube.com nuotr.

 Lygiai prieš metus nukovęs Donaldą „Cowboy“ Cerrone bei metų viduryje paskelbęs apie karjeros pabaigą, plėšrusis airis Conoras McGregoras grįžta į narvą. Ištaiginga išsinuomota jachta į „kovų salą“ Abu Dabyje jau atplaukęs C. McGregoras sausio 24 d. 5 val. Lietuvos laiku stos prieš Dustiną „Diamond“ Poirier ir bandys įrodyti, kad vis dar yra vienas geriausių kovotojų pasaulyje.

Nors UFC lengvo svorio kategorijos reitinge „deimantinis“ Dustinas Poirier yra antras, o C. McGregoras tik ketvirtas, „Betsafe“ ekspertai aiškiu kovos favoritu vadina airį bei jo pergalei skiria 70% tikimybę. Lietuvos kikbokso superžvaigždė Sergejus „Kuvalda“ Maslobojevas tam pritaria bei dalinasi mintimis apie kovą, abiejų sportininkų privalumus, trūkumus bei galimą kovos baigtį.

„Prieš 6 metus šie kovotojai jau buvo susitikę ir galėjo pasirodyti, kad McGregorui tai buvo lengvas pasivaikščiojimas. Tuo metu D. Poirier buvo jaunas ir mažiau patyręs kovotojas, o dabar situacija yra pasikeitusi – jis nuolat kovoja ir sukaupė nemažai patirties. Atvirkštinis variantas yra McGregoras – jis kaunasi kartą per metus, o po kovos prasideda linksmybės, viskis ir kiti reikalai. Vis dėlto ir šį kartą McGregoras atrodo užsidegęs – jei demonstruos tokią formą bei nusiteikimą kaip paskutinėje kovoje, mūsų laukia įspūdingas vakaras“, – prieš kovą intrigavo S. Maslobojevas.  

Kovotojų privalumai ir trūkumai

Kaip didžiausią D. Poirier privalumą būsimoje kovoje pašnekovas įvardino jo ištvermę ir juokavo, kad jis lyg „guminis“. Be C. McGregoro dar niekas nebuvo jo pasiuntęs į nokautą, o prie to prisideda ir geležinė jo valia, kuri leidžia atlaikyti stiprius smūgius bei siekti pergalės bet kokia kaina. 

Anot S. Maslobojevo, šio kovotojo didžiausias minusas – lėtas įsibėgėjimas: „D. Poirier tik kovos vidury pradeda įsijausti, pradeda visai kitaip smūgiuoti ir gintis. Tada jis pradeda mėgautis procesu. Iki tada jis jaučia didelį stresą ir dėl to dažnai sudega psichologiškai. Tai didelė spraga, kurią jis turi būtinai išspręsti tikintis pergalės“.

Conoro McGregoro pasiruošimas | Instagram.com nuotr

Conoro McGregoro pasiruošimas | Instagram.com nuotr

C. McGregoras – amerikiečio priešingybė. Pasak pašnekovo, didžiausias jo privalumas yra psichologija ir pasitikėjimas savimi, ką išduoda jo įprastai plati stovėsena narve. Jis užima didelį narvo plotą, visada stengiasi išlikti narvo centre ir taip nuolat psichologiškai spaudžia savo priešininkus. Taip nutiko ir pirmoje akistatoje, kai C. McGregoras dvelkė ramybe bei atsipalaidavimu, o D. Poirier buvo pasimetęs ir net nesuprato, kai kaire ranka gavo smūgį į pakaušį.

„Dustinas pataiko daug gerų smūgių, bet jam nepavyksta taip galingai ir greitai priešininko pasiųsti į nokautą. Jis labiau vargina priešininkus ir tik tada paguldo juos ant menčių. O McGregoras vienu smūgiu gali priešininką išjungti iš abiejų rankų ar netgi sužaloti tave petimi, kaip matėme kovoje prieš „kaubojų“. Nors fiziškai abu kovotojai panašūs, panašaus amžiaus, vis dėlto daugiau privalumų matau airio pusėje“, –  vertino S. Maslobojevas.

Namų darbai ir žibančios akys

Pasidomėjus, ką reikia padaryti D. Poirier, kad laimėtų šią kovą, vienas geriausių pasaulio kikboksininkų įvardino idealiai parengtus namų darbus: „Jei komanda paruoš puikų kovos planą, tada Dustinas turi šansą. Svarbu įvertinti airio trūkumus kaip, pavyzdžiui, jo rankų smūgius perkeliant kūno svorį ant priekinės kojos. Reikia nuolat smūgiuoti į koją, daug judėti ir tie smūgiai turi būti tokie, kad žalotų koją. Kitas dalykas – McGregoras mėgsta smūgiuoti iš distancijos, o Dustinas greitai ir galingai dirba artimesnėje kovoje. Klausimas – kas sugebės primesti savo stilių“.

Dustinas Poirier | Instagram.com nuotr

Dustinas Poirier | Instagram.com nuotr

Vis dėlto S. Maslobojevas pritarė „Betsafe“ ekspertams, kad ryškus kovos favoritas yra C. McGregoras jau vien dėl to, kad jo stovykla turi daug didesnius resursus pasiruošti šiai kovai. Pasak pašnekovo, C. McGregoras yra milžiniškas talentas, kurio rezultatai priklauso tik nuo jo nusiteikimo ir pergalių alkio, o pastaruoju metu, panašu, jo akys žiba ir dega, todėl galima prognozuoti C. McGregoro pergalę pirmuose dviejuose raunduose. 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (7)
Registruoti
Anoniminiai (7)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų