Dakaro ralis: B.Vanagas pasiekė geriausią šių metų rezultatą, bet išgyveno „vieną prastesnių įvykių gyvenime“, A.Gelažninkui 3 kartus prieš akis prabėgo gyvenimas į ligoninę išgabentas vienas lyderių T.Price'as, pagrindinis A.Gelažninko konkurentas ir dešimtuke buvęs motociklininkas (4)

2021.01.12 16:39
Benediktas Vanagas | „Inbank Toyota Gazoo Racing Baltics“ nuotr.

Benediktas Vanagas | „Inbank Toyota Gazoo Racing Baltics“ nuotr.

 Antradienį Saudo Arabijoje tęsėsi 2021 m. Dakaro ralis, kuriame savo kelionę šiose varžybose pratęsė ir šeši ekipažai iš Lietuvos.

Aštuntame greičio ruože dalyvių laukė antroji kilpinė Dakaro trasa, besidriekianti aplink Neomo miestą.

Čia lenktynininkai turėjo saugotis akmenų, tačiau taip pat išvydo ir gražių peizažų – net 10 kilometrų greičio ruožas driekėsi palei Raudonąją jūrą. Vėliau dalyvių laukė klampus smėlis, uolėti slėniai ir akmenuoti kanjonai.

Oficialiai buvo skelbiama, kad dalyvių lauks 61 proc. gruntas, 30 proc. smėlio, 5 proc. asfalto ir 4 proc. akmenų. Viso buvo numatyta 114 km pervažiavimo ir 465 km greičio ruožo.

„Visur bus gausu akmenų, ypatingai kylant į pusantro kilometro kalnus, maždaug greičio ruožo viduryje. Pati pradžia bus palei jūrą, su daugybę aštrių posūkių, šuolių ir pavojingų keterų. Vėliau, kaip įprasta, smėlėtus kanjonus keis greitus ir vingiuotus žvyrkelius. Kaip minėjau, akmenų bus visur. Dažnai besikeičianti aplinka reikalaus didelės koncentracijos tiek iš piloto, tiek iš šturmano“, – prieš greičio ruožą kalbėjo Antano Juknevičiaus šturmanas Darius Vaičiulis.

Dakaro ralio aštuntasis etapas („MM Photo“ nuotr.) | Organizatorių nuotr.

Dakaro ralio aštuntasis etapas („MM Photo“ nuotr.) | Organizatorių nuotr.

Benediktas Vanagas ir Filipe Palmeiro („Inbank Toyota Gazoo Racing Baltics“, Toyota Gazoo Racing Hilux) šiame greičio ruože demonstravo puikų tempą ir finišavo 9-oje pozicijoje (+00:19:56) bei pasiekė geriausią šių metų rezultatą.

Kurį laiką 8-as važiavęs ir Cyrilą Despresą lenkęs lietuvis nuo jo galiausiai atsiliko 1 min. 19 sek. B.Vanagas per paskutiniuosius kilometrus B.Vanagas taip pat į priekį praleido ir Sheikhą Khalidą Al Qassimi, kuris aplenkė lietuvį 16 sek.

Visgi B.Vanagas šį kartą buvo greitesnis už tokius lenktyninkus kaip ispanas Carlosas Sainzas (+00:22:30), ispanas Nani Roma (+00:21:39) ar bendroje įskaitoje dešimtoje vietoje prieš šį etapą žengęs prancūzas Christianas Lavieille'as (+00:27:35).

Bendroje įskaitoje B.Vanagas išliko 12-oje vietoje ir nuo C.Despreso dabar atsilieka 2 min. 2 sek. Lietuviui pavyko sumažinti atsilikimą nuo dešimtoje vietoje esančio Ch.Lavieille'o, nuo kurio dabar atsilieka 18 min. 18 sek.

Artimiausias B.Vanago konkurentas, 13-oje vietoje žengiantis prancūzas Jerome'as Pelichetas šiame greičio ruože taip pat liko už lietuvio nugaros ir dabar bendroje įskaitoje juos skiria 28 min. 55 sek.

„Rimtas greičio ruožas. Labai įvairus, daug akmenų. Organizatorių skelbtus 4 proc. reikėtų dauginti iš maždaug 10-ies. Iš esmės labai vyriškai reikėjo važiuoti, labai.. Klaidų nedarėme, kelis kartus paklydome, dėl ko praradome apie 10-15 minučių, taip pat įvažiavau į sieną – kalną. O šiaip tai viskas gerai, labai laukiau finišo. Turėjau vieną istoriją. Buvau nusiteikęs, kad po 200 km bus pervažiavimas, kur turėsime laiko, o jis buvo po 370 km. Aš buvau užsiprogramavęs, kad jau po poros šimtų kilometrų eisiu į tualetą. Patikėkite, kaip buvo blogai, buvo didelė motyvacija atvažiuoti iki pervažiavimo. Tai buvo vienas prastesnių įvykių gyvenime. Vėliau keitėme ratą, turėjau kitų reikalų ir buvau be pirštinių ir netyčia paliečiau ratlankį. Panašu, kad turiu nudegintą ranką. Tikrai nemirsiu, bet šlykštu“, – „iGo2Dakar“ komandai po finišo sakė B.Vanagas.

Benediktas Vanagas ir Filipe Palmeiro Apie Gr9

Benediktas Vanagas ir Filipe Palmeiro komentarai 9 GR finiše. "Labai įvairus, daug akmenų. Vyriškai čionai, labai vyriškai. Keletą kartų įvažiavau į sieną..." - daugiau įspūdžių iš finišo interviu. #iGo2Dakar #iGo2DakarMedia #iGo2Dakar naujienas Jums pristato: Autoaibė MEYLE Stokker Lietuva @Stokker - Valvoline atstovas Lietuvoje Mocevičiaus firma "Ginalas"/STIHL Nissan If draudimas Radijo stotis "Radiocentras" Expedition.lt Hardman vehicle systems Paradis UAB Alfa.lt #dakar2021 #dakarrally #rallydakar #dakarinsaudi

Posted by iGo2Dakar on 2021 m. sausio 12 d., antradienis

Kiti lietuviai didžiąją trasos dalį važiavo vienas greta kito. Gintas Petrus ir Jose Marquesas („Petrus Kombucha Team“, Optimus EVO 3) finišavo 33-ias, trasoje užtrukęs 5 val. 43 min. 40 sek. (+00:54:13), už jo liko ir 35-as finišavo Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis („KREDA“, Toyota Hilux Overdrive OTB) (+00:55:52) bei 36-ą vietą užėmę Edvinas Juškauskas ir Aisvydas Paliukėnas („Heston Airlines Team Pitlane“, Toyota Hilux Gazoo Racing) (+00:57:00).

Bendroje įskaitoje E.Juškauskas iš 25 vietos nukrito į 27-ą, A.Juknevičius iš 26 vietos nukrito į 29-ą, o G.Petrus iš 33 pozicijos pakilo į 32-ą.

Automobilių įskaitoje triumfavo prancūzas Stephane'as Peterhanselis, finišavęs per 4 val. 50 min. 27 sek., antras liko katarietis Nasseras Al-Attiyah, atsilikęs net 12 min., o trečias – afrikietis Ginielis De Villiersas, atsilikęs 12 min. 19 sek. Vienas iš bendrosios įskaitos lyderių ispanas Carlosas Sainzas finišavo tik 11-as (+00:22:30).

WP10 punkte dar pirmoje vietoje buvęs prancūzas Mathieu Serradori siekdamas WP11 punkto prarado 33 min. ir nukrito net į 24-ą vietą ir galiausiai finišavo tik 26-as (+00:38:57).

Prieš šį greičio ruožą bendroje įskaitoje N.Al-Attiyah nuo S.Peterhanselio atsilikinėjo tik 5 min. 50 sek., tačiau dabar juos jau skiria 17 min. 50 sek., o C.Sainzas vietoje 39 min. 55 sek. atsilikimo dabar atsilieka 1 val. 2 min. 25 sek.

TOP-10: automobilių klasė po aštuonių greičio ruožų | Organizatorių nuotr.

TOP-10: automobilių klasė po aštuonių greičio ruožų | Organizatorių nuotr.

Avarija Dakare | Scanpix nuotr.

Avarija Dakare | Scanpix nuotr.

Dar prieš išvažiuojant į devintąjį greičio ruožą, apie pasitraukimą iš šių metų Dakaro pranešė pagrindinis Arūno Gelažninko varžovas „vienišių“ („Original by Motul“) klasėje italas Maurizio Gerini.

M.Gerini ilgą laiką bendroje įskaitoje pirmavo prieš A.Gelažninką, o vakar likus vos 30 km iki greičio ruožo pabaigos krito ir patyrė itin sunkių sumušimų. A.Gelažninkas buvo sustojęs prie M.Gerini ir pradėjo kviesti pagalbą, tačiau atsikvošėjęs motociklininkas patikino, kad pabaigs greičio ruožą. Nors M.Gerini tą ir padarė, tačiau kitą dieną pripažino, kad neatsimena, kaip finišavo. Galiausiai prieš devintąjį greičio ruožą dėl mažo kraujavimo į pilvą M.Gerini buvo išgabentas į ligoninę ir jo Dakaras buvo baigtas.

Šių metų Dakaras baigėsi ir vienam iš motociklų klasės lyderiui australui Toby Price‘ui, kuris po 155 km krito bei susižeidė kairę ranką ir petį. Galiausiai buvo nuspręsta T.Price‘ą gabenti į ligoninę, kur jam bus atliekamos rentgeno nuotraukos.

Šiame greičio ruože po WP4 punkto T.Price‘as buvo 4-as, o bendroje įskaitoje žengė 2-as.

Po 239 km trečioje pozicijoje šiame greičio ruože buvęs argentinietis Luciano Benavidesas krito maždaug 242 kilometre ir susižeidė petį. Motociklininkas sraigtasparniu buvo išgabentas į ligoninę Tabuke ir jam Dakaras taip pat yra baigtas. Lenkijos motociklininkas Mačiekas Giemža maždaug 22-ame kilometre dideliu greičiu trenkėsi į akmenį ir krito bei taip pat baigė savo žygį Dakare.

Arūnas Gelažninkas („Zigmas Dakar Team“, KTM 450 Rally Replica) devintame greičio ruože užėmė 32-ą vietą (+01:20:27), o nuo artimiausio persekiotojo „vienišių“ klasės bendroje įskaitoje rumuno Emanuelio Gyeneso atsiliko 19 min. 36., o nuo prancūzo Benjamino Meloto – 8 min. 44 sek. ir šioje klasėje užėmė 3-ią vietą.

Bendroje įskaitoje A.Gelažninkas „vienišių“ klasėje liko 1-as ir prieš E.Gyenesą pirmauja 43 min. 33 sek.

„Greičio ruožas turbūt šlykščiausias iš visų, kurie buvo, visą dieną vien akmenys. Pradžioje 160 km važiavosi tikrai neblogai, bet pamačiau, kad neapėmiau vieno WP punkto ir reikėjo grįžti 6 km atgal. Vadinasi viso 12 km papildomai važiavau upės akmeningoje vagoje. Praradau apie 15 minučių, bet tai yra 5 minutėmis mažiau, nei būčiau praleidęs WP. Vėliau, kai bandžiau atsigriebti, tris kartus gyvenimas prieš akis buvo prabėgęs, todėl nusiraminau ir ramiai važiavau. Daug pavojingų vietų, ne vienas lenktynininkas šiandien iškrito. Jeigu Dakare būna bloga diena, tai tikiuosi, kad ši buvo blogiausia. Tikrai skauda ir pirštus, buvo vien akmenys, daug dulkių, kuriuose nematai akmenų. Džiaugiuosi, kad nei karto nekritau ir išsaugojau motociklą“, – „iGo2Dakar“ komandai pasakojo A.Gelažninkas.

Arunas Gr9

GR9 FINIŠAS - Arūnas apie prabėgusius tris gyvenimus. "Laukiau finišo. Jeigu būna blogiausia diena Dakare, tikiuosi, kad šiandien yra ta diena" #iGo2Dakar #iGo2DakarMedia #iGo2Dakar naujienas Jums pristato: Autoaibė MEYLE Stokker Lietuva Stokker - Valvoline atstovas Lietuvoje Mocevičiaus firma "Ginalas"/STIHL Nissan If draudimas Radijo stotis "Radiocentras" Expedition.lt Hardman vehicle systems Paradis UAB Alfa.lt #dakar2021 #dakarrally #rallydakar #dakarinsaudi

Posted by iGo2Dakar on 2021 m. sausio 12 d., antradienis

Devintą greičio ruožą motociklų įskaitoje laimėjo argentinietis Kevinas Benavidesas (4 val. 49 min. 15 sek.), antras liko čilietis Jose Ignacio Cornejo Florimo (+00:01:34), o trečias – prancūzas Adrienas Van Beverenas (+00:13:52).

Net 14 min. 29 sek. prarado penktoje bendrosios įskaitos vietoje prieš šį etapą žengęs ispanas Joanas Barreda Bortas, o trečias buvęs britas Samas Sunderlandas – net 26 min. 11 sek.

Bendroje įskaitoje po devynių greičio ruožų pirmauja J.Florimo (36 val. 51 min.), antras žengia K.Benavidesas (+00:11:25), o tečias – J.Bortas (+00:29:00). Į ketvirtą vietą smuktelėjęs S.Sunderlandas dabar nuo lyderio atsilieka 30 min. 34 sek.

TOP-10: motociklų klasės bendra įskaita po aštuonių greičio ruožų | Organizatorių nuotr.

TOP-10: motociklų klasės bendra įskaita po aštuonių greičio ruožų | Organizatorių nuotr.

Keturračių klasėje Laisvydas Kancius („Story Racing“, Yamaha Raptor 700) visą greičio ruožą važiavo 9-as, o šioje pozicijoje ir finišavo (+01:31:01). Bendroje įskaitoje jis ir toliau užtikrintai yra 9-as (+10:32:43).

Devintojo greičio ruožo rezultatai (nuolat atnaujinama):

Edvinas Juškauskas ir Aisvydas Paliukėnas („MM Photo“ nuotr.) | Organizatorių nuotr.

Edvinas Juškauskas ir Aisvydas Paliukėnas („MM Photo“ nuotr.) | Organizatorių nuotr.

Automobilių įskaita:

Atnaujinta 16.32 MASINIS FINIŠAS! Devintą greičio ruožą jau užbaigė visi Lietuvos lenktynininkai. G.Petrus finišavo 33-ias, trasoje užtrukęs 5 val. 43 min. 40 sek. (+00:54:13), už jo liko ir 35-as finišavo A.Juknevičius (+00:55:52) ir 36-ą vietą užėmęs E.Juškauskas (+00:57:00).

Atnaujinta 16.08 val. Visi lietuviai pasiekė paskutinį tarpinį finišą, tai reiškia, kad iki galutinio finišo jiems liko tik 40 km. Tarp šios trijulės vis dar pirmauja G.Petrus (34 vieta, +00:50:00), kuris 16 sekundžių lenkia A.Juknevičių (35 vieta, +00:50:16), už jų važiuoja E.Juškauskas, kuris atsilieka šiek tiek daugiau nei 4 minutėmis (38 vieta, +00:54:29).

Atnaujinta 15.42 val.: WP11 punkte visi trys lietuviai ir toliau išlieka šalia vienas kito: G.Petrus yra 35-as (+00:44:52), A.Juknevičius – 36-as (+00:46:00), o E.Juškauskas – 37-as (+00:47:35).

Atnaujinta 15.27 val. FINIŠAS! B.Vanagas finišavo 9-oje pozicijoje (+00:19:56) bei pasiekė geriausią šių metų rezultatą.

Kurį laiką 8-as važiavęs ir Cyrilą Despresą lenkęs lietuvis nuo jo atsiliko 1 min. 19 sek. B.Vanagas per paskutiniuosius kilometrus taip pat į priekį praleido ir Sheikhą Khalidą Al Qassimi, kuris aplenkė lietuvį 16 sek.

Visgi B.Vanagas šį kartą buvo greitesnis už tokius lenktyninkus kaip ispanas Carlosas Sainzas (+00:22:30), ispanas Nani Roma (+00:21:39) ar bendroje įskaitoje dešimtoje vietoje prieš šį etapą žengusį prancūaą Christianą Lavieille'ą (+00:27:35).

Atnaujinta 15.08 val. B.Vanagas pasiekė paskutinį tarpinį finišą ir likus 40 km žengia 8-as (+00:19:23) ir į priekį praleido savo konkurentą dėl vietos bendroje įskaitoje Cyrilą Despresą, kuris yra 7-as (+00:17:22).

Atnaujinta 14.35 val. B.Vanagas likus vos 75 km važiuoja 7-as (+00:14:37). Atkarpą tarp WP9 ir WP10 punktų B.Vanagas įveikė per 9-ą geriausią laiką tarp visų dalyvių.

Visgi ši atkarpa sėkminga buvo ir prieš B.Vanagą bendroje įskaitoje esančiam C.Despresui, kuris dabar nuo lietuvio atsilieka 2 min. 46 sek.

Atnaujinta 14.25 val. WP9 punktą pasiekė ir kiti lietuviai, kurie važiuoja vienas šalia kito. A.Juknevičius dabar 35-as (+00:41:31), G.Petrus – 36-as (+00:41:43), o E.Juškauskas – 37-as (+00:43:35).

Atnaujinta 13.56 val. WP8 punktą pasiekė ir kiti lietuviai: A.Juknevičius prarado dar vieną poaiciją ir dabar žengia 37-as (+00:34:18), G.Petrus važiuoja iš karto už jo – 38-as (+00:35:54), o jų įkandin skuba ir E.Juškauskas, kuris yra 40-as (+00:39:42).

Atnaujinta 13.49 val. Likus maždaug 100 km iki finišo ir pasiekus WP10 punktą B.Vanagas išlieka 8-as! (+00:16:26). B.Vanagas 1 min. 14 sek. lenkia N.Roma, 3 min. 53 sek. – C.Deespresą ir 6 min. 7 sek. – C.Sainzą.

Bendros įskaitos dešimtoje vietoje buvęs Ch.Lavieille'as nuo B.Vanago atsilieka 11 min. 1 sek., tačiau bendroje įskaitoje prieš lietuvį turi daugiau nei 26 minučių persvarą.

Atnaujinta 13.31 val. WP6 punkte A.Juknevičius buvo 26-as (+00:17:29), tačiau WP7 nukrito į 36-ą vietą (+00:24:17). G.Petrus važiuoja stabiliai ir WP6 buvo 40-as (+00:25:15), o WP7 – 39-as (ž00:29:52), tuo tarpu E.Juškuskas tiek WP6 (+00:31:37), tiek WP7 (+00:35:00) išlaikė 43-ią vietą.

Atnaujinta 13.30 val. B.Vanagas dar gerina savo tempą ir važiuoja 8-as (+00:15:18). Lietuvis lenkia C.Despresą lenkia jau 2 min. 50 sek., o bendroje įskaitoje nuo jo atsilieka tik 51 sek.

Atnaujinta 13.04 val. Fantastiškas B.Vanago greitis! WP8 punkte jis įsiveržė į 9-ą vietą (+00:14:07) ir 26 sek. lenkia ispaną Nani Roma, 2 min. 27 sek. – prancūzą Jerome'ą Pelichetą ir 10 min. 20 sek. – prancūzą Christianą Lavieille'ą.

Vakar bendroje įskaitoje B.Vanagą aplenkęs Cyrilas Despresas žengia 14-as (+00:16:46) ir šiame etape lietuvis jį lenkia 2 min. 39 sek.

Atnaujinta 12.29 val. B.Vanagas WP7 punkte važiuoja 11-as (+00:12:20) ir 32 sek. sekundėmis lenkia prieš jį bendroje įskaitoje esantį prancūzą Christianą Lavieille'ą bei 54 sek. artimiausią savo persekiotoją bendroje įskaitoje Jerome'ą Pelichetą.

Atnaujinta 12.17 val. Kiti lietuviai pasiekia WP5 punktą: A.Juknevičius pakilo per penkias pozicija sir dabar yra 26-as (+00:14:26), G.Petrus išlaikė 40-ą vietą (+00:20:03), tuo tarpu E.Juškauskas prarado apie 11 minučių ir iš 26 vietos nukrito į 43-ią (+00:22:14).

Atnaujinta 12.00 val. WP6 punktą B.Vanagas pasiekia prarasdamas vieną poziciją ir dabar žengia 12-as (+00:10:48).

Atnaujinta 11.40 val. WP4 punktą pasiekė visi lietuviai: B.Vanagas jame buvo 4-as (+00:06:47), E.Juškauskas – 25-as (+00:11:32), A.Juknevičius – 30-as (+00:12:20), o G.Petrus – 38-as (+00:15:47).

Atnaujinta 11.40 val. WP5 punktą jau pasiekė daugiau nei 20 lenktynininkų, todėl aiškėja lyderiai. Kol kas pirmauja Stephane'as Peterhanselis (1 val. 31 min. 55 sek.), nuo jo 1 min. 25 sek atsilieka Mathieu Serradori, o 2 min. 50 sek. – Yazeedas Al Rajhi. Nasseras Al -Attiyah žengia ketvirtas ir atsilieka 5 min. 43 sek., tuo tarpu problemų tarp WP4 ir WP5 punkto turėjęs Carlosas Sainzas važiuoja 26-as (+00:21:19).

Atnaujinta 11.37 val. Puikus B.Vanago laikas! Jis WP5 punktą pasiekė 11-as (+00:08:35).

Atnaujinta 11.30 val. WP3 punktą pasiekė jau visi lietuviai: WP3 punkte B.Vanagas buvo 15-as (+00:04:53), E.Juškauskas – 26-as (+00:08:45), A.Juknevičius – 30-as (+00:09:22), o G.Petrus – 35-as (+00:10:17).

Atnaujinta 11.12  val. B.Vanagas pasiekė WP4 punktą ir jame jis jau 14-as (+00:06:47).

Atnaujinta 11.00 val. WP2 punktą pasiekė visi lietuviai: B.Vanagas jame buvo 15-as (+00:04:02), E.Juškauskas – 22-as (+00:06:11), A.Juknevičius – 25-as (+00:06:28), o G.Petrus – 35-as (+00:07:46).

Atnaujinta 10.40 val. Puikų laiką parodęs B.Vanagas atkarpą tarp WP2 ir WP3 punkto įveikė tik 52 sek. lėčiau nei lyderis Nasseras Al-Attiyah ir dabar užima 15-ą vietą (+00:04:53).

WP1 punktą pasiekė ir kiti lietuviai: E.Juškauskas – 20-as (+00:02:17), A.Juknevičius – 26-as (+00:02:28), o G.Petrus – 32-as (+00:03:29).

Atnaujinta 10.23 val. B.Vanagas pasiekė WP2 punktą, kuriame jis 14-as (+00:04:02).

Atnaujinta 10.17 val. B.Vanagas puikiai įveikia pirmuosius kilometrus ir WP1 punktą pasiekia 12-as (+00:02:03).

Benediktas Vanagas ir Filipe Palmeiro („Inbank Toyota Gazoo Racing Baltics“, Toyota Gazoo Racing Hilux) | Bendra įskaita: 12 vieta, +04:08:54

Edvinas Juškauskas ir Aisvydas Paliukėnas („Heston Airlines Team Pitlane“, Toyota Hilux Gazoo Racing) | Bendra įskaita: 25 vieta, +07:08:40

Ryto pramogos prie Raudonosios jūros :) 😎😎 #HestonAirlines #teampitlane LENDERS #picklinika

Posted by Edvinas Juškauskas on 2021 m. sausio 11 d., pirmadienis

Gintas Petrus ir Jose Marquesas („Petrus Kombucha Team“, Optimus EVO 3) | Bendra įskaita: 33 vieta, +09:21:27

Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis („KREDA“, Toyota Hilux Overdrive OTB) | Bendra įskaita: 26 vieta, +07:19:24

Arūnas Gelažninkas | „Zigmas Dakar Team“ nuotr.

Arūnas Gelažninkas | „Zigmas Dakar Team“ nuotr.

Motociklų įskaita:

Atnaujinta 16.39 val. L.Kancius paskutinį tarpinį finišą pasiekė 9-as (+01:19:51).

Atnaujinta 14.52 val. A.Gelažninkas pasiekė finišą! Lietuvis užėmė 32-ą vietą (+01:20:27), o nuo artimiausio persekiotojo „vienišių“ klasės bendroje įskaitoje rumuno Emanuelio Gyeneso atsiliko 19 min. 36 sek.

Atnaujinta 14.20 val. Likus 40 km ir pasiekus paskutinį tarpinį finišą A.Gelažninkas pagerino savo poziciją ir dabar žengia 31-as (+01:14:58).

Atnaujinta 14.53 val. A.Gelažninkas jau įveikė 390 iš 365 km ir užima 32-ą vietą (+01:08:02). Nuo antroje „vienišių“ klasės vietoje esančio E.Gyeneso jis atsilieka 17 min. 21 sek.

Atnaujinta 13.32 val. Motociklininkų įskaitoje finišavo jau 10 dalyvių. Devintą greičio ruožą laimėjo argentinietis Kevinas Benavidesas (4 val. 49 min. 15 sek.), antras liko čilietis Jose Ignacio Cornejo Florimo (+00:01:34), o trečias – prancūzas Adrienas Van Beverenas (+00:13:52).

Net 14 min. 29 sek. prarado penktoje bendrosios įskaitos vietoje prieš šį etapą žengęs ispanas Joanas Barreda Bortas, o trečias žengęs britas Samas Sunderlandas – net 26 min. 11 sek.

Bendroje įskaitoje po devynių greičio ruožų pirmauja J.Florimo (36 val. 51 min.), antras žengia K.Benavidesas (+00:11:25), o tečias – J.Bortas (+00:29:00). Į ketvirtą vietą smuktelėjęs S.Sunderlandas dabar nuo lyderio atsilieka 30 min. 34 sek.

Atnaujinta 13.02 val. WP9 punkte A.Gelažninkas buvo 34-as (+00:58:08), o WP10 – 31-as (+01:04:24). Artimiausias lietuvio varžovas „vienišių“ klasėje E.Gyenesas A.Gelažninką lenkią apie 18 minučių, tačiau bendroje įskaitoje jis atsilieka daugiau nei valanda.

Atnaujinta 12.39 val. Dar viena nelaimė: Po 239 km trečioje pozicijoje šiame greičio ruože buvęs argentinietis Luciano Benavidesas krito maždaug 242 kilometre ir susižeidė petį. Motociklininkas sraigtasparniu buvo išgabentas į ligoninę Tabuke.

L.Benavidesas po septynių greičio ruožų motociklininkų klasėje užėmė 10-ą poziciją.

Atnaujinta 12.19 val. A.Gelažninkas WP8 punkte buvo 34-as (+00:52:59).

Atnaujinta 11.36 val. A.Gelažninkas WP7 punktą pasiekė 36-as (+00:46:33) ir nuo E.Gyeneso atsilieka 13 sek.

Atnaujinta 10.40 val. WP5 punkte A.Gelažninkas buvo pakilęs net iki 27 pozicijos (+00:21:19), tačiau kelyje link WP6 punkto prarado apie 23 minutes ir nukrito į 35-ą vietą (+00:42:30) bei nuo artimiausio konkurento bendroje „vienišių“ klasės įskaitoje E.Gyeneso atsilieka 11 min. 55 sek.

Atnaujinta 10.26 val. Po WP6 punkto motociklų įskaitoje pirmauja JOse Ignacio Cornejo Florimo (2 val. 31 min. 35 sek.), antras žengia Kevinas Benavidesas (+00:00:53), o trečias – Luciano Benavidesas (+00:04:31).

Atnaujinta 10.14 val. Motociklų klasės bendroje įskaitoje antrą vietą po aštuonių greičio ruožų užėmęs australas Toby Price‘as išgabentas į ligoninę, kur jam atliks rentgeno nuotrauką. T.Price‘as po 155 km krito ir susižeidė kairę ranką bei petį.

Šiame greičio ruože T.Price'as po WP4 punkto dar buvo trečias.

2021 m. Dakare startavo 101 motociklininkas, o iš jo pasitraukė jau 22. Viso Dakaro tikrai nebaigs jau 47 dalyviai.

Atnaujinta 9.45 val. WP4 punkte A.Gelažninkas pagerino poiciją ir buvo 31-as (+00:16:56). Nuo jo 2 min. 1 sek. atsilieka dabar jau artimiausias konkurentas „vienišių“ klasėje rumunas Emanuelis Gyenesas.

Atnaujinta 9.13 val. „iGo2Dakar“ komanda praneša, kad iš Dakaro traukiasi pagrindinis A.Gelažninko konkurentas „vienišių“ klasėje italas Maurizio Gerini.

M.Gerini vakar skaudžiai krito ir patyrė daugybinius sužeidimus. Jam trasoje padėjo A.Gelažninkas, kuris bent 5 minutes kalbėjosi su dispečerine tam, kad suteiktų varžovui pagalba, tačiau šis atsipeikėjo ir dar sugebėjo užbaigti aštuntąjį greičio ruožą.

M.Gerini kurį laiką pirmavo „vienišių“ klasėje, tačiau po aštuntojo greičio ruožo į priekį išsiveržė A.Gelžninkas. Dabar lietuvis artimiausią konkurentą rumuną Emanuelį Gyenesą lenkią 1 val. 3 min. 9 sek. ir gali tapti pirmuoju lietuviu, triumfavusiu „Original by Motul“ klasėje.

„Mano 2021 m. Dakaras šiandien yra baigtas. Vakar likus 30 km iki finišo kritau ir neprisimenu, kaip pasiekiau finišą. Dabar esu ligoninėje dėl mažo kraujavimo į pilvą, tačiau man viskas gerai. Greitai grįšiu namo ir ačiū už palaikymą“, – rašė M.Gerini.

My Dakar 2021 finished today. I crashed 30 km before the finish Line and I cannot remember how...but I finished my...

Posted by MAURIZIO GERINI on 2021 m. sausio 11 d., pirmadienis

Atnaujinta 9.00 val. A.Gelažninkas startavo iš 22 poicijos, tačiau jau WP1 punkte prarado 6 min. 44 sek. ir nukrito į 43-ią vietą. Visgi WP2 punkte jis jau buvo 35-as (+00:11:13), o WP3 – taip pat 35-as (+00:13:41).

Arūnas Gelažninkas („Zigmas Dakar Team“, KTM 450 Rally Replica) | Bendra įskaita: 27vieta, +04:33:59, vienišių įskaita: 1 vieta, 36 val. 34 min. 10 sek.

Laisvydas Kancius | Organizatorių nuotr.

Laisvydas Kancius | Organizatorių nuotr.

Keturračių įskaita:

Atnaujinta 17.00 val. Finišą pasiekė ir L.Kancius, kuris, kaip ir visą greičio ruožą, finišavo 9-as (+01:31:01), o bendroje įskaitoje jis ir toliau užtikrintai yra 9-as (+10:32:43).

Atnaujinta 15.48 val. L.Kancius stabiliai juda finišo link: WP10 – 9-as (+01:06:48), WP11 – taip pat 9-as (+01:09:21). Nuo artimiausiuo varžovo T.Kubiena jį skiria 7 min. 42 sek.

Atnaujinta 14.07 val. L.Kancius pasiekė WP9 punktą ir po 320 km žengia 9-as (+00:55:11). Visgi nuo 10-oje vietoje esančio T.Kubiena jį skiria tik 1 min. 24 sek.

Atnaujinta 13.10 val. L.Kancius WP7 punkte išliko 9-as (+00:34:59), WP8 – taip pat 9-as (+00:42:15). Artimiausią konkurentą Tomašą Kubiena jis lenkia 4 min. 46 sek.

Atnaujinta 11.52 val. L.Kancius WP6 punkte išlieka 9-as (+00:28:41).

Atnaujinta 10.46 val. L.Kancius neklysta WP5 punkte toliau yra 9-as (+00:19:55). Lietuvis artimiausią varžovą Tomašą Kubiena lenkia apie 12 minučių, o nuo artimiausio varžovo priekyje prancūzo Romaino Dutu atsilieka 2 min. 20 sek.

Atnaujinta 10.03 val. WP3 punkte L.Kancius buvo 9-as (+00:11:53), o WP4 išlaikė turėtą poziciją (+00:14:24).

Atnaujinta 9.20 val. L.Kancius WP2 punktą pasiekė 9-as (+00:10:27).

Atnaujinta 9.05 val. Iš 7-os vietos startavęs L.Kancius WP1 punktą pasiekė 10-as (+00:08:17).

Laisvydas Kancius („Story Racing“, Yamaha Raptor 700) | Bendra įskaita: 9 vieta, +09:03:27

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (4)
Registruoti
Anoniminiai (4)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų