Dustinas Poirier ir Conoras McGregoras | Instagram.com nuotr

Dustinas Poirier ir Conoras McGregoras | Instagram.com nuotr

 Ankstyvą šio sekmadienio rytą Lietuvos laiku Abu Dabyje esančioje „kovų saloje“ įvyks pirmasis 2021 m. „pay-per-view“ turnyras „UFC 257“, kuriame išvysime dvi itin svarbias kovas populiariausioje, lengvo svorio kategorijoje.

Antroje pagrindinėje vakaro kovoje susikaus UFC organizacijoje debiutuojantis, buvęs daugkartinis „Bellator“ čempionas Michaelis Chandleris (21-5) ir Danas Hookeris (20-9), tuo tarpu vakarą vainikuos po metų pertraukos sugrįžtantis buvęs dviejų skirtingų svorio kategorijų čempionas airis Conoras McGregoras (22-4) ir buvęs laikinasis lengvo svorio kategorijos čempionas Dustinas Poirier (26-6, 1 be nugalėtojo).

Pirmoji preliminarios programos kova prasidės 1.30 val. Lietuvos laiku, antroji preliminarioji dalis startuos 3.00 val., o pagrindinė – 5.00 val.

Pagrindinės kovos:

Lengvo svorio kategorijos (iki 155 svarų arba 70,3 kg) kova: Dustinas Poirier (26-6, 1 be nugalėtojo) – Conoras McGregoras (22-4)

Tai pirmasis C.McGregoro pasirodymas narve per metų laikotarpį, todėl natūraliai tai tampa didžiuliu įvykiu. Pridėkime ir tai, kad jo varžovu bus kur kas pajėgesnis kovotojas nei jo paskutinėje kovoje buvo Donaldas Cerrone‘as ir MMA gerbėjai gauna fantastišką metų pradžią.

Paskutinį kartą C.McGregoras nokautavo D.Cerrone‘ą vos per 40 sekundžių, tačiau ta kova vyko ne natūralioje C.McGregoro svorio kategorijoje, o D.Cerrone‘as, neįžeidžiant jo, yra seniai nuo savo geriausių laikų.

D.Poirier yra vienas pavojingiausių vyrukų UFC lengvo svorio kategorijoje. Žinoma, C.McGregoras jį gana lengvai nokautavo 2014 m. „UFC 178“ turnyro metu, kai jie susitiko puslengvio svorio kategorijoje, tačiau nuo to laiko nutekėjo daugybę vandens.

„The Diamond“ jau tada buvo geras kovotojas, jis galėjo puikiai kovoti ant žemės, turėjo nokautuojančią jėgą, tačiau jo bendras smūgiavimas nebuvo pakankamai išsivystęs. Dar svarbiau, kad C.McGregoras sugebėjo palaužti D.Poirier psichologiškai dar prieš prasidedant kovai.

Ta kova D.Poirier buvo paskutinė svorio kategorijoje iki 145 svarų, o nuo tada, kai jis persikėlė į svorio kategoriją iki 155 svarų, D.Poirier laimėjo 10 iš 13 kovų UFC, o tarp įveiktų varžovų šios serijos pradžioje buvo Carlosas Diego Ferreira, Yancy Medeiros, Josephas Duffy ir Bobby Greenas. Tada D.Poirier pralaimėjo Michaelui Johnsonui, tačiau greitai atsigavo įveikdamas Jimą Millerį. Nors vėliau jo kova su Eddie Alvarezu baigėsi nuviliančiu rezultatu „be nugalėtojo“, tačiau tuomet jis iškovojo pergales prieš Anthony Pettisą, Justiną Gaethje bei revanšinėje kovoje įveikė E.Alvarezą. D.Poirier tapo laikinuoju lengvo svorio kategorijos čempionu įveikdamas Maxą Holloway, tačiau dėl tikrojo čempiono titulo pralaimėjo Chabibui Nurmagomedovui. Paskutinį kartą D.Poirier kovėsi praėjusių metų birželį, kai labai smagioje kovoje nugalėjo Daną Hookerį.

Šiuo metu lengvo svorio kategorijos reitinge D.Poirier užima antrą poziciją. Pergalė prieš C.McGregorą jį vėl priartintų prie titulinės kovos.

C.McGregoras šiuo metu lengvo svorio kategorijos reitinge yra 4-as. Tiesa, per paskutinius 4 metus jo sąskaitoje tėra viena pergalė prieš veteraną D.Cerrone‘ą. Pergalė prieš D.Poirier ir airį gerokai priartintų prie kovos dėl pasaulio čempiono diržo.

D.Poirier mėgsta gana stiprų spaudimo ir bokso žaidimą su labai galingais smūgiais. Žiūrint iš techninės pusės, D.Poirier sugebėjimai gerėjo dideliais šuoliais, o labiausiai jis išsiskiria savo žudikišku instinktu.

Iš esmės, jeigu D.Poirier sužeidžia savo varžovą, labiausiai tikėtina, kad jis jį ir pribaigs. UFC organizacijoje jis nepalikdamas vietos net įkvėpti įveikė tokius kovotojus kaip A.Pettis, J.Gaethje ir E.Alvarezą

Visgi nepaisant D.Poirier patobulėjimo, užsienio ekspertai čia įžvelgia C.McGregoro pranašumus ir pergalę.

Lengva pamiršti, bet didžiausia UFC žvaigždė į organizaciją pateko per savo sugebėjimus narve, įskaitant ir charizmą bei sugebėjimą elgtis su mikrofonu.

Į UFC atvykęs 2013 m., C.McGregoras puslengviame svoryje laimėjo šešias kovas iš eilės, įskaitant ir nokautą prieš D.Poirier, bei galiausiai atėmė iš Jose Aldo jo turėtą čempiono titulą.

Žinoma, galima ginčytis, kad C.McGregoro kovojimas ant žemės yra jo silpnybė, tačiau per visą jo karjerą UFC tai pavyko atskleisti tik Chabibui Nurmagomedovui ir Nate‘ui Diazui.

Pažymėtina, kad niekam nepavyko C.McGregoro įveikti taškais ir ne tik todėl, kad jis turi neįtikėtiną galią savo kairėje rankoje, tačiau jis yra kuriantis smūgiuotojas, ką ir pamatėme per jo pergalę kovoje su D.Cerrone‘u, kai jis sugebėjo pečiu į galvą padaryti daugybę žalos.

Visgi C.McGregoras nėra vien tik stiprus smūgiuotojas. Nedaugelis UFC kovotojų turi tokį „timingą“ ir tikslumą, kokį turi airis. Kartu su jo galia, jis iškovojo įsimintinas pergalės prieš J.Aldo, D.Poirier ar E.Alvarezą.

Taip, nuo 2016 m. C.McGregoras nedaug kovojo UFC ir turėjo daugybę išorinių trikdžių, tačiau stilistiškai, D.Poirier jis nėra dovanėlė.

Nepaisant visų patobulėjimų, D.Poirier spaudimo-bokso stilius neveiks su C.McGregoru, jeigu jis nesuteiks amerikiečiui šanso tiksliai smūgiuoti. O kaip matėme anksčiau, niekas neturi tokių kontratakos įgūdžių, kokius turi „The Notorious“

Sprendžiant iš D.Poirier ir C.McGregoro kovų, judviejų susitikimas turėtų vykti stovėsenoje ir nuo pat pirmų sekundžių bus įspūdingas karas.

Prognozė galbūt supykdys kai kuriuos MMA gerbėjus ir ypač C.McGregoro „heiterius“, tačiau šioje kovoje labiausiai tikėtina, kad C.McGregoras pakartos panašų rezultatą, pasiektą 2014 m.

Taip galbūt C.McGregorui greičiausiai nepavyks įgyvendinti savo prognozės ir nugalėti D.Poirier per pirmąsias 60 sekundžių vien todėl, kad ir D.Poirier niekam nėra „dovanėlė“, tačiau jeigu C.McGregoras, kaip pats sako, tikrai yra tapęs geriausia savo versija, greičiausiai šioje kovoje neišvysime daugiau nei dviejų raundų.

Statistika:

Statistika Dustinas Poirier Conoras McGregoras
Akcentuoti smūgiai per minutę 5.57 5.43
Smūgių tikslumas 50% 49%
Sugerti smūgiai per minutę 4,18 4,4
Smūgių gynyba 54% 55%
Parvertimų vidurkis/15 min. 1.46 0.75
Parvertimų tikslumas 35% 62%
Gynyba nuo parvertimų 60% 70%
Skausmingų veiksmų vidurkis per   15 min. 1.3 0

Verdiktas: C.McGregoro pergalė nokautu

Sportas.lt lankytojų prognozė:

Kas laimės: D.Poirier ar C.McGregoras?
  • D.Poirier (450 balsų)
  • C.McGregoras (1233 balsai)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Lengvo svorio kategorijos (iki 155 svarų arba 70,3 kg) kova: Danas Hookeris (20-9) – Michaelis Chandleris (21-5)

Po septynių praleistų metų „Bellator“ organizacijoje, M.Chandleris debiutuos UFC. Kovodamas po pagrindine UFC konkurentų vėliava, M.Chandleris tris kartus buvo lengvo svorio kategorijos čempionu, o viso turėjo 21-5 kovų rekordą.

Visgi ar ši puiki statistika reiškia, kad M.Chandleris gali tapti pretendentu į UFC titulą? Tiesą sakant, tai didelis klaustukas. Sunku nuvyti mintį šalin, kad M.Chandleris persikėlimą atliko per vėlai. Legendinė jo kova su E.Alvarezu, kuri leido pasauliui apie jį sužinoti, įvyko dar 2011 m. lapkritį, prieš beveik dešimtmetį.

Per tą laiką M.Chandleris patyrė daugybę žalos ir traumų, o iš penkių pralaimėjimų, trys patirti neatlaikant varžovų smūgių.

Nors jis akivaizdžiai yra puikus sportininkas, tačiau jo stilius nėra kažkuo išskirtinis. Jis yra klasikinis imtynininkas-boksininkas, prilygęs tokiems kovotojams kaip Gilbertas Melendezas, Tysonas Griffinas, Frankie Edgaras ar Tatuya Kawajiri.

Bet ar šis stilius gali jį iškelti į UFC reitingo viršūnę 2021 metais? Chabibas Nurmagomedovas dominavo UFC lengvo svorio kategorijoje, tačiau kituose divizionuose yra gausybę puikių smūgiuotojų, kurie yra kur kas universalesni, nei yra M.Chandleris.

D.Hookeris galbūt nėra vienas iš elitinių kovotojų lengvame svoryje, tačiau tikrai yra labai arti to. Jis yra stiprus smūgiuotojas, turintis 10 cm ištiestų rankų pranašumą prieš M.Chandlerį. Jis mėgsta naudoti smūgius kojomis ir tolimus smūgius rankomis tam, kad laikytų savo varžovą distancijoje.

Kojų smūgiai ir „jabai“ leidžia jam laikyti varžovą toliau, tačiau jis taip pat gerai jaučiasi judėdamas į priekį ir mesdamas smūgių kombinacijas, kurios padaro tikros žalos. Svarbiausia, kad D.Hookeris yra beprotiškai kietas. Jis gali sugerti žalą, o jo ištvermė ir širdies darbas taip pat yra įspūdingas.

Jeigu M.Chandleris būtų savo karjeros viršūnėje, greičiausiai šioje kovoje reikėtų rinktis jo pergalę. Tačiau dabar yra 2021 metai ir tai kelia klausimų. M.Chandleriui jau 34-eri ir jis gali būti jau peržengęs savo geriausius metus.

Jaunesnis ir alkanesnis 30-metis D.Hookeris norės įtvirtinti savo vardą tarp pretendentų į UFC titulą įveikdamas buvusį „Bellator“ čempioną. Nors M.Chandleris neabejotinai padarys žalos varžovui ar jį parvers ant žemės, tačiau žvelgiant į trijų raundų perspektyvą, čia užsienio ekspertai renkasi jau daugiau nei šešerius metus UFC kovojančio D.Hookerio pergalę.

Verdiktas: D.Hookerio pergalė teisėjų sprendimu

Sportas.lt lankytojų prognozė:

Kas laimės: D.Hookeris ar M.Chandleris?
  • D.Hookeris (275 balsai)
  • M.Chandleris (160 balsų)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Moterų visų lengviausio svorio kategorijos (iki 125 svarų arba 56,7 kg) kova: Jessica Eye (15-8, 1 be nugalėtojo) – Joanne Calderwood (14-5)

Tai yra kova tarp galbūt dviejų pagrindinių „flyweight“ diviziono pretendenčių į titulą. Jeigu pergalė J.Eye ir nenutiestų visiškai tiesaus tako į kovą su Valentina Ševčenko, tai J.Calderwood – greičiausiai suteiktų šansą gauti šią dvokovą.

Tikėtina, kad tai bus įspūdinga kova, abi moterys yra konkurencingos ir nė viena nenori kovoti ant žemės. J.Eye yra labiau boksininkė, tuo tarpu J.Calderwood – muay thai stiliaus propaguotoja su daug spyrių ir darbu klinče.

Maža favoritė šioje kovoje yra J.Calderwood, kuri yra šiek tiek įvairiapusiškesnė. Nors anksčiau ji yra kentėjusi dėl praleidžiamų smūgių, tačiau J.Eye jėga nėra stiprioji jos pusė, o savo varžovės ji nenokautavo jau nuo 2011 m.

Verdiktas: J.Calderwood pergalė teisėjų sprendimu

Sportas.lt lankytojų prognozė:

Kas laimės: J.Eye ar J.Calderwood?
  • J.Eye (70 balsų)
  • J.Calderwood (109 balsai)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Lengvo svorio kategorijos (iki 155 svarų arba 70,3 kg) kova: Mattas Fevola (8-1-1) – Ottmanas Azaitaras (13-0)

Gluminantis sprendimas šiai kovai duoti vietą tarp pagrindinių vakaro kovų, nes prieš ją vyks kur kas įdomesnių dvikovų net preliminariose kovose. Visgi čia reikia tikėtis, kad šou parodys O.Azaitaras, kuris sugeba fantastiškai pribaigti savo varžovus ir iš 13 pergalių net 12 yra iškovojęs nokautais.

UFC organizacijoje O.Azaitaras turi iškovojęs 2 pergales ir nepatyręs pralaimėjimo bei nokautavo tiek Teemu Packaleną, tiek Khamą Worthy.

M.Frevola per keturias UFC kovas iškovojo 2 pergales, sykį kovą baigė lygiosiomis ir kartą pirmame raunde pralaimėjo Marco Reyesui. Būtent į šią kovą ir reikėtų atkreipti dėmesį. Jeigu M.Frevola sugebės pratęsti kovą su O.Azaitaru iki vėlesnių raundų, tuomet joje gali būti visko, tačiau labiausiai tikėtina, kad 30-metis Vokietijos „Buldozeris“ iškovos dar vieną pergalę nokautu.

Verdiktas: O.Azaitaro pergalė nokautu

Sportas.lt lankytojų prognozė:

Kas laimės: M.Fevola ar O.Azaitaras?
  • M.Fevola (40 balsų)
  • O.Azaitaras (101 balsas)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Moterų minimalaus svorio kategorijos (iki 115 svarų arba 52,2 kg) kova: Marina Rodriguez (12-1-2) – Amanda Ribas (10-1)

UFC organizacijoje A.Ribas turi 4 pergales, tuo tarpu M.Rodriguez – 2 lygiąsias, 2 pergales ir 1 pralaimėjimą. Būtent po pralaimėjimo skirtingu teisėjų sprendimu C.Esparzai į šią kovą ir ateina M.Rodriguez.

Daugiau šansų šioje kovoje turi A.Ribas. Nors M.Rodriguez yra fantastiška smūgiuotoja, tačiau jos lygiosios ir pralaimėjimas atskleidė didžiausias jos silpnybes ant žemės.

A.Ribas per savo karjerą jau įrodė, kad yra puiki graplingo kovotoja, o kovoje prieš Mackenzie Dern taip pat parodė, kad yra solidi ir smūgių žaidime.

Verdiktas: A.Ribas pergalė teisėjų sprendimu

Sportas.lt lankytojų prognozė:

Kas laimės: M.Rodriguez ar A.Ribas?
  • M.Rodriguez (55 balsai)
  • A.Ribas (86 balsai)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Preliminarios kovos:

Lengvo svorio kategorijos (iki 155 svarų arba 70,3 kg) kova: Armanas Tsarukyanas (15-2) – Nasratas Haqparastas (12-3)

Verdiktas: A.Tsarukyano pergalė

Vidutinio svorio kategorijos (iki 185 svarų arba 83,9 kg) kova: Bradas Tavaresas (17-7) – Antonio Carlosas Junioras (11-4, 1 be nugalėtojo)

Verdiktas: B.Tavareso pergalė

Moterų lengviausio svorio kategorijos (iki 135 svarų arba 61,2 kg) kova: Julianna Pena (10-4) – Sara mcMann (12-5)

Verdiktas: J.Pena pergalė

Pussunkio svorio kategorijos (iki 205 svarų arba 93 kg) kova: Khalilas Rountree (9-4, 1 be nugalėtojo) – Marcinas Prachinio (13-5)

Verdiktas: K.Rountree pergalė

Pirmosios preliminarios kovos:

Vidutinio svorio kategorijos (iki 185 svarų arba 83,9 kg) kova: Andrew Sanchezas (13-5) – Makhmudas Muradovas (24-6)

Verdiktas: M.Muradovo pergalė

„Catchweight“ svorio kategorijos kova: Nikas Lentzas (30-11-2, 1 be nugalėtojo) – Movsaras Evloevas (13-0)

Verdiktas: M.Evloevo pergalė

Visų lengviausio svorio kategorijos (iki 125 svarų arba 56,7 kg) kova: Amiras Albazi (13-1) – Zhalgas Zhumagulovas (13-4)

Verdiktas: A.Albazi pergalė

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (10)
Registruoti
Anoniminiai (10)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų