Conoras McGregoras ir Johnas Kavanaghas | Instagram.com nuotr

Conoras McGregoras ir Johnas Kavanaghas | Instagram.com nuotr

 Conoras McGregoras jau už kelių dienų po daugiau nei metų pertraukos sugrįš į UFC narvą, kai sekmadienio rytą Lietuvos laiku stos į kovą su buvusiu laikinuoju lengvo svorio kategorijos čempionu amerikiečiu Dustinu Poirier.

MMA sirgalių akys kryps į „kovų salą“ Abu Dabyje, kai C.McGregoras 13-ą kartą kovos po UFC vėliava, o kartu su juo bus ir ilgametis jo treneris Johnas Kavanaghas.

C.McGregoras yra aukščiau pakilęs nei bet kuris kitas J.Kavanagho auklėtinis ir kartu jie išgyveno tiek aukštumas, tiek nuopuolius.

C.McGregoras nugalėdamas legendinius kovotojus buvo iškovojęs dviejų skirtingų svorio kategorijų čempiono titulus, tačiau nuo 2016 m. airis tik du kartus kovojo narve. Sykį – „UFC 229“ turnyre, kai pralaimėjo garsiąją kovą Chabibui Nurmagomedovui ir kartą praėjusių metų pradžioje, kai „UFC 246“ turnyre per 40 sekundžių įveikė Donaldą „Kaubojų“ Cerrone‘ą.

Kur versija yra pavojingesnė? Užimto ir mūšių užgrūdinto C.McGregoro, ar ta, kuri yra gerai pailsėjusi ir alkana sugrįžti?

„Tai geras klausimas. Manau, kad jame dabar yra šiek tiek abiejų“, – „BTSport“ sakė J.Kavanaghas. „Mes turėjome visus metus ir jis tikrai skyrė laiko viskam išgyti ir dabar nejaučia jokių skausmų. Jo svoris sureguliuotas taip, kad nereikėtų jo daug numetinėti vandens pagalba. Iš šios perspektyvos – viskas puiku.

Iš mano pespektyvos, kaip gerbėjo, norinčio jį kuo dažniau matyti narve, tai nebuvo puikus laikas. Bet tai yra praeitis, žiūrėkime į ateitį. Esame pasirengę šiam savaitgaliui ir norime, kad šie metai būtų užimti.

Tikiuosi, kad kai tik kova baigsis, eisime papietauti ir jau tą patį vakarą turėsime kitos kovos datą“.

Kaip ir daugelis, C.McGregoras turėjo didelių planų 2020 m. bei po pergalės prieš D.Cerrone‘ą planavo kovoti dar du kartus, tačiau tada smogė koronaviruso pandemija ir vis planai tiesiog žlugo.

Karantinas buvo problema, su kuria susidūrė tiek C.McGregoras, tiek visa jo komanda, tačiau J.Kavanaghas teigė, kad tai leido pažvelgti į pasiruošimą kitu kampu ir ne viskas buvo blogai.

„Jaučiuosi labai kaltas, nes pastarieji pora mėnesių buvo sunkūs gyvenimo aspektais, tačiau kalbant apie tam tikras treniruotes, tai buvo absoliutus dangus“, – kalbėjo C.McGregoro treneris. „Mes porą mėnesių praleidome nuostabiame Lagos mieste Portugalijoje. Buvome izoliuoti ir turėjome tik vieną užduotį. Mano sporto salė uždaryta, todėl neturėjau daugiau apie ką galvoti.

Pabundi gražioje, šiltoje ir saulėtoje vietoje, gali nusileisti į paplūdimį, turi nuostabų maistą, aktyviai treniruojiesi, atsipalaiduoji, o tada ateina vakaras ir vėl eini į treniruotę. Turėjome tokius kelis mėnesius, o Dubajuje praleidome dar keletą savaičių ir viskas buvo taip pat.

Čia šiek tiek šilčiau ir sausiau. Conoras mus apgyvendino neįtikėtiname penkių žvaigždučių viešbutyje, galiniame kieme turėjau nuosavą baseiną. Aplinka buvo neįtikėtina ir nereikėjo daugiau apie nieką galvoti. Turėjome visą medicinos personalą, kad būtume įsitikinę, jog COVID-19 burbulas veikia.

C.McGregoras turi puikią komandą, kuri rūpinasi visa jo logistika. Visi tie vyrukai dirba po 20 valandų per dieną, kad įsitikintų, jog mes, kaip treniruočių komanda, o ypač Conoras, kaip sportininkas, galėtų galvoti tik apie vieną dalyką – pasirodymą narve“.

Nuo 2016 m. lapkričio 12 d. C.McGregoras narve praleido vos 18 minučių ir 43 sekundes, todėl buvo būtina susitelkti į C.McGregoro aštrumo atkūrimą.

„Reikėjo įsitikinti, kad sparingai leistų pajusti kovos dvasią. Kai kurios sporto salės net neturi narvo, o dešimt kovotojų porų ant kilimėlių daro MMA sparingą. Tai visiškai kitas jausmas nei tuo atveju, kai yra tik viena sparingo pora, jūs ateinate į sporto salę ir žengiate į narvą, šalia kurio stovi šiek tiek žmonių-sirgalių. Tai visiškai kitoks jausmas.

Žengti iš to į tikrą UFC kovą yra kitas lygis, tačiau mes tą dalį darėme jau keletą mėnesių. Conoras turi pilnų matmenų UFC narvą savo galiniame kieme. Mes ten praleidome dieną iš dienos ir sakyčiau, kad tokios treniruotės kur kas geriau imituoja kovą nei sparingų sesijos.

Turi sirgalių, yra teisėjas ir panašiai. Mes tikrai padarėme tokį jausmą, kad tai būtų kaip kova. Manau, kad jeigu sukontroliuoji tokius dalykus ir ne tik kreipi dėmesį į fizinę kovą, tačiau skiri dėmesio vizualizacijoms, kampe turi trenerį ir panašiai, tu gali sukurti kovos dienos atmosferą“.

J.Kavanaghas žino, kad norint C.McGregorui pakartoti tai, ką jis D.Poirier padarė „UFC 178“ turnyre, jam reikia būti savo viršūnėje.

Nors tada kova truko vos 106 sekundes, tačiau nuo to laiko „The Diamond“ įtvirtino savo vardą tarp geriausių lengvo svorio kategorijos kovotojų.

32-ejų metų buvęs laikinasis čempionas per pastaruosius ketverius metus patyrė vienintelį pralaimėjimą – kaip ir C.McGregoras, jis nusileido Ch.Nurmagomedovui.

D.Poirier po to pralaimėjimo sugrįžo ir prieš Daną Hookerį pademonstravo kovą, pretendavusią į „metų kovos“ titulą.

D.Hookeris, kuris taip pat varžysis „UFC 257“ turnyre prieš UFC debiutantą ir buvusį „Bellator“ čempioną Michaelį Chandlerį, turėjo gana gerą laiką kovos pradžioje, kai smūgiais baudė D.Poirier už bet kokį neapdairumą.

Visgi D.Poirier parodė savo čempionišką širdį ir tą naktį įrodė, kad yra geresnis kovotojas bei iškovojo pergalę teisėjų sprendimu. Šis pasirodymas privertė J.Kavanaghą dar stipriau ruoštis tam, kas artėja šį savaitgalį.

„Pažiūrėkite į jo paskutinį pasirodymą prieš D.Hookerį, į kovas su Eddie Alvarezu ar Justinu Gaethje. Štai kodėl jis visada yra tarp penkių geriausių kovotojų, visą laiką sukiojasi aplink titulą. Jis yra nepaprastas kovotojas“, – sakė J.Kavanaghas. „Švaistome žodžius, kai UFC dešimtuką vadiname „kietais“, tačiau jis yra kiečiausias iš kiečiausių žmonių grupės. Jis turi daugybę puikių savybių. Pažiūrėkite į jo žmogiškumą ir kokią labdarą jis daro. Visgi viskas bus taip pat, kaip „UFC 178“ turnyre. Kai įvyks pirmieji kontaktai, tai bus panašu į tai, kaip vyko pirmą kartą“.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (2)
Registruoti
Anoniminiai (2)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

2020/21 m. LKL

02-27 „Cbet“ 17:00 „Rytas“
02-27 „Pieno žvaigždės“ 17:20 „Lietkabelis“
02-28 „Nevėžis-Optibet“ 16:30 „Juventus“
02-28 „Šiauliai“ 17:00 „Dzūkija“
02-28 „Žalgiris“ 17:20 „Neptūnas“

2020/21 m. Eurolyga

02-25 „Bayern“ 19:30 „Maccabi“
02-25 „Zenit“ 21:00 „Valencia“
02-25 „Olympiacos“ 21:00 CSKA
02-25 „AX Armani“ 21:45 „Chimki“
02-25 „Real“ 22:00 „Žalgiris“
02-26 „Fenerbahče“ 19:45 „Anadolu Efes“
02-26 ALBA 21:00 „Panathinaikos“
02-26 „Barcelona“ 22:00 ASVEL
02-26 „Baskonia“ 22:00 „Crvena Zvezda“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Šeš 02-27 Manchester City 14 : 30 West Ham United
Šeš 02-27 West Bromwich … 17 : 00 Brighton & Hov…
Šeš 02-27 Leeds United 19 : 30 Aston Villa
Šeš 02-27 Newcastle United 22 : 00 Wolverhampton …
Sek 02-28 Crystal Palace 14 : 00 Fulham
Sek 02-28 Leicester City 14 : 00 Arsenal
Sek 02-28 Tottenham Hotspur 16 : 00 Burnley
Sek 02-28 Chelsea 18 : 30 Manchester United
Sek 02-28 Sheffield United 21 : 15 Liverpool