CSKA – „Žalgiris“ rungtynių akimirka | Euroleague nuotr.

CSKA – „Žalgiris“ rungtynių akimirka | Euroleague nuotr.

„Vienas, kitas metimas būtų įkritęs, pradžia būtų buvusi kita“, – Po rungtynių Maskvoje „Žalgiris TV“ pasakojo Marius Grigonis.

Tokioje dvikovoje su pirmaujančia Eurolygos komanda Maskvos CSKA tie atsitiktiniai šansai yra gyvybiškai svarbūs, o šįkart Fortūna „Žalgiriui“ Rusijos sostinėje tokių gerokai pašykštėjo. Visgi reikia sutikti, kad pritrūko ne tik to.

Šiuo metu Dimitrio Itoudžio auklėtiniai žengia pirmoje Eurolygos vietoje ir pirmauja tvirtai, „Barceloną“ lenkiant jau dviejų pergalių atstumu. Į žemyno grandės iš Maskvos krepšį kauniečiai šįkart įmetė tik 73 taškus. „Tik“, nes tai yra pats nerezultatyviausias žalgiriečių pasirodymas Eurolygos rungtynėse nuo pat gruodžio 5-osios, kai namie buvo priimta „Barcelona“. Po šių rungtynių su katalonų galiūnu Martino Schillerio kariauna rodė puikų puolimą, pergalių serijoje rinkdama vidutiniškai po 87 taškus.

Tačiau CSKA nėra „Chimki“ komanda, kuriai vien per 10 minučių galima įkratyti 39 taškus. Maskviečiai net žaisdami be tokių gynyboje sau itin naudingų krepšininkų kaip Danielis Hackettas ir Willas Clyburnas, sugebėjo visiškai išmušti „Žalgirį“ iš sau įprasto ritmo.

Kauniečiai Maskvoje nesugebėjo pasinaudoti praretėjusia D. Itoudžio rotacija. Jei startinis penketas kauniečius skriaudė, tai graikas specialistas nori nenori privalėjo leisti ir tokius puolimo talentais neapdovanotus penketukus kaip su Darrunu Hilliardu, Ivanu Ukhovu, Semenu Antonovu ar Johannesu Voigtmanu ir kitais. „Žalgiris“ šiose situacijose sugebėjo tik kiek apkarpyti CSKA pranašumą, tačiau dideliu D. Itoudžio galvos skausmu tokios situacijos netapo.

Beje, treneris tokios rotacijos imtis privalėjo, kadangi CSKA klubui ši savaitė yra itin sunki – vakar „Žalgiris“, poryt atvyksta „Barcelona“, o prie to dar prisideda ir pirmadienio laukianti akistata VTB Vieningoje lygoje su Saratovo „Avtodor“ komanda.

O „Žalgiris“ Rusijos sostinėje puolant CSKA krepšį tiesiog vargo. Tai nebuvo įprastas vaizdas pastarojo mėnesio „Žalgiriui“, o prie to labai stipriai prisidėjo šeimininkų pinklės. Juk sakoma, kad krepšinį žaidi taip, kaip tau leidžia žaisti varžovas.

Vienas esminių faktorių yra tai, kad CSKA visiškai neutralizavo „Žalgirio“ žaidimą du prieš du. CSKA komanda susikeitimo situacijose gynybai ties perimetru pasiūlydavo arba Tornike Šengeliją, kuris apskritai yra pajėgus padirbėti kojomis, arba Nikola Milutinovą. Būtent pastarasis bokštas taip pat yra pakankamai mobilus, kad ties tritaškio linija galėtų spėti su M. Grigoniu. Tokios „Žalgirio“ atakos dažnai baigdavosi desperatiškais paskutinių sekundžių metimais, arba CSKA gynėjų nukirstais perdavimais.

Tai gerai pasireiškia ir Joffrey Lauvergne’o pasirodymo skaičiuose. Prancūzas dažniausiai tokiomis situacijomis ir maitinasi, prieš savaitę sužaidęs netgi geriausias karjeros rungtynes. Tačiau dabar jis buvo visiškai nepastebimas, ir rungtynės jam baigėsi tik su 4 taškais ir 2 taikliais metimais iš 7.

M. Grigonį stipriai apribojo ir puikų darbą nudirbęs Nikita Kurbanovas. Beje, įdomus faktas – M. Grigonis su Roku Jokubaičiu kartu sudėjus šiame mače sukrapštė viso labo vieną rezultatyvų perdavimą. Šie faktoriai lėmė ir šoką rungtynių pradžioje, kai pirmi taškai buvo pelnyti tik sužaidus keturias rungtynių minutes.

Kitas būtinas pabrėžti faktas yra kova po krepšiais. Aišku, kai šalia bokšto N. Milutinovo, Toko Šengelijos alkūnių dar stovi ir fiziškai stiprūs gynėjai, kovoti yra sunku, tačiau atkovotų kamuolių skirtumas yra žiaurus.

Dar prieš rungtynes stipriai buvo akcentuojama, kad CSKA yra geriausia kamuolius puolime čiumpanti komanda, ir tai nėra tik pilkas skaičius – tai yra pavojinga realybė kiekvienai su maskviečiais kovojančiai komandai. Kovą dėl kamuolių „Žalgiris“ pralaimėjo net 26-44. Tai yra žvėriškas skirtumas, su kuriuo laimėti prieš tokias komandas yra neįmanoma. Jokiai kitai Eurolygos komandai kauniečiai šį sezoną neleido taip šeimininkauti po jų krepšiu. 44 atkovotų kamuolių ribos šį sezoną dar nebuvo pasiekę ir patys žalgiriečiai. Vien N. Milutinovas tik per pirmą kėlinyje nusigriebė 8 kamuolius, o per du kėlinius visa CSKA komanda turėjo 25 – tik vienu mažiau, nei „Žalgiris“ atkovojo per visas rungtynes. Puolime CSKA nusiėmė net 15 kamuolių – dovanoti tiek antrų šansų yra neatleistina.

To neslėpė ir patys žalgiriečiai.

„CSKA yra geriausiai puolime dėl kamuolių kovojanti komanda Eurolygoje ir jie šiandien tai padarė. Jie yra tikrai stiprūs, dideli ir fiziški bei susikuria antruosius šansus. Tuo tarpu mes vėliau strigome kovoje dėl kamuolių“, – pasakojo M. Schilleris

„Sunku įveikti tokią komandą, jai suteikiant tiek erdvės kovojant dėl kamuolių. Iš mūsų pusės tai nebuvo tokios fiziškos rungtynės, kokios jos turėtų būti. Rungtynės būtų buvusios atkaklesnės, jei būtume kietesni ir sumažintume jų puolime atkovojamų kamuolių skaičius“, – pridūrė Thomas Walkupas.

Taip pat „Žalgiris“ buvo priverstas išeiti iš savo komforto zonos ir buvo veliamas į pozicinį krepšinį – komandai, mėgstančiai atakuoti anksti, tai buvo itin neparanku.

Taigi „Žalgirio“ sirgaliai gavo dar vieną priminimą, kad svajinga pergalių serija gero ateities pamato tikrai nepaklos. Nereikia pamiršti fakto, kad 9 iš 10-ies „Žalgirio“ pergalių pirmame rate buvo iškovotos prieš komandas, kurios rikiavosi už aštuntuko ribų. Tačiau tuo pačiu M. Schillerio kariauna Maskvoje parodė nagus, todėl didelių priekaištų šiam pasirodymui būti negali. Dabar priešakyje laukia dar vienas, tik jau kitokio plauko žvėris – Sankt Peterburge jau tyko šį sezoną stebinantis „Zenit“ klubas.

Vilius Stalgaitis
Žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (6)
Registruoti
Anoniminiai (6)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų