Aleksandras Lukašenka ir Rene Faselis | „Twitter“ nuotr.

Aleksandras Lukašenka ir Rene Faselis | „Twitter“ nuotr.

 Tarptautinė ledo ritulio federacija (IIHF) pirmadienį nusprendė, kad 2021 m. pasaulio čempionatas Baltarusijoje neįvyks. Iš pradžių planuota, kad čempionatas gegužės 21 – birželio 6 dienomis vyks Baltarusijoje ir Latvijoje, tačiau vėliau IIHF sulaukė raginimų neleisti baltarusiams organizuoti čempionato dėl žiauraus elgesio su protestuotojais, neramumų šalyje ir neskaidrių prezidento rinkimų. Svarbūs IIHF rėmėjai – „Škoda“ ir „Nivea“ – buvo pareiškę, kad nerems čempionato, jei Baltarusija liks viena iš jo šeimininkių.

IIHF prezidentas Rene Faselis prieš keletą dienų buvo atvykęs į susitikimą su Aleksandru Lukašenka, su kuriuo iki šiol palaiko gerus santykius. R.Faselis pripažįsta, kad yra nuliūdęs, jog teko priimti tokį sprendimą.

„Žinant kokia yra situacija Baltarusijoje, šios šalies opozicija būtų pasinaudojusi galimybe ir rengusi demonstracijas bei išnaudojusi čempionatą savo tikslams, o pasaulio čempionate mes privalome užtikrinti visų saugumą. Neturėjome kito pasirinkimo. Politinės kliūtys buvo per didelės, be to, patys žinote apie situaciją su rėmėjais. Sausio 18 d. yra labai liūdna diena visam ledo rituliui“, - sakė R.Faselis.

Dabar ieškoma, kas galėtų padėti Latvijai surengti pasaulio čempionatą. Pagalbos ranką kaimynams jau tiesia ir lietuviai, kurie tikina, jog būtų pasiruošę perimti dalies rungtynių surengimą, jei tik tokios pagalbos prireiktų. Tiesa, Lietuvos rinktinė pasaulio čempionato elitiniame divizione nedalyvauja, o latviams padėti kandidatuoja tos šalys, kurios turi savo rinktines pasaulio čempionatuose.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų