Kevinas Hollandas, Conoras McGregoras, Dustinas Poirier, Dana White'as | Instagram.com nuotr

Kevinas Hollandas, Conoras McGregoras, Dustinas Poirier, Dana White'as | Instagram.com nuotr

 Itin blogi 2020-ieji metai mišrių kovos menų organizacijai UFC nebuvo jau tokie blogi – jie vieni pirmųjų sugebėjo prisitaikyti prie koronaviruso pandemijos ir įkūrę „kovų salą“, suteikė galimybę kovotojams pasirodyti didžiausioje įmanomoje scenoje bei patys surengė ne vieną įsimintiną turnyrą.

UFC pagerino ne vieną organizacijos rekordą, žiūrovai išvydo įspūdingus nokautus, neįtikėtinus skausmingus veiksmus ir puikias kovas, o besibaigiant šiems metams siūlome prisiminti 10 įsimintiniausių UFC kovotojų citatų 2020-aisiais metais.

„UFC 246“: Conoras McGregoras

C.McGregoras šiemet į narvą sugrįžo sausio mėnesį bei iškovojo nuostabią pergalę per 40 sekundžių nokautuodamas Donaldą „Kaubojų“ Cerrone‘ą. Po kovos, kai Joe Rogana paklausė Conoro, su kuo jis norėtų kovoti toliau, C.McGregoras perdavė žinutę visiems lengvo svorio ir pusvidutinio svorio kategorijų kovotojams: „kiekvienas iš šių mažų kvailių gali tai gauti“.

„Net ir tas mažas kvailys prie stalo“, – į lengvo svorio kategorijos kovotoją Paulą Felderį, sėdėjusį komentatoriaus kėdėje, kreipėsi C.McGregoras. „Visi. Kiekvienas iš jų gaus šansą, Joe, man tai visiškai nesvarbu. Aš sugrįžau ir esu pasiruošęs“.

Nors C.McGregoras taip daugiau ir nekovojo 2020-aisiais bei buvo net eilinį kartą paskelbęs apie karjeros pabaigą, tačiau kiekvienas jo pasirodymas ir viešos kalbos yra dar vienas neįtikėtinas reginys.

Dustinas Poirier prieš Daną Hookerį

Šiais metais birželio mėnesį D.Poirier susikovė su D.Hookeriu. Prieš tai „The Diamond“ buvo kovojęs su Chabibu Nurmagomedovu dėl lengvo svorio kategorijos titulo ir ją pralaimėjo. Šį kartą D.Poirier atliko ne vieną žemą smūgį koja iš eilės, po kurių prie komentatoriaus pulto sėdėjęs Michaelis Bispingas kalbėjo apie šiuos smūgius ir teigė, kad D.Hookeris turėtų jų labiau pasisaugoti.

„Paklausyk Bispingo“, – tuomet pasakė D.Poirier, taip parodęs, koks skirtumas yra kovoti su sirgaliais, ir be jų, kai kovotojai girdi net tai, ką sako komentatorius.

K.Hollandas, laimėjęs penktą kovą 2020-aisiais

K.Hollandas yra neabejotina šių metų žvaigždė. Jis pasiekė rekordą vidutinio svorio kategorijoje, kai tapo pirmuoju kovotoju, per kalendorinius metus iškovojusiu 5 pergales ir nepatyrusiu nei vieno pralaimėjimo.

Po paskutinės pergalės prieš Ronaldo Souzą, K.Hollandas į kovą iškvietė Chamzatą Čimajevą, kuris anksčiau buvo suplanavęs savo kovą kitą savaitgalį, tačiau jo kova buvo atšaukta dėl jo varžovo teigiamo COVID-19 testo.

„Nori pasakyti, kad galėtum kovoti su Ch.Čimajevu jau kitą savaitę“, – J.Roganas klausė K.Hollando.

„Jis juk tai daro, tiesa? (priima kovas per trumpą laiką). Manau, kad aš tai darau geriau. Kas šiais metais kovėsi daugiau?“.

Darrenas Tillas ir Mike‘as Perry

D.Tillo ir M.Perry varžymasis buvo vienas linksmiausių dalykų 2020-aisiais. Vieną dieną D.Tillas paskelbė, kad jis ir M.Perry nusprendė kovoti pandemijos metu, o viskas dar labiau įkaito, kai D.Tillas paskelbė M.Perry nuotrauką ir pakomentavo jo merginą.

Nuo to laiko abu kovotojai nevengė pašaipių komentarų socialiniuose tinkluose, o M.Perry pareiškė, kad yra pasirengęs pereiti į aukštesnę svorio kategoriją, kad kovotų su D.Tillu.

Darrenas Tillas | Instagram.com nuotr

Darrenas Tillas | Instagram.com nuotr

„UFC 254“: Chabibas Nurmagomedovas paskelbė apie karjeros pabaigą

Trečią kartą šiais metais lengvo svorio kategorijos titulą apgynęs Ch.Nurmagomedovas privertė pasiduoti Justiną Gaethje antrame raunde, po kurio kiek netikėtai paskelbė apie karjeros pabaigą.

„Šiandien noriu pasakyti, kad tai buvo paskutinė mano kova. Nėra jokių galimybių, kad sugrįšiu čia be savo tėvo“, – sakė Ch.Nurmagomedovas.

Tai buvo vienas iš labiausiai šokiravusių momentų MMA sporte šiais metais.

Henry Cejudo prieš Dominicką Cruzą

„UFC 249“ turnyre H.Cejudo įveikė D.Cruzą ir apgynė svorio kategorijos iki 135 svarų (61,2 kg) čempiono diržą prieš buvusį čempioną. Po šios kovos H.Cejudo šokiravo gerbėjus paskelbdamas apie karjeros pabaigą.

„Nuo 11 metų aš paskyriau visą savo gyvenimą, kad patekčiau ten, kur esu šiandien. Neleisiu, kad kažkas iš manęs tai atimtų, todėl šį vakarą aš paskelbiu apie karjeros pabaigą. „Triple C“ atsijungia. Jūs daugiau nebematysite mano užpakalio“.

Yoelis Romero prieš kovą su Israeliu Adesanya

„UFC 248“ turnyre Y.Romero kovojo dėl vidutinio svorio kategorijos čempiono titulo prieš diržo savininką I.Adesanya, o prieš kovą davė vieną įsimintiniausių interviu per savo karjerą.

Y.Romero pasakojo apie tai, kaip Joe Frazieris įveikė Muhammadą Ali naudodamas purviną boksą. Tuomet kubietis nusiėmė akinius ir pasakė: „Viskas gyvenime yra įmanoma, kai tu pats tuo tiki. Tu turi dvi rankas, visai kaip ir aš. Viskas yra įmanoma. Eik it daryk tai, ką nori daryti“.

Chamzato Čimajevo šuolis į žvaigždes

Ch.Čimajevas UFC debiutavo antrame raunde įveikdamas Johną Phillipsą, o tuomet nustebino gerbėjus, kai paprašė Dana White‘o kuo skubiau jam suorganizuoti dar vieną kovą.

„Sakiau Danai, kad noriu kovoti kitą savaitę“, – sakė Ch.Čimajevas.

D.White‘as įvykdė Ch.Čimajevo prašymą, kuris vos po 10 dienų vėl pasirodė narve ir įspūdingai įveikė Rhysą McKee bei pagerino mažiausiai dienų tarp dviejų pergalių UFC rekordą.

Dana White‘as įvardino sunkiausią iššūkį UFC karjeroje

Nuo pat pirmos UFC dienos jai vadovavo D.White‘as ir turėjo įveikti daugybę iššūkių, kad organizacija būtų ten, kur yra šiandien.

Visgi šiais metais įvyko tai, kas privertė D.White‘ą susidurti su sunkiausiu karjeros išbandymu – koronaviruso pandemija.

„Klausykite, tai, ką dabar darau, yra sunkiausias dalykas, kurį esu daręs. Per dieną aš tris kartus nuleidžiu savo suknistas rankas ir esu pasiruošęs pasakyti velniop visą tai“, – apie „kovų salos“ įrengimą ir bandymą rengti turnyrus su kovotojais iš viso pasaulio bei be sirgalių sakė D.White‘as.

Kamaru Usmanas: „Aš sulaužiau tavo veidą“

2019 m. gruodžio mėnesį K.Usmanas ketvirtame raunde nugalėjo Colby Covingtoną, kuris patyrė daugybinius sužeidimus, o vienas iš jų – lūžęs žandikaulis.

Šiemet C.Covingtonas sugrįžo ir kovojo prieš buvusį čempioną Tyroną Woodley. Po dominuojančios pergalės komentatoriaus kėdėje sėdėjęs K.Usmanas nuotoliniu būdu ėmė interviu iš savo buvusio varžovo C.Covingtono.

Abu vyrai žodžiais puolė vienas kitą, K.Usmanas priminė C.Covingtonui, kas įvyko paskutinį kartą, kai jie susitiko narve: „Aš sulaužiau tavo veidą“, tuo tarpu C.Covingtonas pradėjo rėkti, kad „jis yra miręs ir jie turi nebaigtų darbų“.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (2)
Registruoti
Anoniminiai (2)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų