„Baltrex-Šiaulių“ metai klubo prezidento ir generalinio rėmėjo akimis | Organizatorių nuotr.

„Baltrex-Šiaulių“ metai klubo prezidento ir generalinio rėmėjo akimis | Organizatorių nuotr.

 2020-ieji regbio klubui „Baltrex-Šiauliai“ įsimins, kaip vieni sėkmingiausių per visą jo gyvavimo trisdešimtmetį. Pergalių ir čempioniškų sezonų buvo ir iki šiol, tačiau šiemet atrodė, kad Fortūna pasipuošė žydros spalvos marškinėliais ir tapo dar vienu šios komandos žaidėju. Jokios negandos nesustabdė „Baltrex-Šiauliai“, o metų pabaigoje – pažymint puikų sezoną – klubui įteiktas ir „Metų sporto klubo“ apdovanojimas. Apie nepamirštamus metus, įspūdingus pasirodymus, klubo kelią į pergales pasikalbėjome su dviem klubui itin svarbiais asmenimis: klubo prezidentu Alvydu Stulpinu ir jo sūnumi Dovydu Stulpinu, kuris vadovaudamas UAB „Putokšnis“ ir toliau sėkmingai puoselėja ilgametes regbio klubo rėmimo tradicijas.   

- Alvydai, esate „Baltrex“ klubo steigėjas, ilgametis rėmėjas ir prezidentas. Ar galėtumėte prisiminti pačią pradžią?

- Atrodo dar vakar buvo 90-tieji. Jie paliko pėdsaką ne tik klubo istorijoje, bet ir mano gyvenime. Pažintis su šia sporto šaka įvyko kalėdiniame regbio turnyre, kuriame parėmėme jaunuosius regbininkus.

Treneriui Augustui Taraliui pavyko pokalbio metu pasėti tą idėjos sėklą, kuria aš patikėjau ir ji pradėjo augti. Ėmėme mąstyti plačiau apie klubo ateitį, apie auginamas kartas, kad jos viena kitą papildytų, tiesiog jaunimas norėtų žaisti regbį. Išplėtėme vienos komandos visą grandį nuo mažiausių iki vyriausių, sudarėme visiems galimybes augti ir pagaliau pasimatuoti suaugusiųjų komandos marškinėlius.

Kai pradedi galvoti apie nueitą kelią, tai nesunku pastebėti, kad to meto priimti sprendimai, šiandien davė rezultatą, kurį pasiekę mes galime sveikinti vieni kitus ir džiaugtis trofėjais. O iššūkiai mūsų laukia ir toliau. Manau, kad „Baltrex“ pasirengęs žengti į dar aukštesnį lygį.

- Dovydai, ar Jūs domitės regbiu, žaidėte, žaidžiate, žiūrite, palaikote komandą iš tribūnų?  

- Esu žaidęs regbį studijuojant koledže Anglijoje, kai man buvo šešiolika. Komandą palaikyti iš tribūnų dar neteko, nes šiais ypatingais metais daug veiklos yra apribota. Ateityje ketinu įsitraukti daugiau.

„Baltrex-Šiauliai“ | Manto Grigaliūno/SMG Media nuotr.

„Baltrex-Šiauliai“ | Manto Grigaliūno/SMG Media nuotr.

- Alvydai, šie metai buvo sudėtingi, tačiau klubui – sėkmingi. Kas padėjo įveikti šį nelengvą laikotarpį?

Mes buvome pasiruošę bet kokiems sunkumams, tai lėmė kryptingas ėjimas žingsnis po žingsnio to link. Vidinės klubo permainos, struktūros pasikeitimas buvo naudingi. Pergalės neatėjo iš karto. Mūsų jėga – klubo užauginti treneriai, kurie žino visą kolektyvą, nuotaikas, nusiteikimą. Jie ėmėsi daugiau darbo psichologinėje srityje, sugebėjo įtikinti visus, kad esame stiprūs, pasiruošę siekti aukštų rezultatų. Kolektyvas patikėjo ir rezultatai kalba patys už save.

Mūsų stiprybė – tikėjimas ir pasitikėjimas jaunais sportininkais. Leidžiame jiems suklysti, o suklydus padaryti tinkamas išvadas ir tada rezultatas ateina savaime. Jeigu visuomenėje būtų daugiau pasitikėjimo jaunimu, turėtume gerų rezultatų ne vien tik sporte.

Metų sporto klubo titulas – tai „vyšnia ant torto“. Mūsų pasiekti rezultatai – puikūs, tačiau pasiekti yra lengviau nei išlaikyti. Situacija pareikalaus naujų sprendimų, ieškojimų, kad ir kitas sezonas atneštų pergalių.

- UAB „Putokšnis“ apdovanota „Skaidraus verslo“ ženklu. Dovydai, ar galėtume čia rasti paralelių su sportu (regbiu)?

- Skaidri veikla – tai socialinė atsakomybė. O socialinė atsakomybė tai – ne tik skambios frazės ir planai, bet ir bendruomenės, žmonių įtraukimas į veiklą, aplinkos saugojimą ir tausojimą, tai yra  tvarios veiklos kūrimas. Kaip verslo pasaulyje, taip ir sporte siekiame sutelkti visus bendram tikslui, skatinti elgtis atsakingai ir auginti Lietuvos jaunimą teisingai. Be žmonių ir komandos nebūtų jokio rezultato, todėl regbyje yra labai svarbu ne tik žaidėjai, bet ir jų tėvai, šeimos, klubo administracija, rėmėjai, miesto valdžios atstovai ir visi kiti, kurie  prisideda prie bendro tikslo ir padeda pasiekti rezultatą.

- Alvydai, ar regbio sporto šakai jaučiamas didesnis dėmesys iš respublikinės ir vietinės valdžios?

- Tikiuosi, su naujos vyriausybės atėjimu parama tiek sportui, tiek ir kitom sritim: menui, kultūrai įgis naują prasmę ir bus įteisinta įstatymiškai. Svarbiausia, kad valdžia supranta, kad ji negali skirti tiek lėšų sportui, kad sporto šakos ir žmonės, dalyvaujantys šioje grandyje, būtų patenkinti finansiniais ištekliais. O jei rėmėjai, partneriai, žinos, jog remdami vieną ar kitą sritį turės naudos, ne tik finansinės, bet kas šiandien itin svarbu – moralinės, tikrai atsirastų dar daugiau norinčių padėti sportui.

Šiaulių mieste yra daug talentingų komandų, kurios džiugina savo rezultatais, todėl nelengva subalansuoti lėšas miesto biudžete, kad visiems užtektų. Tačiau valdžia ėmėsi tinkamų žingsnių, kurie mus, rėmėjus, skatina atkreipti dėmesį į sportą.

Regbis Lietuvoje jau pasiekęs aukštų rezultatų, todėl užrašas ant marškinėlių ar stadione yra turintis vertę  ženklas, kad kompanija pasirinko remti perspektyvią sporto šaką.

„Baltrex-Šiauliai“ | Organizatorių nuotr.

„Baltrex-Šiauliai“ | Organizatorių nuotr.

- Kokie svarbiausi darbai laukia 2021 metais?

- Šiuos mūsų klubui įsimintinus metus priėmėme kaip iššūkį. Klubo jubiliejaus pagrindinę šventę atidėjome ateinantiems metams. Gavome daugiau laiko pasirengti tarptautiniam turnyrui „Šiauliai 7‘s“, į kurį sukviesime stipriausius Europos klubus. Norime parodyti, kaip mes gyvename, kokius sprendimus priimame, kaip mes mylime regbį. Siekiame, kad visi sužinotų, jog Šiauliai – regbio sostinė.

Regbio profesionalėjimas tai – siekiamybė, tačiau dar nerealu, kad to pasiektume per kelerius ateinančius metus. Turime įveikti nelengvą kelią, bet kiekvieną dieną judame teisinga linkme ir labai tikime, kad ta diena nebe už kalnų. Apie tai reikia kalbėti, apie tai reikia svajoti ir svarbiausia sunkiai dėl to dirbti.

- Ko palinkėtumėte klubui žiemos švenčių ir ateinančių metų proga?

Alvydas:

Pirmiausia noriu palinkėt visai regbio bendruomenei sveikatos ir, kad kuo greičiau visi išbristume iš dabartinės sunkios situacijos. Būkite atsakingi prieš save ir aplinkinius. Taip pat linkiu stiprybės ir ištvermės.

Ateinančiais metais kviečiu visus dažniau ateiti į regbio stadioną. Ne tik varžybų metu, bet ir į treniruotes, pasižiūrėti, kaip dirba mūsų jaunimas, kaip žaidėjai siekia užsibrėžtų tikslų ir nori tapti vienu iš stipriausių klubų Europoje.

Siekiamybę turime, susitelkę petys petin galime tai padaryti. Ačiū visiems už tinkamą požiūrį. „Baltrex“ klubas tikrai užima deramą vietą Lietuvos padangėje. Su šventėmis!

Dovydas:

Linkiu niekada nenuleisti rankų, parklupus keltis, stotis ir judėti į priekį. Linkiu, kad kiti metai atneštų dar daugiau pergalių ir pasiekimų, kad sportas vienytų žmones, įtrauktų į gerovės kūrimą visiems ir dalinimąsi geromis emocijomis. Pozityvių Naujųjų Metų!

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

2020/21 m. LKL

01-27 „Juventus“ 18:30 „Pieno žvaigždės“
01-30 „Rytas“ 17:20 „Lietkabelis“

2020/21 m. Eurolyga

01-26 „Anadolu Efes“ 19:30 „Crvena Zvezda“
01-26 „Fenerbahče“ 19:45 „Maccabi“
01-26 „Chimki“ 21:00 „Bayern“
01-26 „AX Armani“ 21:45 „Olympiacos“
01-26 „Barcelona“ 22:00 „Zenit“
01-27 ALBA 21:00 CSKA
01-27 ASVEL 21:45 „Baskonia“
01-27 „Valencia“ 22:00 „Žalgiris“
01-27 „Real“ 22:00 „Panathinaikos“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Ant 01-26 Crystal Palace 20 : 00 West Ham United
Ant 01-26 Newcastle United 20 : 00 Leeds United
Ant 01-26 West Bromwich … 22 : 15 Manchester City
Ant 01-26 Southampton 22 : 15 Arsenal
Tre 01-27 Burnley 20 : 00 Aston Villa
Tre 01-27 Chelsea 20 : 00 Wolverhampton …
Tre 01-27 Brighton & Hov… 21 : 30 Fulham
Tre 01-27 Everton 22 : 15 Leicester City
Tre 01-27 Manchester United 22 : 15 Sheffield United