Nyderlandai
83 min.
2
:
2
Atsinaujins po sek
Ukraina
Arūnas Gelažninkas | Vytauto Dranginio nuotr.

Arūnas Gelažninkas | Vytauto Dranginio nuotr.

 Pirmadienį Saudo Arabijoje tęsėsi 2021 m. Dakaro ralis, kuriame šeši lietuvių ekipažai ir kiti jo dalyviai turėjo įveikti aštuntąjį greičio ruožą.

Tai buvo antroji maratono diena. Tai reiškė, kad po vakar įvykusio septintojo greičio ruožo dalyviai tik savo ir lenktynėse dalyvaujančių kolegų jėgomis galėjo tvarkyti transporto priemones ir jiems negalėjo padėti mechanikai.

Kaip skelbė organizatoriai, antroji maratono diena apdovanos tuos, kurie buvo atsargūs pirmoje. Buvo žadama, kad bus smėlio ir akmenų bei įspūdingiausių Saudo Arabijos peizažų.

Benediktas Vanagas | „Inbank Toyota Gazoo Racing Baltics“ nuotr.

Benediktas Vanagas | „Inbank Toyota Gazoo Racing Baltics“ nuotr.

Šį greičio ruožą Benediktas Vanagas ir Filipe Palmeiro („Inbank Toyota Gazoo Racing Baltics“, Toyota Gazoo Racing Hilux) įveikė užimdamai 17-ą vietą (+00:30:14, 3 val. 27 min. 10 sek.), o bendroje įskaitoje aukščiau žengiantį afrikietį Ginielį De Villiersą aplenkė 3 sekundėmis.

Svarbu tai, kad B.Vanagas tikrai pasiekė WP9 punktą, kai tuo tarpu iš 28 finišavusių dalyvių tai padarė tik 7. Nėra aišku, ar tai buvo masinė GPS problema, ar daugelis dalyvių tiesiog klydo ir susilauks baudos.

Puikiai pasirodė B.Vanago konkurentas dėl aukštesnių pozicijų prancūzas Cyrilas Despresas, kuris užėmė 5-ą vietą (+00:12:49) ir B.Vanagą iš 11-os pozicijos bendroje įskaitoje nustūmė į 12-ą. Dabar šiuos lenktynininkus skiria 51 sekundė.

„Mums tai buvo permainingas greičio ruožas. Pradžioje buvome nusiteikę atakuoti, bet iškart ūįsirėmėme„ į Krotovo (Mini) dulkes. Tos sienos nesugebėjome pramušti apie 100 kilometrų. Prasibrovus 20 km ir du prakirsti ratai vienas po kito...“, – po greičio ruožo savo „facebook“ paskyroje rašė B.Vanagas,. „Pirmame trečdalyje praradus 2 iš 3 gyvybių taktika iškart persikalibruoja. Paskutinis trečdalis buvo nuostabios gamtos kampelyje, ten buvo smėlinga, vėl įsijungė „attack mode“. Dabar 100 km į bivuaką pas komandą, kurios jau pasiilgome“.

Greičio ruožo pradžioje nemažai laiko praradę Edvinas Juškauskas ir Aisvydas Paliukėnas („Heston Airlines Team Pitlane“, Toyota Hilux Gazoo Racing) finišavo 33-i (+00:49:44), už jų nugaros pradžioje atsidūrę ir pasivyti nebespėję Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis („KREDA“, Toyota Hilux Overdrive OTB) – 36-i (+00:58:47). Kurį laiką geriausiai iš šių trijų ekipažų važiavę Gintas Petrus ir Jose Marquesas („Petrus Kombucha Team“, Optimus EVO 3) – 39-i (+01:00:03).

Bendroje įskaitoje E.Juškauskas išliko 25-oje vietoje, A.Juknevičius iš 26 pozicijos nukrito į 27-ą, o G.Petrus iš 33 vietos pakilo į 32-ą.

Septintame greičio ruože daugiausiai nuostolio patyrė E.Juškauskas, kuriam subyrėjo priekinis reduktorius, dėl kurio jie tada prarado apie 50 minučių. Sugrįžus į bivuaką, E.Juškauskas teigė, kad kol kas jų „Toyota“ automobilis yra varomas tik galiniais ratais, tačiau šią bėdą pavyko išspręsti. Pirmadienio ryte E.Juškauskas pranešė, kad reikėjo keisti dar ir šarnyrą, o bekeičiant pasimatė, kad sulinkę tvirtinimo varžtai, todėl šiandien jie važiavo ypatingai atsargiai, kad jie nelūžtų, nes kitu atveju, pamestų priekinį ratą.

A.Juknevičius taip pat turėjo problemų, o prieš startą pranešė, kad pamatė bevarvantį reduktoriaus tepalą. Visgi A.Juknevičius sėkmingai pasiekė finišą.

Aštuntame greičio ruože automobilių įskaitoje triumfavo katarietis Nasseras Al-Attiyah (2 val. 56 min. 56 sek., kuris 52 sek. aplenkė antroje vietoje likusį ispaną Carlosą Sainzą ir 3 min. 3 sek. trečią vietą užėmusį prancūzą Stephane'ą Peterhanselį.

Prieš šį greičio ruožą N.Al-Attiyah nuo pirmoje vietoje esančio S.Peterhanselio bendroje įskaitoje atsilikinėjo 7 min. 53 sek., o dabar šis skirtumas siekia 4 min. 50 sek. Trečias žengia C.Sainzas, kuris nuo S.Peterhanselio dabar atsilieka 38 min. 55 sek.

Bendra automobilių klasės įskaita po aštuntojo greirio čuožo | Organizatorių nuotr.

Bendra automobilių klasės įskaita po aštuntojo greirio čuožo | Organizatorių nuotr.

Arūnas Gelažninkas | „Zigmas Dakar Team“ nuotr.

Arūnas Gelažninkas | „Zigmas Dakar Team“ nuotr.

Arūnas Gelažninkas („Zigmas Dakar Team“, KTM 450 Rally Replica) aštuntame greičio ruože pasiekė geriausią savo rezultatą šiais metais (iki tol nebuvo peržengęs 30-uko ribos) ir buvo 26-as (+00:32:27). Svarbiausia, kad A.Gelažninkas net 5 min. 32 sek. aplenkė iki tol „vienišių“ klasės lyderiu buvusį Maurizio Gerini ir bendroje šios klasės įskaitoje įsiveržė į lyderio poziciją.

„Šiandien skridome, visi spaudėme. Pirmoje dalyje apsilenkiau Maurizio Gerini ir spaudžiau. Greitus sportininkus lenkėme, o jis neatsiliko, buvo įsikibęs. Galutinėje dalyje šiek tiek paklydome su ispanu Oriolu Mena (21 vieta, – aut. past.), jis greitas, kartu važiavome, o tada mane vėl prisivijo Maurizio ir prieš pat mane stipriai vertėsi bei buvo visiškai išsijungęs. Kviečiau pagalbą, bet tada jis šiek tiek atsigavo ir sakė, kad nereikia. Buvo visas išsipūtęs, springo, spjaudėsi. Su dispečerine kalbėjau apie 3-5 minutes, todėl turėtų kažkiek laiko kompensuoti. Jis patikino, kad viskas gerai ir leido važiuoti, bet manau, kad mažiausiai jam galvos sutrenkimas. Tuomet pasivijo kiti lenktynininkai ir padavė labai daug dulkių. Likusi dalis buvo lėtesnė, nes ir ūpas buvo pradingęs. Pati diena šiaip buvo „superinė“, labai gerai važiavosi, tempas geras, pats stebiuosi“, – „iGo2Dakar“ komandai pasakojo A.Gelažninkas.

Arūnas Gelažninkas 8 GR finiše!

Malle moto šiandien skrido... Maurizio Gerini krito skaudžiai 😱😱😱... kiek įspūdžių!!! #iGo2Dakar #iGo2DakarMedia #iGo2Dakar naujienas Juks pristato mūsų partneriai: Autoaibė MEYLE Paradis UAB Stokker Lietuva Stokker - Valvoline atstovas Lietuvoje Mocevičiaus firma "Ginalas"/STIHL If draudimas Nissan Hardman vehicle systems Expedition.lt Radijo stotis "Radiocentras" Alfa.lt #dakar2021 #dakarrally #rallydakar #dakarinsaudi

Posted by iGo2Dakar on 2021 m. sausio 11 d., pirmadienis

Tarp „vienišių“ greičiausias šį kartą buvo rumunas Emanuelis Gyenesas (3 val. 39 min. 18 sek.), nuo jo 18 sek. atsiliko prancūzas Benjaminas Melotas, o 1 min. 49 sek. – A.Gelažninkas. Visgi tokie skirtumai įtakos padėčiai bendroje įskaitoje neturi, nes E.Gyenesas nuo A.Gelažninko atsilieka 59 min. 14 sek., o B.Melotas – 1 val. 13 min. 48 sek.

„Vienišių“ klasės bendra įskaita po aštuonių greičio ruožų | Organizatorių nuotr.

„Vienišių“ klasės bendra įskaita po aštuonių greičio ruožų | Organizatorių nuotr.

Motociklų klasėje aštuntame greičio ruože triumfavo čilietis Jose Ignacio Cornejo Florimo, 375 km įveikęs per 3 val. 8 min. 40 sek. Antroje vietoje liko australas Toby Price'as (+00:01:05), o trečioje – amerikietis Ricky Brabecas (+00:02:50).

Dar prieš aštuntąjį greičio ruožą bendroje įskaitoje pirmavęs J.Florimo T.Price'ą lenkė vos 1 sekunde, o dabar juos jau skiria 1 min. 6 sek.

Trečioje vietoje buvęs britas Samas Sunderlandas bendroje įskaitoje nuo lyderio atsilikinėjo 2 min. 11 sek., o po šio greičio ruožo atsilieka jau 5 min. 57 sek.

Itin nesėkmingai aštuntasis greičio ruožas susiklostė ketvirtoje bendrosios įskaitos vietoje buvusiam Xavierui de Soultraitui, kuris po 267 km patyrė itin didelį kritimą. Netrukus į pagalbą su sraigtasparniu atskubėjo medikų brigada, kuri motociklininką išgabeno į Tabuko ligoninę ir Dakaras jam jau baigtas. Laimei, X.de Soultraitas sąmonės praradęs nebuvo.

Bendroji motociklų klasės įskaita po 8 greičio ruožų | Organizatorių nuotr.

Bendroji motociklų klasės įskaita po 8 greičio ruožų | Organizatorių nuotr.

Laisvydas Kancius | Organizatorių nuotr.

Laisvydas Kancius | Organizatorių nuotr.

Geriausią šių metų vieno etapo rezultatą pasiekė ir Laisvydas Kancius („Story Racing“, Yamaha Raptor 700), kuris finišavo 8-as (+00:41:59), o bendroje įskaitoje išlaikė 9-ą vietą (+09:03:27).

2021 m. Dakarą pradėjo 288 lenktynininkai – 101 motociklininkas, 16 keturračių, 66 automobiliai, 61 bagis bei 44 sunkvežimiai. Viso jie turės įveikti 12 greičio ruožų ir 7646 kilometrus Saudo Arabijos smėlynais, iš kurių greičio ruožai sudarys 4767 kilometrus

Aštuntojo greičio ruožo rezultatai (nuolat atnaujinama):

Benediktas Vanagas ir Filipe Palmeiro („MM Photo“ nuotr.) | Organizatorių nuotr.

Benediktas Vanagas ir Filipe Palmeiro („MM Photo“ nuotr.) | Organizatorių nuotr.

Automobilių įskaita:

Atnaujinta 14.55 val. FINIŠAS! WP9 rezultatų neužfiksavo daugiau nei vienas lietuvis ir pasirodė informacija tik iš finišo. E.Juškauskas finišavo 33-ias (+00:49:44), A.Juknevičius – 36-as (+00:58:47), o G.Petrus – 39-as (+01:00:03).

Atnaujinta 14.05 val. WP8 rezultatai: E.Juškauskas žengia 33-ias (+00:39:57), G.Petrus – 35-as (+00:43:34), o A.Juknevičius – 39-as (+00:48:40).

Atnaujinta 13.44 val. FINIŠAS! B.Vanagas preliminariai finišavo 16-as (+00:30:14), tačiau jo poicija dar tikrai suprastės. Dėl kažkokių priežasčių daugybę dalyvių neužfiksavo savo laiko WP9 punkte, todėl kol kas nėra aišku, kaip tai įtakos galutinius rezultatus.

Atnaujinta 13.32 val. WP7 punkto rezultatai: E.Juškauskas pagerino poziciją per vieną vietą ir žengia 34-as (+00:35:06), G.Petrus važiuoja 35-as (+00:35:19), o A.Juknevičius – 40-as (+00:41:00).

Atnaujinta 13.28 val. B.Vanagas staiga WP9 punkte išsiveržė į 7-ą poziciją (+00:27:51), tačiau taip nutiko dėl to, kad daugelis prieš jį važiavusių dalyvių nepasiekė WP9 punkto arba tiesiog nesuveikė jų GPS. 

Atnaujinta 13.11 val. Bendroje įskaitoje 13-oje vietoje žengiantis C.Despresas lenkia B.Vanagą jau 15 min. 56 sek., o bendroje įskaitoje juos skiria 16 min. 34 sek.

Atnaujinta 13.10 val. Aštuntame greičio ruože automobilių įskaitoje triumfavo katarietis Nasseras Al-Attiyah (2 val. 56 min. 56 sek., kuris 52 sek. aplenkė ispaną Carlosą Sainzą ir 3 min. 3 sek. – prancūzą Stephane'ą Peterhanselį.

Prieš šį greičio ruožą N.Al-Attiyah nuo pirmoje vietoje esančio S.Peterhanselio bendroje įskaitoje atsilikinėjo 7 min. 53 sek., o dabar šis skirtumas siekia 4 min. 50 sek. Trečias žengia C.Sainzas, kuris nuo S.Peterhanselio dabar atsilieka 38 min. 55 sek.

Atnaujinta 12.38 val. WP7 punkte B.Vanagas 20-as (+00:21:42).

WP6 punktą pasiekė jau ir kiti lietuviai, kurie išlaikė turėtas pozicijas arba jas pagerino: E.Juškauskas išliko 34-as (+00:34:08), G.Petrus – 35-as (+00:34:09), o A.Juknevičius pakilo per dvi vietas ir dabar yra 40-as (+00:39:52).

Atnaujinta 12.02 val. B.Vanagas WP6 punktą pasiekė 21-as (+00:21:12).

WP4 punktą yra pasiekę visi lietuviai ir visi jie pagerino turėtas pozicijas: B.Vanagas jame buvo 23-ias (+00:16:46), G.Petrus – 34-as (+00:25:52), E.Juškauskas – 36-as (+00:26:53), o A.Juknevičius – 42-as (+00:32:35)

Atnaujinta 11.36 val. Pirmas startavęs Yazeedas Al Rajhi važiavo tarp 6 geriausių lenktynininkų, tačiau kelyje link WP6 punkto prarado net apie 46 minutes ir gerokai susikomplikavo padėtį.

Bendroje įskaitoje 13-oje vietoje esantis ir nuo B.Vanago 17 min. 34 sek. atsiliekantis Cyrilas Despresas aštuntame greičio ruože WP5 punkte turi 15 min. 17 sek. pranašumą.

Atnaujinta 11.32 val. WP5 punkte B.Vanagas šiek tiek pagerino savo poziciją ir yra 22-as (+00:19:08).

WP3 pasiekė jau visi lietuviai: B.Vanagas jame buvo 25-as (+00:14:42), apie 6 minutes praradęs G.Petrus – 37-as (+00:21:14), savo vietą pagerinęs E.Juškauskas – 38-as (+00:24:09), o A.Juknevičius – 41-as (+00:29:01).

Atnaujinta 11.14 val. WP4 punkte B.Vanagas 22-as (+00:16:46).

WP2 punktą pasiekė jau visi lietuviai: B.Vanagas jame buvo 22-as (+00:06:30), G.Petrus – 33-ias (+00:15:03), E.Juškauskas – 40-as (+00:18:52), o apie 16 minučių praradęs A.Juknevičius – 44-as (+00:23:12).

Atnaujinta 10.55 val. B.Vanagas kelyje link WP3 punkto prarado apie 8 minutes ir nukrito į 24-ą poziciją (+00:14:42).

G.Petrus WP2 punkte buvo 31-as (+00:15:03), tuo tarpu E.Juškauskas pasiekė WP1 punktą ir jame buvo 44-as (+00:08:05).

Atnajinta 10.28 val. Pasirodė pirmieji rezultatai iš lietuvių. WP1 punkte B.Vanagas buvo 16-as (+00:03:09), G.Petrus – 38-as (+00:06:50), o A.Juknevičius – 40-as (+00:07:05).

WP2 punktą kol kas pasiekė tik B.Vanagas, kuriame jis nukrito į 21-ą vietą (+00:06:30).

A.Juknevičius taip pat pranešė apie savo automobilio būklę: „Judėdami link starto, pastebėjome, kad vis dar laša reduktoriaus tepalas. Iki galo neaišku ar vakar nepavyko tinkamai susitvarkyti ar tiesiog nuvarva vakar lašėjęs tepalas. Jei tai senasis tepalas - nieko baisaus, tačiau jei ne, tuomet gali būti, kad trasoje subyrės priekinis reduktorius ir liksime tik galu varomais ratais. O va tada jau bus reikalų. Labai tikimės, kad pirmas variantas Laikykit čiūrikus“.

Aštuntojo #Dakar2021 greičio ruožo startas. Judėdami link starto, pastebėjome, kad vis dar laša reduktoriaus tepalas....

Posted by Antanas Juknevičius on 2021 m. sausio 10 d., sekmadienis

Atnaujinta 10.05 val. WP1 punktą pasiekė jau 8 automobiliai. Į lyderio poziciją išsiveržė Nasseras Al-Attiyah (20 min. 51 sek.), nuo jo 16 sek. atsilieka Carlosas Sainzas, o 27 sek. – pirmas startavęs Yazeedas Al Rajhi. Stephane'as Peterhanselis nuo lyderio atsilieka 30 sek.

Benediktas Vanagas ir Filipe Palmeiro („Inbank Toyota Gazoo Racing Baltics“, Toyota Gazoo Racing Hilux) | Bendra įskaita: 11 vieta, +03:42:43

Antrasis maratono gabalas šiandieną - 8'oji Dakaro diena. Nors nėra ilgiausias greičio ruožas, organizatoriai sako, kad...

Posted by Benediktas Vanagas on 2021 m. sausio 10 d., sekmadienis

Gintas Petrus ir Jose Marquesas („Petrus Kombucha Team“, Optimus EVO 3) | Bendra įskaita: 33 vieta, +08:23:27

Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis („KREDA“, Toyota Hilux Overdrive OTB) | Bendra įskaita: 26 vieta, +06:21:40

Edvinas Juškauskas ir Aisvydas Paliukėnas („Heston Airlines Team Pitlane“, Toyota Hilux Gazoo Racing) | Bendra įskaita: 25 vieta, +06:20:59

Važiuojame link starto. BET dar keitėm šarnyrą, nes pasirodo buvo pažeistas. Keisdami pamatėm, kad linkę tvirtinimo...

Posted by Edvinas Juškauskas on 2021 m. sausio 10 d., sekmadienis

Arūnas Gelažninkas | „Zigmas Dakar Team“ nuotr.

Arūnas Gelažninkas | „Zigmas Dakar Team“ nuotr.

Motociklų įskaita:

Atnaujinta 12.18 val. FINIŠAS! A.Gelažninkas finišą pasiekė 26-as (+00:32:27) ir net 5 min. 32 sek. aplenkė „vienišių“ klasės lyderį Maurizio Gerini!

Atnaujinta 12.00 val. Motociklų klasėje aštuntame greičio ruože triumfavo čilietis Jose Ignacio Cornejo Florimo, 375 km įveikęs per 3 val. 8 min. 40 sek. Antroje vietoje liko australas Toby Price'as (+00:01:05), o trečioje – amerikietis Ricky Brabecas (+00:02:50).

Dar prieš aštuntąjį greičio ruožą bendroje įskaitoje pirmavęs J.Florimo T.Price'ą lenkė vos 1 sekunde, o dabar juos jau skiria 1 min. 6 sek.

Trečioje vietoje buvęs britas Samas Sunderlandas bendroje įskaitoje nuo lyderio atsilikinėjo 2 min. 11 sek., o po šio greičio ruožo atsilieka jau 5 min. 57 sek.

Itin nesėkmingai aštuntasis greičio ruožas susiklostė ketvirtoje bendrosios įskaitos vietoje buvusiam Xavierui de Soultraitui, kuris po 267 km patyrė itin didelį kritimą. Netrukus į pagalbą su sraigtasparniu atskubėjo medikų brigada, kuri motociklininką išgabeno į Tabuko ligoninę. Laimei, X.de Soultraitas sąmonės praradęs nebuvo.

Atnaujinta 11.55 val. A.Gelažninkas toliau lekia su vėjeliu: lietuvis dar gerina pozicijas ir jau WP8 punkte buvo 23-ias (+00:19:45), o WP9 – 19-as (+00:28:04). Dabar A.Gelažninkas M.Gerini lenkia 1 min. 40 sek., o iki finišo liko 39 km.

Atnaujinta 10.51 val. WP5 punkte A.Gelažninkas išlaikė 27-ą poziciją (+00:15:32), WP6 pakilo į 26-ą vietą (+00:17:24), o WP7 išlaikė turėtą poziciją (+00:17:47). Lietuvis „vienišių“ klasės lyderį M.Gerini lenkia 1 min. 34 sek.

Atnaujinta 9.43 val. WP3 punkte A.Gelažninkas pagerino savo poziciją ir yra 27-as (+00:11:20), o ją išlaikė ir WP4 punkte (+00:13:30).

A.Gelažninkas savo didžiausią konkurentą dėl vietos „vienišių“ klasės lyderio poicijoje MAurizio Gerini lenkia 1 min. 36 sek.

Atnaujinta 9.01 val. A.Gelažninkas WP1 punktą pasiekė 29-as (+00:03:20), o WP2 išlaikė šią poziciją (+00:08:21).

Arūnas Gelažninkas („Zigmas Dakar Team“, KTM 450 Rally Replica) | Bendra įskaita: 30 vieta, +04:05:27, vienišių įskaita: 2 vieta, +00:05:00

Laisvydas Kancius | Organizatorių nuotr.

Laisvydas Kancius | Organizatorių nuotr.

Keturračių įskaita:

Atnaujinta 13.52 val. FINIŠAS! L.Kancius užima 8-ą poziciją (+00:41:59) ir pagerina geriausią šių metų rezultatą. Iki šiol keliuose etapuose L.Kanciaus aukščiausia vieta buvo 9-oji.

Atnaujinta 13.46 val. L.Kancius pasiekė paskutinį tarpinį finišą WP9, kurio rezultato neužfiksavo net 5 jau finišavę dalyviai. Liko paskutinieji kilometrai.

Atnaujinta 13.05 val. L.Kancius demonstruoja puikų tempą ir WP8 punkte išlaiko 6-ą poziciją (+00:22:07). Itin nepasisekė prancūzui Romainui Dutu, kuris važiavo 1 arba 2, o prieš WP8 punktą prarado 22 minutes ir dabar 36 sek. atsilieka nuo L.Kanciaus bei žengia septintas.

Atnaujinta 12.05 val. L.Kancius puikiai pravažiuoja atkarpą tarp 225 ir 266 km bei išlaiko 6–ą poziciją (+00:17:14). Šią atkarpą lietuvis įveikė tik 1 min. 1 sek. lėčiau nei lyderis argentinietis Manuelis Andujaras.

Atnaujinta 11.16 val. L.Kancius WP6 punkte išlaiko 6-ą poziciją (+00:16:59).

Atnaujinta 10.53 val. L.Kancius spurtuoja! Lietuvis WP3 punkte išlaikė 7-ą poziciją (+00:08:22), WP4 dar vis buvo 7-as (+00:11:40), o jau WP5 punkte, amerikiečiui Pablo Copetti praradus 9 minutes, L.Kancius pakilo į 6-ą poziciją (+00:14:23).

Atnaujinta 9.45 val. L.Kancius WP2 punktą pasiekė 7-as (+00:07:09).

Atnaujinta 9.16 val. Po to, kai pasitraukė vienas keturračių klasės lyderių, į aštuntąjį greičio ruožą pajudėjo tik 13 keturračių. L.Kancius pirmąjį tarpinį finišą pasiekė 9-as (+00:07:09).

Laisvydas Kancius („Story Racing“, Yamaha Raptor 700) | Bendra įskaita: 11 vieta, +07:02:33

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (3)
Registruoti
Anoniminiai (3)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų