Sebastienas Loebas | Scanpix nuotr.

Sebastienas Loebas | Scanpix nuotr.

 Garsiai apie galimą pergalę šių metų Dakare kalbėjęs geriausias visų laikų pasaulio ralio čempionato (WRC) lenktynininkas prancūzas Sebastienas Loebas („Prodrive“) po užklupusių bėdų nebeturi noro tęsti šių metų pasirodymą ir oficialiai pasitraukė iš lenktynių.

Po trijų etapų S.Loebas bendroje Dakaro įskaitoje dar buvo 6-as ir net po prasto 5-ojo etapo laikėsi dešimtuke. Visgi tada prancūzas nugarmėjo į 44-ą vietą, atsidurdamas ir už visų likusių Lietuvos automobilių ekipažų. Pavyzdžiui, iki Ginto Petraus S.Loebui trūko beveik 5 val.

Šeštasis etapas tapo lemtingas, kai S.Loebui trasoje lūžo šakė. Jis su šturmanu Danieliu Elena greitai suprato, jog patys nepajėgs sutaisyti automobilio, todėl liko dykumoje laukti serviso sunkvežimio.

Jau po vidurnakčio vietos laiku S.Loebas ir D.Elena pagaliau pasirodė finiše. Šeštąjį greičio ruožą jie įveikė per 13 val. 48 min. 30 sek., o nuo etapo nugalėtojo ispano Carloso Sainzo („Mini“) atsiliko net 10 val. 10 min. 3 sek.

S.Loebas pirmą maratono dieną finišavo vos su vienu atsarginiu ratu ir buvo šalia Edvino Juškausko bei užėmė 42-ą vietą (6 val. 12 min. 39 sek.).

Antrą maratono dieną S.Loebas pajudėjo į trasą, pasiekdamas WP1 punktą pradūrė vieną padangą, o siekdamas WP2 punkto – ir antrą, o tai reiškė, kad jis turėjo laukti pagalbinio sunkvežimio pagalbos, kuris taip pat buvo susidūręs su mechaninėmis problemomis. Nors S.Loebas galiausiai rado būtų, kaip judėti tačiau, tačiau nusprendė palikti trasą ir važiavo paprastu keliu į bivuaką Neomyje, taip rizikuodamas būti diskvalifikuotas.

Visgi oficialaus sprendimo net neprireikė, nes vos tik atvykęs į bivuaką, S.Loebas savo komandai pranešė apie sprendimą pasitraukti iš 2021 m. Dakaro ralio.

Dakaro ralyje S.Loebas geriausiai pasirodė 2017 m., kai užėmė 2-ą vietą. Į prizininkų gretas jis papuoldė ir 2019 m., kai finišavo trečias.

 

 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (1)
Registruoti
Anoniminiai (1)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų