Benediktas Vanagas | „Inbank Toyota Gazoo Racing Baltics“ nuotr.

Benediktas Vanagas | „Inbank Toyota Gazoo Racing Baltics“ nuotr.

Ketvirtadienį Saudo Arabijoje įvyko jau vienuoliktasis 2021 m. Dakaro ralio greičio ruožas, kurį įveikė ir šeši ekipažai iš Lietuvos.

Priešpaskutinis, vienas ilgiausių (464 km) sunkiausių ir svarbiausių greičio ruožų po dešimtojo etapo buvo sutrumpintas 63 km dėl blogo oro sugadintos trasos. Tai praktiškai buvo paskutinis greičio ruožas, kuriame dar galima buvo pakilti pozicijomis aukščiau, nes paskutę dieną dalyvių lauks tik 225 km.

Greičio ruožas prasidėjo vos keli kilometrai nuo bivuako, todėl dalyviai galėjo ilgiau pailsėti ir vėliau pradėti ruoštis lenktynėms.

Dalyvių laukė apie 100 km smėlio kopų, organizatoriai taip pat žadėjo daug siaurų kelių kalnuose, todėl lenkimas buvo itin sunkus.

Iš lietuvių vienintelis Benediktas Vanagas prieš save išvengė sunkvežimių ir startavo 11-as, tuo tarpu jau prieš Antaną Juknevičių į trasą išvažiuos 10 sunkvežimių, o prieš Edviną Juškauską ir Gintą Petrų – dar daugiau.

Dakaro ralio aštuntasis etapas | Vytauto Pilkausko nuotr.

Dakaro ralio aštuntasis etapas | Vytauto Pilkausko nuotr.

Vienuoliktame greičio ruože Benediktas Vanagas ir Filipe Palmeiro („Inbank Toyota Gazoo Racing Baltics“, Toyota Gazoo Racing Hilux) važiavo tarp 15 geriausių lenktynininkų ir finišavo 14-as (+00:23:20). Deja, tačiau B.Vanagui itin nesisekė su ratais, kurių jis pramušė rekordinį skaičių – penkis. Laimei, keletą ratų B.Vanagas pramušė dar prieš neutralizaciją, kurioje buvo galima serviso pagalba, todėl B.Vanagas su savomis padangomis galėjo užbaigti greičio ruožą. Taip pat rodyti gerą tempą B.Vanagui sutrukdė priekyje jo važiavęs ispanas Nani Roma, kuris bendroje įskaitoje žengia penktas ir nėra pagrindinis varžovas lietuviui.

B.Vanagas prarado daug brangaus laiko ir šiandien kovą pralaimėjo vienam iš pagrindinių konkurentų dėl vietos TOP-10 – prancūzui Cyrilui Despresui, kuris vienuoliktame greičio ruože užėmė net 5-ą vietą (+00:08:31) ir lietuvį aplenkė 14 min. 49 sek. Prieš šį greičio ruožą B.Vanagas turėjo 5 min. 11 sek. pranašumą, todėl dabar, prieš paskutinį greičio ruožą, nuo C.Despreso atsilieka 7 min. 32 sek.

B.Vanagas vienuoliktame greičio ruože 4 min. 15 sek. aplenkė prancūzą Christianą Lavieille'ą (+00:27:35), tačiau bendroje įskaitoje vis tiek turi 2 min. 6 sek. deficitą ir po vienuoliktojo greičio ruožo bendroje įskaitoje užima 12-ą vietą.

„Turime rekordą – 5 pramuštus ratus. Visa laimė, kad buvo neutralizacija ir prieš ją pramušėme 2 ratus, todėl galėjome sulaukti serviso pagalbos. Mums įdėjo naujus ratus, bet grįžome jau be „gyvybių“. Turėjau kautis ne savo kovą, buvau pasivijęs Nani Roma, kuris kėlė didžiules dulkes ir nebuvo galima jo aplenkti. Bet man nebuvo reikalingas Nani, o reikėjo švaraus kelio, kad galėtume daryti rezultatą. Esu žiauriai nusikalęs, turėjome vieną trinktelėjimą. Mano kaklui ir taip nebuvo gerai, bet pasitempiau jį dar kartą ir bijojau bet kokio krestelėjimo. Tai nebuvo mūsų greičio ruožas ir mūsų diena. Ji nebuvo „super“ bloga, bet darbinga, viskas susideda, kiekviena sekundė svarbi, todėl truputį „užknisanti“ diena“, – po finišo sakė B.Vanagas.

Edvinas Juškauskas ir Aisvydas Paliukėnas („Heston Airlines Team Pitlane“, Toyota Hilux Gazoo Racing) startavo iš 28 pozicijos ir užtikrintai judėjo į priekį bei gerino savo vietą. Galiausiai jie finišavo 21-i (+00:30:34) ir pasiekė geriausią savo šių metų rezultatą (prieš tai geriausia pozicija buvo užfiksuota 6GR, kai finišavo 23-i). Bendroje įskaitoje E.Juškauskas iš 25 vietos pakilo į 22-ą.

Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis („KREDA“, Toyota Hilux Overdrive OTB) turėjo problemų dar prieš neutralizaciją, kai pramušė du ratus ir iki mechanikų judėjo labai lėtai bei prarado apie 20 pozicijų. Vėliau jie gerino pozicijas, tačiau tai daryti buvo gana sunku dėl priešais važiuojančių dalyvių ir galiausiai jie finišavo 32-oje vietoje (+00:46:28). Bendroje įskaitoje A.Juknevičius pakilo į 26-ą poziciją.

Gintas Petrus ir Jose Marquesas („Petrus Kombucha Team“, Optimus EVO 3) kurį laiką važiavo net 23-ioje pozicijoje, tačiau vėliau prarado daug laiko ir finišavo 34-i (+00:48:56). Bendroje įskaitoje G.Petrus įsiveržė į 30-uką ir dabar užima 29-ą vietą.

Vienuoliktą etapą automobilių įskaitoje laimėjo katarietis Nasseras Al-Attiyah (4 val. 34 min. 24 sek.), kuris 1 min. 56 sek. aplenkė antroje vietoje likusį prancūzą Stephane'ą Peterhanselį ir 2 min. 26 sek. – trečią likusį ispaną Carlosą Sainzą.

Visgi bendroje įskaitoje ir toliau užtikrintai pirmauja S.Peterhanselis (42 val. 9 min. 26 sek.), kuris 15 min. 5 sek. lenkia N.Al-Attiyah. Trečias žengiantis C.Sainzas nuo lyderio atsilieka 1 val. 4 min. 14 sek.

Automobilių įskaitos TOP-10 po vienuoliktojo greičio ruožo | Organizatorių nuotr.

Automobilių įskaitos TOP-10 po vienuoliktojo greičio ruožo | Organizatorių nuotr.

Arūnas Gelažninkas | Arno Strumilos nuotr.

Arūnas Gelažninkas | Arno Strumilos nuotr.

Arūnas Gelažninkas („Zigmas Dakar Team“, KTM 450 Rally Replica) vieną sunkiausių greičio ruožo įveikė 26-as (+00:57:08). Lietuvis aplenkė visus „vienišių“ klasės konkurentus ir dar labiau padidino pranašumą prieš juos.

„Vienišių“ klasės bendroje įskaitoje A.Gelažninkas dabar turi 1 val. 9 min. 11 sek. pranašumą prieš artimiausią varžovą rumuną Emanuelį Gyenesą, o bendroje motociklų klasės įskaitoje žengia 21-as.

„Šiandien buvo smagiausias greičio ruožas, tikrai labai smagiai važiavosi ir gerai sekėsi naviguoti. Beveik visą dieną važiavau vienas, kažkas aplenkia ir nulekia tolyn. Po kiek laiko žiūriu – vėl iš galo tie patys važiuoja, nes paklysta ir paklysta. Man sekėsi visai gerai, tempas buvo saugus, su pasimėgavimu, niekur nedariau klaidų. Paskutiniai 20 kilometrų... Buvo visiškas akmenynas, su vienu prancūzu ne ten nuvažiavome, teko grįžti, todėl apie 5 minutes praradome. Jis to WP taip ir nepaėmė, nes jam sakiau, kur reikia važiuoti, bet jis nuvažiavo kitur. Turėčiau šiame greičio ruože dar pakilti per kelias pozicijas, nes bent jau du žmones žinau, kurie nepaėmė to WP, tačiau bendroje įskaitoje tai kažko nekeis. Vėliau prisivijo ir automobiliai, ir kita grupė, todėl uždulkėjo ir užbaigimas nebuvo fainas, bet diena tikrai buvo labai smagi“, – sakė A.Gelažninkas.

Komentaras po 11 dienos 👇🏼🇱🇹🔥 #zigmasdakarteam @geradovana.lt @RoughTravel.lt @ecohouse.lt @restaurantdia @geralda.kartena @koloro uab @TVGrupe @autodinosservisas @itcc.lietuva @kaunorajonobendruomene @CardoSystemsGlobal @Bikeparts.lt #tectis @Mediafon uab @SvietimoIrMoksloMinisterija

Posted by Arunas Gelazninkas #ZigmasDakarteam on 2021 m. sausio 14 d., ketvirtadienis

Vienuoliktą greičio ruožą motociklų klasėje laimėjo trečioje bendrosios įskaitos vietoje prieš šį etapą buvęs britas Samas Sunderlandas (4 val. 35 min. 12 sek.), antras liko aštuntas žengęs čilietis Pablo Quintanilla (+00:02:40), o trečias – bendrosios įskaitos lyderis argentinietis Kevinas Benavidesas (+00:06:24).

Dėl lyderio pozicijos kovojantis ir antrą vietą bendroje įskaitoje prieš tai užėmęs amerikietis Ricky Brabecas šiame greičio ruože buvo 6-as (+00:12:46).

Po vienuoliktojo etapo K.Benavidesas išliko pirmoje vietoje (45 val. 1 min. 44 sek.), į antrą vietą pakilo S.Sunderlandas (+00:04:12), o trečias žengia R.Brabecas (+00:07:13).

Labai nesėkminga diena buvo ispanui Joanui Barreda Bortui, kuris šiame Dakare buvo laimėjęs net 3 etapus, o dar 2 kartus atvažiavęs antras. J.Bortas po WP5 punkto ir 267 km dar buvo pirmas, tačiau tada jam baigėsi benzinas, nes lenktynininkas praleido užsipylimo punktą. Vėliau J.Bortas išsikvietė medikų pagalbą, kuri jį sugrąžino į bivuaką.

Motociklų įskaitos TOP-10 po vienuoliktojo greičio ruožo | Organizatorių nuotr.

Motociklų įskaitos TOP-10 po vienuoliktojo greičio ruožo | Organizatorių nuotr.

Laisvydas Kancius | Organizatorių nuotr.

Laisvydas Kancius | Organizatorių nuotr.

Laisvydas Kancius („Story Racing“, Yamaha Raptor 700) dar trasos pradžioje buvo 10-as, tačiau su kiekvienu WP punktu gerino pozicijas ir galiausiai išsiveržė į 6-ą vietą, kurią išlaikė iki pat finišo (+00:54:32). Tai yra geriausias L.Kanciaus rezultatas viename greičio ruože. Iki tol L.Kancius 5 kartus buvo 11-as ir 4 kartus – 9-as.

Šį greičio ruožas užbaigė antroje bendrosios įskaitos vietoje buvusio prancūzo Alexandre'o Giroudo šių metų kelionę Dakare. Po WP2 punkto A.Giroudas buvo pirmas, tačiau tada sugedo jo keturratis, kurio nebuvo įmanoma pataisyti ir jis turėjo pasitraukti iš lenktynių.

Nesėkmė ištiko ir penktoje bendrosios įskaitos vietoje buvusį Italo Pedemonte, kuris sustojo po 21 km dėl vairo problemos ir laukė pagalbos iš savo komandos. Visgi susitvarkyti jam nepavyko ir jis taip pat iškrito iš Dakaro.

L.Kancius bendroje įskaitoje iš 9-osios vietos pakils į 7-ą, būtent dėl A.Giroudo ir I.Pedemonte pasitraukimų.

Vienuoliktojo greičio ruožo rezultatai (nuolat atnaujinama):

Edvinas Juškauskas ir Aisvydas Paliukėnas („MM Photo“ nuotr.) | Organizatorių nuotr.

Edvinas Juškauskas ir Aisvydas Paliukėnas („MM Photo“ nuotr.) | Organizatorių nuotr.

Automobilių įskaita:

Atnaujinta 16.48 val. FINIŠAS! G.Petrus užėmė 34-ą vietą (+00:48:56).

Atnaujinta 16.30 val. FINIŠAS A.Juknevičius finišavo 30-oje vietoje (+00:46:28).

Atnaujinta 16.15 val. FINIŠAS! E.Juškauskas užfiksavo 21-ą geriausią laiką (+00:30:34).

Atnaujinta 16.07 val. Paskutinį tarpinį finišą pasiekė dar du lietuviai: E.Juškauskas yra 23–ias (+00:28:03), A.Juknevičius savo vietą pagerino trimis pozicijomis ir žengia 33-ias (+00:42:58).

Atnaujinta 15.49 val. 404 km ir WP8 punktą pasiekė ir kiti lietuviai: E.Juškauskas žengia 23-ias (=00:22:06), G.Petrus – 34-as (+00:37:13), o A.Juknevičius – 36-as (+00:38:33).

Atnaujinta 15.22 val. B.Vanagas pasiekė finišą ir užėmė 14-ą vietą.

„Turime rekordą – 5 pramuštus ratus. Visa laimė, kad buvo neutralizacija ir prieš ją pramušėme 2 ratus, todėl galėjome sulaukti serviso pagalbos. Mums įdėjo naujus ratus, bet grįžome jau be „gyvybių“. Turėjau kautis ne savo kovą, buvau pasivijęs Nani Roma, kuris kėlė didžiules dulkes ir nebuvo galima jo aplenkti. Bet man nebuvo reikalingas Nani, o reikėjo švaraus kelio, kad galėtume daryti rezultatą. Esu žiauriai nusikalęs, turėjome vieną trinktelėjimą. Mano kaklui ir taip nebuvo gerai, bet pasitempiau jį dar kartą ir bijojau bet kokio krestelėjimo. Tai nebuvo mūsų greičio ruožas ir mūsų diena. Ji nebuvo „super“ bloga, bet darbinga, viskas susideda, kiekviena sekundė svarbi, todėl truputį „užknisanti“ diena“, – sakė B.Vanagas.

LIVE SS11 finišas

Posted by Benediktas Vanagas on 2021 m. sausio 14 d., ketvirtadienis

Atnaujinta 15.16 val. C.Despresas prieš B.Vanagą pirmauja 10 min. 17 sek. ir bendroje įskaitoje turėtų išsiveržti į priekį.

Atnaujinta 15.08 val. Vienuoliktą etapą automobilių įskaitoje laimėjo katarietis Nasseras Al-Attiyah (4 val. 34 min. 24 sek.), kuris 1 min. 56 sek. aplenkė antroje vietoje likusį prancūzą Stephane'ą Peterhanselį ir 2 min. 26 sek. – trečią likusį ispaną Carlosą Sainzą.

Visgi bendroje įskaitoje ir toliau užtikrintai pirmauja S.Peterhanselis (42 val. 9 min. 26 sek.), kuris 15 min. 5 sek. lenkia N.Al-Attiyah. Trečias žengiantis C.Sainzas nuo lyderio atsilieka 1 val. 4 min. 14 sek.

Atnaujinta 15.04 val. B.Vanagas jau įveikė 438 km ir iki finišo jam liko tik 26 km. Kol kas B.Vanagas žengia 11-as, tačiau dar nukris keliomis pozicijomis žemiau.

Atnaujinta 15.00 val. 362 km jau įveikė ir WP7 punktą pasiekė ir kiti lietuviai: E.Juškauskas pagerino savo vietą 3 pozicijomis ir yra 24-as (+00:19:35), G.Petrus pakilo per dvi vietas ir yra 33–ias (+00:30:51), o A.Juknevičius taip pat pakilo per dvi vietas ir žengia 35-as (+00:35:49).

Atnaujinta 14.53 val. WP8 punktą pasiekė C.Despresą, kuris B.Vanagą dabar lenkia 9 min. 31 sek. (bendroje įskaitoje lietuvis turėjo 5 min. 11 sek. pranašumą)

Gera žinia ta, kad B.Vanagas net 8 min. 36 sek. lenkia Ch.Lavieille'ą (bendroje įskaitoje lietuvis turėjo 6 min. 21 sek. deficitą).

Atnaujinta 14.27 val. B.Vanagas jau įveikė 404 km ir pasiekė WP8 punktą, kuriame jis – 11-as (+00:13:45). Kol kas šio punkto nepasiekė C.Despresas, todėl lietuvio vieta dar turėtų pablogėti.

Atnaujinta 14.10 val. 306 km jau įveikė ir kiti lietuviai, kurie WP6 punkte išsidalino šias pozicijas: E.Juškauskas buvo 27-as (+00:18:33), G.Petrus – 35-as (+00:28:25), o A.Juknevičius – 37-as (+00:35:35).

Atnaujinta 13.47 val. B.Vanagas įveikė jau 362 iš 464 km ir WP7 punkte preliminariai žengia 11-as (+00:12:53). Pasirodė daugiau informacijos ir iš WP6 punkto, kuriame E.Juškauskas išlaikė 26-ą poziciją (+00:18:33), o A.Juknevičius pakilo per penkias vietas ir žengia 34-as (+00:35:35).

B.Vanagas WP7 punkte lygiai 9 min. atsilieka nuo C.Despreso (bendroje įskaitoje turėjo 5 min. 11 sek. pranašumą), tačiau WP6 punkte beveik 10 min. lenkė Ch.Lavieille'ą (bendroje įskaitoje turėjo 6 min. 21 sek. deficitą).

Atnaujinta 13.10 val. B.Vanago komanda dalinasi vaizdo reportažu iš neutralizacijos.

During STAGE 11 | Inbank TOYOTA GAZOO Racing Baltics

Neautralizacijos veiksmas video formatu!! Bus įdomu išgirsti kas nutiko tiems ratams, kuriuos keitė. Ekipažas kovai max nusiteikęs. Rezultatai LIVE: bit.ly/STAGE_11 Norintiems su savimi turėti truputį Dakaro: bit.ly/Dakaro_atributika Inbank Lietuva #TOYOTAGAZOORacingBaltics #STIHL Mocevičiaus firma "Ginalas" Scandagra Toyota Lietuva Vostok-Europe Audimas BTT Cloud #ThinkPad Sandtler GmbH Trelo #SnapOnBusinessSolutions #PitlaneMotors Proud.LT

Posted by Benediktas Vanagas on 2021 m. sausio 14 d., ketvirtadienis

Atnaujinta 13.05 val. WP6 punkte B.Vanago laikas nukrito į 14-ą vietą (+00:13:54). Lietuvis 8 min. 23 sek. atsilieka nuo C.Despreso (bendroje įskaitoje turėjo 5 min. 11 sek. pranašumą), tačiau 7 min. 54 sek. lenkia Ch.Lavieille'ą (bendroje įskaitoje turėjo 6 min. 21 sek. deficitą).

Po WP4 punkto lietuvių rezultatai tokie: E.Juškauskas žengia 26-as (+00:14:04), G.Petrus – 36-as (+00:22:11), o A.Juknevičius – 39-as (+00:28:12).

Atnaujinta 12.40 val. B.Vanagas įveikė 306 km ir dabar WP6 punkte žengia 10-as. Visgi tai nėra galutinė vieta, nes WP6 punkto nepasiekė dar nemažai greičiau už lietuvį važiuojančių lenktynininkų.

Atnaujinta 12.31 val. A.Juknevičius pranešė, kad dar iki neutralizacijos, lenkdami sunkvežimį, pramušė du ratus, todėl iki mechanikų judėjo labai lėtai.

Atnaujinta 12.06 val. Naujausia informacija iš WP4 punkto: B.Vanagas rikiuojasi 12-as, jį 4 min. 10 sek. lenkia pagrindinis konkurentas dėl geresnės vietos bendroje įskaitoje Cyrilas Despresas (+00:06:09), tačiau lietuvis 4 min. 16 sek. lenkia priekyje jo bendroje įskaitoje esantį prancūzą Christianą Lavieille'ą (+00:14:35)

Atnaujinta 11.51 val. B.Vanagas jau įveikė 215 km ir pasiekė WP4 punktą, kuriame jis kol kas – 7-as (+00:10:19).

Atnaujinta 11.36 val. WP3 punktą ir neutralizaciją pasiekė ir G.Petrus bei A.Juknevičius. Šiuo metu tarp lietuvių rikiuotė tokia: B.Vanagas – 16-as (+00:08:18), E.Juškauskas – 22-as (+00:09:38), G.Petrus – 28-as (+00:12:20), o A.Juknevičius – 38-as (+00:24:33).

Atnaujinta 11.24 val. WP3 punktą pasiekė jau 30 dalyvių, tarp kurių ir B.Vanagas (11 vieta) bei E.Juškauskas (22 vieta). Tai yra neutralizacija, kurioje dalyviai gali patvarkyti savo transporto priemones. Kol kas pirmauja ispanas Carlosas Sainzas, antras žengia katarietis Nasseras Al-Attiyah (+00:00:51), o trečias – Stephane'as Peterhanselis (+00:01:37).

Atnaujinta 11.11 val. WP2 punkte rokiruotė tarp lietuvių: G.Petrus buvo greičiausias ir pasiekė jį 23-ias (+00:08:02), E.Juškauskas – 24-as (+00:08:08), o A.Juknevičius – 42-as (+00:18:45).

Atnaujinta 11.05 val. B.Vanagas WP3 punkte nukrito į 15-ą poziciją (+00:08:18).

Atnaujinta 10.23 val. B.Vanago laikas WP2 punkte nukrito į 10-ą vietą, o WP2 – 11-ą.

Pirmuosius tarpinius finišus pasiekė ir kiti lietuviai: problemų turėjęs A.Juknevičius startavo 26-as, tačiau WP1 pasiekė tik 41-u laiku (+00:10:36), poziciją pagerino iš 28 vietos startavęs E.Juškauskas, kuris dabar yra 25-as (+00:03:36). Puikų laiką pademonstravo ir G.Petrus, kuris startavęs iš 37 pozicijos WP1 punkte buvo 27-as (+00:03:47) ir tik 11 sek. atsiliko nuo E.Juškausko.

Atnaujinta 10.10 val. WP1 punktą pasiekus kitiems lenktynininkams, B.Vanago laikas nukrito į 13-ą vietą, tačiau WP2 punkte kol kas jis – 7-as.

Atnaujinta 9.45 val. Iš 11 pozicijos startavęs B.Vanagas WP1 punkte pakilo į 10-ą vietą (+00:02:31).

Benediktas Vanagas ir Filipe Palmeiro („Inbank Toyota Gazoo Racing Baltics“, Toyota Gazoo Racing Hilux) | Bendra įskaita: 11 vieta, +04:37:13

Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis („KREDA“, Toyota Hilux Overdrive OTB) | Bendra įskaita: 27 vieta, +08:33:35

Edvinas Juškauskas ir Aisvydas Paliukėnas („Heston Airlines Team Pitlane“, Toyota Hilux Gazoo Racing) | Bendra įskaita: 25 vieta, +08:29:07

11 etapo rytas

11'oji Dakaro diena. Mūsų startas 09:46:30 Lietuvos laiku. #HestonAirlines #teampitlane https://heston.aero LENDERS #picklinika

Posted by Edvinas Juškauskas on 2021 m. sausio 13 d., trečiadienis

Gintas Petrus ir Jose Marquesas („Petrus Kombucha Team“, Optimus EVO 3) | Bendra įskaita: 31 vieta, +10:48:10

Arūnas Gelažninkas | „Zigmas Dakar Team“ nuotr.

Arūnas Gelažninkas | „Zigmas Dakar Team“ nuotr.

Motociklų įskaita:

Atnaujinta 14.42 val. FINIŠAS! A.Gelažninkas vieną sunkiausių greičio ruožo įveikė 26-as (+00:57:08). Lietuvis aplenkė visus „vienišių“ klasės konkurentus ir dar labiau padidino pranašumą prieš juos.

Atnaujinta 14.21 val. A.Gelažninkui liko tik 26 km, o paskutiniame tarpiniame finiše jis buvo 24-as (+00:50:52). Viso trasoje A.Gelažninkas jau praleido 5 valandas.

Atnaujinta 14.00 val. A.Gelažninkas įveikė jau 404 km ir artėja finišo link. Lietuvis išlaiko savo tempą ir toliau lieka 24-as (+00:44:19) bei lenkia artimiausią savo varžovą „vienišių“ klasėje Emanuelį Gyenesą, prieš kurį bendroje įskaitoje ir taip turi daugiau nei valandos pranašumą.

Atnaujinta 13.40 val. Finišą pasiekė jau 9 motociklininkai. Vienuoliktą greičio ruožą laimėjo trečioje bendrosios įskaitos vietoje prieš šį etapą buvęs britas Samas Sunderlandas (4 val. 35 min. 12 sek.), antras liko aštuntas žengęs čilietis Pablo Quintanilla (+00:02:40), o trečias – bendrosios įskaitos lyderis argentinietis Kevinas Benavidesas (+00:06:24).

Dėl lyderio pozicijos kovojantis ir antrą vietą bendroje įskaitoje prieš tai užėmęs amerikietis Ricky Brabecas šiame greičio ruože buvo 6-as (+00:12:46).

Po vienuoliktojo etapo K.Benavidesas išliko pirmoje vietoje (45 val. 1 min. 44 sek.), į antrą vietą pakilo S.Sunderlandas (+00:04:12), o trečias žengia amerikietis Ricky Brabecas (+00:07:13).

Atnaujinta 12.58 val. A.Gelažninkas įveikė 362 km ir WP7 punkte žengia 24-as (+00:37:46).

Atnaujinta 11.52 val. A.Gelažninkas įveikė jau 306 km ir pasiekė WP6 punktą, tačiau sistemoje nerodo jo WP5 laiko, todėl nėra aišku, ar tai GPS problemos, ar lietuvis jį praleido. Kol kas A.Gelažninkas žengia 23-ias (+00:34:18).

Atnaujinta 11.04 val. A.Gelažninkas WP4 punkte buvo 25-as (+00:29:41).

Atnaujinta 9.24 val. WP3 punkte A.Gelažninkas išliko 26-as (+00:14:49).

Atnaujinta 8.58 val. Iš 22-os pozicijos startavęs A.Gelažninkas WP1 punktą pasiekė 25-as (+00:03:50), o WP2 – 26-as (+00:09:34).

Arūnas Gelažninkas („Zigmas Dakar Team“, KTM 450 Rally Replica) | Bendra įskaita: 22 vieta, +06:21:31, vienišių įskaita: 1 vieta, 46 val. 41 min. 39 sek.

Laisvydas Kancius | Scanpix nuotr.

Laisvydas Kancius | Scanpix nuotr.

Keturračių įskaita:

Atnaujinta 16.56 val. L.Kancius išlaikė turėtą poziciją ir finišavo 6-as (+00:54:32), o tai yra jo geriausias asmeninis rezultatas.

Atnaujinta 16.16 val. L.Kancius pasiekė paskutinį tarpinį finišą, kuriame jis išliko 6-as (+00:47:48).

Atnaujinta 16.00 val. L.Kancius ir toliau išlieka 6-as (+00:41:12) ir jau 19 minučių lenkia artimiausią varžovą. Kol kas iki šiol aukščiausia L.Kanciaus pozicija viename greičio ruože buvo 7-a (8 GR).

Atnaujinta 15.00 val. L.Kancius toliau išlaiko rekordinę poziciją ir WP7 punkte yra 6-as (+00:36:04).

Atnaujinta 13.33 val. L.Kancius išlaiko tempą ir WP6 punkte yra 6-as (+00:32:06).

Atnaujinta 11.42 val. L.Kancius WP4 punktą pasiekia 6-as, tačiau daugelio dalyvių laiko iš šio punkto sistema nepateikia.

Atnaujinta 9.49 val. L.Kancius WP3 punkte kyla į 7-ą vietą (+00:12:17).

Atnaujinta 9.27 val. WP1 punkte L.Kancius buvo 10-as (+00:03:41)., o WP2 pakilo į 8-ą poziciją (+00:06:38).

Laisvydas Kancius („Story Racing“, Yamaha Raptor 700) | Bendra įskaita: 9 vieta, +11:27:50

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (2)
Registruoti
Anoniminiai (2)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų