Maxas Holloway ir Kelvinas Kattaras | Organizatorių nuotr.

Maxas Holloway ir Kelvinas Kattaras | Organizatorių nuotr.

 Šeštadienį Abu Dabyje esančioje „kovų saloje“ įvyko pirmasis 2021 m. UFC turnyras bei pirmasis turnyras, kuriame po ilgo laiko buvo įleidžiamas tam tikras kiekis sirgalių.

„UFC on ABC 1“ turnyro pagrindinėje kovoje po dviejų pralaimėjimų dabartiniam UFC puslengvio svorio kategorijos čempionui Aleksandrui Volkanovski sugrįžęs buvęs šios kategorijos titulo savininkas 29-erių metų amerikietis Maxas Holloway (22-6) pademonstravo tikrą smūgių uraganą ir visiškai dominavęs prieš 32-ejų metų tautietį Calviną Kattarą (22-5) iškovojo triuškinančią pergalę teisėjų sprendimu – 50:42, 50:43, 50:43.

Praėjus minutei nuo kovos pradžios, M.Holloway kaire ranka pataikė keletą smūgių į galvą ir taip įaudino arenoje susirinkusius sirgalius. Apskritai, M.Holloway dominavo pirmame raunde, tačiau stipriai sužeisti C.Kattaro nepavyko, nes šis dažniausiai blokuodavo smūgius. Raundo pabaigoje M.Holloway pradžiugino sirgalius kojų smūgiais iš apsisukimo.

Antrame raunde M.Holloway toliau ėjo į priekį, o po vienos iš kombinacijų net privertė C.Kattarą suklupti. Visgi pastarasis iš karto kilo ant kojų ir toliau tęsė gynybą prieš varžovo smūgius. Įpusėjus raundui pagaliau ir C.Kattarui pavyko padaryti žalos M.Holloway, tačiau tai didesnės įtakos kovos eigai neturėjo ir M.Holloway toliau tęsė smūgius abejomis rankomis. Raundui artėjant į pabaigą, C.Kattaro dešinė akis gerokai ištino, o M.Holloway atliko puikų smūgį dešine alkūne ir prispaudė varžovą prie narvo krašto, atlikdamas daugybę smūgių į veidą ar kūną. Paskutinėmis sekundėmis iš C.Kattaro veido pradėjo lietis kraujas, o dar prieš raundo pabaigą skelbiantį gongą, M.Holloway į galvą pataikė su koja ir pridėjo dar kelis smūgius rankomis.

Trečiasis raundas prasidėjo sirgaliams skanduojant „Holloway“ pavardę. Trečiojo raundo pradžioje, kai M.Holloway pamėgino atlikti dar vieną smūgį alkūne, C.Kattaras to išvengė ir sugebėjo kontraatakuoti ir šiek tiek „apramino“ M.Holloway, tačiau jis ir toliau ėjo į priekį ir darė daug žalos C.Kattarui.

Ketvirtame raunde kovos eiga nesikeitė – M.Holloway smūgiavo tiek į kūną, tiek į galvą, o C.Kattaras daugiausiai gynėsi ir mėgindavo kontraatakuoti. Praėjus keletui minučių, M.Holloway prirėmė varžovą prie narvo krašto ir atliko dešimtis smūgių alkūnėmis ir rankomis bei buvo sunku patikėti, kaip C.Kattaras dar toliau stovi. Pats C.Kattaras be darbo gynyboje, mėgindavo tiesiog smūgiuoti, net nežiūrint kur tie smūgiai skrieja ir tiesiog bandė išgyventi neįtikėtą smūgių audrą. Likus šiek tiek daugiau nei minutei iki raundo pabaigos, M.Holloway buvo atlikęs 224 akcentuotus smūgius, tuo tarpu C.Kattaras – vos 80.

Po ketvirtojo raundo C.Kattaro treneriai jam patarė likti kuo toliau nuo narvo tinklo.

Paskutiniame raunde pusantros minutės dar buvo gana ramu, tačiau tada M.Holloway atliko dar du itin tikslius dešinė rankos smūgius ir toliau liejo C.Kattaro kraują.

Likus pusantros minutės M.Holloway suspėjo sušukti šalia narvo sėdinčiai komentatorių komandai, kad jis yra geriausias boksininkas šiame divizione bei provokuodamas C.Kattarą išrėkė jam, kad „naujokai atėjo pažaisti“, turėdamas mintyje C.Kattaro prieš kovą ištartus žodžius, kad „jis yra bokso veteranas“.

Po dvikovos kovotojai draugiškai apsikabino, o M.Holloway dar ne kartą šūkavo įvairiausius žodžius „heiteriams“.

Kalbėdamas narve, M.Holloway neskyrė dėmesio šiai dvikovai, bet kalbėjo apie artėjantį didelį „UFC 257“ turnyrą.

„Kitą savaitę laukia didžiulė kova – Dustinas Poirier prieš Conorą McGregorą“, – sakė M.Holloway. „Spėkite, ką? Jūsų berniukas išliks 157 svarų svorio visą savaitę, jeigu kažkas nutiktų ir pasitrauktų, Dana, žinai mano numerį“.

Tuo tarpu C.Kattaras gyrė savo varžovą ir kreipėsi į MMA sirgalius.

„Turite mane užmušti, kad iš čia išeičiau. Prieš nieką nesiklaupsiu“, – apie kovą kalbėjo K.Kattaras. „Maxas yra žvėris, jeigu nesate M.Holloway sirgaliai, jūs esate „heiteriai“. Jis padarė tai, ką turėjo padaryti, linkiu jam sėkmės. Tikiuosi, kad Maxas kovos prieš čempioną, nes jis nusipelno dar vieno šanso“

Prieš šią kovą C.Kattaras buvo iškovojęs dvi pergales iš eilės, kai praėjusių metų gegužę įveikė Jeremy Stephensą, o liepą – Daną Ige‘ą.

M.Holloway paskutinį kartą pergalę iškovojo 2019 m. liepą, kai įveikė Frankie Edgarą. Paskutinės jo penkios kovos baigėsi tik po 25 minučių kovos, o dvejose iš šių kovų buvo patirti pralaimėjimai prieš A.Volkanovskį.

UFC puslengvio svorio kategorijos reitinge M.Holloway žengia pirmas, tuo tarpu C.Kattaras buvo 6-as.

Alistairas Overeemas po antrojo raundo socialiniame tinkle „Twitter“ rašė, kad tai buvo geriausias M.Holloway, kokį tik jis yra matęs, tuo tarpu A.Volkanovski tiesiog parašė vieną žodį: „Daaaaamn“.

Kovos statistika | Organizatorių nuotr.

Kovos statistika | Organizatorių nuotr.

Visi „UFC on ABC 1“ turnyro rezultatai:

Maxas Holloway įveikė Calviną Kattarą vieningu teisėjų sprendimu (50-43, 50-43, 50-42)

Carlosas Conditas įveikė Mattą Browną vieningu teisėjų sprendimu (30-27, 30-27, 30-27)

Li Jingliangas įveikė Santiago Ponzinibbio nokautu – Raundas 1, 4:25

Alessio Di Chirico įveikė Joaquiną Buckley nokautu – Raundas 1, 2:12

Punahele Soriano įveikė Dusko Todorovičių techniniu nokautu – Raundas 1, 4:48

Joselyne Edwardsas įveikė Wu Yananą vieningu teisėjų sprendimu (30-27, 30-27, 29-28)

Carlosas Felipe įveikė Justiną Tafą skirtingu teisėjų sprendimu (28-29, 29-28, 29-28)

Ramazanas Emeevas įveikė Davidą Zawadą skirtingu teisėjų sprendimu (29-28, 28-29, 29-28)

Vanessa Melo įveikė Sarah Moras vieningu teisėjų sprendimu (30-27, 29-28, 29-28)

Austinas Lingo įveikė Jacobą Kilburną vieningu teisėjų sprendimu (30-26, 30-26, 30-27)

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (16)
Registruoti
Anoniminiai (16)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
ĮKVEPIANČIOS EURO 2020 ISTORIJOS