Rose Namajunas | „Stop“ kadras

Rose Namajunas | „Stop“ kadras

 2018 m. balandį Rose Namajunas ruošėsi Brukline vyksiančiam „UFC 223“ turnyrui bei minimalaus svorio kategorijos čempionės titulo gynybai prieš Joanną Jedrejczyk ir autobusu keliavo su kitais kovotojais, tarp kurių buvo ir būsimas UFC lengvo svorio kategorijos čempionas Chabibas Nurmagomedovas.

Niekas to nesitikėjo, bet vienas žymiausių MMA kovotojų pasaulyje, tuometinis lengvo svorio kategorijos čempionas, Conoras McGregoras su bičiuliais nuspendė užpulti autobusą ir kvietė iš jo išlipti Ch.Nurmagomedovą. C.McGregoras metė į autobusą atitvarus bei kėdes, o dužus stiklu buvo sužeistas ir vienas iš turnyro dalyvių Michaelas Chiesa, kurio kova su Ray Borgu buvo atšaukta.

Nepaisant to, kad šis išpuolis nesužeidė R.Namajunas, tačiau jai tai paliko psichologinę traumą. Pati R.Namajunas mažai kalbėjo apie savo patirtį tame autobuse, tačiau dabar UFC paviešino specialų epizodą apie R.Namajunas, kuriame ji pasidalino savo išgyvenimais.

„Tame autobuse viskas truko amžinybe, nes net neįsivaizdavau, kas mus puola“, – sakė R.Namajunas. „Viskas, ką mačiau, tai buvo didelis smūgis į langą ir kaip vienas iš apsaugos darbuotojų griebia kažkokį vyruką. Nežinojau, kad tai Conoras. Kai jis metė vežimėlį, autobusas grįžinėjo į savo vietą, o tas daiktas skriejo tiesiai į langą, esantį prie manęs. Jeigu autobusas būtų nejudėjęs, tai būtų atsitrenkę į mano langą“.

R.Namajunas sakė, kad jai palengvėjo, kai sužinojo, kad tą užpuolimą organizavo C.McGregoras, o ne atsitiktiniai žmonės. Vis dėlto, R.Namajunas patyrė psichologinę traumą ir tai jai priminė panašius įvykius, kuriuos jai teko išgyventi vaikystėje.

„Man palengvėjo, kai sužinojau, kad tai Conoras“, – sakė R.Namajunas. „Tuo metu aš sugrįžau į vaikystę, kai važiuodavau mokyklos autobusu per blogus rajonus, o žmonės mėtydavo mėšlą į jį. Mes tiesiog sėdėdavome ten įkalinti. Sėdėdavome ir neturėdavome jokios kontrolės. Ką aš tuo metu dariau? Dar kartą pakartojau Viešpaties maldą ir man pasidarė šiek tiek geriau, o tai padėjo išgyventi tą sunkią akimirką.

Aš kovojau, kad pabėgčiau nuo vaikystės prisiminimų, o tai dabar sugrįžo. Aš atsidūriau toje pačioje pozicijoje, nuo kurios bėgau, tačiau tuo pat metu aš tai priėmiau kaip motyvaciją parodyti pasauliui, kad jis manęs negali sustabdyti“.

Nepaisant išgyvenimų, R.Namajunas tada nusprendė dalyvauti „UFC 223“ turnyre, kuriame įveikė J.Jedrejczyk.

„Atvykti į tą pačią areną buvo sunku“, – aiškino R.Namajunas. „Labai sunku. Mane labai paveikė tas užpuolimas ir aš buvau labai įsitempusi važiuodama tuo pačiu liftu. Autobuso garsas sugrąžino mane į tą laiką prieš keletą dienų, man darėsi sunku kvėpuoti“.

R.Namajunas teigė, kad ji vis dar buvo labai įsitempusi, kai jai atėjo laikas eiti į narvą, tačiau prasidėjus kovai, ji galiausiai atsipalaidavo.

„Buvau tokia įsitempusi, kad kai Trevoras Wittmanas man teipavo rankas, aš kumštį suspaudžiau labai, labai stipriai. Apverčiau ranka, o ji kraujuoja. Tada supratau, kad man reikia atsipalaiduoti, reikia kvėpuoti ar dar kažką daryti“, – pasakojo R.Namajunas.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (15)
Registruoti
Anoniminiai (15)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

2020/21 m. LKL

01-20 „Lietkabelis“ 18:15 „Nevėžis-Optibet“
01-20 „Cbet“ 18:30 „Juventus“
01-20 „Rytas“ 19:00 „Neptūnas“
01-22 „Dzūkija“ 18:30 „Lietkabelis“

2020/21 m. Eurolyga

01-19 ASVEL 21:45 „Olympiacos“
01-21 „Panathinaikos“ 21:00 „Chimki“
01-21 „Zenit“ 21:00 „Anadolu Efes“
01-21 „Maccabi“ 21:05 „Real“
01-21 ASVEL 21:45 „Valencia“
01-21 „AX Armani“ 21:45 „Bayern“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Ant 01-19 West Ham United 20 : 00 West Bromwich …
Ant 01-19 Leicester City 22 : 15 Chelsea
Tre 01-20 Leeds United 02 : 00 Southampton
Tre 01-20 Manchester City 20 : 00 Aston Villa
Tre 01-20 Fulham 22 : 15 Manchester United