Benediktas Vanagas | „Facebook“ nuotr.

Benediktas Vanagas | „Facebook“ nuotr.

 Saudo Arabijoje vykstančiame Dakaro ralyje Benediktui Vanagui („Inbank Toyota Gazoo Racing Baltics“) liko tik viena diena, kad jis pamėgintų pagerinti sau priklausantį Baltijos šalių rekordą ir automobilių klasės bendroje įskaitoje įsiveržtų į 10-uką.

Ketvirtadienį B.Vanagas gerokai sumažino savo atsilikimą nuo prancūzo Christiano Lavieille („Optimus MD“). Dabar juos skiria tik 2 min. 6 sek. Problema ta, kad kitas prancūzas Cyrilas Despres („Peugeot“) ketvirtadienį buvo toks greitas, kad aplenkė tiek B.Vanagą, tiek Ch.Lavieille ir šoktelėjo į 10-ą poziciją. B.Vanagą iki rekordinės vietos skiria 9 min. 32 sek., o iki finišo liko tik 200 km greičio ruožas.

„Abu mano varžovai važiuoja su bagiais, kurie Saudo Arabijoje turi papildomą pranašumą. Čia yra daug akmenų, kur bagių padangos yra žymiai atsparesnės. Kiek žinau, dėl to jau vyksta diskusijos ir gali būti ateityje kokių nors pakeitimų. Galima palyginti dvi lyderių komandas: „Toyota“ pramušė 60 padangų, o „Mini“ – 14. Mes kalbame apie vienodą lenktynininkų skaičių“, - sakė B.Vanagas.

Lietuviui prieš lemiamą etapą vilčių gali teikti „Abu Dhabi Racing Team“ taktiniai žaidimai. Komandos lyderis Šeichas Khalidas Al Qassimi bendroje įskaitoje tik 1 min. 20 sek. pirmauja prieš rusą Vladimirą Vasiljevą, su kuriuo kovoja dėl 6-os pozicijos. Penktadienį Šeicho komandos draugas C.Despres startuos penktas, už jo į trasą pajudės Ginielis de Villiersas, V.Vasiljevas ir tik tada – Šeichas.

„Gali būti, kad Al Qassimi pasakys Despres šiek tiek pristabdyti ir pasimaišyti Vasiljevui. Aš taip hipotetiškai sakau. Toks variantas galbūt galėtų būti, jei jie žais kažkokius taktinius žaidimus. Mes rytoj tikrai atakuosim, čia net nėra kalbų. Turim aiškią kovą. Reikia 2 minutes pasiimti iš Lavieillie. Iki Despres trūksta 9 minučių. Jam turėtų aklai nesisekti, o mes turėtume viską padaryti be klaidų, kad jį pavytume“, - aiškino B.Vanagas.

Dakaro ralio vienuoliktasis etapas | Marian Chytka nuotr.

Dakaro ralio vienuoliktasis etapas | Marian Chytka nuotr.

Daugelis Dakaro gerbėjų B.Vanago teiravosi, ar šis žino ką nors apie trečiadienį pasirodžiusią informaciją, jog kažkuris lietuvių ekipažas paskundė Antaną Juknevičių teisėjams.

„Vakar buvo kažkokio burbuliavimo dėl Antano ratų. Jeigu nuoširdžiai, tai net neįdomus Antanas. Atleiskite, su visa pagarba, bet tikrai neįdomus. Mes nesekam, ką jis ten daro, su kokiom padangom važiuoja. Aš irgi paskaitau, kad čia vos ne mano darbas. Tai ką pasakyt... Nematau aš Antano. Jis važiuoja stipriai kitur ir mes su juo nesusitinkam jokia forma, todėl mums nėra jokio intereso, bet kiti prisigalvoja sąmokslo teorijų. Matėm vaizdus, kaip Prokopą tempia netgi dviem skirtingais automobiliais. Jis iš esmės yra mūsų priešininkas. Žinau, kad tai, ką jie darė, yra nelegalu, bet protestų nesiruošiam rašyt. Ar dėl tokios baudos gauta 10-a vieta būtų saldesnė? Norisi kovoje viską laimėti“, - pridėjo B.Vanagas.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (18)
Registruoti
Anoniminiai (18)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų