Brangiausi visų laikų Baltijos šalių futbolininkų perėjimai | „Scanpix“ ir instagram.com nuotr.

Brangiausi visų laikų Baltijos šalių futbolininkų perėjimai | „Scanpix“ ir instagram.com nuotr.

 Nemaža dalis futbolo gerbėjų tikriausiai nesunkiai atsakytų į klausimą, koks perėjimas futbolo istorijoje buvo brangiausias. Taip, dabartinis rekordas priklauso Neymarui, už kurį PSG (Prancūzija) 2017 m. „Barcelonai“ (Ispanija) paklojo 222 mln. eurų.

Per futbolo istoriją iš viso yra buvę 10 perėjimų, kurių suma viršydavo 100 mln. eurų. Pastaraisiais metais žaidėjų kainos drastiškai išaugo, tačiau koronaviruso pandemija ir sumažėjusios pajamos turėtų kuriam laikui nuraminti kainų augimo „pasiutpolkę“. Štai per 2020 m. futbolo pasaulyje nebuvo nė vieno perėjimo, kurio kaina viršytų 100 mln. eurų.

Natūralu, kad brangiausių visų laikų perėjimų sąrašuose dominuoja elitinių futbolo šalių atstovai. Čia galima sutikti daug portugalų, brazilų, prancūzų, olandų ir t.t. O ar žinote, kokios didžiausios sumos buvo sumokėtos už Lietuvos, Latvijos ar Estijos futbolininkus?

„Transfermarkt“ duomenimis sudarėme brangiausių visų laikų Baltijos šalių futbolininkų perėjimų 30-uką. Į jį pateko po 12 lietuvių ir latvių futbolininkų perėjimų bei 6 Estijos futbolininkų „transferai“. Beje, vienas geriausių visų laikų Lietuvos futbolininkų Edgaras Jankauskas sąraše atsidūrė net tris kartus.

28 iš 30 brangiausių Baltijos šalių žaidėjų perėjimų sumos siekė bent 1 mln. eurų, o minimali suma, norint patekti į 30-uką, buvo 875 tūkst. eurų. Štai pirmasis „už borto“ likęs futbolininkas buvo legendinis Valdas Ivanauskas. 1993 m. už jį „Hamburger SV“ sumokėjo 850 tūkst. eurų Vienos „Austria“ ekipai.

Visas 30-ukas brangiausių visų laikų Baltijos futbolininkų perėjimų – fotogalerijoje:

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (6)
Registruoti
Anoniminiai (6)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų