Valdas Dambrauskas | Organizatorių nuotr.

Valdas Dambrauskas | Organizatorių nuotr.

Šiandien, prieš valandą, Valdas Dambrauskas buvo oficialiai pristatytas kaip naujasis Razgrado „Ludogorec“ klubo treneris. Daugkartiniai Bulgarijos čempionai, Bulgarijos čempionatą laimėję jau 9 metus iš eilės ir šiuo metu jame pirmaujantys, savo 44-ąjį gimtadienį vakar šventusį trenerį pristatė šalies sostinėje Sofijoje, kur lietuvį pasitiko daug vietos žurnalistų.

Visgi pirmasis žodį tarė „Ludogorec“ sporto direktorius Georgi Karamandzhukovas, kuris ir pradėjo spaudos konferenciją.

„Spalio pabaigoje klubo valdyba nusprendė atsisveikinti su treneriu Pavelu Vrba. Nuo to laiko sulaukėme daugybės kandidatų CV, kuriuos peržiūrėjome ir ne su vienu treneriu kalbėjomės. Iš visų kandidatų pasirinkome Valdą Dambrauską tapti naujuoju „Ludogorec“ treneriu“, – sakė G.Karamandzhukovas, kuris taip pat atskleidė, kad su lietuviu sudarė pustrečių metų sutartį. Priminsime, kad V.Dambrauskas per mėnesį uždirbs apie 20 tūkstančių eurų.

„Jei šiuo metu Valdas yra čia, vadinasi, mes priėmė sprendimą ir juo tikime. Jei netikėtume Valdo galimybės, jo čia nebūtų. Su Valdu tikimės sėkmingo žaidimo ir rezultatų“, – pridūrė „Ludogorec“ sporto direktorius.

Kuomet mikrofonas buvo įteiktas į V.Dambrausko rankas, lietuvis iš pradžių pasveikino visus su praėjusiomis šventėmis: „Man didelis malonumas jus visus matyti čia. Pirmiausia, norėčiau pasveikinti jus su Naujais metais, palinkėti sveikatos ir laimės bei išlikti saugiems ir sveikiems, nes pasaulyje turime neeilinę situaciją, kuri, tikiuosi, greitu metu susitvarkys“

Po to V.Dambrauskas prisistatė pats: „Esu Valdas Dambrauskas, labai didžiuojuosi būdamas čia ir tapdamas „Ludogorec“ treneriu. Su savimi turėsiu ir visą trenerių štabą, į kurį pasikviečiau lietuvį Marių Skinderį. Marius yra puikus standartinių situacijų specialistas ir daug dėmesio skirs tam. Trenerių štabe liks ir Stanislavas Genčevas, kuris laikinai treniravo komandą. Trenerių štabe taip pat dirbs Franas Oleko, Ianas Collas, Rafaelis Ferreira. Vartininkų treneriu toliau dirbs Zdravko Zdravkovas, o medicinos departamentui vadovaus Valentinas Velikovas

Puikiai suprantu, kokius tikslus kiekvienais metais kelia „Ludogorec“ klubui, tačiau mes norime ne tik pasiekti tai – tapti Bulgarijos čempionais ir žaisti Europoje, norime tai pasiekti žaisdami gražų ir atakuojantį futbolą. Visą tai komandoms žaidėjams bus perduota nuo pirmos treniruotės Turkijoje“, – pirmuosius sakinius žurnalistams pateikė V.Dambrauskas.

Tada jau iš vietos žurnalistų į lietuvio pusę skriejo nemažai klausimų, į kuriuos V.Dambrauskas stengėsi atsakyti kuo plačiau ir aiškiau.

- Ar nebijote jūsų laukiančių iššūkių „Ludogorec“ klube? Dešimtasis titulas klubui yra labai svarbus ir dėl to tikrai sulauksite daug spaudimo, - paklaustas buvo V.Dambrauskas.

- Puikiai suprantu kokie iššūkiai manęs laukia. Kiekvienas kareivis nori tapti generolu ir aš nebijau tų iššūkių, tikiu savimi ir manau, kad galiu komandai suteikti kažko naujo ir pakelti jos lygį. Dešimtas titulas iš eilės bus ir yra labai svarbus tikslas. Nežinau kas gali gąsdinti trenerį, kai dirbi klube. Dirbdamas tokiame klube, natūralu, kad sulauki spaudimo iš išorės, tačiau treneris visada sau kels daugiau spaudimo iš vidaus, tad tokio dalyko kaip baimė net minėti nenorėčiau. Treneriui spaudimas yra normali gyvenimo dalis ir kuo daugiau to spaudimo gauni, vadinasi, tuo aukštesnį lygį gali pasiekti. Tai yra mūsų darbo privilegija. Kai žaidi labai svarbiose rungtynėse, visada jausi spaudimą, o aš visą savo gyvenimą stengiuosi surasti būdą, kaip, esant dideliam spaudimui, gali išlikti ramus, priimti logiškus sprendimus ir laikytis savo taktikos. Tą darysiu ir čia.

- Ar jau susipažinote su komandos žaidėjais ir trenerių štabu?

- Ne visi žaidėjai dar yra atvykę iš savo gimtinių ar atostogų. Turėsime treniruočių stovyklą Turkijoje, ten ir stengsiuosi kuo geriau susipažinti su kiekvienu žaidėju ir pažinti komandą.

- Ar žinote kaip žaidžia „Ludogorec“ klubas ir ar analizavote komandos žaidimą, kai sužinojote, kad tapsite komandos treneriu?

- „Ludogorec“ klubą ir jo žaidėjus intensyviai studijavau pastarąsias dvi ar tris savaites, bet jų žaidimą stebiu jau nuo 2017 metų, kuomet prieš „Ludogorec“ žaidžiau su Vilniaus „Žalgiriu“. Žiūrėjau „Ludogorec“ rungtynes ne tik Europoje, bet ir Bulgarijos čempionate. Nuo to laiko (2017 m., - aut. pastaba) komandoje dar liko 5-6 žaidėjai, tad galiu pasakyti, kad gerai pažįstu komandos žaidimo stilių ir esu susipažinęs su komanda.

- Ar atvykstate su savo žaidimo stiliumi ar paliksite dabartinį „Ludogorec“ stilių?

- „Ludogorec“ stilius yra diktuojamas rezultatų. Kai esi laimėjęs 9 titulus iš eilės, tu nori žaisti dominuojantį futbolą, mušti įvarčius ir laimėti. Kaip trenerio, mano stilius yra labai panašus – žaisti atakuojantį futbolą ir dominuoti aikštėje, kontroliuoti kamuolį. Todėl kardinaliai „Ludogorec“ žaidimo stiliaus nekeisiu ir paliksime tai, kas yra klubo DNR, bet kaip treneris, noriu pridėti tam tikras žaidimo detales ir pagerinti bendrą klubo žaidimą.

- Kokius tikslus kelsite sau Bulgarijoje?

- Manau mano tikslai ir „Ludogorec“ tikslai yra vienodi. Aš, kaip treneris, esu labai ambicingas. Aš noriu laimėti titulus, čempionatą ir žaisti Europoje. To tikrai nori ir pats klubas, tad mūsų tikslai sutampa ir esu tikras, kad su šiuo klubu kartu galime juos pasiekti.

- Ka žinote apie Bulgarijos čempionatą? Ar stebėjote kitų Bulgarijos komandų žaidimą?

