Fanų verdiktas: 25 geriausi visų laikų MMA kovotojai fotogalerija + VIDEO (27)

2020.12.31 16:00
Geriausi visų laikų MMA kovotojai | Scanpix nuotr.

Geriausi visų laikų MMA kovotojai | Scanpix nuotr.

 Vienas žinomiausių kovinio sporto portalų „tapology.com“ pristatė atnaujintą geriausių visų laikų MMA kovotojų sąrašą.

„tapology.com“ nariai sudaro savo atskirus geriausių visų laikų kovotojų sąrašus. Tuomet sportininkų gauti balai yra susumuojami ir taip sudaromas bendras reitingas. Jis, skirtingai nei daugelis kitų panašių reitingų, yra atnaujinamas labai dažnai.

Fanų išrinktas geriausių visų laikų MMA kovotojų 25-ukas – fotogalerijoje:

Pasitinkant 2021 m., geriausiu visų laikų MMA kovotoju buvo išrinktas kanadietis Georgesas St-Pierre‘as, kuris narve kovėsi 28 kartus: šventė 26 pergales ir patyrė 2 pralaimėjimus. G.St-Pierre‘as karjerą pradėjo nuo 7 pergalių iš eilės, bet 2004 m. pirmu bandymu nesugebėjo tapti UFC pusvidutinio svorio kategorijos pasaulio čempionu, kai rankos laužimo veiksmu pralaimėjo Mattui Hughesui.

Kanadietis po nesėkmės greitai atsitiesė ir po 5 pergalių iš eilės nusipelnė antrojo šanso prieš M.Hughesą. Revanšas pavyko puikiai – G.St-Pierre‘as laimėjo kovą antrajame raunde techniniu nokautu ir tapo naujuoju UFC čempionu.

Revanšas prieš M.Hughesą:

Diržą kanadietis prarado iš karto – jau kitoje kovoje jis sensacingai techniniu nokautu pralaimėjo Mattui Serrai. Ta nesėkmė 2007 m. ir buvo paskutinė per G.St-Pierre‘o per karjerą.

Per kitą dešimtmetį kanadietis taip dominavo UFC narve, kad nusipelnė būti vadinamas geriausiu visų laikų MMA kovotoju. 2008 m. jis atsirevanšavo M.Serrai ir susigrąžino pusvidutinio svorio kategorijos pasaulio čempiono diržą, kurį vėliau apgynė 9 kartus iš eilės ir 2013 m. pasitraukė iš MMA.

Revanšas prieš M.Serrą:

Praėjus ketveriems metams nuo paskutinės kovos G.St-Pierre‘as paskelbė apie sugrįžimą, pirmą kartą karjeroje kovėsi vidutinio svorio kategorijoje ir pasirodė fantastiškai – smaugimo veiksmu nugalėjo Michaelą Bispingą bei tapo antros skirtingos svorio kategorijos UFC pasaulio čempionu.

Kova su M.Bispingu:

G.St-Pierre‘as karjerą baigė turėdamas net 13-os pergalių seriją. 39-erių kanadiečio MMA narve veikiausiai niekada nebepamatysime, nors vis dar kalbama, kad galbūt 2021 m. UFC jam suteiktų progą kautis dėl trečios skirtingos svorio kategorijos pasaulio čempiono diržo, jei Chabibas Nurmagomedovas sutiktų grįžti 30-ai karjeros kovai. Tai būtų vienas didžiausių įvykių MMA istorijoje ir vienintelė kova, kuri paskatintų kanadietį sugrįžti.

Per visą UFC istoriją G.St-Pierre‘as ilgiausiai laiko buvo užėmęs dominuojančią poziciją parteryje (2:42:04 val.) ir atliko daugiausiai parvertimų (90). Jei manote, kad jis buvo pajėgus tik parteryje, tai labai klystate – G.St-Pierre‘as yra UFC visų laikų lyderis ir pagal tikslių smūgių skaičių (2591), o nokautais laimėjo 3 titulines UFC kovas.

G.St-Pierre‘as per karjerą MMA pralaimėjo tik M.Hughesui ir M.Serrai, bet greitai įrodė, kad iš nesėkmių geba pasimokyti. M.Hughesui jis atsirevanšavo net du kartus, o prieš M.Serrą vėliau taip pat pasiekė revanšą.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (27)
Registruoti
Anoniminiai (27)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų