Aleksandras Lukašenka ir Rene Faselis | „Twitter“ nuotr.

Aleksandras Lukašenka ir Rene Faselis | „Twitter“ nuotr.

 Gegužės 21 – birželio 6 dienomis Latvijoje ir Baltarusijoje turėtų būti surengtas pasaulio ledo ritulio čempionatas, tačiau dėl žiauraus elgesio su protestuotojais pastarojoje šalyje pasigirdo raginimų neleisti Baltarusijai organizuoti čempionato.

Tarptautinės ledo ritulio federacijos (IIHF) prezidentas Rene Faselis neseniai atvyko į Baltarusiją, kur buvo šiltai sutiktas tariamo šalies vadovo Aleksandro Lukašenkos. Šis aiškino R.Faseliui, kad šalyje vyksta normalūs demokratiniai procesai ir kad Baltarusijai nekils problemų surengti čempionatą.

„Mūsų šalyje protestuotojai nešturmuoja Kapitolijaus, čia vyksta visiškai normalūs demokratiniai procesai. Rene, man nereikia tavęs įtikinėti, kad Baltarusijoje viskas gerai. Pats esi patyręs žmogus, pats esi politikas, todėl supranti, kas čia vyksta. Jie bando mane apkaltinti savo šalies ir žmonių ginimu, bet aš tam ir buvau išrinktas. Surengsime geriausią pasaulio čempionatą Baltarusijoje. Sportas turėtų vienyti valstybes, o ne jas skaldyti. Reikėtų pasistengti nemaišyti sporto su politika“, - aiškino A.Lukašenka, pridėjęs, kad Baltarusija galėtų ir viena surengti pasaulio čempionatą, jei Latvija atsisakys organizuoti turnyrą kartu su ja.

Šiltas A.Lukašenkos ir R.Faselio susitikimas suerzino Baltarusijos opozicijos atstovus. Sviatlana Cichanouskaja ir Hanna Liubakova priminė, kad vos už kelių kilometrų nuo susitikimo vietos kankinami politiniai kaliniai, o jėgos struktūrų darbuotojai muša taikius protestuotojus. 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų