Stanimiras Stoilovas | Organizatorių nuotr.

Stanimiras Stoilovas | Organizatorių nuotr.

Neeilinės galimybės sulaukęs ir ją priėmęs Valdas Dambrauskas jau penktadienį bus oficialiai pristatytas Bulgarijos žiniasklaidai kaip naujasis Razgrado „Ludogorec“ vyriausiasis treneris.

43-ejų metų pakruojiškis nepabūgo iššūkio stoti prie devynis kartus Bulgarijos čempionu tapusio ir šiame sezone lygoje pirmaujančio „Ludogorec“ klubo vairo.

20 tūkstančių eurų per mėnesį Bulgarijoje gausiantis lietuvis, pasak klubo pranešimo, „Ludogorec“ radare buvo jau kelis metus, o šįkart savo kandidatūra nukonkuravo ir ne vieną žinomą Bulgarijos bei užsienio trenerį.

Tačiau apie žaidimą UEFA Čempionų lygoje svajojančiam treneriui iš Lietuvos šiek tiek padėjo ir elitinis Bulgarijos treneris Stanimiras Stoilovas, kuris taip pat buvo rimtas kandidatas tapti „Ludogorec“ klubo treneriu, tačiau su klubu susitarti nesugebėjo, o tada Razgrado komandos dėmesys ir nukrypo į buvusį Panevėžio „Ekrano“, Vilniaus „Žalgirio“, Rygos RFS ir HNK „Gorica“ klubo trenerį, kuris su pastarąja komanda rezultatais Kroatijoje ir atkreipė į save dėmesį.

53-ejų metų S.Stoilovas per savo karjerą kelis kartus treniravo Bulgarijos rinktinę, taip pat stovėjo prie Kazachstano rinktinės varo, o gerų rezultatų pasiekė su Sofijos „Levski“ ir „Astana“ komandomis. Daug Bulgarijos futbolo ekspertų norėjo, kad S.Stoilovas grįžtų dirbti į Bulgariją. To iš pradžių norėjo ir „Ludogorec“, bet abejoms pusėms susitarti nepavyko.

Kaip skelbia bookmaker-ratings.bg portalas, S.Stoilovas norėjo ilgalaikio kontrakto, kuriame būtų sąlyga, jei klubas nutrauktų sutartį, atlyginimą jis treneriui mokėtų viso sutarties periodo metu. Dėl ilgalaikio kontrakto „Ludogorec“ sutiko, tačiau nesutiko mokėti atlyginimo viso periodo metu ir jei sutartis būtų nutraukta, bulgarui jie būtų sumokėję tik 3 mėnesių atlyginimą.

S.Stoilovas taip pat norėjo atlikti pakeitimų komandos sudėtyje ir atsisveikinti su veteranais gynėjais Svetoslavu Dyakovu (36 m.) ir Cosminu Moti (36 m.). Abu jie „Ludogorec“ komandoje jau yra sužaidę daugiau nei 200 rungtynių, bet tokio trenerio noro „Ludogorec“ patenkinti nenorėjo, ypač dėl rumuno C.Moti, kurį klubas mato kaip perspektyvų trenerį, kuris po savo žaidėjo karjeros pabaigos galėtų tapti klubo vyriausiojo trenerio asistentu.

Kita nesutarimo priežastis – didelis atlyginimas. S.Stoilovas norėjo tapti geriausiai apmokamu šalies treneriu ir per metus gauti net 1 milijoną eurų bei 255 tūkstančius eurų iškart už sutarties pasirašymą.

Kadangi klubas nesutiko patenkinti S.Stoilovo norų, strategas atsisakė „Ludogorec“ pasiūlymo, o tada savojo pasiūlymo ir šanso sulaukė lietuvis V.Dambrauskas, kuris jau greitai su komanda išvyks į treniruočių stovyklą Turkijoje, kur ruošis antrajai sezono daliai.

Valdas Dambrauskas | Organizatorių nuotr.

Valdas Dambrauskas | Organizatorių nuotr.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų