Trukt už vadžių – vėl iš pradžių: E.Petrauskas baigia sportinę karjerą? (62)

2021.01.07 14:22
Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
Evaldas Petrauskas (Lietuva) – Semjonas Kamaninas (Estija)  | Roko Lukoševičiaus/BNS Foto nuotr.

Evaldas Petrauskas (Lietuva) – Semjonas Kamaninas (Estija) | Roko Lukoševičiaus/BNS Foto nuotr.

Pirmą kartą apie savo karjeros pabaigą 28-ų boksininkas Evaldas Petrauskas paskelbė prieš metus: gavęs olimpinę rentą jis buvo priverstas stabdyti dalyvavimą bet kokiuose sporto renginiuose.

„Negaliu dalyvauti netgi šaškių turnyruose“, – tuomet sportas.lt sakė Londono olimpinių žaidynių prizininkas.

Tačiau gegužę boksininkas buvo priverstas susimąstyti apie sugrįžimą į ringą – sportininkas buvo nuteistas už tai, kad prieš ketverius metus Alytuje sumušė neįgalų vaikiną. Dėl teismo sprendimo sportininkas neteko pagrindinio savo finansų šaltinio – olimpinės rentos.

„Teks vėl darbuotis kumščiais“, – praeitų metų gegužę sportas.lt sakė E.Petrauskas, patvirtinęs planus žengti į profesionalų ringą.

Rugpjūčio mėnesį E.Petrauskas ringe įveikė lenką Lukaszą Leczyckį, o rugsėjo pabaigoje lietuvis, įveikęs devyniolikmetį estą Semjoną Kamaniną, pasipuošė „Dream Boxing“ organizacijos Baltijos šalių čempiono diržą.

Jau buvo planuojama, kad netrukus E.Petrauskas turėtų kautis ir dėl organizacijos pasaulio čempiono diržo, tačiau visas kortas dar kartą sumaišė Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, kuris gruodžio viduryje panaikino nuosprendį dėl sumušimo. Teisėjai nusprendė, kad byloje liko per daug neatsakytų klausimų: suabejota nukentėjusiojo ir liudininkės žodžiais. Byla buvo grąžinta į apeliacinės instancijos teismą.

„Pagaliau kažkas sureagavo ir pastebėjo visas mūsų su advokatu teiktas pažymas. Dabar planuoju susigrąžinti olimpinę rentą... Tai bokso kelias sustos“, – prisipažino E.Petrauskas.

Jis jau pateikė prašymą Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai dėl rentos.

„Viskas sugrįžo į apeliacinės instancijos teismą – nuosprendis panaikintas, o tai reiškia, kad nesu kaltas. Atgavęs rentą vėl negalėsiu dalyvauti varžybose“, – pabrėžė E.Petrauskas.

O prieš tai jis jau buvo sulaukęs pasiūlymų kautis ringe iš Lenkijos bei Latvijos organizacijų. „Iš pradžių viską sustabdė karantinas, o dabar eilė prie rentos, – šypsojosi E.Petrauskas. – Tiesą pasakius, mažai dabar ir besportuoju. Net neįsivaizduoju, kaip dabar vėl reikėtų sugrįžti į ringą. Ar nebus sunku palikti ringo? Visada mylėjau ir iki šiol myliu boksą, bet puikiai suprantu, kad siekiant rezultatų reikia juodo darbo. O aš tokio darbo dar nespėjau įsimylėti“.

Evaldas Petrauskas (Lietuva) – Semjonas Kamaninas (Estija)  | Roko Lukoševičiaus/BNS Foto nuotr.

Evaldas Petrauskas (Lietuva) – Semjonas Kamaninas (Estija) | Roko Lukoševičiaus/BNS Foto nuotr.

E.Petrauskas priminė: „Bokse bet kuri klaida gali lemti pralaimėjimą, todėl visada privalai būti geriausios formos: ten reikia labai „pachalinti“. O jeigu dar kalbėtume apie tokias varžybas kaip Europos ar pasaulio čempionatai, olimpines žaidynes – tai čia tik gyvenimas salėje“.

Paklaustas, kaip vertina savo kelią į profesionalų boksą, E.Petrauskas susimąstė.

„Niekada nesu linkęs savęs vertinti labai gerai – nesu taip atsiboksavęs, kad galėčiau pasakyti, jog viskas buvo puiku. Visada žinau, kad galėjau geriau, gražiau. Po kiekvienos kovos save vertinu neigiamai. Kokį balą sau parašyčiau? Iš šono, galbūt, ir gerai atrodė, bet pats sau už tuos dvejus metus parašyčiau penketuką arba šešetuką, – atvirai kalbėjo E.Petrauskas. – Galėjau ir daugiau padaryti – daug tingėjau, treniruotes praleisdavau. Žinote, boksas toks dalykas – jeigu treniruojiesi, tai treniruojiesi, jei nesitreniruoji, viskas „eina“ žemyn. Tad dabar galiu pasakyti, kad nebuvau savo geriausios sportinės formos, bet nebuvau ir pačios blogiausios“.

Evaldas Petrauskas l Manto Stankevičiaus nuotr.

Evaldas Petrauskas l Manto Stankevičiaus nuotr.

Prisiminęs mėnesius, kuomet jam nebuvo mokama renta, E.Petrauskas pasakojo, kad šeimyna privalėjo susiveržti diržus. „Tačiau tėvai labai daug padėjo, prie mano gerovės prisidėjo mano auklėtiniai, Lietuvos bušido federacijos prezidentas Donatas Simanaitis, Vilniaus apskrities bokso federacijos prezidentas Andrius Danilaitis. Šie žmonės daug prisidėjo ir nemanau, kad ateityje, jei kas nutiktų, jie mane numestų likimo valiai, – kalbėjo sportininkas. – O ir pats rankas, kojas turiu, galva ant pečių yra, o dar ir nuostabią žmoną turiu. Išgyvenome. Per daug nesiskundėme, o su renta gyvensime labai gerai“.

Priminsime, kad pirmąjį žingsnį į profesionalų ringą E.Petrauskas žengė 2018-ųjų rugsėjį įveikęs ukrainietį Denysą Kaušaną. 2019-ųjų kovo mėnesį lietuvis įveikė Kachą Avetsianį iš Sakartvelo, o spalį sunkioje kovoje taškais Anglijoje buvo įveiktas Johnsonas Tellezas iš Nikaragvos.

Mėgėjų ringe E.Petrauskas sublizgėjo Londono olimpinių žaidynių (2012) bronza. Vėliau boksininkas dukart į Lietuvą parvežė bronzos medalį iš Europos pirmenybių (2015,2017). Savo kolekcijoje E.Petrauskas turi ir jaunimo olimpinių žaidynių auksą (2010), Europos jaunimo čempionato auksą (2009) bei pasaulio jaunimo čempionato sidabrą (2010).

Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (62)
Registruoti
Anoniminiai (62)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

2020/21 m. LKL

01-20 „Lietkabelis“ 18:15 „Nevėžis-Optibet“
01-20 „Cbet“ 18:30 „Juventus“
01-20 „Rytas“ 19:00 „Neptūnas“
01-22 „Dzūkija“ 18:30 „Lietkabelis“

2020/21 m. Eurolyga

01-18 „Real“ 22:00 „Crvena Zvezda“
01-19 ASVEL 21:45 „Olympiacos“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Pir 01-18 Arsenal 22 : 00 Newcastle United
Ant 01-19 West Ham United 20 : 00 West Bromwich …
Ant 01-19 Leicester City 22 : 15 Chelsea