Vaidotas Žala | „Agrorodeo“ komandos nuotr.

Vaidotas Žala | „Agrorodeo“ komandos nuotr.

 Sekmadienį Saudo Arabijoje įvyko pirmasis ko gero sunkiausių lenktynių pasaulyje Dakaro ralio greičio ruožas, kuriame ilgą laiką tarp lyderių buvęs Vaidoto Žalos ir Paulo Fuiza ekipažas („Agrorodeo“, Mini John Cooper Works Rally) likus vos 20 km iki finišo sustojo dėl sankabos problemų ir buvo partemptas Benedikto Vanago ir Filipe Palmeiro („Inbank Toyota Gazoo Racing Baltics“, Toyota Gazoo Racing Hilux) ekipažo. 

Vakar dieną vos 11 km prologą įveikę lenktynininkai šį kartą turėjo kur kas didesnį iššūkį – jie turėjo įveikti 277 km greičio ruožą, kuriame buvo šeši tarpiniai punktai.

Kaip skelbė organizatoriai, šiandien kelio dangoje 49% buvo žvyras, 48% smėlis, 3% sausos upių vagos ir kanjonai. Kaip teigė organizatoriai, nuo 90-ojo kilometro turėjo prasidėti akmenys, tačiau pasak motociklininko Arūno Gelažninko, jie prasidėjo jau nuo 50-ojo kilometro.

Šis greičio ruožas buvo išbandymas navigatoriams, nes tam tikrose vietose susikirto bent keletas kelių, kurie nebuvo pažymėti kelio knygoje, todėl lenktynininkai privalėjo atidžiai stebėti kursus ir draugauti su kompasu.

Pirmame greičio ruože startavo 101 motociklininkas, 64 automobiliai, 16 keturračių, 44 sunkvežimiai ir 61 bagis.

Arūnas Gelažninkas | asmeninio archyvo nuotr.

Arūnas Gelažninkas | asmeninio archyvo nuotr.

Pirmasis iš lietuvių finišavo A.Gelažninkas, kuris startavo 42–oje pozicijoje, o finišavo 40-as, nuo lyderio australo Toby Price'o (3 val. 18 min. 26 sek.) atsilikęs 45 min. 58 sek. Antras tarp motociklininkų liko argentinietis Kevinas Benavidesas (+00:00:31), o trečias – austras Matthiasas Walkneris (+00:00:32).

A.Gelažninkas „vienišių“ klasėje buvo 4-as ir nuo lyderio rumuno Emanuelio Gyeneso atsiliko 4 min. 4 sek. Bendroje „vienišių“ įskaitoje A.Gelažninkas yra 3-ias, nuo čeko Davido Pabiska atsilikęs vos 12 sekundžių, o nuo lyderio E.Gyeneso – 5 min. 8 sek.

„Arabiškas greičio ruožas, netrūko akmenų. Sakė, kad nuo 90 iki 120 km bus akmenys, tačiau jie prasidėjo nuo 50-o kilometro. Mačiau, kad nemažai motociklininkų voliojasi, o aš džiaugiuosi, kad nei karto nekritau. Gaila, kad antroje dalyje paklydau, praradau kokias 5-10 minutes. Tai tik pirma diena, svarbu daug neprarasti ir laikytis savo klasėje tarp lyderių. Važiuojame keistis tepalą“, – po finišo sakė A.Gelažninkas.

Dakaro ralio pirmasis etapas | Vytauto Pilkausko nuotr.

Dakaro ralio pirmasis etapas | Vytauto Pilkausko nuotr.

Automobilių įskaitoje V.Žala 71 km važiavo greičiausiai ir buvo lyderis, vėliau į priekį praleido Stephane'ą Peterhanselį ir Carlosą Sainzą bei rikiavosi trečioje vietoje. Visgi, kai visi jau laukė V.Žalos finiše, buvo pranešta, kad „Agrorodeo“ komanda likus vos 20 km iki finišo sustojo, nes taip sudilo sankaba, kad nebebuvo galima perjungti bėgių. Kad kažkas negerai su sankaba, V.Žala pajautė likus maždaug 100 km iki finišo. Vėliau paaiškėjo, kad B.Vanagui betempiant V.Žalą iki finišo, kažkas nutiko ir varikliui, o tai gali reikšti Dakaro pabaigą.

Nesėkmingas greičio ruožas šį kartą buvo ir B.Vanagui, kurie po pirmojo tarpinio finišo prarado 12 pozicijų, o vėliau nukrito ir į 36-ą vietą.

Preliminariais duomenimis V.Žalą partempęs ir dvi padangas praradęs B.Vanagas finišavo 32-as (+00:41:16), o V.Žala – 36-as (+00:44:16).

„Jeigu mes turėjome vakar dieną ir ta diena buvo labai greita bei sklandi, tai šiandien buvo Dakaras visomis įmanomomis prasmėmis“, – po finišo sakė B.Vanagas. „Nuleisti du ratai: vienas prakirstas, kitas turėjo mažą skylę. Vieną kartą stojome, nes daviklis neveikė, galvojome prakirtome ratą. Pabaigoje, likus maždaug 25 km iki finišo, pamačiau V.Žalą. Sustojome, galvojome gal ką galime pagelbėti, parodė šniūrą – suprantu, kas yra stovėti Dakare. Tempiant paaiškėjo, kad V.Žala turi problemų ir su varikliu, partempsime jį ir į bivuaką“.

„Kai sustojome, pirmo automobilio laukėme pusvalandį, galvojau, kad galbūt ne ten kažkur nuvažiavome – tyku, ramu...“, – pasakojo V.Žala. „Tikrai gaila, bet supratau, kad tempą galime laikyti. Viskas atrodė tikrai gerai, be proto nerizikavau, bet tas tempas visai kitoks, nei mes anksčiau važiavome, todėl pasiėmiau ir vieną krūmą, gerai, kad jis švelnus. Yra, kaip yra. Duok Dieve, kad tai yra mano, techniškai neišprususio, įsivaizdavimas, bet tai, ką girdėjau iš variklio...“.

Edvinas Juškauskas ir Aisvydas Paliukėnas | „Stop“ kadras

Edvinas Juškauskas ir Aisvydas Paliukėnas | „Stop“ kadras

Pirmame greičio ruože neblogai pasirodė Edvinas Juškauskas ir Aisvydas Paliukėnas („Heston Airlines Team Pitlane“, Toyota Hilux Gazoo Racing), kurie startavo 42-oje pozicijoje ir po truputį gerinę savo vietą finišavo 38-oje pozicijoje (+00:41:16).

„Buvo siaura trasa. Galvojome, kad krūmai švelnesni“, – apie apibraižymus kalbėjo E.Juškauskas. „Vėl pirmas greičio ruožas ir vėl sugedo kondicionierius, ir vėl važiavome labai karštai. Užkerėtas aš ant tų kondicionierių. Prakirtome vieną ratą akmenuose, kur daug kas prakirtinėjo, vieną prakirtome taip, kad sulaužėme visą ratlankį, tai teko pavargti“.

Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis | Vytauto Dranginio nuotr.

Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis | Vytauto Dranginio nuotr.

Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulius („KREDA“, Toyota Hilux Overdrive OTB) sugadino daugiausiai iš lietuvių, tris ratus, bei finišavo 45-oje vietoje (+00:53:23).

„Ratų naikinimo mašina. Prisiimu atsakomybę – padėjome 3 ratus. Šiaip tai visai linksmai važiavosi, visai tvarkingai. Porą minučių praradome dėl navigacinės klaidos, o ratą pasikeisti mums 2-3 minutės. Liūdna dėl to, kad kol keiti ratą, įlenda kokie 5 automobiliai, kuriuos buvai apsilenkęs. Geriau ratų nedaužyti, bet vietomis buvo labai akmenuota trasa. Noriu pasidžiaugti, kad Dakaras šiandien tikrai prasidėjo, akmenų buvo daugybę, nebuvo tik smėlio. Jaučiamės gerai, viskas „čiki“, Dakaras prasidėjo“, – pasakojo A.Juknevičius.

Ginto Petraus ir Jose Marqueso („Petrus Kombucha Team“, Optimus EVO 3) ekipažas finišavo 50-oje pozicijoje (+01:13:10) ir nuo A.Juknevičiaus atsiliko 19 min. 47 sek.

Automobilių įskaitą laimėjo C.Sainzas (3 val. 5 min. 58 sek.), antas liko S.Peterhanselis (+00:00:25), o trečias – čekas Martinas Prokopas (+00:03:18).

Laisvydas Kancius | „Stop“ kadras

Laisvydas Kancius | „Stop“ kadras

Pirmasis iš lietuvių su keturračiu Dakarą įveikti bandantis Laisvydas Kančius važiavo stabiliai ir tik prieš finišą prarado daugiau laiko. Lietuvis finišavo 13-as tarp 16-os dalyvių ir nuo lyderio prancūzo Alexandre'o Giroudo atsiliko 1 val. 16 min. 31 sek.

„Šiandien buvo dvejopa diena. 200 km buvo idealiai – ir greitis, ir viskas.. Lenkiau daug varžovų, keturratininkų, motociklininkų.. Kažkuriuo momentu mane aplenkė Vaidotas Žala, aš įlindau tarp kalnų ir lyg bandžiau paskui jį važiuoti, bet op.. pasiklydau. Paskui mane koks 20 motociklininkų ir 10 automobilių bei nugrybavome kokį 30 kilometrų. Viskas lyg dėliojosi, lyg mačiau tašką, bet paskui pamatėme, kad nesąmonė, grįžome atgal.. Praradome kokį pusvalandį. Vėliau dar pradūriau padangą kažkur, bet važiavau su kiaura, viskas gerai. Mano ratlankiai leidžia važiuoti ir su kiaura padanga, nors greitis yra tik maksimaliai 110 km/h. Turiu su kuo tvarkyti padangą, bet neapsimoka net žaisti“, – sakė 12 valandų ant keturračio šiandien praleidęs L.Kancius.

Sunkvežimių klasėje pirmą greičio ruožą laimėjo rusas Dimitrijus Sotnikovas, trasą įveikęs per 3 val. 17 min. 50 sek. Antras liko čekas Alesas Lopraisas (+00:07:56), o trečias – rusas Antonas Šibalovas (+00:08:07).

Pirmojo greičio ruožo nuolat atnaujinami rezultatai:

Vaidotas Žala | „Agrorodeo“ komandos nuotr.

Vaidotas Žala | „Agrorodeo“ komandos nuotr.

Automobilių įskaita:

Atnaujinta 16.17 val. G.Petrus finišavo 50-oje pozicijoje (+01:13:10).

Atnaujinta 15.55 val. Į bivuaką sugrįžęs V.Žala plačiau papasakojo apie nuotykius pirmame greičio ruože.

„Greičio ruožas prasidėjo puikiai, varėme gana aršiai, bet nedurniavau – važiavome vėžėse, tiek kiek galėjome. Galvoju, ką čia prisaugosime, reikia važiuoti greitai, arba kam mes čia važiuojame? Norėjau pažiūrėti, ką leidžia mano refleksai. Šturmanas dirbo nepriekaištingai, per visą greičio ruožą vos vieną kartą pasukome į šoną, bet iš karto susigaudė. O šiaip, visiškas komfortas. Įtariau, kad kažkas turi gautis neblogai, bet likus maždaug 100 km atsirado keisti požymiai, nes pradėjo boksuoti sankaba. Esu gyvenimę matęs tuos požymius, bandėme prisaugoti, bet į patį galą buvo daug akmenų ir smėlio bei pritrūkome 20 kilometrų. Kito automobilio laukėme pusvalandį, galvojome, kad gal ne čia nuvažiavome, sėdėjome kaip kokie beduinai – vieni. Vėliau atvažiavo bagis ir Benediktas, kuriam didžiulis ačiū, kad sutiko pratempti iki finišo. Visgi tempiant kažkas nutiko, nes šovė kažkoks garsas, parodė nulinį tepalo slėgį ir požymiai tokie, kad kažkas nutiko varikliui. Chebra sužiūrės, bet turiu įtarimą, kad turime bėdą, kurios nežinia ar pavyks išspręsti. Liūdžiu, bet gerai tiek, kad pasimatavome, reiškia reikės dar sugrįžti ir muštis su geriausiais“, – pasakojo V.Žala. „Viltis miršta paskutinė. Tepalo nuotėkio nesimato, bet kažkas nutiko, pasižiūrėsime“.

Atnaujinta 15.40 val. Finišą pasiekė ir A.Juknevičius. Jo rezultatas – preliminariai 45-as (+00:53:23). Nuo E.Juškausko jis atsiliko 9 min. 7 sek.

„Ratų naikinimo mašina. Prisiimu atsakomybę – padėjome 3 ratus. Šiaip tai visai linksmai važiavosi, visai tvarkingai. Porą minučių praradome dėl navigacinės klaidos, o ratą pasikeisti mums 2-3 minutės. Liūdna dėl to, kad kol keiti ratą, įlenda kokie 5 automobiliai, kuriuos buvai apsilenkęs. Geriau ratų nedaužyti, bet vietomis buvo labai akmenuota trasa. Noriu pasidžiaugti, kad Dakaras šiandien tikrai prasidėjo, akmenų buvo daugybę, nebuvo tik smėlio. Jaučiamės gerai, viskas „čiki“, Dakaras prasidėjo“, – pasakojo A.Juknevičius.

Atnaujinta 15.27 val. E.Juškauskas pasiekė finišą! Preliminariais duomenimis jis – 35-as (+0044:24). E.Juškauskas vos 3 min. 18 sek. atsiliko nuo B.Vanago ir 18 sek. – nuo V.Žalos.

„Buvo siaura trasa. Galvojome, kad krūmai švelnesni“, – apie apibraižymus kalbėjo E.Juškauskas. „Vėl pirmas greičio ruožas ir vėl sugedo kondicionierius, ir vėl važiavome labai karštai. Užkerėtas aš ant tų kondicionierių. Prakirtome vieną ratą akmenuose, kur daug kas prakirtinėjo, vieną prakirtome taip, kad sulaužėme visą ratlankį, tai teko pavargti“.

Atnaujinta 15.21 val. G.Petrus pasiekė WP5 punktą ir išlaikė 50-ą vietą (+00:43:01).

Atnaujinta 15.10 val. B.Vanago komanda dalinasi vaizdais, kaip į bivuaką tempiamas V.Žala.

Inbank TOYOTA GAZOO Racing Baltics

Tokie reikalai vyksta... Inbank Lietuva #TOYOTAGAZOORacingBaltics #STIHL Mocevičiaus firma "Ginalas" Scandagra Toyota Lietuva Vostok-Europe Audimas BTT Cloud #ThinkPad Sandtler GmbH Trelo #SnapOnBusinessSolutions #PitlaneMotors Proud.LT

Posted by Benediktas Vanagas on Sunday, January 3, 2021

Atnaujinta 15.08 val. WP6 punktą pasiekė ir A.Juknevičius, kuris dabar rikiuojasi 44-as (+00:50:31). Nuo E.Juškausko dabar jis atislieka 17 min. 15 sek.

Atnaujinta 14:56 val. WP6 punkte E.Juškauskas buvo 31-as (+00:33:16).

Atnaujinta 14.49 val. Atnaujintais duomenimis, finišą V.Žala pasiekė 30-oje vietoje (+00:44:16), o jį partempęs B.Vanagas – 9-as (+00:41:16).

„Jeigu mes turėjome vakar dieną ir ta diena buvo labai greita bei sklandi, tai šiandien buvo Dakaras visomis įmanomis prasmėmis“, – po finišo sakė B.Vanagas. „Nuleisti du ratai: vienas prakirstas, kitas turėjo mažą skylę. Vieną kartą stojome, nes daviklis neveikė, galvojome prakirtome ratą. Pabaigoje, likus maždaug 25 km iki finišo, pamačiau V.Žalą. Sustojome, galvojome gal ką galime pagelbėti, parodė šniūrą – suprantu, kas yra stovėti Dakare. Tempiant paaiškėjo, kad V.Žala turi problemų ir su varikliu, partempsime jį ir į bivuaką“.

Platesnį B.Vanago komentarą galite skaityti čia.

„Kai sustojome, pirmo automobilio laukėme pusvalandį, galvojau, kad galbūt ne ten kažkur nuvažiavome – tyku, ramu...“, – pasakojo V.Žala. „Tikrai gaila, bet supratau, kad tempą galime laikyti. Viskas atrodė tikrai gerai, be proto nerizikavau, bet tas tempas visai kitoks, nei mes anksčiau važiavome, todėl pasiėmiau ir vieną krūmą, gerai, kad jis švelnus. Yra, kaip yra. Duok Dieve, kad tai yra mano, techniškai neišprususio, įsivaizdavimas, bet tai, ką girdėjau iš variklio...“.

Platesnį V.Žalos komentarą galite skaityti čia.

Atnaujinta 14.28 val. B.Vanagas ir V.Žala pasiekė finišą kartu! B.Vanagas padėjo V.Žalai ir dabar pateikia tiesioginę transliaciją.

Atnaujinta 14.11 val. Finišą pasiekė ispanas Carlosas Sainzas, kuris šiandien pademonstravo geriausią laiką ir buvo pirmas. C.Sainzas 25 sekundėmis aplenkė Stephane‘ą Peterhanselį ir 277 km įveikė per 3 val. 5 min. 56 sek.

Trečias šiandien liko čekas Martinas Prokopas, nuo C.Sainzo atsilikęs 3 min. 18 sek.

Atnaujinta 14.09 val. A.Juknevičius pasiekė WP5 punktą ir per 4 vietas pagerino savo poziciją (+00:32:17, 44 vieta). Nuo E.Juškausko jis dabar atsilieka 5 min. 3 sek.

WP4 punktą pasiekė G.Petrus, kuris dabar jau 50-as (+00:35:40) ir nuo A.Juknevičiaus atsilieka 8 min. 7 sek.

Atnaujinta 14.04 val. Liūdnos naujienos iš V.Žalos komandos – likus 20 km iki finišo V.Žalos „Mini“ turi sankabos problemų, kuri taip nudilo, kad nebegali perjungti bėgių, todėl dabar yra sustojęs ir laukia pagalbos, kuri jį partemptų iki finišo. Apie tai, kad kažkas su sankaba yra netaip, V.Žala pajautė likus maždaug 100 km iki finišo.

Atnaujinta 13.58 val. E.Juškauskas pasiekė WP5 punktą, kuriame pagerino savo rezultatą ir dabar rikiuojasi 37-as (+00:27:14).

Atnaujinta 13.47 val. WP6 punkte V.Žalos laikas yra penktas. Už lietuvį greitesni buvo tik S.Peyerhanselis, C.Sainzas, M.Prokopas ir G.De Villiersas.

Atnaujinta 13.44 val. Pasirodė ir A.Juknevičiaus laikas iš WP4 punkto! Lietuvis dabar žengia 43-ias (+00:27:34) ir nuo E.Juškausko atsilieka 4 min. 28 sek.

Atnaujinta 13.42 val. Finišą pasiekė ir S.Loebas, kuris nuo S.Peterhanselio atsiliko net 23 min. 49 sek. Prancūzas gerokai susikomplikavo savo padėtį dar greičio ruožo pradžioje, kai WP1 punkte jau prarado 15 minučių.

Atnaujinta 13.34 val. A.Juknevičiaus komanda dalinasi vaizdo įrašu iš trasos.

Atnaujinta 13.30 val. Finišą pasiekė S.Peterhanselis, kuris užfiksavo 3 val. 6 min. 21 sek. laiką ir šiuo metu yra pirmas. Jeigu jo neaplenks C.Sainzas, greičiausiai S.Peterhanselis išliks pirmoje pozicijoje.

Atnaujinta 13.28 val. Laukiama V.Žalos, kurio komanda pateikia tiesioginę transliaciją iš finišo.

Atnaujinta 13.27 val. E.Juškauskas pasiekė WP4 punktą, tačiau važiuodamas iki jo prarado dar 13 minučių. Dabar E.Juškauskas žengia 34-as (+00:23:06).

Atnaujinta 13.23 val. V.Žala pasiekė paskutinį tarpinį finišą WP6. Deja, tačiau V.Žala prarado šiek tiek laiko ir nuo lyderio S.Peterhanselio dabar atsilieka 7 min. 27 sek. bei rodo ketvirtą geriausią laiką. Į trečią poziciją įsiveržęs Ginielis De Villiersas V.Žalą aplenkė 6 sekundėmis, o antroje vietoje kol kas yra čekas Martinas Prokopas, V.Žalą lenkiantis 2 min. 51 sek. WP6 punkto dar nėra pasiekęs C.Sainzas, kuris, greičiausiai, dar pablogins V.Žalos poziciją.

Atnaujinta 13.20 val. WP3 punktą pasiekė ir G.Petrus, kuris rikiuojasi 54-oje vietoje ir nuo C.Sainzo atsiliko 23 min. 17 sek. G.Petrus nuo A.Juknevičiaus atsilieka 9 min. 27 sek.

Atnaujinta 13.15 val. Pasirodė informacijos iš B.Vanago! WP2 punkte jis buvo 27-as (+00:06:25), WP3 punkte – 36-as, 11 min. 26 sek. atsilikęs nuo C.Sainzo ir 10 min. 53 sek. nuo V.Žalos. Už B.Vanagą 92 km greičiau įveikė ir E.Juškauskas, užimantis 31-ą vietą ir lenkiantis B.Vanagą 58 sekundėmis.

A.Juknevičius WP3 punkte buvo 38-as ir 2 min. 23 sek. atsiliko nuo B.Vanago.

Atnaujinta 13.08 val. Pirmasis automobilis pasiekė finišą. Nasseras Al-Attiyah trasoje užtruko 3 val. 18 min. 30 sek., tačiau jo galutinė pozicija paaiškės vėliau, kai finišuos greitesni lenktynininkai. Paskutiniame tarpiniame finiše N.Al-Attiyah buvo 7-as ir nuo S.Peterhanselio atsiliko 14 min. 22 sek.

Atnaujinta 13.00 val. C.Sainzas WP5 punkte ir vėl pirmas, o tai reiškia, kad į antrą vietą nukrito S.Peterhanselis, po 135 km atsilikęs nuo jo 9 sekundėmis, o į trečią – V.Žala, atsilikęs 1 min. 34 sek.

Atnaujinta 12.54 val. G.Petrus WP2 punktą pasiekė 16 min. 5 sek. lėčiau nei tą padarė jame lyderiu buvęs V.Žala ir užima 53-ią poziciją. Kol kas vis dar nėra atnaujintos informacijos iš B.Vanago, apie kurį paskutinės žinios siekia iš WP1 punkto.

Atnaujinta 12.51 val. A.Juknevičius pasiekė WP3 punktą, šiek tiek pagerino savo poziciją ir po 92 km žengia 37-oje vietoje (+00:13:49).

Atnaujinta 12.41 val. Pasirodė informacija iš C.Sainzo. Jis WP4 punkte prarado lyderio poziciją ir 7 sekundėmis atsiliko nuo S.Peterhanselio. V.Žala nuo C.Sainzo tame punkte atsiliko 54 sekundėmis.

Atnaujinta 12.36 val. A.Juknevičius pasiekė WP2 punktą ir prarado šiek tiek pozicijų (+00:09:40, 39 vieta).

Atnaujinta 12.33 val. V.Žala pasiekė WP5 punktą ir jau yra įveikęs 177 km. Lietuvis vis dar važiuoja puikiu tempu ir dabar nuo S.Peterhanselio atsilieka 1 min. 25 sek. ir žengia antras. Naujos informacijos iš C.Sainzo dar nėra.

Atnaujinta 12.31 val. G.Petrus pasiekė WP1 punktą ir šiuo metu rikiuojasi 51-oje pozicijoje (+00:09:44).

Atnaujinta 12.17 val. Pasirodė informacija iš E.Juškausko – jie 71 km įveikė 31-oje pozicijoje (+00:07:36)

Atnaujinta 12.14 val. V.Žala įveikė jau 135 km ir WP4 punktą pasiekė kol kas antroje pozicijoje, tačiau nuo S.Peterhanselio jau atsilieka 1 min. 1 sek. Visgi ši pozicija nėra galutinė, nes vėliau startavęs ir WP3 punkte pirmavęs C.Sainzas dar nepasiekė WP4 punkto. Jeigu ispanas neturėjo problemų, tuomet V.Žala turėtų kristi į trečią poziciją.

Atnaujinta 12.07 val. Pirmuosius 37 kilometrus įveikė ir Antanas Juknevičius, kuris, startavęs iš 48 pozicijos, dabar žengia 34-as ir nuo V.Žalos WP1 punkte atsiliko 5 min. 19 sek. A.Juknevičius pirmuosius kilometrus įveikė 16 sekundžių lėčiau nei E.Juškauskas.

Atnaujinta 12.03 val. C.Sainzas demonstruoja įspūdingą greitį. WP3 punktą pasiekęs ir 92 km įveikęs ispanas yra greičiausias – 56 min. 26 sek. Jis į antrą vietą nustūmė S.Peterhanselį (+00:00:32), o į trečią – V.Žalą (+00:00:33).

Atnaujinta 11.59 val. C.Sainzas gerina pozicijas ir WP2 punkte nuo V.Žalos atsiliko tik 29 sekundėmis. Šiuo metu jau du lenktynininkai – Jakubas Przygonski ir Nasseras Al-Attiyah pasiekė WP6 punktą.

Atnaujinta 11.56 val. Pasirodė informacija ir iš Edvino Juškausko ekipažo. Jie pirmuosius 37 kilometrus įveikė 4 min. 53 sek. lėčiau nei pirmavęs V.Žala ir nors startavo 42-oje vietoje, tačiau dabar žengia 29-oje pozicijoje, o nuo B.Vanago atsiliko 1 min. 52 sek.

Atnaujinta 11.48 val. Pagaliau pasirodė B.Vanago laikas! Lietuvis WP1 punktą įveikė 3 min. 1 sek. lėčiau nei V.Žala ir buvo 15-as.

Atnaujinta 11.36 val. V.Žala jau įveikė 92 km (WP3) ir dabar jau nukrito į 2-ą poziciją. Lietuvis vos sekunde atsiliko nuo S.Peterhanselio (00:56:58), tačiau 1 min. 49 sek. lenkia artimiausią persekiotoją čeką Martiną Prokopą.

Neramu darosi dėl B.Vanago, kurio laiko nematome nuo pat WP1 punkto, nors už jo startavę lenktynininkai jau sėkmingai pasiekė ir WP2 punktą.

B.Vanago media komanda praneša, kad lenktynininkas tikrai startavo ir kol kas jokių žinių nėra, o tai yra geras ženklas, nes jeigu kas nutinka, lenktynininkas turi priemonių kaip susisiekti.

Atnaujinta 11.20 val. V.Žala išlaiko puikų tempą ir WP2 punktą pasiekia taip pat geriausiu laiku – 39 min. 38 sek.

B.Vanago vis dar nėra WP1 punkte, tačiau tikėkimės, kad tai yra tik GPS, o ne techninės problemos. Už lietuvio startavęs Marcelo Tiglia Gastaldi jau seniau yra pasiekęs WP1 punktą, o nuo V.Žalos jis atsiliko 16 min. 37 sek.

WP2 punkte S.Peterhanselis nuo V.Žalos atsiliko 30 sekundžių, Sheikhas Khalidas Al Qassimi – 1 min. 43 sek, Nasseras Al-Attiyah – 3 min. 3 sek., o S.Loebas – net 16 min. 40 ek.

Atnaujinta 11.03 val. Pirmą WP1 punktą pasiekė Vaidotas Žala, kuris lekia įspūdingu greičiu ir kol kas po 37 kilometrų pademonstravo geriausią laiką – 21 min. 51 sek. Lietuvis 1 min. 4 sek. aplenkė S.Peterhanselį ir net 15 min. 2 sek. – S.Loebą. Kol kas arčiausiai lietuvio yra Ginielis De Villiersas, atsilikęs 28 sekundėmis.

„Automobilių lenktynes kontroliuoja V.Žala. Lietuvis ir jo Mini ruošiasi pakartoti savo pergalę praėjusių metų pirmame etape“, – rašoma oficialiame Dakaro puslapyje.

Atnaujinta 10.56 val. Pagaliau WP1 punktą pasiekė ir Dakaro legenda Stephane'as Peterhanselis, kuris startavo iš 14 pozicijos, tačiau kol kas buvo greičiausias – 22 min. 55 sek. Problemų turėjo Sebastienas Loebas, kuris startavo iš 10-osios pozicijos, tačiau WP1 punktą pasiekė 15-u laiku (+00:13:58).

Atnaujinta 10.45 val. Automobilių įskaitoje WP2 punktą pasiekė jau 6 dalyviai. Kol kas pirmauja argentinietis Orlando Terranova (00:41:24), antras žengia lenkas Jakubas Pryzgoniski (+00:00:32), o trečias – katarietis Nasseras Al-Attiyah (+00:01:17). Visgi ši rikiuotė dar gali keistis, nes WP1 punkte greičiausias buvo Sheikhas Halidas Al Qassimi, startavęs tik iš 9 pozicijos.

Atnaujinta 10.11 val. Automobilių įskaitoje pirmasis WP1 punktą pasiekė Nasseras Al-Attiyah (00:24:40).

Arūnas Gelažninkas starto podiume | „Zigmas Dakar Team“ nuotr.

Arūnas Gelažninkas starto podiume | „Zigmas Dakar Team“ nuotr.

Motociklų įskaita:

Atnaujinta 13.03 val. A.Gelažninkas pasiekė finišą! Lietuvis nuo lyderio T.Price'o atsiliko 45 min. 58 sek. ir startavęs iš 42 pozicijos užėmė 39-ą vietą. Viso E.Gelažninkas 277 km distanciją įveikė per 4 val. 4 min. 24 sek.

Bendroje motociklų įskaitoje A.Gelažninkas taip pat žengia 39-oje vietoje, o nuo lyderio T.Price'o viso atsilieka 4 val. 33 min. 44 sek.

„Vienišių“ klasėje A.Gelažninkas rikiuojasi 3 pozicijoje iš 6 ir nuo lyderio rumuno Emanuelio Gyeneso atsilieka 5 min. 8 sek., o nuo antrosios vietos – vos 12 sek.

„Arabiškas greičio ruožas, netrūko akmenų. Sakė, kad nuo 90 iki 120 km bus akmenys, tačiau jie prasidėjo nuo 50-o kilometro. Mačiau, kad nemažai motociklininkų voliojasi, o aš džiaugiuosi, kad nei karto nekritau. Gaila, kad antroje dalyje paklydau, praradau kokias 5-10 minutes. Tai tik pirma diena, svarbu daug neprarasti ir laikytis savo klasėje tarp lyderių. Važiuojame keistis tepalą“, – po finišo sakė A.Gelažninkas.

Atnaujinta 12.18 val. A.Gelažninkas pasiekė paskutinį tarpinį finišą ir išlaikė turėtą 38-ą poziciją, o nuo lyderio dabar atsilieka 38 min. 52 sek. Artimiausias persekiotojas indas Santoshas Chunchunguppe Shivashankaras nuo A.Gelažninko atsilieka 1 min. 49 sek.

Atnaujinta 12.11 val. Finišą pasiekė jau 33 motociklininkai. Pirmąjį etapą laimėjo iš 9 vietos startavęs australas Toby Price'as, visą distanciją įveikęs per 3 val. 18 min. 26 sek. Antrą vietą užėmė iš 7 vietos startavęs argentinietis Kevinas Benavidesas (+00:00:31), o trečią – iš 18 vietos pirmą greičio ruožą pradėjęs austras Matthiasas Walkneris (+00:00:32).

Atnaujinta 11.32 val. Finišavo jau penki motociklininkai. Kol kas pirmauja argentinietis Kevinas Benavidesas (03:18:57), tačiau po 222 km greičiausias buvo Toby Price‘as, todėl tikėtina, kad finišavęs jis gali aplenkti K.Benavidesą.

Atnaujinta 11.11 val. A.Gelažninkas pasiekė WP5 punktą ir dabar nuo lyderio atsilieka 22 min. 46 sek. (38 vieta).

Atnaujinta 10.42 val. WP4 punktą A.Gelažninkas pasiekė nuo lyderio praradęs dar 9 minutes (+00:18:39) ir šiuo metu žengia 37-as.

Jau 24 motociklininkai pasiekė WP5 punktą.

Atnaujinta 9:57 val. A.Gelažninkas pasiekė WP3 punktą (+00:09:16, 35-a vieta).

Į pirmą poziciją WP4 punkte išsiveržė T.Price'as (01:40:30), antras žengia K.Denavidesas (+00:00:45), o trečias – A.Shortas (+00:05:29).

Atnaujinta 9.48 val. A.Gelažninkas pasiekė WP2 punktą, kuriame prarado 7 pozicijas (+00:06:40, 37 vieta).

Atnaujinta 9.30 val. Pirmą poziciją tarp motociklininkų WP3 punkte toliau išlaiko ją nuo pat WP1 punkto turintis prancūzas Xavieras De Soultraitas (01:00:48), o štai į antrą poziciją įsiveržė australas Toby Price'as, kuris startavo iš 9-osios pozicijos, WP1 punkte buvo 16-as, WP2 – aštuntas, o dabar – antras (+00:01:05). Trečioje vietoje žengia taip pat gerokai pozicijas pagerinęs argentinietis Luciano Benavidesas (+00:01:09).

Atnaujinta 9.10 val. A.Gelažninkas pasiekė WP1 punktą! lietuvis nuo lyderio atsiliko 3 min. 7 sek. ir startavęs iš 42 pozicijos dabar žengia 30-as.

Atnaujinta 9.00 val. Motociklininkų įskaitoje jau keturi dalyviai pasiekė WP3 punktą, tačiau jie nėra greičiausi. WP2 punkte pirmasis buvo lenkas Maciejus Giemza (42 min. 11 sek.), antras žengė argentinietis Franco Caimi (+00:00:26), o trečias – amerikietis Skyleris Howesas (+00:00:44).

Laisvydas Kancius | Organizatorių nuotr.

Laisvydas Kancius | Organizatorių nuotr.

Keturračių įskaita:

Atnaujinta 14.52 val. Finišą pasiekė L.Kancius, kuris nukrito į 13-ą poziciją ir nuo lyderio prancūzo Alexandre'o Giroudo atsiliko 1 val. 16 min. 31 sek.

„Šiandien buvo dvejopa diena. 200 km buvo idealiai – ir greitis, ir viskas.. Lenkiau daug varžovų, keturratininkų, motociklininkų.. Kažkuriuo momentu mane aplenkė Vaidotas Žala, aš įlindau tarp kalnų ir lyg bandžiau paskui jį važiuoti, bet op.. pasiklydau. Paskui mane koks 20 motociklininkų ir 10 automobilių bei nugrybavome kokį 30 kilometrų. Viskas lyg dėliojosi, lyg mačiau tašką, bet paskui pamatėme, kad nesąmonė, grįžome atgal.. Praradome kokį pusvalandį. Vėliau dar pradūriau padangą kažkur, bet važiavau su kiaura, viskas gerai. Mano ratlankiai leidžia važiuoti ir su kiaura padanga, nors greitis yra tik maksimaliai 110 km/h. Turiu su kuo tvarkyti padangą, bet neapsimoka net žaisti“, – sakė 12 valandų ant keturračio šiandien praleidęs L.Kancius.

Atnaujinta 12.32 val. L.Kancius pasiekė WP5 punktą ir dabar nuo lyderio atsilieka 33 min. 50 sek. (12 vieta).

Atnaujinta 11.53 val. L.Kancius pasiekė WP4 punktą, visgi per šį ruožą lietuvis prarado dar 20 minučių ir dabar nuo lyderio Giovanni Enrico atsilieka 30 min. 4 sek.. L.Kancius užima 12-ą vietą, o nuo 11-oje esančio Santiago Hanseno atsilieka apie 14 minučių.

Atnaujinta 10.44 val. L.Kancius važiuoja pakankamai stabiliai ir WP3 punktą pasiekė 12-as (+00:10:13). Kol kas nei vienas keturratis nepasiekė WP4 punkto.

Atnaujinta 10.17 val. L.Kancius nuo lyderio nutolo dar per 4 minutes, tačiau pasiekė WP2 punktą (+00:06:55) ir šiuo metu užima 12-ą vietą.

Atnaujinta 9.49 val. L.Kancius pasiekė WP1 punktą! Lietuvis kol kas užima 11-ą vietą (+00:02:49). Kol kas lyderiauja WP2 punktą pasiekęs argentinietis Nicolas Cavigliasso (00:52:45).

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

2020/21 m. LKL

02-27 „Cbet“ 17:00 „Rytas“
02-27 „Pieno žvaigždės“ 17:20 „Lietkabelis“
02-28 „Nevėžis-Optibet“ 16:30 „Juventus“
02-28 „Šiauliai“ 17:00 „Dzūkija“
02-28 „Žalgiris“ 17:20 „Neptūnas“

2020/21 m. Eurolyga

02-25 „Bayern“ 19:30 „Maccabi“
02-25 „Zenit“ 21:00 „Valencia“
02-25 „Olympiacos“ 21:00 CSKA
02-25 „AX Armani“ 21:45 „Chimki“
02-25 „Real“ 22:00 „Žalgiris“
02-26 „Fenerbahče“ 19:45 „Anadolu Efes“
02-26 ALBA 21:00 „Panathinaikos“
02-26 „Barcelona“ 22:00 ASVEL
02-26 „Baskonia“ 22:00 „Crvena Zvezda“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Šeš 02-27 Manchester City 14 : 30 West Ham United
Šeš 02-27 West Bromwich … 17 : 00 Brighton & Hov…
Šeš 02-27 Leeds United 19 : 30 Aston Villa
Šeš 02-27 Newcastle United 22 : 00 Wolverhampton …
Sek 02-28 Crystal Palace 14 : 00 Fulham
Sek 02-28 Leicester City 14 : 00 Arsenal
Sek 02-28 Tottenham Hotspur 16 : 00 Burnley
Sek 02-28 Chelsea 18 : 30 Manchester United
Sek 02-28 Sheffield United 21 : 15 Liverpool