Nuo kitų metų – trečias UEFA klubinis turnyras (4)

2020.12.03 20:10
UEFA Europos konferencijų lyga | Organizatorių nuotr.

UEFA Europos konferencijų lyga | Organizatorių nuotr.

 Pagal naują tarptautinių klubinių varžybų formatą kitą sezoną „Žalgiris“ turės šansą pasivaržyti trijuose UEFA turnyruose.

UEFA Vykdomojo komiteto posėdyje buvo patvirtintas naujo, 2021-2024 metų ciklo klubinių varžybų formatas ir paskelbtos išsamesnės detalės apie naująjį, trečią turnyrą.

„Žalgiris“, kaip Lietuvos čempionas, įgijo sportinę teisę 2021/2022 m. sezono kovas pradėti elitinėse varžybose – UEFA Čempionų lygoje, kur žais atrankos I etape. Norint prasibrauti iki grupių etapo vilniečiams reikės įveikti keturis varžovus.

Pirmasis barjeras bus itin reikšmingas, nes pergalė jame užtikrintų galimybę mažiausiai dar 2 akistatoms – pradedant nuo Europos lygos ir baigiant nauju, trečiuoju turnyru. Jis vadinsis UEFA Europos Konferencijų lyga.

Jei žalgiriečiai būtų eliminuoti Čempionų lygos II etape, toliau lauktų kova Europos lygos III atrankos etape. Tokiu atveju, norint patekti į Europos lygos grupių etapą, tektų įveikti 2 varžovus. Pagal šį scenarijų, neįveikus pirmojo varžovo Europos lygoje, sezonas būtų tęsiamas Konferencijų lygos atkrintamajame (IV) etape. Europos lygoje nugalėjus pirmąjį varžovą, bet pralaimėjus antrajam, komanda patektų į Konferencijų lygos grupių etapą.

Jei pirmo Čempionų lygos barjero įveikti visgi nepavyktų, toliau reiktų žaisti naujosios Konferencijų lygos atrankos II etape. Tokiu atveju siekiant patekti į šio turnyro grupių etapą reikėtų įveikti 3 varžovus.

Atrankos varžybose visuose turnyruose žalgiriečiai iki grupių etapo bus vadinamajame Čempionų kelyje (Champions path). Tai reiškia, kad potencialiais varžovais bus tik šalių čempionai.

Naujosios Konferencijų lygos grupių etape žais 32 komandos – po 5 šalių čempionus, 17 atranką įveikusių komandų ir 10 komandų, eliminuotų Europos lygos atkrintamajame (IV) etape. Komandos bus padalintos į 8 grupes po 4.

„Naujasis UEFA klubų turnyro formatas – labiau atviras nei bet kada anksčiau. Dar daugiau klubų galės sužaisti daugiau rungtynių, o grupių etapuose dalyvaus daugiau valstybių“, – pasikeitimus komentavo UEFA prezidentas Aleksanderis Čeferinas.

Čempionų lygos formatas nesikeis, o Europos lygoje grupių etape žais nebe 48, o 32 komandos. Taip pat pagal naują formatą Europos lygoje žais tik komandos, eliminuotos iš Čempionų lygos, 15 aukščiausią reitingą turinčių šalių taurės laimėtojai bei dar 5 komandos aukščiausią reitingą turinčių valstybių pagal pasirodymus lygose.

Žemesnį reitingą turinčių šalių atstovai dalyvaus Konferencijų lygoje. 30-50 vietose reitinge esančių šalių – tarp jų ir Lietuvos – visi trys atstovai startuos pirmajame atrankos etape.

DISKUTUOK IR LAIMĖK ONE PLUS TELEFONĄ
Naujausi
Geriausiai įvertinti
Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai. Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
Geriausi skaitytojų komentarai
2022 11 25 23:53
+13
Smagus tokie Žalgirio kalneliai, bet iš Ispanijos grįžta su viena pergale, tai visai neblogai. Šaunuoliai, dauguma tikrų fanų jau nurašę buvo. Užtatat daba visi laimingi vėl.
O šiaip tai su PERGALE. Latviukas šiandiena MVP
2022 11 25 23:46
+7
Na ką gi, šiandien šaunuoliai visi.
2022 11 25 23:44
+7
Valio valio - viskas yra gerai, kas gerai baigiasi! :)
2022 11 26 14:56
+5
Palaikysiu lenkus ir tikiu jų pergale. Saudo Arabijos pergalė prieš Argentiną nemanau, kad kažką reiškia, jiems ten tiesiog pasisekė, argentiniečiams buvo juoda diena, jie nebuvo nusiteikę tinkamai,ar dar kokios priežastys. Šiandien manau viskas stos į savo vietas ir lenkai parodys ką gali.
2022 11 26 08:41
+5
Šį kart, tai tikrai galima didžiuotis Žalgiriu, parodė jie charakterį. Praktiškai visas varžybas atsilikinėdami, sugebėjo susiimti ir išlyginti, o vėliau persverti rezultatą.
Žalgiris toliau tildo kritikus, toliau išlieka šeštas ir atkrintamųjų zonoje...