- Bulgarijos čempionatas yra geras ir konkurencingas, bet galbūt nesulaukia tiek pripažinimo, kiek yra vertas. Visgi, daugiausiai aš stebėjau „Ludogorec“ rungtynes, bet esu matęs ir Sofijos CSKA rungtynių Europoje. Per paskutines 2-3 savaites stebėjau beveik visų klubų žaidimą Bulgarijos lygoje, tačiau dar negaliu savęs vadinti Bulgarijos čempionato žinovu, bet noriu pabrėžti, kad esu „Ludogorec“ treneris ir man svarbiausia yra mano komandos žaidimas ir kaip pagerinti jį, o ne stebėti varžovus ir savo žaidimą derinti prie jų.

- Ar į klubą ketinate pasikviesti žaidėjų, su kuriais jau esate dirbęs?

- Tai priklauso ne nuo manęs, o nuo viso klubo. Reikia žiūrėti, ko reikia klubui ir kokių pozicijų mums reikia. „Ludogorec“ turi puikų skautų štabą ir visi mes kartu nuspręsime kokių žaidėjų reikia mums. Man tikrai nesvarbu iš kur tie žaidėjai atvyks, svarbu, kad jie sustiprintų norimą poziciją.

- Savo ankstesniuose klubuose buvote žinomas dėl savo detalumo ir analizių. Ar to paties sieksite ir „Ludogorec“ klube?

- Esu detalus treneris, bet man svarbiausia surasti būdą kaip pasiekti žaidėjų širdis ir galvas. Savo reputaciją susikūriau, turėdamas gerus santykius su žaidėjais. Kai tokie santykiai yra, tik tada žaidėjai gali išpildyti trenerio norus ir taktines detales. Man labai svarbu, kad komandos viduje būtų pozityvi atmosfera ir ją aš sieksiu sukurti. Nemanau, kad prisijungus prie „Ludogorec“ mano trenerio stilius pasikeis, jis išliks, o jau rungtynių metu galėsite pamatyti ar „Ludogorec“ žaidimas prie manęs pasikeitė.

- Ar atvykęs į komandą suradote žaidėjų, kuriuos galėtumėte išskirti dėl savo lygio?

- Esu patenkintas turimais žaidėjais komandoje, bet nenoriu įvardinti tų, kurie man kelia didžiausią susižavėjimą, nes tai būtų netaktiška. Komanda turi didžiulį potencialą ir noriu jį pasiekti. Futbole visiškai normalu, kad žaidėjų sportinė forma banguoja, to neišvengia ir geriausi pasaulio futbolininkai, bet svarbiausia yra žaidėjų asmenybė. „Ludogorec“ žaidėjai ją turi, todėl stengsiuosi padėti jiems pasiekti geriausią savo žaidimą ir perduoti jiems tai, ko noriu iš jų aikštėje.

Valdas Dambrauskas | Organizatorių nuotr.

Valdas Dambrauskas | Organizatorių nuotr.

Spaudos konferencijos metu V.Dambrauskas ir klubo sporto direktorius užsiminė apie stovyklą Turkijoje. Lietuvis jau kitą savaitę su visa komanda išvyks į Turkijos kurortinį miestelį Beleką, kur sužais net penkias draugiškas rungtynes. Būtent jų metų V.Dambrauskas ir sieks dar geriau susipažinti su komanda bei išbandyti savo norimas pridėti detales komandos žaidime.

Turkijoje „Ludogorec“ klubo lauks stiprūs ir žinomi Europos klubai – Serbijos „Bačka Topola“ (sausio 20 d.), Donecko „Šakhtar“ (sausio 23 d.), Kijevo „Dynamo“ (sausio 30 d.), Slovėnijos „Maribor“ (sausio 31 d.) ir Sankt Peterburgo „Zenit“ (vasario 4 d.).

Po šios treniruočių stovyklos, V.Dambraukas su „Ludogorec“ sugrįš į Razgradą, daugiau nei savaitę treniruosis ten, o vasario 13 dieną jo lauks pirmosios Bulgarijos čempionato rungtynės prieš FK „Etar“ klubą.

Aurimas Adomaitis
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (5)
Registruoti
Anoniminiai (5)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų