Simas Skinderis | asmeninio archyvo nuotr.

Simas Skinderis | asmeninio archyvo nuotr.

Ne vienai Baltarusijos komandai atstovavęs vartininkas Simas Skinderis ir po karjeros užbaigimo liko gyventi kaimyninėje šalyje. Nepaisant Aleksandro Lukošenkos autoritarinio režimo, kaip pats vartininkas sako, jam ten geriau nei gimtojoje šalyje.

39 – erių Valdo Dambrausko asistento Mariaus Skinderio brolis palaiko A.Lukašenkos režimą ir neretai tai atvirai pabrėžia socialinėje erdvėje. Baltarusijos portalas tribuna.com apie tai pakalbino Panevėžyje futbolo paslapčių besimokiusį ir triskart LFF taurės laimėtoju tapusį S.Skinderį.

Pateikiame interviu ištraukas.

Po video, kuriame A.Lukašenka pasirodo ant ledo su rusų žurnaliste, jūs parašėte: „Super, šaunuolis!”. Ką konkrečiai turėjote omeny?

Man patiko, kaip elgėsi A.Lukašenka: pozityvus, su humoro jausmu.

Jūs turbūt žinote, kad dauguma baltarusių A.Lukašenką mato ne kaip humoristą, o kaip tironą..

Aš nesu dauguma baltarusių ir aš turiu savo nuomonę. Kalbate apie tironus, dar kažką. Save vadinate demokratais. Kas ta demokratija? Pavyzdžiui, aš galiu pasakyti savo nuomonę, kokią noriu, o ne tokią, kokią man primeta kiti žmonės. Man patiko, kaip elgėsi A.Lukašenka, tai ir parašiau. Jei kažkam nepatinka, tai ne mano problema. Aš čia galiu gyventi pozityviai, komfortabiliai, man labai gerai.

Kodėl jūs nenorite permainų?

Darsyk kartoju: mane viskas tenkina. Man patinka, kad Minske tvarka, saugumas. Aš net nustebau, kaip su manimi elgėsi, kai neseniai susirgau COVID-19. Rūpinosi taip, kaip Lietuvoje niekada gyvenime nesirūpintų.

Tačiau gyvendamas Minske, jūs turėtumėt matyti, kokia „tvarka“ vyksta mieste, šalyje. Ar jūsų negąsdina?

Visiškai, ne. Mane gąsdina sportininkai, kurie protestuoja. Kai jie sportavo, jiems viskas buvo gerai. O kai baigė karjeras, pradėjo reikštis. Man atrodo, kad jie tai daro nenuoširdžiai. Apskritai, aš labiau pykstu ne dėl politikos, o dėl sporto. Geriausias pavyzdys – futbolininkas Ilja Škurinas iš CSKA. Pas tą berniuką proto nerasta. Jis galėjo tapti puikiu futbolininku, uždirbti pinigų, žaisti Baltarusijos rinktinėje, tačiau dabar bus priverstas keliauti į armiją. Baltarusija praras rinktinės žaidėją, o jis neįgyvendins vaikystės svajonės ir grįžęs žais penktoje lygoje.

Kai žmonės mato smurtą, jie tiesiog reaguoja..

Žmonės patys to smurto prašosi. Nereikia niekur eiti iš namų ir nebus jokio smurto. Kodėl, pavyzdžiui, man niekas nekelia jokio smurto? Todėl, kad sekmadieniais aš sėdžiu namie, o į miestą neinu. Tai ir jūs sėdėkite namie.

Jūs pažiūrėkite, kas darosi Lietuvoje? Visur postai, iš miestų išvažiuoti negalima, įvesta komendanto valanda (P.S.: Lietuvoje komendanto valanda dėl COVID-19 nėra ir niekada nebuvo įvesta). O juk Lietuva ne kosmose yra, o visai šalia Baltarusijos. Tačiau ten viskas uždaryta, tik parduotuvės ir vaistinės dirba. O čia.. žmonės po mitingus žygiuoja.

O jūs nemanote, kad sportininkai išsako nepasitenkinimą valdžia ir eina prieš sistemą?

Taip. Tačiau paklausiu: kodėl dusina ledo ritulininkus ir futbolininkus, kad jie nepasirodytų bailiais ir pasisakytų? Pas mus gi demokratija ir kiekvienas žmogus, kada užsinori, tada gali išsakyti savo nuomonę. O futbolininkus ir ledo ritulininkus, kurie tyli, pradeda įžeidinėti. Jei jie nekalba – vadinasi, juos viskas tenkina.

Kodėl aš palaikau valdžią? Todėl, kad mane viskas tenkina. Kodėl aš gyvenu Baltarusijoje, o ne Lietuvoje? Todėl, kad čia man geriau. Mano šeimai čia ir geriau, ir saugiau.

Kalbant apie sportininkus, tai jie tiesiog solidarizuojasi su kolegomis, nukentėjusiais dėl savo pilietinės pozicijos..

Tai tegul galvoja, ką kalba. Yra valdžia, yra taisyklės. Jei klaidžioji gatve, kritikuoji, tai būk pasiruošęs viskam. Viskas paprasta.

Taigi, pas mus žodžio laisvė..

Baltarusijoje taip nėra, kad būtų visiška žodžio laisvė.

Negi tai normalu?

Mano nuomone – taip. Su baltarusišku truputį kolūkietišku mentalitetu žmones visada reikia laikyti stipriau. Kitu atveju, bus netvarka. Mano tokia nuomonė.

Jūsų lietuviškas mentalitetas skiriasi?

Kadangi Lietuva seniai Europoje, tai yra skirtumų tarp lietuviško ir europietiško mentaliteto. O šiaip jis gana panašus į baltarusišką. Lietuvoje tiesiog reikalingas normalus šalies vadovas. Buvo vienas – Algirdas Brazauskas, bet jis miręs. Vėliau šalį valdė Valdas Adamkus.

Tačiau šių žmonių dabar nėra. O kai vadovauti visoms toms mažumoms pradėjo moteris (Dalia Grybauskaitė), tai prasidėjo katastrofa. Sužlugdys Lietuvą. Pažiūrėkite, kokios ten kainos, kas ten darosi.

O baltarusius reikia kontroliuoti?

Aš to nesakau. Tiesiai kalbant, reikia ne viską leisti, kad šalyje būtų tvarka, kad nebūtų gėjų paradų ir panašiai. Nekalbu apie tai, kad reikia mušti žmones, bet per penkiolika metų man pasirodė, kad baltarusius reikia prilaikyti. Ir jeigu yra įstatymas – reiškia, kad jo reikia laikytis. Jeigu negalima vaikščioti po mitingus – reiškia, negalima.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (69)
Registruoti
Anoniminiai (69)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų